صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال؛ روشی مطمئن و آسان برای سرمایه‌گذاری

توسط عارفه رهبری
|
30 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  15 دقیقه
صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال چیست؟

صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال روشی برای سرمایه‌گذاری در رمزارزهاست. این صندوق معمولاً دارای سبدهای ارز دیجیتال است که با خرید آن‌ها می‌توان بازدهی مطلوبی را با افزایش دارایی‌های داخل سبد کسب کرد.

اغلب افرادی که دانش کافی در حوزه ارزهای دیجیتال ندارند، معمولاً از ورود به این دنیا صرف‌نظر می‌کنند. ترس از دادن دارایی بزرگ‌ترین مانع برای این موضوع است. در این دنیای مدرن که حوزه بلاک چین کم‌کم کل صنایع و جنبه‌های زندگی ما را دست خوش تغییر قرار داده، دوری از این فضا ممکن است فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب درآمد را از این افراد سلب کند. ازاین‌رو، صندوق‌های سرمایه گذاری ارز دیجیتال به کمک این افراد آمده و سعی دارد با استراتژی‌های کارآمد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی را پیش پای آن‌ها قرار دهد؛ اما صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال چیست؟

در این مقاله راجع به صندوق سرمایه‌گذاری و سبدهای ارز دیجیتال صحبت کرده و ویژگی‌ها و انواع آن را بیان خواهیم کرد. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال چیست؟

پیش از این‌که توضیح دهیم صندوق سرمایه‌گذاری چیست، ابتدا بهتر است با سبد ارز دیجیتال آشنا شویم. سبد ارز دیجیتال شامل مجموعه‌ای از رمزارزهاست که در کنار یکدیگر ارزش سبد را تعیین می‌کنند. همانند سبدی که داخل آن خرید‌های خود را قرار داده و به خانه می‌بریم، این سبد نیز متشکل از ارزهای دیجیتال مختلف است. برای مثال، بیت کوین، اتریوم و ریپل داخل این سبد هستند. بیت کوین 50 درصد، اتریوم 30 درصد و ریپل 20 درصد از این سبد را به خود اختصاص داده‌اند. این ساده‌ترین تعریف برای سبد ارز دیجیتال است.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  سرمایه‌گذاری با سبد ارز دیجیتال

  حالا این سبد چه ارتباطی با صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال دارد؟ مجموعه‌ای از چنین سبدهای ارز دیجیتالی، صندوق سرمایه‌گذاری را ایجاد می‌کنند. در واقع، صندوق سرمایه‌گذاری حاوی چندین سبد ارز دیجیتال است. در این صندوق، داخل هر سبد می‌تواند رمزارزهای گوناگون با سهم‌های متفاوتی باشد. زمانی که ارزش یکی از دارایی‌های داخل سبد کاهش پیدا کند، افزایش ارزش دارایی‌های دیگر می‌تواند به جبران این ضرر کمک کنند. این بزرگ‌ترین مزیت یک صندوق سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

  بسیاری از سرمایه‌گذاران باتجربه در حوزه ارزهای دیجیتال، بدون خرید سبد به تریدینگ می‌پردازند؛ چرا که با تکیه بر دانش و تجربه خود، زمان خرید و فروش رمزارزها را تشخیص می‌دهند، اما معمولاً تشخیص این موضوع برای افراد کم‌تجربه و تازه‌وارد مشکل است. به همین خاطر، شرکت در صندوق سرمایه‌گذاری می‌تواند برای آن‌ها مفیدتر باشد. چرا که با تک‌به‌تک رمزارزها سروکاری ندارند و از طریق این صندوق می‌توانند به مجموعه گسترده‌ای از دارایی‌ها دسترسی پیدا کنند.

  ازآنجایی‌که صندوق‌های سرمایه‌گذاری معمولاً تنوع رمزارزی بسیاری دارند، سرمایه‌گذاران نیازی به انجام معاملات زیادی ندارند. فقط کافی است سهمی از سبد ارز دیجیتال را خریده و به عنوان یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت به آن نگاه کنند. اکثر صندوق‌ها و سبدهای ارز دیجیتال توسط مدیران صندوق ایجاد می‌شوند که می‌تواند یک شخص یا سازمان باشد. سرمایه‌گذاران برای شرکت در چنین صندوق‌هایی باید به مدیران آن‌ها اعتماد کنند تا به وسیله تجربه‌شان، به سود و درآمد برسند.

  انواع صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال چیست؟

  در حال حاضر، این مدل سرمایه‌گذاری محبوب بوده و بسیاری از سرمایه‌گذاران به آن روی آورده‌اند. سرمایه‌گذاران اکنون به صندوق‌های شاخص، صندوق‌های قابل‌معامله (ETF)، صندوق‌های تأمینی (hedge) و صندوق‌های خطرپذیر (VC) که همگی بر روی ارزهای دیجیتال تمرکز کرده‌اند، دسترسی دارند.

  صندوق شاخص

  صندوق‌های شاخص کریپتو، نوعی سرمایه‌گذاری در بازارهای ارزهای دیجیتال هستند. این صندوق‌ها معمولاً به عنوان یک پایگاه سرمایه‌گذاری برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کریپتو را دارند، عمل می‌کنند.

  صندوق‌های شاخص معمولاً تعدادی از ارزهای دیجیتال معتبر و مشهور را درون سبدهای خود دارند و عملکرد این صندوق‌ها به عملکرد کلی این ارزها وابسته است. این صندوق‌ها به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا به سادگی و با استفاده از روشی مطمئن، در بازار کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کنند.

  سرمایه‌گذاران معمولاً در این صندوق‌ها سهام خریداری می‌کنند و ارزش سهام آن‌ها وابسته به ارزش دارایی‌های داخل صندوق است. به عنوان مثال، اگر یک صندوق شاخص کریپتو دارای بیت کوین، اتریوم و دیگر رمزارزها باشد، سرمایه‌گذاران سهامی از این صندوق را می‌خرند. سپس تغییرات ارزش ارزهای داخل صندوق، ارزش سهام خریداری شده توسط آن‌ها را منعکس می‌کند.

  صندوق‌های شاخص کریپتو به عنوان راهی برای متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شناخته می‌شوند و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری مستقیم در یک ارز خاص را کاهش دهند.

  ETF در ارزهای دیجیتال

  صندوق قابل‌معامله یا همان ETF روش دیگری برای سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال است. ETF به‌مانند صندوق‌های شاخص، دارای ارزهای دیجیتال مختلفی در صندوق‌های خود است، اما با یک تفاوت اساسی! نحوه معامله‌کردن و عرضه به بازار در هر یک از آن‌ها متفاوت است. صندوق‌های شاخص فقط یک‌بار در روز، پس از بسته شدن بازار، قابل‌معامله هستند؛ اما ETFها مانند سهام در طول روز معامله می‌شوند.

  ETF ارزهای دیجیتال معمولاً به عنوان یک صندوق قابل‌معامله معتبر عرضه می‌شوند و می‌توانند در بورس‌ها و بازارهای مالی مختلف معامله شوند. این ابزارها به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا سهامی از صندوق کریپتو را خریداری می‌کنند. دقیقاً شبیه سهام شرکت‌هایی که در دنیای واقعی خریدوفروش می‌کنیم. ارزش سهام ETF به تغییرات ارزش دارایی‌های داخلی صندوق واکنش نشان می‌دهد.

  در حالت کلی، با ETF، سرمایه‌گذاران می‌توانند به سادگی در طول روز در بازار معامله کنند و از انعطاف بیشتری نسبت به صندوق‌های شاخص برخوردارند.

  صندوق تأمینی

  صندوق‌های تأمینی (Hedge Funds) برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به کار می‌روند. مدیریت این نوع صندوق‌ها برعهده متخصصان مالی و مدیران سرمایه‌گذاری است که سعی در به‌دست‌آوردن بازدهی بالا از طریق مدیریت سبدهای متنوع از رمزارزها را دارند. در واقع هدف آن‌ها ایجاد بازده از نوسانات بازار است. برای بهینه‌سازی این بازده و محافظت از دارایی‌ها در برابر ضررهای احتمالی، معمولاً استراتژی‌های پیچیده وزن‌دهی سبد و تکنیک‌های مدیریت ریسک به کار برده می‌شوند. همچنین، استراتژی‌هایی نظیر استفاده از تحلیل‌های تکنیکال و اساسی، انجام معاملات معکوس (معکوس کردن معاملات)، استفاده از تجارب گذشته و بسیاری استراتژی‌های دیگر در این نوع صندوق مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  سرمایه‌گذارانی که از طریق صندوق‌های تامینی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند، به صورت غیرمستقیم در بازار ارزهای دیجیتال حضور داشته و درآمد قابل‌توجهی دارند. آن‌ها از تخصص مدیران صندوق‌ها بهره می‌برند تا ریسک‌های مرتبط با این بازار را کاهش و بازدهی مطلوب را کسب کنند. لازم به ذکر است که در سبدهای موجود در این نوع صندوق معمولاً ارزهای دیجیتال باارزش مثل بیت کوین و اتریوم وجود دارند.

  صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر

  برخلاف صندوق تأمینی، در صندوق خطرپذیر از ارزهایی که ممکن است ارزش آن‌ها به یکباره زیاد یا کم شود، استفاده می‌شود. در واقع، این صندوق‌ها بسیار ریسکی هستند و هر احتمالی وجود دارد. ممکن است به‌یک‌باره ارزش دارایی‌هایتان چندبرابر شود یا این‌که به صفر میل کند و دیگر هرگز جبران نشود. از‌این‌رو، لازم است که حتماً سرمایه‌گذارانی در این نوع صندوق شرکت کنند که دانش و تجربه کافی دارند. همچنین، نباید کل دارایی‌ها را در صندوق‌های خطرپذیر سرمایه‌گذاری کرد. بهتر است دارایی‌هایی به این صندوق اختصاص داده شود که در صورت از دست رفتنشان، متحمل ضرر زیادی نشد.

  صندوق سرمایه‌گذاری چه ویژگی‌هایی دارند؟

  همان‌طور که گفتیم، صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال روشی برای سرمایه‌گذاری مطمئن در دنیای کریپتوست. از همین رو افراد زیادی به این نوع روش روی آورده‌اند. بیایید برای درک چرایی عملکرد این افراد، به ویژگی‌ها و مزایای صندوق سرمایه‌گذاری نگاهی بیندازیم:

  ویژگی‌های صندوق رمزارزی

  • تنوع سرمایه‌گذاری: صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال معمولاً دارای سبدهای متنوع از رمزارزها هستند. این تنوع به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در یک ارز خاص را کاهش داده و فرصت‌های بازدهی و سود بیشتری را در اختیار داشته باشند.
  • مدیریت حرفه‌ای: صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسط تیم‌های مدیریتی حرفه‌ای اداره می‌شوند که دانش و تجربه کافی در زمینه بازارهای ارز دیجیتال دارند. این مدیران مسئول مدیریت سبد، انجام تحلیل‌های مالی و انتخاب استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مؤثر هستند.
  • انعطاف‌پذیری: بسیاری از این صندوق‌ها به سرمایه‌گذاران امکان معامله در بازار را به صورت روزانه یا هفتگی می‌دهند. این انعطاف به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا به سرعت به تغییرات بازار واکنش نشان دهند.
  • شفافیت: تمام تراکنش‌های انجام شده توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بلاک چین به صورت شفاف ثبت می‌شوند. این شفافیت به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد که معاملات در کمال شفافیت و عدالت انجام می‌شوند.
  • مشارکت تازه‌واردان در بازار رمزارزها: صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران امکان مشارکت در بازار ارزهای دیجیتال بدون هیچ زحمتی را فراهم می‌کنند. با وجود این نوع صندوق‌ها نیازی به داشتن دانش خاصی نیست و بدون نیاز به مدیریت شخصی و آموزش مخصوصی می‌توان در دنیای کریپتو فعالیت و سود کسب کرد.
  • امنیت: بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کریپتو از استانداردهای امنیتی بالایی برخوردار هستند و اقدامات امنیتی پیشرفته‌ای را برای حفاظت از دارایی‌های سرمایه‌گذاران از تهدیدهای احتمالی در پیش می‌گیرند.

  مدیر صندوق سرمایه‌گذاری چه وظایفی دارد؟

  مدیر صندوق یکی از افراد کلیدی در مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری است و وظایف مهمی را به عهده دارد. از جمله این وظایف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  مدیریت صندوق سرمایه گذاری

  رصد دائمی وضعیت بازار و رمزارزهای موجود در صندوق

  در بازار پر نوسان ارز دیجیتال، همواره گزینه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاران وجود دارند. یکی از کارهای مدیر سرمایه‌گذاری خوب و حرفه‌ای این است که به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته بازار را رصد کرده و وضعیت رمزارزها را پیگیری کند. همچنین مدیر باید به‌دقت به تک‌تک صندوق‌های سرمایه‌گذاری توجه کرده و باتوجه‌به شرایط بازار، تصمیم‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها اتخاذ کند.

  مدیریت صندوق بر اساس استراتژی مشخص

  در بازارهای مالی، به‌ویژه در بازار رمزارزها که در هر لحظه قیمت هزاران رمزارز در حال نوسان است، اگر فرد نداند که چه کاری انجام دهد به فعالیت بیش از حد روی می‌آورد. همه ما اغلب تجربه کرده‌ایم که بعد از خرید یک رمزارز، متوجه شده‌ایم که رمزارز دیگر در بازار بازدهی بهتری داشته و تصمیم می‌گیریم که رمزارز خود را فروخته و دیگری را بخریم. اما بعداً ممکن است با ریزش ارزش این رمزارز به ارزهای دیگر مانند بیت کوین روی‌آوریم. وقتی که استراتژی مشخصی نداریم، تصمیم‌گیری‌های ناپایدار انجام می‌دهیم که طبق تجربه به ضرر ما ختم می‌شوند.

  وظیفه یک مدیر صندوق ماهر، تدوین استراتژی روشن و صحیح و پایبندی به آن است. او باید در هر یک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، استراتژی ثابتی داشته و بر اساس آن عمل کند. به‌عنوان نمونه، هدف مجموعه بینوست در صندوق بی دیفای این است که در بهترین رمزارزهای حوزه دیفای سرمایه‌گذاری کند. بر اساس استراتژی بی دیفای، مدیر این صندوق تنها در رمزارزهای حوزه دیفای سرمایه‌گذاری کرده و هیچگاه در رمزارزهای حوزه‌های دیگر مانند وب ۳ سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

  پیشبرد صندوق متناسب با نیاز سرمایه‌گذاران آن

  هر صندوق سرمایه‌گذاری هدفی مشخص دارد و برای پاسخ‌دادن به نیازهای گروه خاصی از سرمایه‌گذاران ایجاد شده است. به‌عنوان نمونه یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌تواند برای آن دسته از افرادی ایجاد شود که دنبال سرمایه‌گذاری با کمترین ریسک در بازار رمزارزها هستند تا در مواجه با نوسانات شدید بازار، مصون بمانند. به همین دلیل مجموعه بینوست صندوق BGC را راه‌اندازی کرده که برای افرادی مناسب است که خواهان سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها با ریسک کمتری هستند.

  استراتژی معین این صندوق سرمایه‌گذاری به این شکل است که قسمت اعظمی از دارایی‌ها را در طلا و قسمت کوچک‌تری را در رمزارزهای با پشتوانه و ارزش بازار بالا سرمایه‌گذاری می‌کند. این سبد متناسب با نیازهای سرمایه‌گذاران خود عمل کرده و به‌هیچ‌وجه در رمزارزهای با ریسک بالا یا ارزش بازار کم سرمایه‌گذاری نخواهد کرد؛ زیرا این رویکرد با نیازهای سرمایه‌گذاران این صندوق تناسب ندارد.

  استفاده از ابزارهای مدیریت دارایی مانند الگوریتم‌های تحلیلی هوش مصنوعی

  در دنیایی که هوش مصنوعی در حال واردشدن به ابعاد مختلف زندگی ماست، اهمیت بسیاری دارد که مدیر سرمایه‌گذاری بتواند از ابزار و مزایای هوش مصنوعی برای مدیریت دارایی‌ها استفاده کند. یکی از چالش‌های موجود در سرمایه‌گذاری این است که انسان‌ها تحت‌تأثیر احساسات قرار می‌گیرند که ممکن است به تصمیم‌گیری‌های نادرست منجر شود. به همین دلیل، ماشین‌ها و هوش مصنوعی کمک می‌کنند که مدیران سرمایه‌گذاری احساسات خود را کنترل کرده و تصمیمات بهتری را بگیرند. هوش مصنوعی و الگوریتم‌های تحلیلی می‌توانند الگوهایی را تشخیص دهند و تحلیل کنند که ممکن است از دید انسان‌ها پنهان بماند.

  در همین راستا، مجموعه بینوست ابزاری به نام بینوست ماشین (Binvest Machine) را توسعه داده است.

  صندوق‌های سرمایه گذاری ارز دیجیتال در جهان

  تعداد صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در جهان محدود است و هنوز در دسترس عموم مردم جهان قرار نگرفته است.

  بیش از نیمی از تعداد صندوق‌های ارز دیجیتال در سراسر جهان تا سه‌ماهه سوم سال 2021 در آمریکای شمالی و حدود یک‌پنجم در آسیا و اروپا مستقر بودند. کشورهای پیشرو برای ایجاد صندوق‌های تأمینی، ایالات متحده و بریتانیا بودند که بیش از 60 درصد از مدیران صندوق‌های تأمینی کریپتو در آن‌ها مستقر بودند؛ اما این فقط به مکان فیزیکی مدیران اشاره دارد و نه صلاحیت صندوق. در واقع، بیشترین سهم از صندوق‌های تامینی در سال 2021 در جزایر کیمن مستقر بود.

  در حال حاضر و در سال 2023، می‌توان این صندوق‌ها را در کشورهای پیشرفته و علاقه‌مند به دنیای ارزهای دیجیتال پیدا کرد؛ اما سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا صندوق سرمایه‌گذاری در ایران نیز در دسترس است؟

  صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال در ایران

  خوشبختانه خبر خوبی برای شما داریم. در حال حاضر ایران جزو کشورهایی است که به تازگی فعالیت خود را در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری شروع کرده است.

  مجموعه بینوست در ایران جزو قدیمی‌ترین نقش‌آفرینان حوزه مدیریت رمزارزها و مشاور ارز دیجیتال به شمار می‌آید. این شرکت از چهار سال پیش به ارائه خدمات مدیریت دارایی‌های رمزارزی حرفه‌ای پرداخته و مجموعه‌ای از خدمات متنوع را در زمینه رمزارزها ارائه می‌دهد. این مجموعه از آن زمان به تأسیس سبدهای مختلفی پرداخته که هر کدام از آن‌ها دارای استراتژی کاملاً شفاف و مشخصی هستند. به‌علاوه بینوست ماشین را جهت مدیریت عاقلانه و به‌دوراز تأثیر احساسات بر سبدها توسعه داده است.

  از چند سال پیش تاکنون، تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری بینوست بر اساس قراردادهای هوشمند و فضای آن چین عمل کرده‌اند. به همین دلیل، هر فردی می‌تواند با دقت مشاهده کند که سبدهای بینوست چه عملکردی داشته‌اند، چگونه مدیریت شده‌اند و همه این اطلاعات به‌صورت کاملاً شفاف در دسترس است.

  بینوست پس از همکاری با بیت پین، توانسته است سبدهای سرمایه‌گذاری رمزارزی خود را در پلتفرم معاملاتی بیت بین برای خریدوفروش افراد در دسترس قرار دهد. به‌این‌ترتیب با بازار حرفه‌ای بیت پین، عموم افراد می‌توانند به‌راحتی به خدمات مدیریت دارایی رمزارزی در بازار رمزارزها دست پیدا کنند. این امکان پیش‌ازاین تنها برای سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ قابل‌دسترسی بود، اما اکنون با همکاری بیت پین، خدمات مدیریت دارایی‌های رمزارزی حرفه‌ای در دسترس همگان قرار گرفته است.

  اگر به وب‌سایت بیت پین مراجعه کنید، تگ «سبد» به چشمتان خواهد خورد. شما می‌توانید به کمک این سبدها در صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال شرکت کرده و با سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت، به کسب درآمد قابل‌توجهی بپردازید.

  سبدهای ارز دیجیتال بیت پین

  اکنون چهار سبد ارز دیجیتال به نام‌های بی2 (B2)، بی100 (B100)، بی دیفای (BDEFI) و بی جی سی (BGC) در صرافی بیت پین قابل‌خریداری است. بیایید با هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

  سبد ارز دیجیتال بی2

  سبد بی2 یکی از سبدهای ارز دیجیتال در صندوق سرمایه‌گذاری بیت پین است. این سبد از دو رمزارز معروف بیت کوین و اتریوم تشکیل شده و هدف اصلی آن ارائه سرمایه‌گذاری بهینه به کمک دو رمزارز معتبر است.

  سبد B2 از استراتژی Mean-Reversion و کاهش و مدیریت ریسک برای افزایش میزان بازدهی و به حداقل رساندن ضررهای احتمالی استفاده می‌کند. شما کاربران عزیز برای خرید سبد بی2 می‌توانید به صرافی بیت پین مراجعه کرده و با سرمایه‌گذاری در آن از مزایای منحصربه‌فردش بهره‌مند شوید.

  بی100

  بی100 یکی دیگر ارز سبدهای ارز دیجیتالی است که صرافی بیت پین برایتان به ارمغان آورده است. این سبد ارز دیجیتال متشکل از 100 رمزارز معروف است که بیت کوین و اتریوم را نیز شامل می‌شود. ازاین‌رو، بی2 می‌تواند یکی از گزینه‌های پرسود برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال باشد.

  این سبد برای بازدهی بیشتر و کاهش احتمال ضرر، تحلیل‌های آنچین و تکنیکال بازار را به خوبی بررسی کرده و بالاترین میزان بازدهی را برای کاربران ارائه می‌دهد. از آنجایی که بیت کوین و اتریوم در داخل این سبد قرار دارند، برای دوری از نوسانات شدید، میزان تسلط بیت کوین و اتریوم به سبد به طور مداوم تغییر پیدا می‌کند. همچنین این سبد با استفاده از AlarmModoule و BinvestMachine، شرایط را در زمان‌های ریزش ناگهانی بازار تحت کنترل داشته و با تبدیل بخشی از سبد به دلار، مانع از بروز ضرر و زیان برای کاربران می‌شود. برای خرید سبد بی100 می‌توانید به صرافی بیت پین مراجعه کنید.

  سبد بی دیفای

  سبد بی دیفای با هدف افزایش بازدهی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده و حاوی بهترین رمزارزهای حوزه دیفای است. این سبد مختص کسانی است که می‌خواهند در صنعت دیفای فعال بوده و به آینده درخشان آن معتقدند.

  بیش از 80 درصد از سبد به بهترین پروژه‌های دیفای تعلق داشته و 20 درصد دیگر آن به پروژه‌های دیفای با پتانسیل رشد بالا اختصاص یافته است. این سبد مزایای ویژه‌ای دارد که اصلی‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از صرفه‌جویی در زمان برای جستجوی بهترین ارزهای دیجیتال دیفای، ترکیب سرمایه‌گذاری بهینه بر روی رمزارزهای دیفای در شرایط مختلف بازار و غیره.

  اگر قصد سرمایه‌گذاری در این سبد را دارید، می‌توانید به صفحه مربوط به خرید سبد بی دیفای مراجعه کنید.

  سبد بی جی سی

  در نهایت، آخرین سبدی که بیت پین و بینوست ارائه داده‌اند، بی جی سی (BGC) نام دارد. این سبد یک تفاوت اساسی با سبدهای دیگر دارد و آن ترکیبی بهینه از طلا و رمزارز در سبد است. این سبد راه‌حلی فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری با ریسک بسیار پایین است. همچنین، با پشتوانه طلا و رمزارزی خود از نوسانات شدید بازار در امان بوده و فرصت سرمایه‌گذاری عالی‌ای را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است.

  در صورت تمایل برای خرید سبد بی جی سی به صرافی بیت پین و صفحه خرید آسان آن مراجعه کنید.

  سرمایه‌گذاری در هر یک از این سبدها می‌تواند سود و درآمدی برای شما به همراه داشته باشد؛ اما به یاد داشته باشید که هر نوع سرمایه‌گذاری دارای ریسک‌های مخصوص به خود است و خرید سبد نیز از این موضوع مستثنی نیست؛ بنابراین، بهتر است در رابطه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال به خوبی تحقیق کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. بیت پین با مدیریت خود سعی در بازدهی قابل‌قبول این سبدها دارد؛ اما هر گونه ریسک و ضرر احتمالی برعهده خود کاربر است و بیت پین مسئولیتی برعهده ندارد.

  ویژگی‌های سبدهای سرمایه‌گذاری بینوست

  از جمله ویژگی‌های سبدهای رمزارزی بینوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نقدشوندگی بالا و امکان خریدوفروش در هر لحظه

  در هر زمان که نیاز دارید، قادر خواهید بود که دارایی‌ها یا سرمایه‌گذاری‌های خود را به پول نقد تبدیل کنید.

  شما می‌توانید سبدهای بینوست را در هر لحظه خریداری کنید و هر زمان که بخواهید آن‌ها را فروخته و به پول نقد تبدیل کنید، به‌عبارت‌دیگر نقدشوندگی این سبدها ۱۰۰ درصد است.

  • امنیت بالای دارایی‌ها؛ به دلیل نگهداری دارایی‌ها در کیف پول‌های سرد و امن بیت پین

  دارایی‌ها به دلیل نگهداری در کیف پول سرد بیت پین، امنیت بسیار بالایی دارند. یکی از عناصر حیاتی یک صندوق سرمایه‌گذاری امن و حرفه‌ای این است که سرمایه‌گذار بداند دارایی‌هایش در کجا نگهداری می‌شوند و آیا امن هستند یا خیر؟ همچنین مهم است که او آسوده‌خاطر باشد که مدیر دارایی به تعهدات خود پایبند است. دارایی تمام سرمایه‌گذارانی که از طریق بیت پین در سبدهای بینوست سرمایه‌گذاری می‌کنند، در کیف پول‌های امن و سرد بیت پین نگهداری می‌‌شود، هیچ‌گاه این دارایی‌ها از بیت پین خارج نشده و توسط بیت پین به شکلی امن نگهداری می‌شوند.

  • شفاف و به‌روز به دلیل زیرساخت بلاک چین و قراردادهای هوشمند

  سبدهای سرمایه‌گذاری بینوست بر اساس زیرساخت‌های صحت‌سنجی و اعتبارسنجی آن چین و قراردادهای هوشمند ایجاد شده‌اند. به این صورت که در هر لحظه از شبانه‌روز می‌توانید مشاهده کنید. به‌عنوان نمونه، اگر در سبد بی دیفای بینوست سرمایه‌گذاری کنید و ببینید که طی ۲۴ ساعت گذشته دارایی‌تان ۵ درصد کاهش داشته است، می‌توانید به‌صورت شفاف تشخیص دهید که کدام رمزارزها در این سبد باعث کاهش قیمت شده‌اند.

  • استراتژی مشخص برای هر سبد

  بینوست برای هر یک از سبدهای سرمایه‌گذاری خود، استراتژی مشخصی تدوین کرده و به این استراتژی‌ها پایبند است.

  • متناسب با نیاز هر سرمایه‌گذار

  به‌عنوان نمونه سبد BGC مناسب افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو را دارند، ولی از نوسانات این بازار می‌ترسند. سبد B2 نیز برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در بهینه‌ترین ترکیب اتریوم و بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند. سبد B100 برای افرادی مناسب است که خواهان پورتفویی معقول در بازار رمزارزها هستند و می‌خواهند در رمزارزهای با پتانسیل و پشتوانه بالا سرمایه‌گذاری کنند. همچنین سبد BDefi امکان سرمایه‌گذاری در حوزه دیفای و بهترین رمزارزهای آن را در اختیار افراد قرار می‌دهد. تیم بینوست به‌صورت دائمی رمزارزها را تجزیه‌وتحلیل می‌کنند و هر چالشی که پیش آید، سعی در حل سریع آن دارند.

  • مدیریت توسط تیمی حرفه‌ای و باتجربه

  از چهار سال گذشته تاکنون، مجموعه بینوست میلیون‌ها دلار سرمایه را بامهارت مدیریت کرده و خدمات مدیریت دارایی حرفه‌ای را به سرمایه‌گذاران سازمانی و بزرگ ارائه داده و با همکاری بیت پین این خدمات را برای عموم مردم در دسترس قرار داده است.

  • مدیریت سبدها با کمک الگوریتم تحلیلی بینوست به نام Binvest Machine و تحلیل رفتار بزرگان بازار

  یکی از نکات بسیار مهم در مدیریت سرمایه‌گذاری، قابلیت کنترل احساسات و اتخاذ تصمیمات عاقلانه است. همچنین اینکه بر اساس تصمیمات خود بتوانیم الگوهای جذاب و درست را در بازار رمزارزها پیدا کنیم. از طرفی، قادر باشیم جریان پول هوشمند و پول‌های بزرگ را در بازار رمزارزها پیدا کنیم و مدل رفتاری و تصمیم‌گیری بزرگان بازار را بیابیم.

  در نتیجه، تیم بینوست سعی دارد تصمیمات درست را باتوجه‌به رفتار بزرگان بازار اتخاذ کند و در این راستا، علاوه بر تخصص تیم سرمایه‌گذاری و تحلیل، از بینوست ماشین نیز استفاده می‌کند. به‌عنوان نمونه، زمانی که مشاهده می‌کنند که بزرگان بازار در چند ماه گذشته به‌شدت دارایی‌ها را می‌فروشند، این نشان‌دهنده افزایش ریسک بازار است و در چنین شرایطی ممکن است در نظر داشته باشند که سرمایه‌گذاری جدیدی نداشته و بخشی از سرمایه‌گذاری‌ها را نقد کنند.

  گفتار پایانی

  از آنجایی که ارزهای دیجیتال به پذیرش گسترده در جهان دست پیدا کرده، حضور در این حوزه و فعالیت در آن برای دستیابی به درآمد بیشتر حائز اهمیت است، اما ممکن است به‌خاطر تازه‌وارد بودن و وجود ریسک‌های زیاد، از این کار منصرف شوید. اینجاست که صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به کمک شما می‌آید.

  این نوع صندوق‌ها در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری تبدیل شده و افراد تازه‌وارد بدون دانش فنی می‌توانند در آن‌ها شرکت و درآمد کسب کنند. در واقع، نیازی به تریدینگ و معامله به صورت شخصی نیست و صندوق سرمایه‌گذاری وظیفه سودآوری را برای شما برعهده دارد.

  نظر شما در رابطه با صندوق سرمایه‌گذاری چیست؟ آیا این نوع صندوق‌ها می‌تواند بازدهی مطلوبی را برای شما داشته باشد؟ و یک سؤال دیگر، آیا تابه‌حال سبد ارز دیجیتالی را خریداری کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم تا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر