توسعه هوش مصنوعی با کریپتو جی پی تی (CryptoGPT) – آشنایی با ارز دیجیتال LayerAI

توسط مبین حسینی
|
17 خرداد 1402
|
زمان مطالعه:  4 دقیقه
توسعه هوش مصنوعی با کریپتو جی پی تی (CryptoGPT) – آشنایی با ارز دیجیتال LayerAI

حتما هشدار آرنولد شوارتزنگر به انسان‌ها را به خاطر دارید: «هوش مصنوعی یا AI، فناوری که نه تنها در حال ادغام شدن در زندگی انسان است، بلکه به نظر می‌رسد که اینجاست تا برای همیشه بماند.» با پیشرفت‌های جدید در فناوری هوش مصنوعی مانند ChatGPT، به نظر می‌رسد مرز بین بخش‌های مختلف این صنعت در حال محو شدن است. کریپتو جی پی تی (CryptoGPT)، یک بلاک چین لایه دو مبتنی بر اثبات دانش صفر (ZK) است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با در دسترس قرار دادن داده‌ها، از تمام جنبه‌های زندگی روزمره خود درآمد کسب کنند.

کریپتو جی پی تی (CryptoGPT) چیست؟

ارز دیجیتال کریپتو جی پی تی (CryptoGPT)

در عصر جدیدی از برنامه‌های بی‌نظیر و باورنکردنی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) که چیزی شبیه به جادو به نظر می‌رسند، CryptoGPT بازار داده‌های بزرگ را برای آموزش دادنِ مدل‌های هوش مصنوعی، غیرمتمرکز می‌کند. در مدل فعلی، غول‌های فناوری مانند گوگل و فیس‌بوک داده‌های کاربران را جمع‌آوری کرده و به فروش می‌رسانند و میلیاردها دلار به جیب می‌زنند، در حالی که هیچ سودی نصیب کاربر نمی‌شود.

کریپتو جی پی تی یک بلاک چین لایه دو اثبات دانش صفر مبتنی بر اتریوم است که به کاربران امکان می‌دهد کنترل داده‌های خود را به دست بگیرند و خودشان از آن درآمد کسب کنند. با استفاده از ZK Rollups – یک فناوری مقیاس‌پذیری لایه دو که از اثبات دانش صفر بهره می‌برد – CryptoGPT می‌تواند داده‌های کاربر را به عنوان یک محصول ضبط، رمزگذاری و ناشناس کند، و سپس در بازار جهانی داده CryptoGPT منتشر و فروخته می‌شود – جایی که آنها می‌توانند تصمیم بگیرند که داده‌های خود را به چه کسی بفروشند.

کریپتو جی پی تی با ارائه اکوسیستمی از برنامه‌های یکپارچه در طیف وسیعی از صنایع محبوب مانند سبک زندگی، موسیقی، بازی، دوست‌یابی، مسافرت و غیره، این قدرت را به کاربران می‌دهد تا از داده‌های خود از طریق مشوق‌هایی کسب درآمد کنند و به عنوان رقیبی برای بازار داده‌های فعلی ظاهر شده است.

اکوسیستم CryptoGPT در حال حاضر بیش از دو میلیون کاربر دارد. این پایگاه کاربری بزرگ، همراه با علاقه روزافزون مردم به فناوری هوش مصنوعی، ستون محکمی برای وایرال و عمومی شدن بالقوه و پذیرش انبوه فراهم می‌کند.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  کریپتو جی پی تی (CryptoGPT) چگونه کار می‌کند؟

  CryptoGPT سه بخش اصلی در مدل تشویقی خود دارد. اول از همه، برنامه‌ها یا Apps با داشتن فرصتی جدید برای کسب درآمد از داده‌های انتخاب‌شده کاربر، مشوق دریافت می‌کنند. ثانیاً، کاربران تشویق می‌شوند که در «AI to Earn» کریپتو جی پی تی شرکت کنند، که به آنها برای استفاده از همان برنامه‌های تلفن همراه محبوبی که همیشه استفاده می‌کنند، پس از کسب اجازه برای جمع‌آوری داده‌هایشان، پول می‌دهد.

  در ادامه رول‌آپ دانش صفر کریپتو جی پی تی داده‌ها را روی زنجیره ذخیره می‌کند. سپس داده‌ها پردازش شده و برای فروش بسته‌بندی می‌شوند، و به بازار جهانی داده‌ها راه پیدا می‌کنند، جایی که می‌توانند توسط طیف وسیعی از ارائه‌دهندگان فناوری هوش مصنوعی خریداری شوند.

  این داده‌هایِ با کیفیت بالا توسط خریداران داده در طیف وسیعی از صنایع مانند مراقبت‌های بهداشتی، بیمه، امور مالی، تبلیغات، آموزش و غیره مورد توجه قرار گرفته است.

  ارز دیجیتال کریپتو جی پی تی (GPT) چیست؟

  مشخصات ارز دیجیتال کریپتو جی پی تی (GPT)

  مشخصات ارز دیجیتال کریپتو جی پی تی (GPT)

  ارز دیجیتال GPT توکن بومی کریپتو جی پی تی است. کاربردهای اصلی این رمزارز برای پرداخت هزینه گس و همچنین استیک کردن در نودهای ولیدیتور است. دارندگان ارز دیجیتال GPT می‌توانند از چندین مدل مختلف درآمد کسب کنند. دارندگان GPT می‌توانند از درآمد حاصل از کارمزد ایجاد شده توسط برنامه‌های اصلی، استیکینگ، و مشارکت در حاکمیت، عایدی داشته باشند.

  در ادامه به بررسی مدل‌های مختلف درآمد در اکوسیستم کریپتو جی پی تی خواهیم پرداخت.

  • هزینه‌های گس

  کارمزد گس از تمام تراکنش‌های روی زنجیره به دست می‌آید. از آنجایی که CryptoGPT یک شبکه بسیار مقیاس‌پذیر و با توان عملیاتی بالا است، کارمزد گس منبع درآمد قابل توجهی خواهد بود.

  • برنامه‌های اصلی

  برنامه‌های اصلی در CryptoGPT نیز برای کاربران درآمد ایجاد می‌کنند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به عنوان ستونی برای درآمد اکوسیستم عمل کنند.

  • بازار جهانی داده

  بازار جهانی داده‌های CryptoGPT مرکزی برای تولید درآمد است و پایه و اساس پایداری را برای مدل «AI برای کسب درآمد» پروژه فراهم می‌کند. درآمد حاصل از فروش داده‌ها در بازار است، که بستری برای توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها برای ارائه داده‌های با کیفیت به خریداران است.

  • کپسول‌های داده NFT

  کپسول‌های داده، NFT ‌های درون اکوسیستمی هستند که حاوی داده‌های منحصربه‌فرد استخراج‌کننده داده‌های آن هستند. آنها مستقیماً به خریداران داده فروخته می‌شوند یا توسط توسعه‌دهندگان و برنامه‌ها و شرکت‌ها خریداری می‌شوند و به طرف‌های ذینفع توزیع می‌شوند.

  این منابع درآمدی به وجوهی که در صندوق خزانه اکوسیستم موجود است، کمک می‌کند. دارندگان ارز دیجیتال GPT می‌توانند برای تصمیم‌گیری در مورد نحوه استقرار وجوه خزانه در اکوسیستم، در حکمرانی شرکت کنند.

  توکنومیکس ارز دیجیتال کریپتو جی پی تی (GPT)

  توکنومیکس ارز دیجیتال کریپتو جی پی تی (GPT)

  مزایای کریپتو جی پی تی (CryptoGPT)

  • حریم خصوصی

  اگرچه تراکنش‌ها و بسته‌های داده در بلاک چین ثبت می‌شوند، جزئیات تراکنش کاملاً محرمانه است و هیچ‌کس نمی‌تواند بدون اجازه مالکان به آنها دسترسی داشته باشد.

  • ایمنی

  zkRollups و فناوری رمزنگاری این امکان را برای دارایی‌ها و داده‌ها فراهم می‌کند که برای همیشه تحت کنترل و مراقبت کاربر باقی بماند و هیچ‌کس نتواند آنها را تصاحب کند.

  • بهره‌وری

  با توسعه بلاک چین لایه 2، هزینه تراکنش‌ها و انتقال داده‌ها بسیار کمتر است.

  • بهبود مقیاس‌پذیری

  CryptoGPT بیشتر داده‌ها و تراکنش‌ها را خارج از زنجیره پردازش می‌کند (زیرا این کار را در لایه 2 انجام می‌دهد)، که مقیاس‌پذیری را بهبود می‌بخشد.

  گفتار پایانی

  هوش مصنوعی (AI) در سال 2023 به یک موضوع بسیار محبوب تبدیل شده است – به قدری که شرکت‌ها و ابزارهایی مانند Midjourney و Chatgpt شاهد افزایش گسترده تعداد کاربران، پذیرش، طرفداران و تقاضا بوده‌اند.

  در حالی که هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلفی مانند موتورهای جستجو، سیستم‌عامل‌ها و هنر به کار گرفته شده است، برنامه‌های کاربردی متعددی شامل فناوری رمزنگاری و بلاک چین نیز وجود دارد.

  کریپتو جی پی تی این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا بر داده‌های خود کنترل داشته باشند و حتی بتوانند از آن درآمد کسب کنند. این فناوری داده‌ها را در بازاری غیرمتمرکز منتشر می‌کند – جایی که کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که داده‌های خود را به چه کسی بفروشند.

  4/5 - (9 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر