بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در سال 2023 کدام‌اند؟ 10 رمزارز برتر AI

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، عبارتی است که ناخودآگاه مفهوم سودآوری هوشمند از بازار رمزارزها را ذهن همه‌ی ما ترسیم می‌کند! اما این عبارت ۴ کلمه‌ای به چه المان‌هایی اشاره دارد و بهترین آن‌ها کدام‌اند؟

قبل از اینکه در مورد ارز دیجیتال هوش مصنوعی صحبت کنیم، کمی درباره‌ی شرایط این روزهای دنیای فناوری توضیح می‌دهیم؛ این روزها بازار هوش مصنوعی در دنیا داغ است و همه در هر حوزه‌ای به‌دنبال استفاده از مزایای هوش مصنوعی و ابزار آن، به‌خصوص ربات ChatGPT هستند؛ تا جایی که برخی معتقدند این موضوع مهمترین عامل در رقم زدن زندگی ۲۰ سال آینده‌ی ما است.

هوش مصنوعی به دلیل پتانسیلی که برای بهبود تجربه‌ی کاربری، مقیاس‌پذیری و امنیت در شبکه‌های بلاک چین دارد، توجه افراد بسیاری را در فضای رمزارزها به خود جلب کرده است؛ تا حدی که تریدرها و نهنگ‌های این بازار هم به دنبال یافتن راهی برای سودآوری هرچه بیشتر از این فناوریِ نوظهور هستند.

از درخواست تحلیل‌های تکنیکال گرفته تا اصرار به دادنِ سیگنال، اکثر ما تلاش می‌کنیم تا با نوشتن بهترین و درست‌ترین درخواست‌ها از ChatGPT در این مسابقه برنده شویم و سریع‌تر از دیگران به آینده‌ای پُر پول برسیم! اگر تابه‌حال از این ربات درباره‌ی آینده‌ی ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری سوال کرده باشید، می دانید که در میان تمام جواب‌ها، یک جمله همیشه مشترک است:

بازار ارز دیجیتال بسیار پویا است و هیچ‌کس نمی‌تواند با قطعیت در مورد آن‌ها پیش‌بینی کند!

جواب چت جی پی تی

با این حال آنچه مسلم است، ترکیب هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال، ترکیب برنده‌ای است که می‌تواند در سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری پرسودی را برای همه‌ی ما به همراه داشته باشد. در این مقاله از بیت پین با ما همراه باشید تا ابتدا مفهوم ارز دیجیتال هوش مصنوعی را توضیح داده و سپس در ادامه با ۱۰ مورد از بهترین رمزارز‌های توسعه داده شده بر پایه‌ی این فناوری در سال ۲۰۲۳ آشنا شویم.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

همه‌ی ما با شنیدن عبارت هوش مصنوعی به رباتی فکر می‌کنیم که با دانش و عقل کافی می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها بهتر از ما تصمیم‌گیری کند، اما موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که فرض کنیم این هوش مصنوعی را می‌توان بسته به هدف، آموزش داد و به عنوان ابزاری برای انجام خودکار معاملاتی سودآور در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال از آن استفاده کرد.

درباره‌ی شدنی بودن یا نبودن این فرضیه در مقاله‌ی آیا هوش مصنوعی می‌تواند رفتار ارزهای دیجیتال را تحلیل کند؟ به طور مفصل صحبت کردیم؛ اما داستان به همینجا ختم نمی‌شود:

توسعه‌دهندگان با ترکیب هوش مصنوعی و فناوری به کار رفته در ارزهای دیجیتال، پروژه‌ها و رمزارزهایی را معرفی کرده‌اند که بلاک چین آن‌ها مبتنی بر هوش مصنوعی است؛ این رمز‌ارزها را ارز دیجیتال هوش مصنوعی می‌نامیم.

این پروژه‌ها بسته به شبکه، کاربرد و تعریف، هرکدام کاربردهای متفاوتی مانند راه‌اندازی بازی‌های هوشمند، ارتقای برنامه‌ها در Web3 و ایجاد بازارها یا صرافی‌های غیرمتمرکز دارند. به زبان ساده، ارز دیجیتال هوش مصنوعی، رمزارزی است که در توسعه‌ی آن از فناوری هوش مصنوعی استفاده شده و دلیل استفاده از آن هم می‌تواند عوامل مختلفی مانند امنیت بیشتر، تجربه‌ی کاربری روان‌تر، مقیاس‌پذیری بالاتر و مواردی از این دست باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را در سال ۲۰۲۳ معرفی کنیم.

GRT – پروژه‌ The Graph

پروژه‌ی گراف (The Graph) با ارز دیجیتال هوش مصنوعی GRT، پروتکلی استاندارد و موثر برای پیدا کردن و برجسته‌سازی (ایندکس کردن) داده‌ها از شبکه‌های بلاک چینی ارائه می‌دهد.

گراف

یافتن، نمایش دادن یا برچسب‌گذاری داده‌ها در اکوسیستم بلاک چین‌ها می‌تواند امری چالش‌برانگیز باشد، اما پروژه‌ی The Graph قصد دارد با فراهم کردن زیرساخت و ایجاد زیرگراف‌های کوچک‌تر، ساماندهی داده‌ها را به فرایندی ساده‌تر تبدیل کند.

با اینکه پروژه‌ی گراف به طور مستقیم با هوش مصنوعی در ارتباط نیست، اما به دلیل برقراری ارتباط بین هوش مصنوعی و کلان داده‌ها، آینده‌ی روشنی دارد و قیمت توکن بومی آن (GRT) از زمان معرفی تا کنون رشد زیادی در بازار ارزهای دیجیتال داشته است.

OCEAN – پروژه‌ی Ocean Protocol

هدف از راه‌اندازی پروژه‌ی اوشن پروتکل (Ocean Protocol)، تبادل داده‌های غیرمتمرکز برای برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی است.

اوشن

این پروژه با حفظ حریم خصوصی و مالکیت داده‌ها، امکان فروش و کسب درآمد از داده‌ها را برای صاحبان داده‌ها فراهم می‌کند و در مقابل نیز توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌ها و خدمات هوش مصنوعی خود را با استفاده از این داده‌ها ایجاد کنند یا بهبود بخشند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی مخصوص این پروژه OCEAN نام دارد که از آن برای خرید و فروش داده‌ها استفاده می‌شود و توکن حاکمیتی است که در اداره جامعه و استیکینگ ارز دیجیتال کاربرد دارد. قیمت توکن‌ OCEAN توسط استخر نقدینگی بازارساز خودکار و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود؛ این توکن به‌تازگی در فهرست رمزارزهای سودآور بازار کریتپو قرار گرفته است.

پس اگر به تداوم استفاده از فناوری هوش مصنوعی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، امید دارید پس بهتر است روند رمزارز Ocean را در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر دنبال کنید.

AGIX – پروژه‌ی SingularityNET

سینگولاریتی نت (SingularityNET) پلتفرمی متن‌باز برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های حوزه‌ی هوش مصنوعی است و امکان به‌اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از ایده‌ها را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

این پروژه مانند اتاقی دیجیتالی است که در آن افراد می‌توانند برای ایجاد پرو‌ژه‌های هوش مصنوعی جدید و بهینه‌تر با یکدیگر همکاری و همفکری کنند.

SingularityNET امیدوار است با ایجاد چنین بستری، بتواند فرایند توسعه‌ی فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی جدید و نوآورانه را سرعت بخشد و به هوش مصنوعی در سطح انسان برسد. تیم توسعه‌دهنده‌ی سینگولاریتی نت، پیش‌تر ربات هوش مصنوعی به نام سوفیا (Sophia) را نیز عرضه کرده بودند و حال یکی از اهداف‌شان این است که سوفیا بتواند زبان انسان را به طور کامل درک کند.

سینگولاریتی نت

توکن بومی سینگولاریتی نت، AGIX نام دارد و در ازای پاسخ توسعه‌دهندگان به درخواست سرویس‌های خاص هوش مصنوعی، به آن‌ها داده می‌شود. دارندگان توکن AGIX می‌توانند درباره‌ی تغییرات در عملیات شبکه، نظر دهند و از این ارز دیجیتال هوش مصنوعی برای برای اداره جامعه، توزیع و کسب درآمد از خدمات هوش مصنوعی استفاده کنند.

FET – پروژه‌ی Fetch.ai

پروژه‌ی فچ ای آی (Fetch.ai) با ارز دیجیتال هوش مصنوعی FET از ادغام بلاک چین و هوش مصنوعی برای توسعه‌ی اقتصادی مستقل (AEA) و دیجیتال استفاده می‌کند. این اقتصاد مستقل در نهایت باید بتواند به کمک یادگیری ماشینی و با کمترین مشارکت انسانی وظایف پیچیده‌ای مانند به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات، تصمیم‌گیری و بهینه‌سازی زنجیره‌ی تامین را انجام دهد.

فچ دات آی آر

توکن بومی و اصلی‌ترین وسیله‌ی مبادله در پروژه‌ی Fetch.ai، توکن FET است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند نسخه‌ی دیجیتالی از خود بسازند و در این شبکه مستقر کنند. علاوه‌براین توکن‌های FET، برای تشویق مشارکت‌کنندگان در شبکه، تسهیل تراکنش‌ها و پاداش دادن به ماینرها در ازای اعتبارسنجی بلاک‌های جدید استفاده می‌شوند.

NMR – پروژه‌ی Numerai

نومرای (Numerai) پروژه‌ای نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی و در واقع صندوق تامینی (hedge fund) غیرمتمرکز در بازار سهام است که برخلاف صندوق‌های تامین سنتی از داده‌ها و پیش‌بینی‌های شرکت‌کنندگان در مسابقات برای بهبود یادگیری ماشینِ خود استفاده می‌کند.

نومرای

در این شبکه دانشمندان برای ایجاد دقیق‌ترین مدل‌ها و پیش‌بینی‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند و ارز دیجیتال هوش مصنوعی نومرای که با نماد اختصاری NMR شناخته می‌شود، به عنوان پاداش در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که مدل‌هایشان در مسابقات درون‌پروژه‌ای عملکرد خوبی ثبت کرده‌ باشند. پس می‌توان نتیجه گرفت که با ورود افراد بیشتر به مسابقات و پیش‌بینی‌های بیشتر، توکن Numerai هم ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

VET – پروژه‌ی Vechain

وی چین (VeChain) شبکه‌ی بلاک چینی است که بر بهینه‌سازی مدیریت زنجیره تامین تمرکز دارد. این پلتفرم از ترکیب فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی برای ردیابی و تأیید انواع مختلف محصولات از مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای لوکس و محصولات صنعتی، استفاده می‌کند.

وی چین

علاوه‌بر‌این پرو‌ژه Vechain برای کمک به تشخیص محصولات تقلبی و جلوگیری از کلاهبرداری‌های مرسوم، نیز اقداماتی را در برنامه‌ی توسعه‌ی خود دارد. نام ارز دیجیتال هوش مصنوعی و بومی این پروژه‌ VET بوده که به تراکنش‌ها در شبکه قدرت داده، دسترسی به خدمات مختلف را فراهم می‌کند و کاربران هم در ازای مشارکت‌شان در شبکه VET پاداش می‌گیرند.

CQT – پروژه‌ی Covalent

پروژه‌ی کوالنت (Covalent) از داده‌های کلان برای ایجاد بینش‌هایی عملی استفاده می‌کند؛ درواقع این پروژه به‌جای استفاده از داده‌های زنجیره‌های محدود، اطلاعات مورد نیاز خود را از منابع دیگری مانند نودها، زنجیره‌ها و فیدهای داده جمع‌آوری می‌کند.

کوالنت

ارز دیجیتال هوش مصنوعی و بومی پروژه‌ی کوالنت، CQT نام دارد و توکنی حاکمیتی است که برای دارندگانِ آن امکان مشارکت در پروژه را فراهم می‌کند و با استیک این توکن هم می‌توان پاداش دریافت کرد. علاوه‌بر‌این، کاربران از CQT برای دسترسی به شبکه و پرداخت هزینه‌های خدمات آن استفاده می‌کنند.

CTXC – پروژه‌ی Cortex

پروژه‌ی کورتکس (Cortex) بلاک چینی متن‌باز، همتا به همتا و غیرمتمرکز است که برای اجرای هوش مصنوعی روی زنجیره روی بلاک‌چین‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم توسعه یافته است.

کورتکس

این پلتفرم قصد دارد با ادغام مدل‌ها در قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکزی را با محوریت هوش مصنوعی ایجاد کند و در آن نه فقط شرکت‌های بزرگ، بلکه هر فرد هم می‌تواند مدل‌های هوش مصنوعی خود را برای دسترسی توسعه‌دهندگان dAppها آپلود کند. توکن CTXC، ارز دیجیتال هوش مصنوعی بومی پروژه‌ی Cortex است که به عنوان کارمزد برای تراکنش‌ها و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.

DBC – پروژه‌ی DeepBrain Chain

پروژه‌ی دیپ برین چین (DeepBrain Chain) پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی مبتنی بر بلاک چین است که دسترسی امن و مقرون‌به‌صرفه‌ای را به قابلیت‌های هوش مصنوعی فراهم می‌کند.دیپ برین چین

 

توکن بومی و ارز دیجیتال هوش مصنوعی این پلتفرم، DBC نام دارد وتوسعه‌دهندگان می‌توانند در ازای پرداخت این توکن، از سایر کاربران فعال در شبکه، توان محاسباتی قرض بگیرند و هزینه‌ی اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی خود را تا حد زیادی کاهش دهند. پروژه‌ی DeepBrain Chain برای حفظ حریم خصوصی داده‌ها، لایه‌ای اضافی روی شبکه تعریف کرده و به شرکت‌ها کمک می‌کند که داده‌های خود را به صورت امن ذخیره و پردازش کنند.

RNDR – پروژه‌ی Render

پروژه‌ی رندر (Render)، پلتفرمی است که به کمک شبکه‌ی آن هر شخصی به‌راحتی می‌تواند قابلیت پردازنده‌ی گرافیکی (GPU) استفاده‌نشده‌ی خود را به اشتراک بگذارد. این شبکه موانع فنی سیستم‌های کامپیوتری تحت شبکه را از میان برداشته و به صورت هوشمند کاربران علاقه‌مند به رندر‌های کامپیوتری را به افرادی که پردازنده‌های گرافیکی استفاده‌ نشده دارند، متصل می‌کند.

رندر

توکن بومی ارز دیجیتال هوش مصنوعی رندر RNDR نام دارد و ابزاری برای به حداکثر رساندن ارزش محاسباتی کارت‌های گرافیک در جامعه ماینینگ است که سیستم غیرمتمرکزی برای رندر را ردیابی و مدیریت می‌کند.

گفتار پایانی

رمزارزهایی که در این مقاله معرفی کردیم، از بهترین ارز دیجیتال هوش مصنوعی بازار کریپتو هستند که در حال حاضر در بازار روندی صعودی دارند. هوش مصنوعی طرز فکر ما را در مورد فناوری تغییر داده و خروجی‌های خلاقانه‌ی نیروی کار را افزایش می‌دهد.

تلاقی هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال، راه جدیدی را برای توسعه‌ی برنامه‌های غیرمتمرکز فراهم کرده و صنایع و بازارها را متحول می‌کند. هرکدام از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی شده در این مقاله، کاربردی منحصربه‌فرد برای حل مسائل مختلف، از خدمات رایانش ابری تا امکان اشتراک‌گذاری امن داده‌ها در حوزه‌ی کریپتو ارائه می‌دهند، با این حال، انجام تحقیقات کامل و رعایت احتیاط قبل از هر تصمیم سرمایه گذاری شرط عقل است.

همان‌طور که نوسانات هر ارز دیجیتال هوش مصنوعی، ممکن است فرصت‌هایی برای سودآوری سریع ایجاد کند، اما هم‌زمان می‌توانند منجر به زیان‌های قابل‌توجهی هم بشود. شما درباره‌ ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی معرفی شده در این مقاله، چه دیدگاهی دارید؟ آینده‌ی کدام رمزارز هوش مصنوعی را روشن ارزیابی می کنید؟

سوالات متداول

  • ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارز دیجیتال هوش مصنوعی یا رمزارزهای AI شبکه‌ای است که امکان ساخت و استفاده از برنامه‌های هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کند. بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی عبارتند از GRT، AGIX، NMR، FET و OCEAN.

  • ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چه آینده‌ای در بازار کریپتو خواهند داشت؟

در حال حاضر هوش مصنوعی از مهم‌ترین تحولات دنیای فناوری است و تلاقی آن با ارزهای دیجیتال، راه جدیدی را برای توسعه‌ی برنامه‌های غیرمتمرکز، صنایع و بازارها فراهم می‌کند.

2.1/5 - (7 امتیاز)


اشتراک در
اطلاع از
guest

2 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سجاد

سلام.
رمز ارز AGIX. NMR. CRTX.DBC کی به خرید فروش بین پین اضافه میشه؟

کارشناس محتوا ۲

سلام سجاد عزیز
در صورت تایید کارشناسان ارزهای مدنظر شما هم حتما در آینده به لیست ارزهای موجود در بیت پین اضافه میشن.
موفق باشید.

2
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x