گزارشی از مهم‌ترین رویدادهای هفته گذشته در صنعت دیفای: همه نگاه‌ها به سولانا است

تاریخ انتشار: 21 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
گزارشی از مهم‌ترین رویدادهای هفته گذشته در صنعت دیفای: همه نگاه‌ها به سولانا است

همراه با توزیع ایردراپ جیتو (Jito) و افزایش جستجوی کاربران برای یافتن ایردراپ‌های بعدی در اکوسیستم سولانا، EigenLayer افزایش ظرفیت آتی را برای استیک کردن مجدد در پلتفرم خود اعلام کرد و در نهایت، Mantle از محصولات لیکویید استیکینگ خود رونمایی کرد که فرصت‌های سودآوری را برای کاربران فراهم می‌کند.

هفته دیوانه‌کننده‌ای در دنیای دیفای را شاهد بودیم! در ادامه به بررسی مهم‌ترین رویدادهای این بخش خواهیم پرداخت.

بررسی اجمالی

ارزش کل قفل شده (TVL) در تمام زنجیره‌ها، همراه با افزایش امیدها برای تایید ETF بیت‌کوین رشد داشت. بهترین عملکرد متعلق به سولانا، رونین و لینیا (Linea) بود که همگی شاهد افزایش 25 تا 30 درصدی در TVL در هفته گذشته بودند.

TVL DeFi

TVL DeFi

به Alpha Central خوش آمدید

اکانت توییتری Ash فهرستی از همه موارد موجود در اکوسیستم بیت کوین و BRC-20 به اشتراک گذاشت، از جمله بررسی عمیق اوردینالز و استاندارد BRC-20، رول‌آپ در بیت کوین، شبکه لایتنینگ، تپروت و موارد دیگر.

 EigenLayer Cap ورودی را افزایش می‌دهد

پلتفرم دوباره استیک کردن اتریوم، EigenLayer، برنامه‌های خود را برای افزایش سقف استیک مجدد ETH به 200 هزار توکن – از 100 هزار فعلی، اعلام کرد. علاوه بر این، آنها توکن‌های پذیرفته شده جدیدی از جمله osETH، swETH، oETH، ETHx، wbETH و ankrETH را معرفی خواهند کرد.

سازنده بازار خودکار وزنی (AMM)، Balancer، از طرح‌هایی برای بازنگری معماری برای نسخه سوم خود، که برای عرضه در سه‌ماهه دوم 2024 برنامه‌ریزی شده است، رونمایی کرد – که قصد دارد طراحی استخر را بهبود بخشد و همچنین ابزارهای بهتری را برای ساخت پروتکل‌ها در Balancer معرفی کند.

راه‌اندازی و به‌روزرسانی‌های دیگر محصولات

  • تجمیع‌کننده صرافی غیرمتمرکز Matcha، سواپ کراس‌چین را به کار می‌گیرد و امکان سواپ در هفت زنجیره پشتیبانی شده و بیش از 100 صرافی غیرمتمرکز یکپارچه را فراهم می‌کند. زنجیره‌های پشتیبانی شده در حال حاضر شامل اتریوم، آربیتروم، آپتیمیزم، بیس، زنجیره هوشمند بایننس، پالیگان و آوالانچ هستند.
  • صرافی غیرمتمرکز کراس‌چین Hashflow، نسخه دوم را منتشر می‌کند و یکپارچگی سولانا و مسیریابی هوشمند سفارش را به این پلتفرم می‌آورد تا از انجام بهترین معاملات برای معامله‌گران در Hashflow اطمینان حاصل کند.

پروژه لایه 2 منتل (Mantle) از لیکویید استیکینگ رونمایی کرد

Mantle ، بلاک چین لایه دو، از دو محصول خود، Mantle Liquid Staking Protocol (LSP) و توکن لیکویید استیکینگ خود، mETH رونمایی کرد. بیش از 63,000 اتریوم از زمان راه‌اندازی این پروتکل در حال حاضر استیک شده است.

مجموعه دیفای و صادرکننده استیبل کوین FRAX، کمپانی Frax Finance بی‌سروصدا شبکه آزمایشی لایه دو Fraxchain را در Holesky راه‌اندازی کرد و به شرکت‌کنندگان علاقه‌مند امکان می‌دهد تا frxETH را مینت کرده و توکن‌های خود را به شبکه آزمایشی Fraxchain پل بزنند.

راه‌اندازی و به‌روزرسانی‌های دیگر محصولات

  • بنیانگذار Synthetix، کین وارویک، پیشنهادی برای پایان دادن به تورم توکن پروتکل، SNX ارائه کرد. این پیشنهاد به تصویب رسیده است و تورم در هفته 17 دسامبر 2023 به پایان می‌رسد.

اکوسیستم سولانا: Wormhole در مقابل Jupiter Exchange

پروتکل زیرساخت پل زدن، Wormhole، با تجمیع‌کننده صرافی غیرمتمرکز، جوپیتر، برای انتشار Wormhole Connect شریک می‌شود و امکان انتقال ETH، WETH و WBTC از اتریوم به سولانا را با اسلیپیج صفر فراهم می‌کند.

پلتفرم بازار پول، Kamino Finance، اعلام کرد که به زودی یک سیستم امتیاز برای این پلتفرم معرفی می‌شود که به معنای ایردراپ احتمالی آینده است. آنها همچنین تأیید کرده‌اند که اقدامات قبل از این اقدام نیز مدنظر قرار گرفته و حساب خواهد شد.

پروتکل وام دهی، Margin Finance، طرح‌هایی را برای یک استیبل کوین آتی، YBX منتشر کرد که به دنبال ارائه بالاترین استیبل کوین درآمدی در کل سولانا، گرفتن بازده استیکینگ، بازده حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) و بازده وام در مارجین است.

یک هفته دیگر، یک ایردراپ دیگر

پروتکل لیکویید استیکینگ سولانا، Jito، بیش از 200 میلیون دلار توکن JTO را در اکوسیستم سولانا توزیع کرد. این توکن‌ها به مدت 18 ماه از زمان عرضه اولیه باز خواهند ماند.

رول‌آپ اثبات دانش صفر، Starknet، شایعاتی مبنی بر ایردراپ توکن خود را خنثی کرد، اما تاکید کرد که اسنپ‌شات برای ایردراپ آتی توکن STRK گرفته شده است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

10 کوین برتر بلاک چین TON با ارزش بازار 20 میلیارد دلار

طی ماه گذشته، قیمت تن کوین (TON) 18.4 درصد افزایش یافته است ...

مهم‌ترین اخبار بازار ارزهای دیجیتال در هفته پیش رو (هفته چهارم ژوئن)

این هفته، اخبار و رویدادهای مهمی در بازار کریپتو رقم خواهد خ ...

چه زمانی توکن همستر کمبات در صرافی‌ها لیست می‌شود؟

انتظار برای لیست شدن توکن همستر کمبات کوین ($HMSTR) در کامیو ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر