بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2024

تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 8 اسفند 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

فناوری بلاک چین آمده است تا جهان را تغییر دهد؛ اخیرا ظهور پروژه‌های مختلف در حوزه بلاک چین باعث شده تا روزبه‌روز اخبار مختلف و بیشتری از حرکت روبه‌جلوی این فناوری به گوش برسد. در همین راستا، مشاغل متنوعی هم مرتبط با این حوزه ایجاد شده‌اند و ما هم بهتر است برای ورود به دنیای جذاب بلاک چین و کار در این صنعت از طریق منابع معتبر خود را آماده کنیم.

در این مقاله از بیت پین، فهرستی از معتبرترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین را برای کمک به یادگیری در این حوزه در سال ۲۰۲۳ جمع‌آوری کرده‌ایم.

سایت کریپتو زامبیز (Crypto Zombies)

بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

وب‌سایت کریپتو زامبیز

کریپتو زامبیز بزرگ‌ترین پلتفرم آموزشی برای توسعه بلاک چین و یکی از بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین است که عمری بیش از ۴ سال دارد؛ کریپتو زامبیز در طول فعالیت خود در این حوزه، ۴۰۰ هزار کاربر را آموزش داده و هرکدام دوره‌های مختلفی را در این پلتفرم را به پایان رسانده‌اند.

کریپتو زامبیز اولین آموزش‌های حوزه NFT را به صورت آنلاین در اختیار علاقمندان قرار داد و در حال حاضر هم برنامه آموزشی آن بیشتر روی توسعه اتریوم و زبان سالیدیتی (Solidity) متمرکز است. تقاضای زیادی هم برای دیگر دوره‌ها و منابع یادگیری فناوری بلاک چین در این پلتفرم وجود دارد که زنجیره‌های دیگری مانند بایننس، ترون و حتی پروژه‌هایی مانند Chainlink را هدف قرار می‌دهد.

آموزش‌های گام به گام این پلتفرم شما را از اصول اولیه سالیدیتی تا ساخت بازی‌های مبتنی بر بلاک چین همراهی می‌کند و شما در پایان درس اول (که می‌تواند در یک جلسه تکمیل شود)، به اندازه‌ای دانش کسب کرده‌اید که خود را به طور رسمی، توسعه‌دهنده‌ای برای حوزه‌ بلاک چین معرفی کنید.

اگر با دانش صفر در مورد سالیدیتی، استاندارد توکن‌ها و بلاک چین وارد صنعت کریپتو می‌شوید، می‌توانید مسیر یادگیری توسعه بلاک چین را با دوره‌های کریپتو زامبیز آغاز کنید. در ابتدا، به شما توصیه می‌شود ۵ درس از دوره سالیدیتی: مقدماتی تا متوسط قراردادهای هوشمند را سپری کنید و سپس به سراغ منبع بعدی که در ادامه ذکر خواهد شد، بروید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان، بیشترین بهره را ببرید.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  دوره ۳۲ ساعته آموزش بلاک چین و سالیدیتی با جاوا اسکریپت

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  پس از یادگیری اصول سالیدیتی از کریپتو زامبیز، می‌توانید دوره ۳۲ ساعته آموزش بلاک چین و سالیدیتی با جاوا اسکریپترا در یوتیوب شروع کنید. این دوره هم یکی از کاربردی‌ترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین است که ‌با مبانی قراردادهای هوشمند و چرایی نیاز آن‌ها برای آینده، آغاز می‌شود؛ مبانی تراکنش‌ها، گس، حساب‌ها و… را نیز پوشش خواهد داد.

  دوره ۳۲ ساعته آموزش بلاک چین و سالیدیتی در یوتیوب، معرفی کاملی از تمامی مفاهیم اصلی مرتبط با بلاک چین، قراردادهای هوشمند، سالیدیتی، ERC20، وب 3، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، جاوا اسکریپت، TypeScript، Chainlink، اتریوم، قراردادهای هوشمند قابل ارتقا و DAO ارائه‌ می‌دهد و پس از تکمیل این دوره، شما به جادوگری در فضای بلاک چین تبدیل خواهید شد که برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز مورد‌نظر خود، آمادگی کامل دارد.

  سایت دانشگاه الکمی (Alchemy University)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  دانشگاه الکمی

  دانشگاه الکمی اکوسیستمی بی‌نظیر و یکی از بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین، برای یادگیریِ نحوه ساخت و تعامل با web3 در اختیار شما قرار می‌دهد. هدف این اکوسیستم، آموزش جامع تمام موارد لازم برای توسعه برنامه‌ها در وب 3، از بوت‌کمپ‌های عملی و جامع گرفته تا نوشتن کد، همه را پوشش می‌دهد.

  دانشگاه الکمی به عنوان یکی از آکادمیک‌ترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین، ۳ مسیر مختلف برای یادگیری ارائه می‌دهد و شما می‌توانید طبق نیاز و سطح دانش و تجربه خود، هرکدام از این مسیر‌ها را انتخاب کنید. این ۳ مسیر عبارت‌اند از:

  اصول جاوا اسکریپت

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  اصول جاوا اسکریپت برای درک مفاهیم و تبدیل شدن به توسعه‌دهنده‌ای در فضای بلاک چین، بسیار ضروری است. بنابراین اگر در مورد این اصول، اطلاعی ندارید یا از برخی مفاهیم عقب مانده‌اید، می‌توانید ابتدا این دوره را شروع کنید تا پایه‌های برنامه‌نویسی خود را تقویت کرده و سپس در مسیر بلاک چین به راه خود ادامه دهید.

  بوت‌کمپ توسعه‌دهنده اتریوم

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  بوت‌کمپ توسعه‌دهنده اتریوم با تقویت پایه‌ای دانش شما، امکان سازگاری با اکوسیستم به سرعت در حال رشد بلاک چین را فراهم می‌کند. این ‌Bootcamp بر یادگیری از طریق کار عملی، تاکید دارد و شما درانتهای دوره‌، دانش لازم برای ساخت بلاک چین Proof-of-Work کامل، بسیاری از قراردادهای هوشمند و چندین برنامه غیرمتمرکز را به دست خواهید آورد.

  جاده‌ای به سوی وب 3

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  دوره Road to Web3 ، دوره‌ای ۱۰ هفته‌ای و رایگان برای یادگیری توسعه وب 3 است. شما در انتهای دوره خواهید توانست برنامه‌های غیرمتمرکز در دیفای و NFT ساخته و مراحل استیک کردن را به طور کامل بیاموزید. به طور کلی، جاده‌ای به سوی وب 3 را می‌توان دوره آموزشی شگفت‌انگیزی برای یادگیری و ساختن نمونه کارها برای مشاغل آینده شما دانست.

  سایت اسپیدران اتریوم (Speedrun Ethereum)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  اسپیدران اتریوم پلتفرم دیگری از منابع یادگیری فناوری بلاک چین است که با ایجاد چالش‌های گوناگون، این امکان را فراهم می‌کند تا با ساخت پروژه‌های سریع روی بلاک چین اتریوم دانش خود را افزایش دهید. برخی از این پروژه‌ها عبارت‌اند از: Simple NFT Example، Decentralized Staking App، Token Vendor.

  پلتفرم Speedrun Ethereum، ویدئوهای آموزنده‌ای نیز در یوتیوب دارد که دانش شما را از Web2 به Web3 ارتقا می‌دهد.

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  سایت بیلد اسپیس (BuildSpace)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  بیلد اسپیس (Buildspace) یکی دیگر از پلتفرم‌های فوق‌العاده برای یادگیری در فضای بلاک چین است که دوره‌های خود را مبتنی بر پروژه روی شبکه اتریوم و سایر زنجیره‌های مختلف مانند سولانا، ارائه می‌دهد.

  بیلد اسپیس به عنوان یکی از بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین، دوره‌های مختلفی مانند سالیدیتی مقدماتی، ساخت مجموعه ان اف تی روی اتریوم و دائو برگزار کرده و به شما کمک کند وارد فضای بلاک چین شوید.

  سایت لرن وب3 (LearnWeb3)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  لرن وب3 یکی دیگر از پلتفرم‌های Web3 است که مسیرهای مختلفی را برای هر سطح از دانش توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد و یکی دیگر از منابع یادگیری فناوری بلاک چین محسوب می‌شود. هر مسیر و بخش حاوی مقالاتی با موضوعات مورد نیاز برای web3 بوده و چنانچه در ابتدای مسیر یادگیری هستید، می‌توانید با بخش Freshman شروع کرده و پایه محکمی برای شروع به فعالیت در مسیر web3 ایجاد کنید.

  سایت بنکلس آکادمی (Bankless Academy)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  با استفاده از آکادمی بَنکلِس، قبل از عمیق شدن در مسیر یادگیری و آمادگی برای پیمودن مسیرهای جدید در فضای بلاک چین، اولین قدم محکم را به سوی مرزهای جدید بردارید؛ این آکادمی هم را هم می‌توان یکی از بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین معرفی کرد.

  سایت آکادمی توسعه‌دهنده دائو (Developer DAO Academy)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  سایت آکادمی توسعه‌دهنده دائو (DD Academy)، یکی دیگر از منابع یادگیری فناوری بلاک چین است که پلتفرم آموزشی منبع بازی دارد؛ این پلتفرم توسط Developer DAO ایجاد شده و هدفش توانمندسازی کاربران به کمک ابزارهایی است که می‌توانند در پروژه‌های دنیای واقعی به کار گرفته شوند و در عین حال محیط یادگیری سالمی را ارتقا دهند.

  علاوه‌بر‌این،Developer DAO یکی از بهترین انجمن‌های موجود در فضای دائو است که به شما کمک می‌کند در مسیر یادگیری خود با دیگر افراد علاقه‌مند هم آشنا شوید.

  اتریوم دولوپر ریسورس (Ethereum Developer Resources)

  بهترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین در سال 2023

  وب‌سایت رسمی اتریوم (ethereum.org) و یکی از غنی‌ترین منابع یادگیری فناوری بلاک چین به شما می‌رود که به شما کمک می‌کند تا با مفاهیم اساسی و همچنین مسیر توسعه شبکه اتریوم آشنا شوید. در این پلتفرم آموزش‌هایی برای تازه‌واردان نیز وجود دارد و با الهام از Mozilla Developer Network، محتوایی عالی از توسعه‌دهندگان و منابع مختلف را برای کاربران ارائه می‌دهند. این پلتفرم هم مانند DD Academy منبع باز است و هیچ مانعی بر سر راه یادگیری و گسترش دانش شما وجود ندارد.

  گفتار پایانی

  بلاک چین دنیایی جذاب هم برای علاقمندان به آن و هم برای کسانی است که به دنبال کسب درآمد یا پیدا کردن شغل در این صنعت هستند. هرچقدر دانش شما بیشتر باشد قطعا سود بیشتری کسب خواهید کرد. موردی که در این مسیر بسیار اهمیت دارد این است که قدم‌های اولیه محکم برداشته شود و مفاهیم اساسی این حوزه به خوبی درک شود.
  ما در آکادمی بیت پین در این مسیر در کنار شما هستیم و تلاش داریم با ارائه مطالب به روز و متنوع گامی هرچند کوچک برای ارتقا دانش کاربران ایرانی فعال در حوزه کریپتو برداریم.

  سوالات پرتکرار

  • از چه منابعی می‌توانیم برای یادگیری بلاک چین اقدام کنیم؟

  کریپتو زامبیز، دانشگاه الکمی، اسپیدران اتریوم، بیلد اسپیس، LearnWeb3، بنکلس آکادمی، آکادمی توسعه‌دهنده دائو و سایت ethereum.org از بهترین منابع برای یادگیری فناوری بلاک چین محسوب می‌شوند.

  • آیا امکان یادگیری آنلاین بلاک چین وجود دارد؟

  بله؛ بدون نیاز به کلاس‌های حضوری و فقط با مراجعه به منابع اصلی، به یادگیری فناوری بلاک چین بپردازید.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  7 توکن برتر BRC20 برای به حداکثر رساندن سود کریپتویی شما

  توکن‌های BRC20 نوعی دارایی دیجیتالی هستند که روی بلاک چین هو ...

  نکاتی جالب و کمتر شنیده شده در مورد هاوینگ و بیت کوین

  هاوینگ یک لحظه مهم در سیاست پولی بیت کوین است که تقریبا هر چ ...

  آزمون تورینگ کریپتویی؛ اندازه‌گیری قابلیت استفاده روزمره از رمزارزها

  این مقاله به بررسی مفهوم آزمون تورینگ کریپتویی می‌پردازیم و ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر