رکوردی تاریخی در بازار کریپتو: مارکت کپ استیبل‌کوین تتر به 100 میلیارد دلار رسید

تاریخ انتشار: 15 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 19 اسفند 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
رکوردی تاریخی در بازار کریپتو: مارکت کپ استیبل‌کوین تتر به 100 میلیارد دلار رسید

با توجه به داده‌های کوین گکو، USDT، استیبل‌کوین منتشر شده توسط تتر، برای اولین بار در تاریخ خود برای مدت کوتاهی به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار رسید.

درحالی‌که طبق وب‌سایت تتر، تعداد توکن‌های USDT حدود 99.5 میلیارد بود، یک حق پریمیوم جزئی نسبت به قیمت 1 دلاری توکن در برخی صرافی‌ها کافی بود تا سقف بازار را برای مدت کوتاهی به بالاتر از این سطح برساند.

تتر در مسیری قرار دارد که اگر به مسیر رشد فعلی خود ادامه دهد، به‌زودی دوباره از این آستانه عبور می‌کند، زیرا طی هفته گذشته 2 میلیارد دلار به عرضه خود اضافه کرده است.

تتر محبوب‌ترین استیبل‌کوین، دارایی که ارزش آن به دارایی دیگری متصل است، یک بازیگر کلیدی در بازار ارزهای دیجیتال است. این کوین به‌عنوان پلی بین پول سنتی (فیات) و بازارهای مبتنی بر بلاک‌چین عمل می‌کند که به مشارکت‌کنندگان بازار، نقدینگی برای معامله و وام می‌دهد. همچنین به طور فزاینده‌ای برای نقل و انتقالات و پس‌انداز در مناطق درحال‌توسعه برای دسترسی به دلار، خارج از سیستم بانکداری سنتی استفاده می‌شود.

تاریخچه تتر به سال 2014 برمی‌گردد، زمانی که برای اولین بار یک ارز دیجیتال با پشتوانه دلار به نام “realcoin” را در شبکه بیت کوین منتشر کرد تا به انتقال ارزهای فیات در بلاک‌چین کمک کند. در اواخر همان سال، realcoin به تتر (USDT) تغییر نام داد. از آن زمان، تتر به بلاک چین‌های متعددی گسترش یافته و تتر نیز استیبل کوین‌های متصل به طلا و سایر ارزها را راه اندازی کرده است.

ارزش بازار تتر در طول بازار صعودی سال‌های 2020-2021 به شدت افزایش یافت و از 4 میلیارد دلار تا اواسط سال 2022 به 83 میلیارد دلار رسید و به جفت معاملاتی اصلی برای معامله ارزهای دیجیتال در صرافی‌های متمرکز تبدیل شده است.

بااین‌حال، این شرکت در طول سال‌ها به دلیل مدیریت غیرشفاف ذخایر خود، با داشتن پشتوانه مخاطره‌آمیز مانند اوراق تجاری چینی و اعتبار به وام‌دهنده ارز دیجیتال سلسیوس که اکنون ورشکسته شده است، و فقدان حسابرسی مستقل مورد بررسی قرار گرفته است.

علی‌رغم نگرانی‌های فزاینده در مورد ثبات تتر در طول بازار خرسی سال 2022، USDT در سال گذشته شاهد رشد سریعی بود و سهم بازار را از رقبای نزدیک، پس از سرکوب قانونی BUSD و بحران بانکی منطقه‌ای ایالات متحده در ماه مارس، گرفت.

سهم تتر از مجموع 140 میلیارد دلار استیبل‌کوین، اکنون بیش از 70 درصد است. این شرکت همچنین با بهره‌مندی از افزایش نرخ‌های بهره ایالات متحده بسیار سودآور شده و 2.85 میلیارد دلار سود در سه ماهه گذشته گزارش کرده که عمدتاً از بازدهی دارایی‌های عظیم خزانه‌داری ایالات متحده است.

تتر را در بیت پین به سبکی نو معامله کنید!

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی در سولانا برای حل مشکلات ازدحام شبکه

توسعه‌دهندگان سولانا برای مقابله با ازدحام مداوم شبکه در بلا ...

ورود ریپل به صنعت دیفای و راه‌اندازی پروتکل وام‌دهی

ریپل ابتکاری جدید را برای تقویت قابلیت‌های مالی غیرمتمرکز XR ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر