تحلیل تکنیکال تلور (TRB)؛ رشد ۱۰۰ درصدی قیمت در کمتر از ۵ روز – ۱۷ اردیبهشت (۶ می)

تاریخ: 17 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

ارز دیجیتال تلور (TRB)، شبکه اوراکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که قراردادهای هوشمند روی اتریوم را به داده‌های خارج از زنجیره متصل می‌کند. تلور در چندروز گذشته افزایش قیمت بسیار خوبی را برای خود ثبت کرد و پس از رشد قابل‌توجهی که داشت، اکنون توانست به قیمت ۹۵ دلار برسد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم یافت که تلور در روز گذشته توانست بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت را برای خود ثبت کند.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت تلور بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت سولانا و تلور می‌پردازیم.

تلور (TRB)؛ از تحلیل قبل تا به الان

همان‌طور که در تحلیل گذشته (تحلیل تکنیکال تلور (TRB) در تاریخ ۷ بهمن) مشخص شد، تلور مطابق با تحلیل رفتار کرد و به سمت منطقه حمایتی که مشخص شده بود (سطح استاتیک ۴۶ دلار) بیش از ۶۰ درصد اصلاح و کاهش قیمت را تجربه کرد. تلور پس از رسیدن به این ناحیه حمایتی مهم، با افزایش تقاضا روبرو شد و توانست از این محدوده گفته شده، بیش از ۱۱۳ درصد افزایش قیمت را برای خود ثبت کند و در ۵ روز اخیر روند صعودی قدرتمندی داشته باشد.

خرید تلور | TRB

حرکت بعدی تلور چیست؟

در تایم فریم روزانه نمودار تلور (TRB) می‌‌توان دید که تلور در حال رسیدن به محدوده مقاومت استاتیک خود (سطح ۱۰۰ دلار) است. انتظار می‌رود تلور قبل از شکست محدوده گفته شده، ابتدا حرکت اصلاحی اندکی داشته باشد و پس از تامین نقدینگی کافی، به حرکت صعودی‌اش ادامه دهد و در میان‌مدت بتواند به اهداف مشخص شده در تصویر دست پبدا کند.

در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و مقاومت برای تلور عبارت‌اند از:

 • سطح عرضه و مقاومت واقع در ۱۰۰ دلار
 • محدوده هدف و مقاومت دوم واقع در ۲۲۷ الی ۲۷۷ دلار

نواحی مهمی به‌عنوان حمایت و مقاومت برای رمزارز تلور وجود دارد. نواحی حمایت مهم برای این رمزارز عبارت‌اند از:

 • محدوده تقاضا و حمایت در  قیمت ۶۶ الی ۷۵ دلار دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا دوم در قیمت ۴۱ الی ۴۷ دلار

باید به این نکته توجه داشت درصورتی‌که قیمت تلور موفق به عبور از ناحیه مهم مقاومتی واقع در قیمت ۱۰۰ دلار شود، این ارز می‌تواند به سمت محدوده عرضه گفته شده حرکت خود را ادامه دهد.

مقایسه رمزارزهای تلور (TRB) و سولانا (SOL)

در تصویر زیر به مقایسه روند قیمت رمزارزهای TRB و SOL در ماه اخیر پرداختیم.

نمودار زیر نشان‌دهنده این است که اگر هزار دلار در این ارزها سرمایه‌گذاری کرده بودید، الان چقدر داشتید؟

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  در مجموع، آینده ارز دیجیتال تلور درخشان است. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در تلور، از ریسک‌های این ارز آگاه باشند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره تلور، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز تلور (Tellor)؛ شبکه‌ای برای دسترسی به داده‌های خارج از زنجیره را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر