تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ صعود 50 درصدی قیمت در 10 روز – 23 اردیبهشت (12 می)

تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ صعود ۵۰ درصدی قیمت در ۱۰ روز – ۲۳ اردیبهشت (۱۲ می)

تون کوین با نماد TON، ارز دیجیتال پرطرف‌داری است که توسط تلگرام طراحی و ساخته شده است. تن کوین پس از اصلاحی که انجام داد، به محدوده حمایتی‌اش رسید و توانست روند افزایشی‌اش را دوباره شروع کند و با افزایش فشار خرید، به قیمت ۷ دلاری برسد. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، می‌بینیم که رمزارز تن کوین (TON) در هفته گذشته افزایش خوبی داشت و با صعود بالغ بر ۲۱ درصدی قیمت همراه بود.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند حرکت تن کوین (TON) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت تن کوین و کاردانو‍ می‌پردازیم.

نگاهی به تن کوین (TON)؛ از تحلیل قبل تاکنون

باتوجه‌به تحلیل تکنیکال تن کوین که در تاریخ ۱۲ اردیبهشت منتشر شد، می‌توان دید که قیمت توانست دقیقا مطابق با پیش‌بینی انجام شده حرکت کند و بعد از انتشار تحلیل، روند صعودی‌اش را از ناحیه مشخص شده آغاز کند. قیمت تن کوین توانست در این صعود، بیش از ۵۶ درصد رشد را برای خود ثبت کند. در حال حاضر تن کوین در نزدیکی محدوده دوم مقاومتی و هدف خود قرار دارد. در ادامه به مهم‌ترین نقاط قیمت این ارز اشاره می‌کنیم.

خرید تن کوین

مهم‌ترین نواحی قیمت برای تن کوین (TON)

با نگاهی به نمودار تن کوین در تایم فریم ۴ساعته، خواهیم دید که این ارز درحال تکمیل لگ صعودی خود است و به محدوده مهم مقاومتی‌اش نزدیک ‌می‌شود. درصوتی‌که تن کوین بتواند از ناحیه مهم مقاومتی‌اش در قیمت ۷.۵ دلاری عبور کند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم به قیمت‌های بالاتر حرکت کرده و در میان‌مدت به هدف مشخص شده در تصویر برسد. همچنین اگر ناحیه مقاومتی و عرضه گفته شده تن کوین را از ادامه روند صعودی بازدارد، این ارز می‌تواند به سمت نواحی حمایتی مشخص شده حرکت کند و پس از رسیدن به حمایت‌های مشخص شده، می‌توانیم انتظار افزایش تقاضا و رشد قیمت را از این رمزارز داشته باشیم.

در حال حاضر نواحی مهمی که می‌توان به‌عنوان حمایت و تقاضا برای این رمزارز در نظر داشت، عبارت‌است از:

 • محدوده حمایت اول در قیمت 6.0244 الی 5.6698 دلار
 • محدوده حمایت دوم در قیمت 4.8583 الی 4.5760 دلار

همچنین محدوده‌هایی که می‌توان به‌عنوان سطوح هدف و مقاومت برای تن کوین در نظر داشت عبارت‌اند از:

 • بیس مقاومتی و محدودخ عرضه واقع در قیمت 7.1225 الی 7.4976 دلار
 • سطوح هدف و مقاومت واقع در 7.8924، 10.2063 و 10.4636 دلار
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای تن کوین (TON) و کاردانو (ADA)

  در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای TON و ADA در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ صعود ۵۰ درصدی قیمت در ۱۰ روز – ۲۳ اردیبهشت (۱۲ می)

  در تصویر زیر شمای کلی از فشار خرید و فروش در این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ صعود ۵۰ درصدی قیمت در ۱۰ روز – ۲۳ اردیبهشت (۱۲ می)

  در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

  تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ صعود ۵۰ درصدی قیمت در ۱۰ روز – ۲۳ اردیبهشت (۱۲ می)

   سخن پایانی

  در مجموع آینده تن کوین به عوامل مختلفی از جمله موفقیت بلاک چین TON، پذیرش توسط کاربران و توسعه‌دهندگان و رقابت با سایر ارزهای دیجیتال بستگی دارد. در نهایت، Toncoin ارز دیجیتالی با پتانسیل بالا است. بااین‌حال، هنوز ریسک‌های زیادی نیز وجود دارد. قبل از سرمایه‌گذاری در Toncoin، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و به طور کامل از خطرات احتمالی آگاه باشید.

  برای اطلاعات بیشتر درباره تن کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال تن کوین (Toncoin)؛ بلاک چین محصول‌محور را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر