تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ باید در انتظار ریزش بیشتر بود؟ – 12 اردیبهشت (1 می)

تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)؛ باید در انتظار ریزش بیشتر بود؟ - ۱۲ اردیبهشت (۱ می)

تون کوین (Toncoin) با نماد TON، ارز دیجیتالی پرطرف‌دار است که توسط تلگرام ساخته شده است. پس از حرکات صعودی و رشد چشمگیری که تن کوین انجام داد، درگیر روند اصلاحی شد و با افزایش فشار فروش به قیمت ۴.۷ دلاری رسید. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم رمزارز تن کوین (TON) در هفته گذشته کاهش شدیدی داشت و با ریزش ۱۶ درصدی قیمت همراه بود.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند حرکت تن کوین (TON) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت تن کوین و بیت کوین می‌پردازیم.

نگاهی به تن کوین (TON)؛ از تحلیل قبل تاکنون

باتوجه‌به تصویر و تحلیل تکنیکال تن کوین که در تاریخ ۶ فروردین منتشر شد، قیمت توانست دقیقا مطابق با پیش‌بینی انجام شده حرکت کند و به ناحیه دوم مقاومتی که مشخص شده بود برسد. قیمت تن کوین توانست در این حرکت صعودی، بیش از ۵۴ درصد افزایش را برای خود ثبت کند. تن کوین پس از زسیدن به محدوده دوم مقاومتی، با افزایش فشار فروش همراه بود و روندی نزولی و اصلاحی را شروع کرد. در ادامه به مهم‌ترین نقاط حمایتی این ارز اشاره می‌کنیم.

خرید تن کوین

مهم‌ترین نواحی برگشتی برای تن کوین (TON)

با مشاهده نمودار تن کوین (TON) در تایم فریم ۱۲ساعته، می‌بینیم که این ارز همواره درحال اصلاح است و در حال نزدیک شدن به نواحی مهم حمایتی‌اش است. تن کوین اکنون بالای محدوده اول حمایتی خود قرار دارد. درصوتی‌که تن کوین ناحیه مهم تقاضای خود در قیمت ۴.۶ دلاری را حفظ کند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم به قیمت‌های بالاتر حرکت کرده و دوباره به روند صعودی بازگردد. همچنین اگر ناحیه حمایتی گفته شده توان پرتاب قیمت به سمت بالا را نداشته باشد، تن کوین می‌تواند به سمت ناحیه دوم حمایتی خود حرکت کند و پس از رسیدن به این ناحیه، می‌توانیم رشد و افزایش قیمت را از این رمزارز انتظار داشته باشیم.

اکنون مهم‌ترین نواحی که می‌توان به‌عنوان حمایت و تقاضا برای این رمزارز در نظر داشت، عبارت‌اند از:

 • محدوده حمایت اول در قیمت ۴.۴ الی ۴.۷ دلار
 • محدوده حمایت دوم در قیمت ۳.۴ الی ۳.۶ دلار

همچنین همان‌طور که در نمودار قابل مشاهده است، محدوده‌هایی که می‌توان به‌عنوان مقاومت برای تن کوین در نظر داشت عبارت‌اند از:

 • هدف و مقاومت اول واقع در قیمت ۵.۶ الی ۶ دلار
 • هدف و مقاومت دوم واقع در قیمت ۷.۴ الی ۷.۸ دلار
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای تن کوین (TON) و بیت کوین (BTC)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمت رمزارزهای TON و BTC در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  در نمودارهای زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

   سخن پایانی

  در مجموع آینده تن کوین به عوامل مختلفی از جمله موفقیت بلاک چین TON، پذیرش توسط کاربران و توسعه‌دهندگان و رقابت با سایر ارزهای دیجیتال بستگی دارد. در نهایت، Toncoin ارز دیجیتالی با پتانسیل بالا است. بااین‌حال، هنوز ریسک‌های زیادی نیز وجود دارد. قبل از سرمایه‌گذاری در Toncoin، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و به طور کامل از خطرات احتمالی آگاه باشید.

  برای اطلاعات بیشتر درباره تن کوین، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال تن کوین (Toncoin)؛ بلاک چین محصول‌محور را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر