تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا (SOL) – 12 آذر (3 دسامبر)

تاریخ انتشار: 12 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا (SOL) - ۱۲ آذر (۳ دسامبر)

ارز دیجیتال سولانا توانست در هفته‌های گذشته رشد قیمتی خوبی از خود نشان دهد و طبق تحلیلی که در ماه گذشته منتشر کردیم، توانست از مقاومت مهمی که گفته شد، عبور کند.
بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، این رمزارز در ماه گذشته، بیش از ۶۰ درصد صعود و رشد قیمتی را تجربه کرد و توانست به قیمت ۶۳ دلار برسد.
در این تحلیل قصد داریم ببینم از لحاظ تکنیکالی این ارز دیجیتال اکنون در چه موقعیتی قرار گرفته و نقاط حمایتی و مقاومتی مهم آن را مشخص کنیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا (SOL) - ۱۲ آذر (۳ دسامبر)

در ابتدا با نگاهی به نمودار هفتگی، خواهیم دید سولانا با فشار خرید قابل‌توجهی همراه بوده و توانست از دو مقاومت مهم خود عبور کرده و به سطح ۶۰ دلاری برسد. این امر، نشان‌دهنده قدرتمند بودن گاوها در بازار سولاناست که حتی به خرس‌ها فرصت پولبک و اصلاح قیمتی را نداده و با کندل‌های قوی و مثبت، قیمت را به سطح مهم مقاومتی نزدیک کرده‌اند.
در حال حاضر مهم‌ترین مقاومتی که پیش روی روند صعودی سولانا قرار گرفته، محدوده مقاومت استاتیک و ناحیه عرضه ۶۹ الی ۷۵ دلار هست که با باکس قرمز در تصویر نشان‌داده‌شده است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا (SOL) - ۱۲ آذر (۳ دسامبر)

 با بررسی تایم فریم روزانه، می‌بینیم که قیمت پس از خروج از باکس رنج که در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است، سولانا توانست با قدرت از مقاومت‌های ۳۳ و ۴۵ دلار عبور کرده و به سمت مقاومت بعدی در محدوده ۷۰ دلار، حرکت کند.

خرید سولانا | SOL

 اگر سولانا نتواند از محدوده مقاومتی مهم ۷۰ دلاری عبور کند انتظار داریم قیمت به سطوح حمایتی در نواحی ۴۵ و ۳۳ دلار حرکت کرده و به این حمایت‌های استاتیک مهم، پولبک خود را تکمیل کند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا (SOL) - ۱۲ آذر (۳ دسامبر)

در تایم فریم چهارساعته با نگاهی به انتهای روند، خواهیم دید سولانا یک الگوی فشردگی تشکیل داده که اکنون قیمت در سقف این فشردگی قرار گرفته است.
درصورتی‌که سولانا از محدوده سقف مثلث ریجکت شده و کف الگو را بشکند، به ترتیب می‌توانیم حمایت‌های ۵۴ و پس از آن ۴۵ دلاری را برای برگشت قیمتی در نظر داشته باشیم.
اگر سولانا بتواند در میان‌مدت ناحیه استاتیک ۴۵ دلاری را به‌عنوان حمایت حفظ کند، می‌توانیم انتظار صعود قیمتی و رسیدن به اهداف بالاتر را از این رمزارز داشته باشیم.

در مجموع، آینده ارز دیجیتال سولانا مثبت ارزیابی می‌شود. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در سولانا، از ریسک‌های این ارز آگاه باشند.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

پرهام نوربخش

پرهام نوربخش

من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر