تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ سقف بعدی قیمت کجا خواهد بود؟ – 9 خرداد (29 می)

تاریخ: 9 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل قیمت رمزارز سولانا

سولانا، یکی از بزرگان بازار کریپتو، توانست در ماه گذشته رشد و افزایش قیمت خوبی را تجربه کند و روندی صعودی داشته باشد. با نگاهی‌ به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که سولانا در ماه گذشته صعود خوبی داشت و در مجموع 26 درصد رشد قیمت را در نمودار خود ثبت کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت سولانا بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت سولانا و اتریوم می‌پردازیم.

سولانا (SOL)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و همان‌طور که در تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) در تاریخ ۲۴ اردیبهشت گفته شد، سولانا درگیر دو محدوده حمایت و مقاومت در نوسان بود. همان‌طور که در نمودار قابل مشاهده است، سولانا پس از انتشار تحلیل، به سمت ناحیه‌ مقاومتی‌اش حرکت کند و بالغ بر ۳۲ درصد رشد قیمت را تجربه کند. پس از رسیدن قیمت سولانا نزدیک این محدوده مقاومتی و عرضه، این رمزارز با افزایش فشار فروش همراه بود و حرکت اصلاحی‌اش را آغاز کرد و تا محدوده مقاومتی که از آن عبور کرده بود، ریزش قیمت را تجربه کرد و بعد از رسیدن به این محدوده واکنش خوبی نشان داد و با افزایش تقاضا مواجه بود.

خرید سولانا

مهم‌ترین نواحی قیمت برای سولانا

با مشاهده نمودار سولانا در تایم فریم ۱۲ساعته، می‌‌توانیم ببینیم که قیمت در حال حرکت درون یک فشردگی است. سولانا می‌تواند بعد از شکست محدوده مقاومتی‌ داینامیک خود، به سمت محدوده هدف بعدی که در تصویر نیز مشخص شده (نواحی قرمزرنگ) حرکت افزایشی‌اش را ادامه دهد. همچنین باید در نظر داشت، درصورتی‌که محدوده حمایتی واقع در کف تریدینگ رنج شکسته شود، انتظار داریم قیمت حرکت ریزشی خود را تا ناحیه حمایتی مشخص شده در نمودار (ناحیه سبزرنگ)، داشته باشد و پس از تامین نقدینگی کافی، گام افزایشی و حرکت صعودی‌اش را آغاز کند.

در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و مقاومت برای سولانا عبارت‌اند از:

  • محدوده عرضه و مقاومت اول واقع در 198.02 الی 206.30 لار
  • محدوده هدف و مقاومت دوم واقع در 317.09 الی 336.12 دلار

همچنین نواحی حمایت و تقاضا مهم برای رمزارز سولانا عبارت‌اند از:

  • محدوده تقاضا و حمایت اول در قیمت 119.39 الی 125.75 دلار
  • سطح استاتیک حمایت و تقاضا در قیمت 141.15 دلاری

باید به این نکته توجه داشت درصورتی‌که قیمت سولانا موفق به حفظ ناحیه مهم حمایتی واقع در قیمت ۱۰۰ دلار شود، روند این رمزارز در بلندمدت همواره صعودی است.

مقایسه رمزارزهای سولانا (SOL) و اتریوم (ETH) 

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای SOL و ETH در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی،فشار خرید و فروش در اردربوک این دو رمزارز قابل مقایسه است.سخن پایانی

در مجموع، آینده ارز دیجیتال سولانا روشن است. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در سولانا، از ریسک‌های این ارز آگاه باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره سولانا، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال سولانا؛ بلاک چین لایه یک اما سریع و مقیاس‌پذیر را مطالعه فرمایید.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

پرهام نوربخش

پرهام نوربخش

من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر