تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ مهم‌ترین حمایت‌ها کجاست؟ – 5 اردیبهشت (24 آوریل)

تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

ارز دیجیتال سولانا، یکی از بزرگان بازار ارزهای دیجیتال، در هفته گذشته افزایش قیمت خوبی را برای خود ثبت کرد و پس از اصلاحی که داشت، اکنون توانست به قیمت ۱۵۶ دلار برسد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم یافت که سولانا در هفته گذشته توانست بیش از ۱۷ درصد افزایش قیمت را برای خود ثبت کند.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت سولانا بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت سولانا و اتریوم می‌پردازیم.

سولانا (SOL)؛ از تحلیل قبل تا به الان

همان‌طور که در تحلیل گذشته (تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ درگیر مقاومت ۲۰۰ دلاری در تاریخ ۲ فروردین) گفته شد، سولانا درگیر مقاومت ۲۰۰ دلاری بود و مطابق با تحلیل عمل کرد و از محدوده مقاومت و عرضه‌ای که مشخص شده بود (سطح ۲۰۴ دلار) بیش از ۴۰ درصد اصلاح و کاهش قیمت را تجربه کرد. سولانا پس از رسیدن به ناحیه حمایتی دوم رسم شده، با افزایش تقاضا روبرو شد و توانست از این محدوده حمایتی بیش از ۲۶ درصد افزایش قیمت برای خود ثبت کند و در هفته اخیر روند صعودی خوبی داشته باشد.

خرید سولانا | SOL

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)

حرکت بعدی سولانا چیست؟

در تایم فریم ۴ساعته نمودار سولانا می‌‌توان کاهش فشار خرید و افزایش فشار فروش را مشاهده کرد. قیمت سولانا بعد از شکست محدوده حمایتی مهم خود در ناحیه ۱۶۰ دلاری، این ناحیه را به ناحیه‌ای مقاومتی تبدیل کرده و اکنون درگیر این محدوده مقاومتی است. انتظار می‌رود سولانا قبل از شکست محدوده گفته شده، ابتدا حرکت اصلاحی اندکی داشته باشد و پس از تامین نقدینگی کافی، به حرکت صعودی‌اش ادامه دهد.

در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و مقاومت برای سولانا عبارت‌اند از:

 • محدوده عرضه و مقاومت واقع در ۱۵۴ الی ۱۶۲.۵ دلار
 • محدوده هدف و مقاومت دوم واقع در ۲۰۰ الی ۲۰۸ دلار

نواحی مهمی به‌عنوان حمایت و مقاومت برای رمزارز سولانا وجود دارد. نواحی حمایت مهم برای این رمزارز عبارت‌اند از:

 • محدوده تقاضا و حمایت در  قیمت ۱۲۰ الی ۱۲۶.۶ دلار دلار
 • سطح حمایت استاتیک بسیار مهم واقع در قیمت ۱۰۰ دلار

باید به این نکته توجه داشت درصورتی‌که قیمت سولانا موفق به حفظ ناحیه مهم حمایتی واقع در قیمت ۱۰۰ دلار شود، روند این رمزارز در کوتاه‌مدت همواره صعودی است.

مقایسه رمزارزهای سولانا (SOL) و اتریوم (ETH) 

در تصویر زیر به مقایسه رمزارزهای SOL و ETH در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

همچنین نمودار این دو رمزارز در تصویر زیر قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  در مجموع، آینده ارز دیجیتال سولانا روشن است. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در سولانا، از ریسک‌های این ارز آگاه باشند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره سولانا، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال سولانا؛ بلاک چین لایه یک اما سریع و مقیاس‌پذیر را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر