تحلیل سولانا (SOL)؛ هدف بعدی قیمت چه خواهد بود؟ – ۳ تیر (۲۳ ژوئن)

تاریخ: 3 تیر 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل سولانا (SOL)؛ قیمت بعدی چه خواهد بود؟ – ۳ تیر (۲۳ ژوئن)

سولانا، یکی از برجسته‌ترین رمزارزها در بازار کریپتو، در ماه گذشته با نوسانات و کاهش قیمت قابل‌توجهی روبه‌رو شد. با بررسی داده‌های منتشر شده در سایت کوین مارکت کپ، می‌توان به وضوح مشاهده کرد که سولانا در ماه گذشته دچار یک اصلاح قیمت شدید شد و ارزش آن بیش از ۱۹ درصد کاهش یافت.

چارت کوین مارکت کپ

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت سولانا بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت سولانا و ریپل می‌پردازیم.

سولانا (SOL)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به نمودار و همان‌طور که در تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) در تاریخ ۹ خرداد گفته شد، سولانا درگیر محدوده مقاومتی‌اش بود و نتوانست از این ناحیه مهم عرضه عبور کند. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، سولانا با افزایش فشار فروش همراه بود و حرکت اصلاحی‌ داشت و تا نزدیکی محدوده حمایتی که مشخص شده بود، کاهش و ریزش قیمت را تجربه کرد. سولانا اکنون بالای این ناحیه مهم حمایتی قرار دارد.

خرید سولانا

تحلیل تکنیکال سولانا

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  مهم‌ترین نواحی قیمت برای سولانا

  با بررسی نمودار سولانا در تایم فریم ۴ساعته، می‌‌توان دید که قیمت در حال حرکت درون یک کانال نزولی است. سولانا می‌تواند بعد از رسیدن به این محدوده حمایتی (محدوده سبزرنگ) و پس از تامین نقدینگی کافی، به سمت ناحیه عرضه و مقاومت خود که در تصویر نیز مشخص شده (ناحیه قرمزرنگ) حرکت افزایشی‌اش را آغاز کند. همچنین باید در نظر داشت، در مرحله اول سولانا باید این ناحیه حمایتی را حفظ کند و در مرحله بعد بتواند از سطح مهم استاتیک مقاومتی واقع در قیمت ۱۴۱ دلاری عبور کند. درصوتی‌که قیمت موفق به حفظ حمایت گفته شده و شکست و تثبیت بالای سطح عرضه مشخص شده شود، می‌توان انتظار داشت روند سولانا در میان‌مدت رو به صعود حرکت کند و روند اصلاحی خود را پایان دهد.

  تحلیل تکنیکال سولانا

  در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و تقاضا برای سولانا عبارت‌اند از:

  • سطح استاتیک عرضه و مقاومت اول واقع در ۱۴۱ لار
  • محدوده هدف و مقاومت واقع در ۱۶۹ الی ۱۷۶ دلار

  همچنین نواحی حمایت و تقاضا مهم برای رمزارز سولانا عبارت‌اند از:

  • محدوده تقاضا و حمایت اول در قیمت ۱۱۹ الی ۱۲۵ دلار
  • سطح استاتیک حمایت و تقاضا در قیمت ۱۰۰ دلاری

  همچنین باید به این نکته توجه داشت، درصورتی‌که قیمت سولانا موفق به حفظ ناحیه مهم حمایتی واقع در قیمت ۱۰۰ دلار شود، روند این رمزارز در بلندمدت همواره صعودی است.

  بررسی فاندامنتال رمزارز سولانا

  در جدول زیر ضرایب همبستگی و بتای سولانا را نسبت به بیت کوین بررسی می‌کنیم:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.77 1.33 بیت‌ کوین (BTC)

  همبستگی: سولانا همبستگی بالایی نسبت به بیت کوین دارد. این امر می‌تواند موجب افزایش ریسک پرتفوی شود. یعنی زمانی که در شرایط نوسانات بازار قیمت بیت کوین نوسان کند، قیمت SOL به بیت کوین واکنش زیادی نشان می‌دهد و همانند نرخ بیت کوین حرکت خواهد کرد.

  بتا: بتای سولانا نسبت به بیت کوین بیش از 1 است که نشان می‌دهد بازدهی آن بیشتر از بیت کوین است. همچنین در شرایط افزایشی بازار، این کوین می‌تواند بازدهی بسیار خوبی داشته باشد.

  نقشه معامله‌گران لیکوییدشده

  نقشه معامله‌گران لیکویید شده، محدوده‌های گرانبها است که نشان می‌دهد تعدادی سفارش‌های معامله‌گران طبق قیمت‌های مشخص شده، ثبت شده و می‌تواند باعث واکنش قیمت شود. همچنین هر چقدر خط‌های روی نمودار زرد پررنگ باشد به معنای اهمیت بیشتر آن محدوده است.

  فاندامنتال سولانا

  با توجه به تصویر، محدوده 127.70 الی 128.69 دلار، محدوده حمایتی نسبتا مهمی محسوب می‌شود که سفارش‌های زیادی در این ناحیه ثبت شده است. این ناحیه می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند. همچنین محدوده 138.72 الی 139 یک محدوده مهم مقاومتی است که اعتبار زیادی دارد و می‌تواند به عنوان یک سد مقاومتی عمل کرده و از افزایش قیمت جلوگیری کند.

  مقایسه رمزارزهای سولانا (SOL) و ریپل (XRP) 

  در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای SOL و XRP در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  مقایسه سولانا و ریپل

  در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

  مقایسه سولانا و ریپل

  در تصویر زیر در مقیاس کلی،فشار خرید و فروش در اردربوک این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  مقایسه سولانا و ریپل

  سخن پایانی

  در مجموع،این کاهش قیمت می‌تواند فرصتی برای سرمایه‌گذاران جدید و حتی فعلی باشد تا با ورود به بازار در قیمت‌های پایین‌تر، از پتانسیل رشد آینده سولانا بهره‌مند شوند. با این وجود، همواره توصیه می‌شود که سرمایه‌گذاران با دقت و آگاهی کامل از تمامی جوانب، تصمیم‌گیری‌های مالی خود را انجام دهند تا از زیان‌های احتمالی جلوگیری کنند. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در سولانا، از ریسک‌های این ارز آگاه باشند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره سولانا، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال سولانا؛ بلاک چین لایه یک اما سریع و مقیاس‌پذیر را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر