تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ حرکت قیمت در روندی خنثی – 24 اردیبهشت (13 می)

تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

سولانا، یکی از بزرگان بازار ارزهای دیجیتال، چندروزی است که در روندی رنج و تقریبا اصلاحی نوسان می‌کند. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم یافت که سولانا در ماه گذشته رشد یا ریزش شدیدی نداشت و در مجموع 5 درصد کاهش قیمت را برای خود ثبت کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت سولانا بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت سولانا و بیت کوین می‌پردازیم.

سولانا (SOL)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و همان‌طور که در تحلیل گذشته (تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) در تاریخ ۵ اردیبهشت) عنوان شد، سولانا درگیر دو محدوده حمایت و مقاومت مهم بود. همان‌طور که در نمودار قابل مشاهده است، سولانا پس از انتشار تحلیل، از محدوده مقاومتی مشخص شده به سمت ناحیه‌ حمایتی‌اش اصلاح داشت و بالغ بر ۲۳ درصد کاهش قیمت را تا سطح حمایتی مشخص شده تجربه کرد. همچنین پس از رسیدن قیمت سولانا به محدوده حمایتی، این رمزارز با افزایش تقاضا همراه بود و توانست دوباره حرکت صعودی‌اش را آغاز کند و بیش از ۳۱ درصد رشد قیمت را تجربه کند. سولانا در حال حاضر با همان محدوده مقاومتی که در تحلیل قبل مشخص شده بود درگیر است و نتوانسته از این مقاومت مهم با موفقیت عبور کند.

خرید سولانا

اهداف سولانا پس از خروج از تریدینگ رنج کجاست؟

با مشاهده نمودار رمزارز سولانا در تایم فریم ۴ساعته، می‌‌توان ضعف روند، کاهش قدرت خریداران و افزایش فشار فروش را در انتهای نمودار مشاهده کرد. قیمت سولانا می‌تواند بعد از شکست محدوده مقاومتی‌اش (مقاومت اول)، به سمت محدوده بعدی مشخص شده در تصویر (مقاومت دوم) حرکت صعودی‌اش را ادامه دهد. همچنین درصورتی‌که سولانا محدوده حمایتی واقع در کف تریدینگ رنج را از دست دهد، انتظار می‌رود قیمت حرکت اصلاحی خود را تا دومین ناحیه حمایتی مشخص شده در نمودار، داشته باشد و پس از تامین نقدینگی کافی، گام افزایشی و حرکت صعودی‌اش را آغاز کند دهد.

در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و مقاومت برای سولانا عبارت‌اند از:

 • محدوده عرضه و مقاومت اول واقع در 153.16 الی 161.09 دلار
 • محدوده هدف و مقاومت دوم واقع در 195.53 الی 207.44 دلار

همچنین نواحی حمایت و تقاضا مهم برای رمزارز سولانا عبارت‌اند از:

 • محدوده تقاضا و حمایت اول در قیمت 119.71 الی 125.50 دلار
 • محدوده حمایت دوم در قیمت ۹۸ الی ۱۰۲ دلاری

باید به این نکته توجه داشت درصورتی‌که قیمت سولانا موفق به حفظ ناحیه مهم حمایتی واقع در قیمت ۱۰۰ دلار شود، روند این رمزارز در بلندمدت همواره صعودی است.

مقایسه رمزارزهای سولانا (SOL) و بیت کوین (BTC) 

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای SOL و BTC در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، عمر و سایر مشخصات این دو رمزارز را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی،فشار خرید و فروش در اردربوک این دو رمزارز قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  در مجموع، آینده ارز دیجیتال سولانا روشن است. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در سولانا، از ریسک‌های این ارز آگاه باشند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره سولانا، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال سولانا؛ بلاک چین لایه یک اما سریع و مقیاس‌پذیر را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر