تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا (LUNA) – 6 آذر (27 نوامبر)

توسط پرهام نوربخش
|
6 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا (LUNA) - 6 آذر (27 نوامبر)

لونا، یکی از ارزهای پر نوسان بازار کریپتو، اخیراً توانسته حرکات قیمتی قابل‌توجهی از خود نشان دهند.
بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، حجم معاملات این رمزارز در روز گذشته، بیش از 300 درصد رشد داشته و قیمت لونا در ماه گذشته افزایش 86 درصدی داشته است که این موارد، نشانه‌های خوبی برای این ارز دیجیتال هستند.

در ادامه تحلیلی از این رمزارز را مطالعه کنید و با این پروژه بیشتر آشنا شوید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا (LUNA) - 6 آذر (27 نوامبر)

 لونا (LUNA)چیست؟

در 28 می 2023، بلاک چین جدید Terra راه‌اندازی شد. دارندگان قبلی UST و LUNC در همان روز در دور اول ایردراپ توکن‌های جدید LUNA خود را دریافت کردند. بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال از این رویداد پشتیبانی کردند و توکن جدید را فهرست کردند. معاملات با نوسانات شدید قیمت در هر دو جهت آغاز شد، زیرا معامله‌گران در مورد آینده این پروژه جدید تردید داشتند.

لونا و لونا کلاسیک چه تفاوتی دارند؟

بزرگ‌ترین تفاوت بین لونا و لونا کلاسیک این است که زنجیره جدید ترا بدون استیبل کوین الگوریتمی UST عمل می‌کند. رابطه بین ارز دیجیتال لونا قدیمی و استیبل کوین TerraUSD، به حفظ ارزش UST کمک کرد. این رابطه حکم می‌کرد که اگر استخر یا تقاضا برای کوین دیگر کمی بیش از حد نوسان داشته باشد، یکی از کوین‌ها سوزانده یا مینت می‌شود.
لونا کلاسیک به‌عنوان مکانیزم آربیتراژ برای استیبل کوین الگوریتمی عمل می‌کند، درحالی‌که لونا این کار را نمی‌کند؛ زیرا هیچ استیبل کوین الگوریتمی وجود ندارد.
علاوه بر این، زنجیره جدید قصد دارد کاملاً متعلق به جامعه خود باشد. علاوه بر این، تعداد توکن‌های LUNA محدود است. در مقایسه با LUNC که حدود 7 تریلیون عرضه دارد، تعداد توکن‌های LUNA برای ارز جدید بیش از 1 میلیارد است. عرضه بیش از شش تریلیون سکه لونا کلاسیک در گردش تأثیر منفی بر قیمت توکن دارد. بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، بایننس، اکنون تمام کارمزدهای معاملاتی حاصل از تراکنش‌های LUNC را می‌سوزاند.

خرید لونا | LUNA

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ارز دیجیتال لونا (LUNA)  

  با بررسی نمودار لونا در مقیاس کلی، می‌توانیم ریزش‌های پیاپی و روند فرسایشی را تا قبل از رسیدن به حمایت 0.39 دلاری مشاهده کنیم. لونا پس از رسیدن به این حمایت استاتیک توانست بالای این عدد تثبیت قیمتی انجام دهد و از همان ناحیه گام عودی خود را آغاز کند.
  در حال حاضر، قیمت در حال حرکت درون یک کانال صعودی است. سقف این کانال، واقع در قیمت 0.96 دلار، که همچنین یک مقاومت استاتیک نیز برای این ارز به شمار می‌رود، در مقابل روند قیمتی قرار گرفته است.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا (LUNA) - 6 آذر (27 نوامبر)

  مهم‌ترین نقاطی که می‌توان به‌عنوان حمایت، برای این ارز دیجیتال در نظر داشت، نواحی 0.39، 0.56 دلار هستند. همچنین نقاط مقاومتی مهم این ارز دیجیتال عبارت‌اند از 0.96، 1.57، 2.31 که مهم‌ترین آنها مقاومت 0.96 دلاری است که یک مقاومت روانی (محدوده 1 دلار) نیز محسوب می‌شود.
  لونا برای رسیدن به اهداف بالاتر، ابتدا باید از این مقاومت عبور کند و بالای این ناحیه تثبیت قیمتی انجام دهد. انتظار می‌رود قیمت از این ناحیه اصلاح قیمتی را آغاز کرده و تا باکس سبز مشخص شده در تصویر، در محدوده 0.66 الی 0.70 دلاری، اصلاح انجام دهد.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا (LUNA) - 6 آذر (27 نوامبر)

  در تایم فریم چهارساعته می‌توان ضعف نسبی روند را مشاهده کرد که تمایل به اصلاح را نشان می‌دهد. اگر لونا پس از اصلاح، قدرت کافی برای شکست این مقاومت را داشته باشد و موفق به عبور از آن شود، می‌توان اهداف قیمتی بسیار خوب و صعود چشمگیری برای آن متصور بود.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا (LUNA) - 6 آذر (27 نوامبر)

  به‌طورکلی، لونا یک پروژه مبتکرانه است که پتانسیل زیادی برای موفقیت دارد. این پروژه بر روی ایجاد یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز بنا شده است که در آن کاربران کنترل کامل دارایی‌های خود را دارند.
  بااین‌حال، سقوط اخیر قیمت لونا نشان‌دهنده این است که این پروژه هنوز در معرض خطرات زیادی است. اگر زنجیره جدید ترا نتواند به اهداف خود دست یابد، یا اگر بازار ارزهای دیجیتال به‌طورکلی با مشکل مواجه شود، لونا ممکن است برای همیشه از بین برود.
  در حال حاضر، تنها زمان می‌تواند نشان دهد که آینده لونا چگونه خواهد بود. بااین‌حال، باتوجه‌به پتانسیل بالای این پروژه، می‌توان امیدوار بود که لونا بتواند از این بحران‌ها عبور کرده و به یک پروژه موفق تبدیل شود.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر