تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) – 19 آذر (10 دسامبر)

تاریخ: 19 آذر 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) – 19 آذر (10 دسامبر)

ارز دیجیتال IMX، توکن اصلی پروتکل Immutable X، یک راهکار مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای شبکه اتریوم است که امکان ایجاد، خرید و فروش NFTها را با کارمزدهای پایین و بدون خطر فراهم می‌کند.
این رمزارز توانسته اخیراً رشد خوبی داشته باشد و حرکات مثبتی انجام دهد. همچنین باتوجه‌به داده‌های سایت کوین مارکت کپ این رمزارز افزایش ۸۷ درصدی در حجم معاملات داشته که نشانه خوبی است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) – 19 آذر (10 دسامبر)

در ادامه به تحلیل روند قیمتی ارز دیجیتال ایموتبل ایکس‌ پرداخته و حرکات قیمتی که می‌تواند در آینده انجام دهد را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید و تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX)

 پس از شروع بازار خرسی و آغاز اصلاح بازار این رمزارز نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال، ریزش شدیدی را تجربه کرد و پس از اصلاحی عمیق، توانست مجدداً از ناحیه حمایتی خود در محدوده ۰.۴۷ دلار، به سمت بالا حرکت کرده و رشد قیمتی ۳۰۰ درصدی را ثبت کند. بااین‌حال، IMX نتوانست از ناحیه مقاومتی ۱.۶ دلاری عبور کند و پس از ریجکت قیمتی که داشت دوباره به کف حمایتی خود بازگشت.

 پس از این فراز و نشیب‌ها رمزارز IMX توانست در هفته‌های اخیر رشد خوبی از خود نشان دهد و اکنون در حال معامله در عدد ۱.۸ دلار است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) – 19 آذر (10 دسامبر)

 در تایم فریم روزانه این رمزارز به‌صورت نوسانی و تریدینگ رنج داخل یک کانال قیمتی با دو محدوده حمایتی و مقاومتی در حال حرکت است که در حال حاضر به سقف کانال قیمتی رسیده است و باید دید چه واکنشی به این ناحیه نشان می‌دهد.اکنون برای رمزارز IMX، می‌توانیم دو سناریو در تایم فریم روزانه در نظر داشته باشیم:

  • سناریوی اول: قیمت بتواند از ناحیه مقاومت داینامیک واقع در سقف کانال قیمتی، به سمت بالا حرکت کند و پس از پولبک به این ناحیه، به سمت هدف قیمتی خود در محدوده ۳.۴ دلار حرکت صعودی خود را انجام دهد.
  • سناریوی دوم: قیمت توان شکستن ناحیه مقاومتی را نداشته باشد و از این ناحیه، به سمت حمایت روزانه خود در محدوده قیمتی ۰.۹۲ دلار حرکت کند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) – 19 آذر (10 دسامبر)

همچنین با بررسی نمودار رمزارز IMX در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تشکیل کانال صعودی قیمتی هستیم. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌شود، IMX به سقف کانال قیمتی صعودی خود رسیده و اکنون درگیر مقاومت سقف کانال است.
در حال حاضر، دو ناحیه مهم در تایم فریم ۴ ساعته برای ارز دیجیتال IMX قابل‌مشاهده است. درصورتی‌که قیمت از سقف کانال به سمت بالا حرکت کند، به سمت هدف ۲.۷ دلاری حرکت خواهد کرد. همچنین اگر قیمت نتواند کف کانال قیمتی را به‌عنوان حمایت حفظ کند، به سمت ناحیه ۱ دلاری حرکت خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) – 19 آذر (10 دسامبر)

آینده ارز دیجیتال IMX، باتوجه‌به مزایایی که در زمینه مقیاس‌پذیری و امنیت ارائه می‌دهد، می‌تواند بسیار روشن باشد. با افزایش محبوبیت NFTها و رشد بازار این حوزه، انتظار می‌رود که تقاضا برای راهکارهای مقیاس‌پذیری نیز افزایش یابد. در این میان، Immutable X به‌عنوان یکی از پیشروترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای NFTها، می‌تواند از این فرصت به نفع خود استفاده کند و جایگاه خود را در بازار تثبیت کند. در مجموع، باتوجه‌به مزایایی که ارز دیجیتال IMX ارائه می‌دهد، انتظار می‌رود که آینده این ارز دیجیتال روشن باشد. البته، عوامل مختلفی می‌توانند بر آینده این ارز تأثیر بگذارند و باید این عوامل را در نظر داشت.
توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

پرهام نوربخش

پرهام نوربخش

من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر