تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) – 18 آذر (9 دسامبر)

تاریخ انتشار: 18 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) – 18 آذر (9 دسامبر)

کاردانو، یکی از ارزهای پرطرف‌دار بازار کریپتو، توانسته با رشد خوبی که در روزهای اخیر از خود نشان داده توجه بسیاری از معامله‌گران بازار را به خود جلب کند.
بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، کاردانو در روز گذشته، ۱۶ درصد رشد قیمتی را تجربه کرد. همچنین حجم معاملات این ارز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۱۴۲ درصدی داشت که نشانه‌ای مثبت برای این رمزارز به شمار می‌آید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) – 18 آذر (9 دسامبر)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی این رمزارز پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص می‌کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

 کاردانو یکی از ارزهای محبوب و پرطرف‌دار بازار کریپتوکارنسی است که اخیراً توانسته رشد قیمتی خوبی را از خود نشان دهد و همچنین از یک سطح مقاومتی مهم (ناحیه ۰.۴ دلار) نیز عبور کند و در پی این امر توجه بسیاری از تریدرهای بازار را به خود جلب کرده است.

 در ابتدا، در مقیاس کلی با نگاهی به نمودار کاردانو، متوجه روند شدید اصلاحی آن خواهیم شد که این اصلاح از سقف قیمتی ۳ دلار شروع شده و تا کف قیمتی ۰.۲ دلار ادامه داشته و در حال حاضر، قیمت کاردانو در نواحی ۰.۶ دلار در حال معامله است که ۸۰ درصد از سقف قیمتی خود فاصله دارد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) – 18 آذر (9 دسامبر)

با نگاهی به انتهای روند در تایم فریم هفتگی، خواهیم دید کاردانو در هفته‌های اخیر، شاهد قدرت خرید بسیار مناسب با کندل هایی مثبت و قوی به‌طور متوالی بوده است.

همچنین کاردانو توانست از مقاومت استاتیک ناحیه ۰.۴ دلاری عبور کرده و آن را به حمایت تبدیل کند.

همانطور که در نمودار مشخص شده است مهم‌ترین نواحی استاتیک مهم برای کاردانو عبارت‌اند از:

  • مقاومت و هدف بعدی، در محدوده قیمتی ۱ دلار
  • ناحیه ۰.۵۹ دلاری به‌عنوان حمایت اول
  • ناحیه ۰.۴۴ دلاری به‌عنوان حمایت دوم
  • حمایت بلندمدت و مهم در محدوده ۰.۲۴ دلار

خرید کاردانو | ADA

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) – 18 آذر (9 دسامبر)

همچنین با بررسی روند قیمت در نمودار روزانه و استفاده از ابزار فیبوناچی، به دو ناحیه مهم حمایتی و مقاومتی، در این بازه زمانی خواهیم رسید.
ناحیه مهم حمایتی ما در تایم فریم روزانه، در محدوده ۰.۲۸ الی ۰.۲۹ دلار قرار دارد و محدوده مقاومتی که قیمت اکنون زیر آن قرار گرفته، در ناحیه ۰.۶۹ الی ۰.۷۴ دلار قرار گرفته است.
انتظار می‌رود درصورتی‌که قیمت کاردانو موفق به عبور از ناحیه مقاومتی گفته شده در تایم فریم روزانه نشود، قیمت پس از افزایش فشار فروش به سمت نواحی حمایتی گفته شده حرکت کند و پس از انجام اصلاح قیمتی کوتاه دوباره به روند صعودی خود بازگردد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو (ADA) – 18 آذر (9 دسامبر)

در مجموع، آینده ارز دیجیتال کاردانو به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله روند کلی بازار ارزهای دیجیتال، توسعه‌های جدید در اکوسیستم کاردانو، و پذیرش عمومی این ارز دیجیتال.

کاردانو یک شبکه بلاک چینی باثبات و مقیاس‌پذیر است که از الگوریتم (PoS) استفاده می‌کند. این ارز دیجیتال دارای  تیم توسعه‌دهنده‌ای بسیار قوی است که به طور مداوم در حال بهبود و توسعه آن هستند.

علاوه بر این، کاردانو از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را بر روی این شبکه ایجاد کنند که این امر می‌تواند به پذیرش گسترده‌تر کاردانو کمک کند.

 باتوجه‌به عوامل گفته شده، انتظار می‌رود که کاردانو در آینده به یکی از ارزهای دیجیتال برتر بازار تبدیل شود.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

پرهام نوربخش

پرهام نوربخش

من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر