اگر صاحب بیت کوین هستید، خود را بسیار خوش شانس بدانید

توسط مبین حسینی
|
31 مرداد 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
اگر صاحب بیت کوین هستید، خود را بسیار خوش شانس بدانید

علی‌رغم عرضه محدود آن، هیجان برای خرید بیت کوین (BTC) دارای فراز و نشیب‌های زیادی است که در بازار گاوی به اوج خود می‌رسد و در بازار خرسی تقاضا کم می‌شود. با این حال، با در نظر گرفتن تعداد کل بیت کوین‌های موجود و جمعیت دنیا، داشتن حتی کسری از آن می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای آینده باشد.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که ارزهای دیجیتال و بیت کوین آمده‌اند که بمانند. اما به دلیل عرضه محدود و قیمت بالای آن، داشتن یک بیت کوین کامل برای هر فرد بسیار سخت است.

کمبود بیت کوین در آینده

یکی از کاربران ایکس (توییتر سابق)، Bitcoin Apex، تخمین زده است که برای هر 8000 نفر 14.5 بیت کوین در دسترس است.

در حال حاضر نزدیک به هشت میلیارد نفر در سیاره زمین زندگی می‌کنند. در طول قرن آینده، «تنها» ۲۱ میلیون بیت کوین به طور بالقوه در گردش خواهد بود. این میزان پس از اتمام فرایند استخراج بیت کوین به دست می‌آید و قابل تغییر نیست.

با این حال، با در نظر گرفتن کوین‌هایی که ساتوشی ناکاموتو در اختیار دارد (بیش از یک بیت کوین) و توکن‌هایی که ممکن است برای همیشه از دست رفته باشند (حدود 34 درصد از بیت کوین‌های موجود)، عرضه به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  یک فرد چند بیت کوین باید داشته باشد؟

  بدون در نظر گرفتن توکن‌های از دست رفته، حداکثر 262,500 ساتوشی برای هر نفر (معادل 0.002625 بیت کوین) وجود دارد. در قیمت‌های فعلی، این نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری 77.09 دلار در بیت کوین برای هر نفر است.

  در حالی که می‌توان بیش از 0.002625 بیت کوین هم در اختیار داشت، اگر دیدگاه ساتوشی عملی شود، شرایط در آینده کاملاً متفاوت خواهد بود. در واقع، با توجه به اینکه اگر کیف پول‌های بزرگ (افراد یا موسسات) یا حتی کشورها و سایر نهادهای بین‌المللی وارد بازار بیت کوین شوند، سرمایه‌گذاران خرد باید با گرفتن سهمی از این بازار خداحافظی کنند.

  ذات انسان و اقتصاد در این است که به کالایی گرایش دارد که عرضه آن محدود است. در آینده، مردم ممکن است فردی را به خاطر خرید یک ماشین 30,000 دلاری با بیت کوین مورد تمسخر قرار دهند. فراموش نکردیم که مردم خرید دو پیتزا را به قیمت 10,000 بیت کوین (در حال حاضر 300 میلیون دلار) در سال 2010 مسخره می‌کنند.

  با این حال، این 10 هزار بیت کوین در آن زمان تقریباً هیچ ارزشی نداشتند؛ بنابراین در حالی که 30 دلار سرمایه‌گذاری در آن زمان، امروز میلیون‌ها ارزش دارد، این الگو می‌تواند در آینده نیز تکرار شود.

  4.9/5 - (8 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر