شکایت کلاهبرداری علیه بنیاد اتریوم: آیا در هک سال 2016 نقش داشته است؟

تاریخ: 10 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شکایت کلاهبرداری علیه بنیاد اتریوم: آیا در هک سال 2016 نقش داشته است؟

استیون نرایوف، از مشاوران اولیه اتریوم، به‌روزرسانی را در مورد شکایت خود علیه ویتالیک بوترین، جوزف لوبین و بنیاد اتریوم ارائه کرده است. این شکایت که ریشه در اتهامات فساد و فعالیت‌های کلاهبرداری دارد، به دلیل تأثیر بالقوه آن بر اکوسیستم اتریوم توجهات را به خود جلب کرده است.

درگیری نرایوف با اتریوم به روزهای اولیه آن بازمی‌گردد و دیدگاه درونی او به ادعاهای او اهمیت می‌دهد. نرایوف در پاسخ به پرسش یکی از اعضای کامیونتی در مورد پیشرفت شکایت، گفت:

ما روی آن کار می‌کنیم. دامنه این موضوع مدام بزرگ‌تر می‌شود. این یک هیولای پیچیده است. تمرکز من هر روز بر روی این موضوع است. هیچ کس بیشتر از من بی‌تاب نیست، این مرا دیوانه می‌کند و برای من هزینه زیادی دارد، اما باید درست انجام شود.

با تعمیق بیشتر در پرونده، نرایوف به TruthLabs، یک کارگاه شناخته شده بلاک چین، نیز پیوسته است تا شواهدی را کشف کند که ظاهراً بوترین، لوبین و بنیاد اتریوم را در فعالیت‌های کلاهبرداری دخیل می‌کند.

پیش از این گزارش شده بود که TruthLabs شواهدی پیدا کرده که نشان می‌دهد بنیاد اتریوم در هک گیت کوین در سال 2016 دست داشته است که منجر به از دست دادن 185,000 توکن اتر و 250 بیت کوین شد. نرایوف همچنین با دیگر افراد داخلی اتریوم در تماس است که می‌توانند شواهدی دال بر این فعالیت کلاهبرداری ارائه دهند.

نرایوف در بیانیه‌ای مفصل در X (توییتر)، بنیانگذاران اتریوم را متهم کرد که در پاسخ به این اتهامات سکوت را انتخاب کرده‌اند، استراتژی که او به عنوان پذیرش گناه تعبیر می‌کند.

او تاکید کرد:

پس چرا اکنون که ادعاهای مشخصی در مورد رسیدها یا داده‌های آن‌چین توسط من و TruthLabs مطرح شده است، سکوت کرده‌اند؟ زیرا توصیه حقوقی برای مجرمانی که مرتکب جنایات بزرگ شده‌اند، سکوت است. ویتالیک، لوبین و دیگران قربانی خواهند شد. کسانی که در بالا هستند آنها را قربانی خواهند کرد.

بنیاد اتریوم با یک شکایت دیگر نیز روبرو است

به طور همزمان، بنیاد اتریوم درگیر نبرد حقوقی دیگری نیز شده است. جوئل دیتز، که در روزهای اولیه اتریوم نیز درگیر بوده است، به اتهام نقض شراکت و فریب، شکایتی را در مورد توسعه و مدیریت بعدی متامسک، یک کیف پول ارز دیجیتال پرکاربرد، تنظیم کرده است. به گفته دیتز، شریک او آرون دیویس مخفیانه به توسعه و کسب سود از پروژه، بدون اطلاع سایر شرکا ادامه داد.

نرایوف، با ابراز همبستگی با دیتز، اظهار داشت: من با جوئل دیتز دوست بسیار صمیمی هستم و هر دو در سال 2014 در اتریوم بودیم. من ادعای جوئل به عنوان یکی از بنیانگذاران MetaMask را باور دارم. جوئل باهوش و صادق است. لوبین احمق است. لوبین در تلاش است تا او را از سوابق خود خارج کند، درست مانند کاری که با من و اتریوم انجام داد.

کامیونتی کریپتو از نزدیک این تحولات را زیر نظر دارد. این شکایت‌ها می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای داشته باشد، نه فقط برای افراد و نهادهای درگیر، بلکه برای حاکمیت و استانداردهای اخلاقی در اکوسیستم اتریوم.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

پاول دوروف از طرح یکپارچه‌سازی وب 3 تلگرام برای ماه جولای رونمایی کرد

پاول دوروف، بنیان‌گذار تلگرام، نحوه آشنایی «صدها میلیون نفر» ...

کارت‌های کمبوی همستر کامبت؛ ۳۰ تیر ۱۴۰۳

بازی همستر کامبت توانسته در مدت نسبتاً کوتاهی به چنان محبوبی ...

کد تپ سواپ امروز؛ ۳۱ تیر ماه + ۴۰۰ هزار سکه

بعد از همستر کامبت (Hamster Kombat)، قطعاً تپ سواپ (TapSwap) ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر