عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال

تاریخ: 19 بهمن 1400
زمان مطالعه:  7 دقیقه
عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال

عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیاز به تحقیق و ارزیابی دقیق همه معیارهای موجود دارد. اکثر پروژه‌ها اطلاعات کافی را در مورد هدف از ایجاد کوین، اقتصاد توکن، تیم توسعه دهنده و همچنین پیشرفت و توسعه آن تا به امروز ارائه می‌دهند. با استفاده از ترکیبی از عوامل کمی و کیفی می‌توانید با استفاده از تحلیل فاندامنتال دیدگاهی مناسب در مورد ارزهای دیجیتال به دست آورید. تحلیل فاندامنتال رویکردی است که توسط سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال برای تعیین ارزش ذاتی یک دارایی دیجیتال استفاده می‌شود. حرفی که در میان تازه واردهای این بازار وجود دارد این است که به دلیل نوسانات زیاد بازار، ارزهای دیجیتال نمی‌توانند بر اساس تحلیل فاندامنتال ارزش‌گذاری شوند.

درک تحلیل فاندامنتال رمزارزها به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که آیا یک ارز دیجیتال ارزش خرید یا فروش را دارد یا خیر.

ما در این نوشتار شما را با نحوه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال با استفاده از تجزیه و تحلیل فاندامنتال یا بنیادی آشنا خواهیم کرد. همچنین به بررسی عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال رمزارزها خواهیم پرداخت.

تحلیل فاندامنتال چیست؟

تحلیل فاندامنتال ارزش ذاتی یک دارایی را تعیین می‌کند که یک معیار عینی برای ارزش آن دارایی است. ارزیابی اطلاعات زیربنایی در مورد پروژه‌های رمزنگاری راهنمایی در مورد این هستند که آیا به طور مثال کوین x به عنوان یک دارایی، دارای ارزش‌گذاری پایین است یا اتفاقا بیش از حد ارزش‌گذاری شده است. بازار ارزهای دیجیتال بسیار بی‌ثبات هستند. حتی رمزارزهای معتبری مانند بیت کوین و اتریوم نیز در معرض نوسانات ناگهانی و شدید قرار دارند. سرمایه‌گذاری در کوین‌ها و توکن‌های جدیدتر نیز با ریسک‌های قابل توجهی همراه هستند مگر اینکه شما قبل از سرمایه‌گذاری در آن‌ها دقیقا بدانید که چه ارزشی را خریداری کرده اید.

انجام تحلیل‌های فاندامنتال به سرمایه گذاران مبتدی و همچنین معامله گران باتجربه این امکان را می‌دهد که با اطمینان به حرکات بازار، معامله کنند. با استفاده از تحلیل فاندامنتال معامله‌گران می‌توانند استراتژی‌های آگاهانه با شانس سودآوری بهتری ایجاد کنند. تحلیل فاندامنتال در مقایسه با تحلیل تکنیکال برای معامله گران و سرمایه گذارانی که هدف آن‌ها پیش بینی جهت بازار مالی از طریق استفاده از شاخص‌های فنی مانند RSI، MACD و غیره است، مفیدتر خواهد بود.

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال رمزارزها چیست؟

  هدف اصلی تحلیل فاندامنتال رمزارزها، کاهش ریسک سرمایه گذار و ارزیابی پتانسیل سود دارایی است. تحلیل فاندامنتال را می‌توان در سه دسته کلی معیارهای بلاک چین، معیارهای مالی و معیارهای پروژه جای داد.

  همان‌طور که می‌دانید استخراج اطلاعات به صورت دستی از داده‌های خام می‌تواند زمان‌بر باشد. خوشبختانه طیف وسیعی از رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) ابزارهایی را برای توانمندسازی تصمیمات سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند. صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال ابزارهای گزارش‌گیری را توسعه داده‌اند به طوری که اطلاعات عملی فراوانی مانند تعداد کاربران فعال، کل تراکنش‌ها و ارزش تراکنش‌ها را ارائه می‌دهند. در ادامه به توضیحاتی در مورد این عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال رمزارزها می‌پردازیم.

  عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال رمزارزها چیست؟

  معیارهای بلاک چینی

  بلاک چین نقش مهمی در ایمن‌سازی شبکه ایفا می‌کند و بررسی داده‌ها برای تجزیه و تحلیل فاندامنتال رمزارزها بسیار ارزشمند است. بیت کوین و اتریوم دو نمونه از ارزهای دیجیتالی هستند که بر روی بلاک چین اثبات کار (PoW) اجرا می‌شوند. PoW ماینرهای ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند تا معمای محاسباتی را حل کنند که هر تراکنش را تأیید می‌کند و در عین حال مانع از به دست آوردن ۵۱ درصد کنترل اکثریت بلاک چین توسط مهاجمان یا هکرها می‌شود. انجام این کار به نهاد کنترل کننده اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های دیگری را که به آن‌ها تعلق ندارد تغییر دهد یا متوقف کند.

  نرخ هش

  نرخ هش قدرت محاسباتی ترکیبی است که در ماینینگ برای انجام محاسبات بر روی بلاک چین PoW استفاده می‌شود. نرخ هش بر اساس داده‌های در دسترس عموم تخمین زده می‌شود اما در نظر داشته باشید که نرخ هش واقعی هرگز مشخص نیست. نرخ هش توسط بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری به عنوان دلیلی بر سلامت ارز دیجیتال مورد نظر تلقی می‌شود. هرچه نرخ هش بالاتر باشد ماینرها انگیزه بیشتری برای ماینینگ برای کسب سود خواهند داشت و امنیت شبکه بیشتر می‌شود.

  وضعیت و آدرس‌های فعال

  آدرس‌های فعال، تعداد آدرس‌های بلاک چین فعال را در یک دوره زمانی مشخص می‌کنند. یکی از ساده‌ترین روش ها، جمع آوری تعداد آدرس‌های ارسال و دریافت در دوره‌های مختلف است. آدرس‌های فعال را در طی چند روز، هفته یا ماه حساب کنید و رشد یا کاهش را با اندازه‌گیری فعالیت و علاقه به کوین‌ها مقایسه کنید. روش دیگر جمع آوری تعداد آدرس‌های منحصر به فرد در دوره‌های از پیش تعریف شده و سپس مقایسه نتایج آن است.

  ارزش معامله و کارمزد

  تحلیل فاندامنتال در مقایسه با تحلیل تکنیکال، ارزیابی ارزش معاملات را در اولویت قرار می‌دهد. اگر پنج تراکنش ۲۵۰ دلاری در یک روز تراکنش‌های بیت کوین وجود داشته باشد، ارزش تراکنش روزانه آن ۱۲۵۰ دلار خواهد بود. یک ارزش معاملاتی بالا و مداوم، به صورت گردش ثابت یک رمزارز نشان داده می‌شود. کارمزدها نیز منعکس کننده تقاضا برای بلاک چین یا تعداد تراکنش‌هایی هستند که باید در سریع‌ترین زمان ممکن به بلاک چین اضافه شوند. گس اتریوم نمونه‌ای از کارمزدهای پرداخت شده است اما هر ارز دیجیتالی می‌تواند کارمزد تراکنش‌های خاص خود را داشته باشد. کارمزدهای تراکنش به طور طبیعی می‌توانند در طول زمان با کاهش یارانه بلوک یا پاداش بلوک نسبت به دشواری استخراج افزایش یابند. بدون تعدیل پاداش، ماینرهای کریپتو با ضرر شروع به کار کرده و در نهایت شروع به کنار گذاشتن بلاک چین می‌کنند.

  معیارهای مالی

  هدف تحلیل فاندامنتال تولید یک ارزش کمی برای سرمایه گذار برای در نظر گرفتن و بررسی چشم اندازی از یک دارایی است. ارزیابی مالی کریپتو شامل درک شرایط معاملاتی دارایی‌ها از جمله نقدینگی، عوامل پیرامونی و واکنش بازار است. همه این‌ها نشان می‌دهند که تجزیه و تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال به‌ویژه هنگام ارزیابی چشم‌انداز قبل از تدوین یک برنامه سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند است.

  معیارهای مالی

  ارزش بازار (Market Cap)

  ارزش سرمایه بازار نشان دهنده ارزش یک شبکه است. می‌توان آن را با ضرب قیمت فعلی در عرضه کوین‌های در گردش محاسبه کرد. به طور کلی سرمایه‌گذاران ممکن است بر این باور باشند که کوین‌های با ارزش بازار پایین، پتانسیل رشد بیشتری خواهند داشت یا ارزش بازار بالا به زیرساخت‌های قوی‌تر و قدرت پایدار یک کوین اشاره دارد. اما این مورد را نیز در نظر داشته باشید که رمزارزهای فراموش شده، کیف پول‌های گم شده و کلیدهای غیرقابل بازیابی به این معنی هستند که ما هرگز نمی‌دانیم دقیقاً چه تعداد کوین در گردش است. بنابراین ارزش بازار تقریباً ارزش شبکه یک کوین را به ما نشان می‌دهد.

  نقدینگی و حجم معاملات

  نقدینگی معیاری است که نشان می‌دهد خرید و فروش یک دارایی چقدر آسان بوده و چقدر زمان می‌برد. اگر بتوان یک دارایی ارز دیجیتال را بدون نوسانات شدید ارزش بازار به سرعت خرید و یا فروخت، بدین معناست که نقدینگی آن زیاد است.

  حجم معاملات نیز یک شاخص مفید از توانایی یک کوین یا توکن برای حفظ حرکت آن است. اندازه گیری حجم معاملات آن نشان می‌دهد که چند واحد از یک دارایی در یک دوره خاص تغییر کرده است. به عنوان مثال اگر یک روند صعودی در ارزش با حجم معاملات بالا حمایت شود، احتمالاً سود آن بیشتر خواهد بود.

  عرضه در گردش

  عرضه در گردش، تعداد ارزهای دیجیتال یا توکن‌هایی هستند که به صورت عمومی در دسترس کاربران بازار بوده و در بازار رمزارزها در گردش هستند. یک ارز دیجیتال به تعداد کل کوین‌های موجود در عرضه فعال که در دسترس عموم هستند، اشاره دارد. متفاوت از میزان کل عرضه یا حداکثر عرضه بالقوه، میزان عرضه در گردش ثابت نیست و می‌تواند در طول زمان تغییر کند زیرا ممکن است کوین‌ها سوزانده شوند.

  معیارهای پروژه

  معیارهای پروژه یک رویکرد کیفی برای ارزیابی عملکرد یک ارز دیجیتال دارند. آن‌ها بر روی عوامل داخلی و خارجی مانند هدف از ایجاد ارز دیجیتال و نحوه عملکرد پروژه آن تمرکز می‌کنند.

  تجزیه و تحلیل تیم توسعه دهنده پروژه

  وب سایت‌های مخصوص پروژه‌های ارز دیجیتال اصولا لیستی از اعضای تیم خود را ارائه می‌دهند. بررسی دقیق پروفایل اعضای تیم و سوابق آن‌ها می‌تواند موفقیت احتمالی پروژه فعلی را مشخص کند. تجربیات و دستاوردهای گذشته آن‌ها باید به خوبی مستند شده باشد و بینشی را در مورد تیمی که برای دنبال کردن نقشه راه پروژه به آن اعتماد دارید ارائه دهد.

  وایت پیپر پروژه ارز دیجیتال

  وایت پیپر هر پروژه دیجیتالی، یک سند فنی است که هدف و عملیات پروژه را مشخص می‌کند. این مقاله مهم‌ترین اسناد پروژه است و حداقل باید حاوی اطلاعاتی مانند راه حل‌های فناوری بلاک چین، ویژگی‌ها و برنامه‌های ارتقای پروژه، اطلاعات فروش، اطلاعات تیم توسعه دهنده و موارد دیگر باشد.

  مقایسه رقبا

  رقابت در بازار، برندگان را از بازنده‌ها جدا می‌کند. انجام جستجوی کامل برای رقبای بازار چشم اندازی را که هر پروژه باید در آن رقابت کند، مشخص می‌کند. درک اکوسیستم کلی برای ارزیابی پتانسیل یک پروژه بسیار مهم است.

  نقشه راه پروژه رمزارز

  اکثر محصولات رمزنگاری دارای نقشه راه برای آینده هستند که جدول زمانی شبکه‌های آزمایشی، انتشار و ویژگی‌های جدید برنامه ریزی شده را نشان می‌دهد. نقشه راه باید یک طرح کلی از تحولات آینده ارائه دهد. از نقشه راه برای اندازه گیری دستیابی به نقاط عطف استفاده می‌کنند.

  میزان عرضه و تقاضا

  میزان عرضه و تقاضا باعث افزایش ارزش و قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود. هر چه تقاضا نسبت به عرضه بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر می‌رود.

  گفتار پایانی!

  کاربرد یک توکن نشان‌دهنده نقشی است که می‌تواند در اقتصاد جامعه ایفا کند. یک توکن با موارد استفاده بیشتر در دنیای واقعی توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. در این مقاله به معرفی و تعریفی از تحلیل فاندامنتال رمزارزها و همچنین عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال رمزارزها پرداخته شد که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

  سوالات متداول!

  • تفاوت تحلیل فاندامنتال با تحلیل تکنیکال در چیست؟

  تحلیل فاندامنتال یا بنیادی ارزش ذاتی یک سهم اوراق بهادار یا یک رمزارز در بازار کریپتو را ارزیابی می‌کند. تحلیل تکنیکال با تحلیل بنیادی متفاوت است زیرا در تحلیل تکنیکال معامله گران به روندهای آماری در قیمت و حجم سهام نگاه می‌کنند. به هر حال هر دو روش برای تحقیق و پیش‌بینی روندهای آتی قیمت سهام یا رمزارزها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • عوامل تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال رمزارزها چه عواملی هستند؟

  یک تحلیل‌گر فاندامنتال ارزهای دیجیتال می‌بایست عوامل بسیاری را در بررسی و تجزیه و تحلیل روند قیمتی ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید که برخی از عوامل مهم آن بررسی میزان عرضه و تقاضا برای رمزارز، میزان حجم معاملات آن، میزان بهره وری ماینینگ آن، مطالعه وایت پیپر و اخبار و حواشی منتشر شده در مورد آن و موارد دیگر است.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

  بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

  ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. حسام کریمی خواجلو
   حسام کریمی خواجلو | 3 اسفند 1400

   بسیار جالبه خسته نباشید تا می توانید اعتبار کسب کنید