با 5 وب سایت برای تحلیل فاندامنتال در حوزه ارزهای دیجیتال آشنا شوید!

تاریخ انتشار: 27 آبان 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 22 اسفند 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
با 5 وب سایت برای تحلیل فاندامنتال در حوزه ارزهای دیجیتال آشنا شوید!

آیا شما نیز اهل سرمایه گذاری هستید؟ آیا نوسانات بازار سرمایه را می‌شناسید و توانایی کنترل آن را دارید؟ آیا تاکنون با سایت‌ تحلیل فاندامنتال آشنا شده‌اید و اسمی از آن‌ها به گوش‌تان خورده است؟ به نظر شما این سایت‌ها چه کاربردی روی سرمایه‌گذاری‌های شما دارند؟ برای پاسخ به این سؤالات ما را تا انتهای نوشتار همراهی کنید.

به طور کلی ما هرگز نمی‌توانیم تغییر و تحولات و نوسانات بازار سرمایه را از قبل پیش‌بینی کنیم. اما امروزه ابزارهای طراحی شده‌اند که می‌توانیم با استفاده از آن‌ها درصد خطای سرمایه‌گذاری خود را به حداقل برسانیم. در واقع با دید جامع‌تر و مناسب‌تری در زمینه سرمایه‌گذاری قدم برداریم. امروزه سایت‌ تحلیل فاندامنتال یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای بررسی و ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها در نظر گرفته می‌شود.

در این نوشتار قصد داریم 5 سایت تحلیل فاندامنتال را که می‌توانند اطلاعات و آگاهی بیشتری در زمینه تغییر و تحولات موجود در بازار به ما ارائه دهند را برای‌تان معرفی سازیم. از این خواهشمندیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:  تحلیل فاندامنتال چیست؟ آموزش کاربردها و نحوه تحلیل فاندامنتال

مقدمه‌ای در رابطه با سایت‌های تحلیل فاندامنتال

در واقع تحلیل فاندامنتال بر مبنای اتفاقات و رویدادهای بیرونی، صورت‌های مالی و همچنین روند پیش‌برد صنایع انجام می‌شود. مفهومی که دقیقاً در مقابل تحلیل فاندامنتال وجود دارد تحلیل تکنیکال است. در تحلیل تکنیکال از اطلاعات موجود روی نمودارها استفاده می‌کنند. در واقع به عوامل سیاسی و اقتصادی بیرونی توجه چندانی نمی‌شود.

امروزه سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال به معامله کنندگان ارز دیجیتال و یا سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا اطلاعات مورد نیاز خود را از منابع معتبر و مطمئنی به دست آورند؛ تا از طریق این اطلاعات، تصمیمات منطقی بگیرند و آگاهانه در این زمینه قدم بردارند. در واقع این سایت‌ها، اطلاعات مطمئن و مفید مالی را در اختیار ما قرار می‌دهند، تا درصد خطای سرمایه‌گذاری ما کمتر شده و در سوی دیگر میزان سود ما نیز افزایش یابد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  معرفی برخی از سایت‌های تحلیل فاندامنتال

  یکی از مزیت‌های بسیار ایده آل و مناسب سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال این است که اطلاعات مورد نیاز و آگاهی کامل و کافی به افراد تازه کار ارائه می‌دهند. تا آن‌ها بتوانند آگاهانه در مسیر سرمایه‌گذاری قدم بردارند. بنابراین امروزه می‌توان با استفاده از این سایت‌ها به موفقیت‌های بسیار مناسب و بزرگی در زمینه سرمایه‌گذاری رسید؛ حتی اگر به عنوان فردی در نظر گرفته می‌شوید که تازه‌کار بوده و تجربه کافی ندارید؛ چرا که امروزه همه افراد می‌توانند از اطلاعات موجود در این سایت‌ها بهره‌مند شوند. در ادامه این نوشتار قصد داریم تعدادی از این سایت‌های تحلیل فاندامنتال را برای‌تان معرفی کنیم.

  لازم به ذکر است که ما در این نوشتار، تنها پنج مورد از سایت‌‌ها و ابزار تحلیل فاندامنتال را برای‌تان معرفی کرده و به کاربرد هر کدام از آن‌ها اشاره می‌کنیم. اما سایت‌های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که امروزه سرمایه گذاران و معامله کنندگان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا با آگاهی از آخرین و به‌روز ترین تغییرات، قدم‌های خود در بازار را کنترل کنند. این موضوع باعث جلوگیری از ضررهای ناگهانی می‌شود. حال به معرفی 5 تا از سایت‌های موجود جهت تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

  سایت گلس نود (Glassnode)

  سایت گلس نود (Glassnode)

  سایت گلس نود (Glassnode)

  یکی از سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال، سایت «گلس نود» است. این سایت را می‌توان به عنوان یکی از پلتفرم‌های پیشتاز در زمینه اطلاعات درون زنجیره‌ای به حساب آورد. سایت ذکر شده اطلاعات قابل توجهی را در رابطه با اندیکاتورهای بازار رمزارز از جمله بیت کوین و اتریوم به افراد می‌دهد. بنابراین در صورتی که تمایل دارید نمای کلی از حجم معاملات، صرافی‌های ارز دیجیتال و تراکنش‌ها داشته باشید، می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

  سایت کریپتو میسو (CryptoMiso)

  سایت کریپتو میسو (CryptoMiso)

  سایت کریپتو میسو (CryptoMiso)

  این سایت به عنوان ابزاری برای رتبه‌بندی رمزارزها در نظر گرفته می‌شود. این رتبه بندی بر مبنای فعالیت در گیت‌ها صورت می‌گیرد. گیت‌ها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شبکه میزبانی برای پروژه‌های توسعه‌دهندگان در نظر گرفته می‌شود. وب سایت «کریپتو میسو» در سال ۲۰۱۸ تأسیس شده است. در حال حاضر این وب سایت بیش از 265 پروژه رمزارزها را تحت کنترل خود دارد و روی آن‌ها نظارت می‌کند.

  سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

  سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

  این سایت به عنوان یکی از قدیمی‌ترین سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال در نظر گرفته می‌شود؛ اما با وجود قدمت آن همچنان با قدرت است. این وب سایت، سرمایه کل در بازار را بر اساس مبادلاتی که اطلاعات آن را جمع‌آوری کرده است، محاسبه می‌کند. همچنین آن‌ها را با فرمت قابل فهم و ساده در اختیار افراد قرار می‌دهد.

  حتما بخوانید:  آموزش استفاده از سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

  امروزه با وجود آن که سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال بسیار زیادی طراحی شده‌اند و دارای ویژگی‌های بسیار ایده آل و نوین هستند؛ اما سایت کوین مارکت کپ همچنان به عنوان یکی از اصلی‌ترین سایت‌های مخصوص تحلیل فاندامنتال بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

  در واقع همانند وب‌سایت گوگل، جایگزین دیگری برای سایت کوین مارکت کپ وجود ندارد که توانایی مبارزه با آن را داشته باشد.

  سایت کوین دنس (Coin Dance)

  سایت کوین دنس(Coin Dance)

  سایت کوین دنس(Coin Dance)

  از دیگر سایت‌های تحلیل فاندامنتال، سایت کوین دنس است. این سایت پلتفرمی آنلاین در نظر گرفته می‌شود و آمار و اطلاعات بازار بیت کوین را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در واقع اطلاعاتی مانند حجم معاملات، داده‌های مربوط به گره‌های شبکه، درصد مشتریان، استخراج بلوک‌ها و… از طریق این وب سایت در اختیار افراد و بازدیدکنندگانش قرار می‌گیرد.

  سایت کویین دنس در سال ۲۰۱۶ و با هدف دسترسی آسان به اطلاعات ارزهای دیجیتال تأسیس و همچنین سبب رشد ایده‌های خلاق بسیار زیادی شد. هدفی که تیم پشتیبانی کوین دنس آن را دنبال می‌کنند، این است که هر کس در جامعه بیت کوین بتواند صرف‌نظر از سوابق فنی و تجاربی که اخذ نموده است، از آخرین اطلاعات استفاده کند تا به رشد و تکامل ایده آل و عالی در بازار رمزارزها دست یابد.

  سایت کوین گیکو (Coingecko)

  سایت کوین گیکو (Coingecko)

  سایت کوین گیکو (Coingecko)

  پلتفرم کوین گیکو برای جمع‌آوری اطلاعات در رابطه با عملکرد رمزارزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سایت به عنوان یکی از سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال در نظر گرفته می‌شود که با استفاده از فیلدهای لحظه‌ای، آخرین اطلاعات بازار را نمایش می‌دهد.

  امروزه این سایت به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزارهای موجود برای معامله کنندگان و سرمایه گذاران محسوب می‌شود. در واقع بسیاری از سرمایه‌گذاران از اطلاعاتی که توسط این سایت بدست می‌آید؛ تصمیمات درست و صحیح در مبادلات خود می‌گیرند. چرا که این سایت به طور مستمر و دائم تازه‌ترین روندهای بازار ارز دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

  یکی از مهم‌ترین و منحصر به‌فردترین ویژگی‌های سایت «کوین کیگو»، امکان فیلتر کردن یافته‌های موتور جست‌وجو براساس معیار کاربران در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، شما می‌توانید تنها با فعال کردن یک گزینه، توکن‌های پرطرفدار روز را مشاهده کنید و یا در یک لحظه، اطلاعات مربوط به بد اقبال‌ترین رمزارزهای موجود در بازار را کسب کنید.

   بهره‌گیری تلگرام برای تحلیل فاندامنتال

  همان‌طور که می‌دانید تلگرام به عنوان یکی از پلتفرم‌های محبوب در فضای مجازی در نظر گرفته می‌شود. که می‌تواند اطلاعاتی را در خصوص موضوعات متنوع به شما نشان دهد. امروزه کانال‌ها و گروه‌های متعدد بسیار زیاد در تلگرام وجود دارند که هر کدام از آن‌ها، آموزش و اطلاعات مخصوصی را به افراد ارائه می‌دهند. همچنین این اپلیکیشن می‌تواند به عنوان یک پلتفرم اطلاع‌رسانی و همچنین آموزشی به کار گرفته شود.

  از این رو شما می‌توانید با عضویت در گروه‌های عمومی و خصوصی موجود در آن، به آسانی از آخرین وضعیت بازار و همچنین سهام‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید تا از این اطلاعات موجود، برای رشد و تکامل سرمایه‌گذاری خود در بازار استفاده کنید تا به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید.

  گفتار پایانی!

  با توجه به نکات و مطالبی که در طول این نوشتار به آن‌ها اشاره شد؛ دریافتیم که امروزه سایت‌‌های تحلیل فاندامنتال، اطلاعات بسیار مفید و ارزشمندی را در رابطه با تغییرات و نوسانات موجود در بازار و در اختیار کاربران قرار می‌دهند، با کمک این ابزار، می‌توانید از جزییات آخرین نوسانات و تازه‌ترین اخبارهای موجود در بازار، باخبر شوید!
  فرقی نمی‌کند که از چه سایتی و یا از چه پلتفرمی استفاده می‌کنید. تفاوت اصلی این پلتفرم‌ها در استفاده‌ی ساده‌تر و ارائه اطلاعات قابل فهم‌تر و راحت‌تر است. اما در مقابل، برخی از این سایت‌ها محیط کاربری پیچیده‌تری دارند و کار با آن‌ها نیاز به تجربه و علم بیشتری است.

  سوالات متداول!

  • تحلیل فاندامنتال چه کمکی به سرمایه گذاران می‌کند؟

  نمودارهای مربوط به تحلیل فاندامنتال این امکان را برای سرمایه گذاران به‌وجود می‌آورد که بتوانند با بررسی نوسانات بازارهای سرمایه گذاری در بهترین زمان به خرید یا فروش سهام خود بپردازند.

  چه وب سایت‌هایی برای تحلیل فاندامنتال مناسب هستند؟

  • وب سایت‌هایی مانند کوین دنس، کوین گیکو، کوین مارکت کپ، کریپتو میسو و… می‌توانند به شما در مشاهده نمودارهای تحلیل فاندامنتال کمک کند.
  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  چگونه کوین مستعد رشد را قبل از حرکت صعودی شناسایی کنیم؟

  احتمالاً شما هم داستان‌هایی زیادی از کسانی شنیده‌اید که تنها ...

  از نهنگ‌ها تا میگوها؛ درک سلسله مراتب هولدرهای بیت کوین

  با بررسی توزیع بیت کوین در نهادها با اندازه‌های مختلف و شفاف ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر