ترید روزانه ارز دیجیتال (Day Trading) چیست؟

معرفی بهترین استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال؛

استراتژی ترید روزانه (Day Trading) به سبکی از ترید گفته می‌شود که تریدر در طول یک روز، پوزیشن معاملاتی را باز کرده و می‌بندد.

ویژگی‌های منحصر به فرد بازار رمز ارزها، شما را ملزم می‌کند که از نحوه عملکرد تکنولوژی آن و نیز استراتژی معاملات، درک کاملی داشته باشید. در غیر این صورت، تجربه شما می‌تواند مانند چتربازی بدون چتر نجات باشد! اما خبر خوبی برای شما داریم؛ ما همه آنچه را که برای بقا در ترید در ارز دیجیتال نیاز دارید، به شما ارائه می‌دهیم. تریدهای روزانه ارز دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد می‌تواند تجارتی سودآور باشد ولی توجه داشته باشید این کلاس از دارایی‌ها، بازار نسبتاً جدیدی محسوب می‌شوند و ممکن است همین مسئله، به تغییرات قابل توجه قیمت‌ها منتج شود.

معرفی بهترین استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال

استراتژی‌های تریدینگ برای مبتدی‌ها

پیش از اینکه در دنیای پیچیده‌ای از شاخص‌های بسیار فنی غرق شوید، سعی کنید بر مبانی استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال تمرکز نمایید. بسیاری به اشتباه گمان می‌کنند که برای موفقیت در طول روز به استراتژی بسیار پیچیده نیاز دارید، اما اغلب اصول ساده‌تر، موثرتر نیز هستند.

از این عناصر ساده در استراتژی خود بهره بگیرید:

 • مدیریت پول (Money Management): قبل از شروع، بنشینید و تصمیم بگیرید که چقدر ریسک می‌کنید. به خاطر داشته باشید که اکثر تریدرهای موفق بیش از 2 درصد از سرمایه خود را در هر معامله قرار نمی‌دهند.
 • مدیریت زمان (Time Management): اگر فقط یک یا دو ساعت در روز را به تریدها اختصاص می‌دهید، انتظار ثروت زیادی هم نداشته باشید. باید به طور مداوم بازارها را زیر نظر داشته باشید و به دنبال فرصت‌های تجاری باشید.
 • گام بزرگ برندارید: اکنون شما در صدد این هستید که جای پای خود را محکم کنید، پس در طول یک روز، حداکثر به سه سهام پایبند باشید. بهتر است در چند مورد عملکرد خیلی خوب داشته باشید تا اینکه در چندین و چند مورد عملکرد متوسط و بدون سود داشته باشید.
 • آموزش و اخبار: درک پیچیدگی‌های بازار کافی نیست بلکه باید از اخبار بازار و هر رویدادی که بر دارایی شما تاثیر می‌گذارد، مانند تغییر در سیاست اقتصادی، آگاه باشید. می‌توانید از منابع مالی و تجاری آنلاین استفاده کنید.
 • سازگاری: هنگامی که پنج فنجان قهوه نوشیده‌اید و ساعت‌ها به صفحه نمایش خیره شده‌اید، دیگر کنترل احساسات دشوارتر است. باید اجازه دهید، ریاضیات، منطق و استراتژی شما را راهنمایی کند، نه اعتصاب، ترس یا آزمندی.
 • زمان‌بندی: بازار رمزارز به صورت شبانه‌روزی فعال است و تریدرهای مجرب می‌توانند الگوها و سود را بخوانند ولی این در حالی است که شما باید وقت بگذارید. بنابراین، بی‌خیال 15 دقیقه اول شوید؛ هنوز ساعت‌ها پیش رو دارید!
 • حساب دمو (Demo Account): حساب دمو ابزار ضروری برای هر مبتدی محسوب می‌شود که بهترین مکان برای آزمایش مجدد یا تست استراتژی‌های جدید یا پیشرفته برای تریدرهای مجرب است. بسیاری از این حساب‌ها نامحدود هستند، بنابراین محدودیت زمانی ندارند.

مؤلفه‌های مورد نیاز هر استراتژی ترید روزانه

چه از استراتژی‌های تریدهای روزانه خودکار استفاده می‌کنید، یا اینکه از روش‌های مبتدی و پیشرفته، باید سه مؤلفه اصلی را مدنظر قرار دهید: نوسان، نقدینگی و حجم معاملات. اگر می‌خواهید از حرکات کوچک قیمت درآمد کسب کنید، بنابراین انتخاب سهم مناسب بسیار حائز اهمیت است. این سه عامل به شما در تصمیم‌گیری کمک خواهد کرد.

 • نقدینگی: این امر به شما امکان می‌دهد که به سرعت وارد تریدها با قیمت جذاب و پایدار شوید.
 • نوسان: این امر در مورد سود بالقوه به شما می‌گوید. هرچه نوسانات بیشتر باشد، ممکن است سود یا ضرر بیشتری داشته باشید. بازار ارزهای دیجیتال یکی از نمونه‌هایی است که به نوسانات بالا شهرت دارد.
 • حجم معاملات: این معیار به شما می‌گوید که چند بار رمزارز/دارایی در یک بازه زمانی مشخص ترید شده است. در مورد تریدهای روزانه، این معیار به عنوان «متوسط حجم معاملات روزانه» شناخته می‌شود.

5 استراتژی ترید روزانه

5 استراتژی ترید روزانه ارزهای دیجیتال

 • بریک اوت یا شکست (Breakout)

استراتژی‌های شکست زمانی متمرکز می‌شوند که قیمت سطح مشخصی را در نمودار شما با افزایش حجم نمایان سازد. تریدر شکست، پس از شکست دارایی یا اوراق بهادار در بالای مقاومت وارد موقعیتی ثابت می‌شود. هنگامی که سهام افت کرد، وارد موقعیت کوتاه می‌شوید. پس از معامله دارایی یا اوراق بهادار فراتر از محدوده قیمتی تعیین شده، نوسانات افزایش می‌یابد و قیمت‌ها اغلب در جهت شکستن روند حرکت می‌کنند. هرچه قیمت به این نقاط بیشتر برسد، اعتبار و اهمیت آن‌ها بیشتر می‌شود.

 • اسکالپ تریدینگ (Scalp Trading)

یکی از روش‌های معاملاتی پرریسک در بازار ارزهای مجازی، اسکالپ تریدینگ یا همان نوسان‌گیری است. مثلا هدف تریدرها از تکنیک سوئینگ تریدینگ (Swing Trading)، کسب سود در بازه زمانی چند روز تا چند هفته است، اما هدف تریدرهای اسکالپ، کسب سود هرچند جزئی در بازه زمانی چند دقیقه تا چند ساعت است، بدین گونه که تغییرات و نوسانات ارزهای دیجیتال پیگیری شده و با خرید و فروش‌های متعدد در کوتاه مدت، منفعت حاصل می‌شود. البته سود هر ترید کم است و سود نهایی فقط با افزایش تعداد تریدها، فزونی می‌یابد.

 • مومنتوم (Momentum)

یکی از استراتژی‌های ترید که در آن دارایی‌های رو به رشد خریده شده و در زمان رسیدن به اوج قیمت، فروخته می‌شود، سرمایه‌گذاری مومنتوم است. بنابراین در این استراتژی، در بازه‌های صعودی کوتاه مدت، به دنبال فرصت خرید هستیم و وقتی که دارایی شروع به کاهش نمود، آن را می‌فروشیم. برای تشخیص قدرت روند از سوی تریدرها، از کندل های مومنتوم استفاده می‌شود تا نرخ تغییر قیمت در یک بازه زمانی مشخص شود.

 • بازگشت یا معکوس (Reversal)

یکی از استراتژی‌های ترید که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترید معکوس است که روند عقب نشینی و استراتژی معکوس شناخته می‌شود. این استراتژی منطق اساسی را نقض می‌کند. شما باید بتوانید عقب‌نشینی‌های احتمالی را به طور دقیق تشخیص دهید و همچنین قدرت آن‌ها را پیش‌بینی کنید. ابزار این کار، دانش و تجربه بازار است. استراتژی «محور روزانه» در واقع عنصر منحصر به فرد معامله معکوس است، چون بر خرید و فروش روزانه و عقب‌نشینی و ترید معکوس متمرکز است.

 • نقاط پیوت (Pivot Points)

استراتژی نقاط پیوت می‌توانند برای شناسایی و عمل در سطوح حمایتی یا مقاومت بحرانی باشند. این به ویژه در بازار فارکس مفید است. علاوه بر این، می‌تواند توسط تریدرها محدوده‌ای برای شناسایی نقاط ورود استفاده شود، در حالی که تریدرها می‌توانند از نقاط محوری برای تعیین سطوح کلیدی استفاده کنند.

گفتار پایانی

گروه‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند بهترین سیگنال‌های معاملاتی را برای خود انتخاب کنید. در سایت  سیف تریدینگ (Safetrading)، می‌توانید فهرستی از محبوب‌ترین سیگنال‌های ترید روزانه ارز دیجیتال را بیابید. این سیستم بیان می‌کند که کدام سیگنال‌ها تایید و کدام مردود شده‌اند. این وب سایت تمام سیگنال‌ها را بررسی می‌کند. در مورد هر سیگنال می‌توانید سود حاصل از آن و روند افزایشی یا کاهشی آن را ببینید. همچنین اطلاعاتی در مورد ارائه دهندگان سیگنال وجود دارد. آن‌ها ممکن است شامل بیترکس (Bittrex) ، بایننس (Binance) و بیتمکس (Bitmex) باشند. همچنین می‌توانید کشورهایی که سیگنال‌ها و قیمت سیگنال را ارائه می‌دهند، ببینید. برای راحتی بیشتر می‌توانید فیلترهای مورد نیاز خود را انتخاب کنید؛ سپس مناسب‌ترین سیگنال را برای خود بیابید.

 

برای مشاهدهقیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال کلیک کنید

سوالات متداول

 1. آیا سیگنال‌های رمزارز، قابل اطمینان هستند؟

دکمه ترید زیر دستان شماست! سیگنال‌ها میتوانند سود خوبی به همراه داشته باشند و همچنین ریسک‌هایی نیز دارند که مسئولیت آن با خود شما است.

 1. دلیل انتخاب نام اسکالپ تریدینگ چیست؟

این نام به این دلیل انتخاب شده که تریدرهایی که از این استراتژی استفاده می‌کنند، معروف به اسکالپرها، به سرعت وارد بازار می‌شوند و از بازار خارج می‌شوند تا از سودهای ناچیز بسیاری از معاملات روزانه کاسته شود؛ هدف آن‌ها سودبردن از این معاملات یک روزه به اندازه کافی است.

 1. آیا امکان برداشت از حساب دمو وجود دارد؟

وجوه مورد استفاده مجازی هستند و مانند هر کیف پول خارجی دیگری قابل برداشت نیستند.

 1. نحوه تشخیص تریدهای مومنتوم چگونه است؟

با در نظر گرفتن مداوم تفاوت‌های قیمت در یک بازه زمانی ثابت اندازه‌گیری می‌شود.

 1. آیا ترید روزانه ارز دیجیتال سودآور است؟

تریدهای روزانه ارز دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد می‌تواند تجارتی سودآور باشد. اما باید همیشه مواظب این مسئله باشید زیرا همیشه تعداد کسانی که در نوسانات شدید بازار ضرر میکند بیشتر از آنهایی است که از این نواسانات منتفع میشوند.

4.5/5 - (13 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
T

چطور میشه از ترید روزانه پول دراورد

2
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x