چانگ‌پنگ ژائو، مدیر عامل سابق بایننس، ممکن است 3 سال به زندان برود

تاریخ: 5 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
چانگ‌پنگ ژائو، مدیر عامل سابق بایننس، ممکن است 3 سال به زندان برود

چانگ‌پنگ ژائو، مدیر عامل سابق صرافی بایننس، ممکن است به دلیل نقض قوانین ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم، به 3 سال زندان محکوم شود.

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل سابق بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، در پی اعتراف وی به اتهام کمک به شرکت در نقض قوانین و تحریم‌های ضد پول‌شویی، با احتمال محکومیت سه سال زندان مواجه است.

به گزارش رویترز، دادستان‌های فدرال برای 36 ماه حبس برای ژائو بحث کرده اند و بر شدت جرایم او بر اساس قانون رازداری بانکی تاکید داشتند. علاوه بر این، او با جریمه قابل‌توجهی 50 میلیون دلاری نیز روبرو است. دادستان‌های این پرونده به تأثیر گسترده اقدامات ژائو بر یکپارچگی سیستم مالی اشاره کرده و خواستار مجازات شدیدتر شده‌اند. آنها قصد دارند ژائو را تنبیه کنند و از رفتار مشابه در آینده توسط سایرین در صنعت جلوگیری کنند.

دادستان‌های ایالات متحده گفتند:

با توجه به بزرگی اقدامات عمدی ژائو در قوانین ایالات متحده و عواقب آن، حکم ۳۶ماهه دستورالعمل فوق ضروری است.

این موضع نشان‌دهنده تغییر قابل‌توجهی از توافق‌نامه قبلی است که حداکثر 18 ماه را پیشنهاد می‌کرد. طی مراحل قانونی مربوط به ژائو با تأخیر مواجه شد و حکم او تا 30 آوریل به تعویق افتاده است. از زمان حضور اولیه خود در دادگاه در سیاتل در سال گذشته، ژائو نتوانسته به دبی بازگردد، جایی که با شریک زندگی و فرزندانش زندگی می کند. در همین حال، بایننس نیز به اتهامات مرتبط اعتراف کرده است. این شرکت با پرداخت 4٫3 میلیارد دلار جریمه و گزارش به ناظری تعیین شده از سوی دادگاه موافقت کرد، اگرچه این مقام هنوز تعیین نشده است.

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر