آموزش بازی بمب کریپتو؛ سومین بازی محبوب بلاک چین

تاریخ انتشار: 26 مرداد 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 29 مرداد 1402
زمان مطالعه:  9 دقیقه
آموزش بازی بمب کریپتو (Bomb Crypto)

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که با بازی کردن درآمد کسب کنید؟ بازی بمب کریپتو (Bomb Crypto) یکی از بازی‌های بلاک چینی است که اخیراً سروصدای زیادی به پا کرده است. بمب کریپتو بازی‌ای برای کسب درآمد است که توسط بازی‌ساز معروف ویتنامی به نام Senspark راه‌اندازی شده است. اگرچه این بازی نسبتاً جدید است، اما طبق گفته DappRadar، سومین بازی محبوب با بیش از ۶۰۰ هزار بازیکن به شمار می‌رود. آیا می‌دانید دلیل محبوبیت این بازی چیست و چگونه می‌توان آن را بازی کرد؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی و آموزش بازی بمب کریپتو بپردازیم. با ما همراه باشید تا با پرطرف‌دارترین بازی گیم فای (GameFi) آشنا شوید.

معرفی بازی بمب کریپتو

بمب کریپتو (Bomb Crypto) بازی پیکسلی NFT با قابلیت کسب درآمد است. بازیکنان تیمی از قهرمانان بمب‌افکن از سایبورگ‌ها را مدیریت می‌کنند که برای جستجوی رمزارز BCOIN و مبارزه با هیولاها برنامه‌ریزی شده‌اند.

هر قهرمان بمب‌افکن دارای وضعیت و مهارت‌های متفاوتی است، به این معنی که برخی از آن‌ها بزرگ‌تر و بهتر از بقیه هستند و بازیکن باید بتواند در طول بازی آن‌ها را پیدا کند. اگر بازیکنان به اندازه کافی خوش‌شانس باشند و قهرمانان را در وضعیت خوبی پیدا کنند، می‌توانند آن‌ها را فروخته یا ارتقا دهند تا عملکرد و توانایی رزمی خود را افزایش دهند.

هر قهرمان بمب‌افکن یک NFT است. بازیکنان می‌توانند به جای نگه‌داشتن این NFTها، آن‌ها را معامله کنند. همچنین می‌توانند در طول بازی با شکار هیولاها، سایر موارد NFT مانند تزیینات موجود را به دست آورند.

بازی بلاک چینی Bomb Crypto

داستان بازی در سرزمینی به نام Bomberland جریان دارد؛ سرزمینی که بسیار آرام و دور از زمین بود و مردم آن با خوشحالی و رضایت زندگی می‌کردند، تا این‌که نیرویی شیطانی به این سرزمین حمله کرد. این نیروی شیطانی نابودی را با خود به سرزمین آورد؛ جنگل‌ها را سوزاند، ساختمان‌ها را ویران کرد، مردم را دستگیر کرد و رمزارزهای BCOIN را به سرقت برد؛ رمزارزهایی که مهم‌ترین دارایی در Bomberland بودند.

دانشمندان قلمروی پادشاهی، برای بازگرداندن صلح به این سرزمین، بمب‌افکن‌های قهرمانی را ساختند تا به مردم برای پس‌گرفتن BCOINها کمک کنند و در عین حال سرسپردگان نیروهای شیطانی را از بین ببرند.

این بمب‌افکن‌ها بسیار نادر هستند؛ از همین رو، به چهار دسته بمب‌افکن‌های رایج، نادر، فوق‌العاده نادر و افسانه‌ای تقسیم می‌شوند. هرچه میزان نادر بودن بمب‌افکن بیشتر باشد، احتمال موفقیت در بازی افزایش پیدا می‌کند.

قهرمانان بمب‌افکن دارای ۶ مهارت قدرتی هستند:

 • قدرت: قدرت تخریب بمب
 • برد بمب: طول زمانی که بمب منفجر می‌شود.
 • استقامت: انرژی قهرمان
 • سرعت: سرعت حرکت
 • بمب: تعداد بمب‌هایی که می‌توان جاسازی کنند.
 • توانایی: قدرت تصادفی

همان‌طور که گفتیم، هر قهرمان مهارت‌های متفاوتی دارد؛ ممکن است قهرمانی همه این توانایی‌ها را داشته باشد و در واقع قهرمان قهرمانان شناخته شود. قهرمانی دیگر ممکن است فقط ۳ مورد از این مهارت‌ها را داشته باشد، اما با این حال می‌تواند در بازی بسیار مفید واقع شود.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  شخصیت‌های قهرمانان بازی Bomb Crypto

  در این بازی ۵ قهرمان بمب‌افکن وجود دارد که هر یک دارای ویژگی‌ها و مهارت‌های منحصربه‌فردی هستند. در زیر هر یک از آن‌ها را معرفی کرده و سپس به آموزش بازی بمب کریپتو می‌پردازیم:

  قهرمانان بمب افکن بازی بمب کریپتو

  شوالیه هنریکس

  هنریکس (Henricus) اولین قهرمان بمب‌افکن سرزمین Bomberland است. این قهرمان از نوادگان شوالیه وفاداری است که در زمان قدیم به محافظت از زمین قسم خورده بود. حالا هنریکس رسالت این شوالیه وفادار را دنبال کرده و با شمشیر تیز و زرهی آهنی آماده جنگ با هیولاهای شیطانی است. دانشمندان هرازگاهی به‌خاطر عملکرد فوق‌العاده هنریکس، توانایی‌های او را ارتقا می‌دهند.

  در مغز این قهرمان شجاع، تراشه‌ای جاسازی شده است. به کمک این تراشه، می‌تواند حرکت حریف را تحلیل کرده و همیشه ضربات مهلکی بر او وارد کند. هنریکس همچنین قوی‌تری سپر در بین قهرمانان بمب‌افکن را داراست. شعار معروف او این است: «پشتِ من باش تا من تو را به پیروزی برسانم».

  قورباغه قلدر

  عنوان بامزه‌ترین قهرمان بمب‌افکن به قورباغه قلدر تعلق می‌گیرد. نیروهای شیطانی خانواده قورباغه قلدر را کشته‌اند؛ بنابراین، این قهرمان مصمم است به تحقیقات علمی پیوسته و با افزایش توانایی‌های خود نیروهای شیطانی را از بین ببرد. در طول بازی، قورباغه‌های قلدر تکامل می‌یابند و با زبان بلند و توانایی پرش در مسافت‌های طولانی، به جنگ با هیولاها می‌روند.

  ریچارد

  تنها قهرمان انسان تیم بمب‌افکن، ریچارد (Richard) است. او یک مرد مسلح افسانه‌ای است که رکورد شلیک به ۱۰ سارق را تنها با یک گلوله دارد. با کمک دانشمندان، ریچارد به سرعت توانمندتر شده و عنوان کاپیتانی تیم قهرمانان بمب‌افکن را به خود اختصاص می‌دهد. ریچارد با رهبری و تجربیان گسترده‌اش مورد اعتماد اعضای تیم است.

  جاسپر خون‌آشام

  دانشمندی با پرورش و کاشت DNA موجود باستانی در یک درون مرد، جاسپر خون‌آشام را پدید آورده است. جاسپر با قدرت هیپنوتیزم خود دشمنان را هیپنوتیزم کرده و آن‌ها را به حالتی پریشان درمی‌آورد.

  جادوگر یوگا

  جادوگر یوگا دارای قدرت‌هایی از کتاب جادوی باستانی است. علاوه بر قدرت‌های منحصربه‌فرد او، وسایل و لباس‌های مدرنش نیز باعث تبدیل شدن او به جادوگری قهار شده است. جادوگر یوگا می‌تواند ماده‌ها را کنترل کرده و از قدرت خود برای انفجار اشیا استفاده کند.

  حالت‌های مختلف بازی Bomb Crypto

  این بازی دارای سه حالت بازی است: در جستجوی گنج، ماجراجویی و نبرد. درک و یادگیری این این سه حالت برای آموزش بازی بمب کریپتو ضروری است. بیایید با آن‌ها آشنا شویم:

  در جستجوی گنج

  در این حالت، بازیکنان می‌توانند قهرمانان بمب‌افکن خود را به مناطق استخراج BCOIN بفرستند و با بمباران بلاک‌ها، رمزارزهای BCOIN خود را پیدا کنند. این قهرمانان حتی در صورت آفلاین بودن بازیکنان نیز می‌توانند به کار استخراج رمزارز خود ادامه دهند. این ویژگی به طور بالقوه می‌تواند باعث کسب درآمد غیرفعال توسط بازیکن شود. لازم به ذکر است که در هر بار فقط ۴ الی ۵ عدد BCOIN می‌توان به دست آورد.

  هر بار که قهرمان بمب‌افکن، بمبی را جاسازی و منفجر می‌کند، سطح انرژی‌اش کاهش می‌یابد. با اتمام انرژی، قهرمان برای کسب انرژی مجدد وارد حالت استراحت می‌شود. البته اگر بازیکن پول بیشتری داشته باشد، می‌تواند با خرید خانه سرعت بازیابی انرژی قهرمان را بیشتر کند.

  ماجراجویی

  در حالت ماجراجویی، بازیکنان باید یکی از بمب‌افکن‌ها را انتخاب کرده و به مبارزه با هیولاها بروند. با شکستن بلاک‌ها و کشتن هیولاها، امکان کسب BCOIN وجود دارد. حالت ماجراجویی دارای سطح‌های مختلفی است و قهرمان انتخابی بازیکن باید بتواند تمامی سطوح را با موفقیت پشت سر بگذارد. این موضوع به میزان انرژی قهرمان بستگی دارد. اگر انرژی قهرمان به اندازه کافی باشد، می‌تواند تمام سطوح را سپری کند؛ در غیر این صورت، از شرکت در برخی از سطوح خاص منع می‌شود.

  به یاد داشته باشید که اگر هیولا دستش به بمب‌افکن انتخابی شما برسد و او را لمس کند، انرژی قهرمان از دست خواهد رفت. با به‌اتمام‌رسیدن انرژی قهرمان، بازیکن نبرد را می‌بازد.

  نبرد

  در این حالت، بازیکنان برای مبارزه با دیگر بازیکنان وارد نبرد می‌شوند. بازیکنان برای پیوستن به این نبرد، نه‌تنها به نوع خاصی از انرژی نیاز دارند، بلکه باید مقدار مشخصی توکن BCOIN را نیز به عنوان هزینه ورود پرداخت کنند. هزینه‌های ورود در پایان نبرد به شخص برنده تعلق خواهد گرفت.

  آیا بازی Bomb Crypto رایگان است؟

  بازی بمب کریپتو جزو بازی‌های رایگان نیست! چرا که برای شروع بازی باید ۱۰ رمزارز BCOIN در کیف پول متامسک خود داشته باشید. پس از ذخیره ۱۰ بی کوین (BCOIN) در کیف پول متامسک خود می‌توانید بازی را شروع کنید. در زیر آموزش بازی بمب کریپتو را ارائه می‌دهیم.

  آموزش بازی بمب کریپتو

  بازی بمب کریپتو دارای دو نسخه تحت وب و اندرویدی است که می‌توانید از طریق هر دو نسخه به بازی بپردازید. نسخه iOS آن نیز به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، در زیر آموزش بازی بمب کریپتو را در نسخه تحت وب آموزش می‌دهیم:

  چگونه بمب کریپتو را بازی کنیم؟

  مرحله 1: وارد وب‌سایت بازی شوید

  وارد وب‌سایت Bomb Crypto شوید و روی گزینه Play On Web کلیک کنید تا بازی شروع شود.

  مرحله 2: کیف پول متامسک خود را متصل کنید

  در این مرحله لازم است که کیف پول متامسک خود را که حاوی ۱۰ بی کوین است، به پلتفرم بازی متصل کنید.

  مرحله 3: قهرمانان را خریداری یا در بازی پیدا کنید

  در این بخش از آموزش بازی بمب کریپتو، دو راه برای به‌دست‌آوردن قهرمان وجود دارد. اولی خرید قهرمان از بازار در ابتدای بازی است. برای خرید قهرمان حداقل باید ۱۰ بی کوین در کیف پول خود داشته باشید. بازار اولیه یا بازار ثانویه برای خرید قهرمان طراحی شده‌اند.

  اگر می‌خواهید از بازار اولیه بخرید، در شروع بازی به فروشگاه بروید. یک قهرمان را انتخاب و آن را خریداری کنید. در صورتی که می‌خواهید بازی را با قهرمانی نادرتر و ماهرتر شروع کنید، باید از بازار ثانویه اقدام به خرید کنید. به صفحه اصلی بازی بروید و با اعمال فیلتر ویژگی‌ها و مهارت‌ها، قهرمان مورد نظر خود را پیدا کنید. روی آیکون Chest کلیک کنید تا قهرمان خریداری شده را در این بخش ببینید.

  با زدن روی آیکون Heroes می‌توانید قهرمانان خریداری شده و فعال خود را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که حداکثر می‌توانید ۱۵ قهرمان را در حالت «در جستجوی گنج» فعال کنید. با این حال، می‌توانید با در اختیار داشتن قهرمانان بیشتر، در موقعیت‌های مختلف برخی از قهرمانان را غیرفعال و برخی دیگر را فعال کنید.

  دومین روش دریافت قهرمان، شرکت در مأموریت‌ها و نجات قهرمان در طول بازی است. قهرمانان بازی در بلاک‌هایی زندانی شده‌اند و شما می‌توانید با پیدا کردن محل آن‌ها و آزاد کردنشان، آن‌ها را از آن خود کنید. البته پس از آزاد کردن او، باید فرصت دهید تا انرژی خود را بازیابی کند.

  مرحله 4: وارد حالت «در جستجوی گنج» شوید

  حالا به داشبورد برگردید و وارد حالت «در جستجوی گنج» شوید. بازی به صورت خودکار اجرا می‌شود. قهرمانان با شکار هیولاها، Bcoin جمع‌آوری می‌کنند. انرژی قهرمانان در طول بازی کاهش پیدا می‌کند؛ در این صورت به حالت استراحت وارد می‌شوند تا انرژی خود را بازیابی کنند. بازیابی انرژی معمولاً ۲۰۰ دقیقه طول می‌کشد. تا آن زمان، شما دو گزینه پیش رو دارید؛ با NFTهای قهرمان بازی را ادامه دهید، یا خانه‌ای بخرید و سرعت بازیابی انرژی قهرمان را افزایش دهید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید از دو خانه به طور هم‌زمان استفاده کنید. برای خرید بازی نیز به صفحه اصلی بروید و بر روی Market کلیک و سپس به بخش Bhouse مراجعه کنید.

  مرحله 5: حالت‌های دیگر بازی را امتحان کنید

  برای شروع بازی، حتماً باید حالت «در جستجوی گنج» را بازی کنید و به کسب BCOIN بپردازید. همچنین باید قبل از ورود به حالت‌های دیگر، قهرمانان خود را تقویت کرده یا قهرمانی با مهارت‌های بالا را خریداری کنید تا بتوانید در حالت‌های دیگر بازی موفق باشید.

  توکن بازی Bomb Crypto

  توکن BCOIN، ارز اصلی بازی بمب کریپتوست. از این توکن عمدتاً برای خرید بمب‌افکن، بازنشانی مهارت‌های آن‌ها، ارتقای قهرمانان، خرید خانه، پیوستن به رویدادها، استیکینگ و بازنشانی بازگشت سرمایه استفاده می‌شود. همچنین، برای پرداخت هزینه‌های ورود به بازی‌های PvP و PvE در بمب کریپتو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  این توکن در ابتدا رشد چشمگیری داشت، به‌طوری‌که در اکتبر سال ۲۰۲۱ قیمت آن به ۴٫۶۵ دلار رسید. دلیل آن به محبوب‌شدن بازی بمب کریپتو برمی‌گردد که به شدت مورد استقبال جامعه قرار گرفت. این روند صعودی ادامه داشت و در ۲۹ نوامبر همان سال به بالاترین حد خود یعنی ۸٫۷۷ دلار رسید. تا این‌که از فوریه ۲۰۲۲ قیمتش کاهش یافت و روندی نزولی پیدا کرد. در تاریخ نگارش این مقاله، قیمت آن $0.001794 است.

  روش کسب درآمد از بازی بمب کریپتو

  بازیکنان ممکن است با آموزش بازی بمب کریپتو و شروع کردن بازی درآمدهای متفاوتی داشته باشند؛ چرا که میزان کسب درآمد در بازی بمب کریپتو به مدت زمان بازی و حالت‌های آن بستگی دارد.

  در حالت کلی، روش‌های کسب درآمد از بازی بمب کریپتو عبارت‌اند از:

  • ترید قهرمانان در بازار: شما می‌توانید با خرید و فروش قهرمانان در بازار، به کسب درآمد بپردازید.
  • از طریق حالت در جستجوی گنج: در حالت جستجوی گنج می‌توانید آفلاین شوید، اما قهرمانان به کار استخراج خود ادامه دهند. در این صورت شما به صورت غیرفعال درآمد کسب می‌کنید.
  • از طریق حالت ماجراجویی: شما می‌توانید این حالت را با ۱۵ قهرمان بازی کنید و با ازبین‌بردن هیولاها و پیشرفت در بازی، BCOIN به دست آورید.
  • از طریق حالت نبرد: در حالت نبرد می‌توانید با سایر بازیکنان بجنگید و در صورت برنده‌شدن، پول جمع‌آوری شده از هزینه‌های ورودی را از آن خود کنید.

  به یاد داشته باشید که فقط در صورتی می‌توانید درآمد خود را مطالبه کنید که حداقل ۴۰ بی کوین داشته باشید. همچنین ۳ درصد به عنوان کارمزد از شما کسر خواهد شد.

  گفتار پایانی

  Bomb Crypto بازی محبوب در زنجیره هوشمند بایننس است. این بازی در ابتدا توانست توجه بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای گیم و ارزهای دیجیتال را به خود جلب کند. به‌طوری‌که قیمت Bomb Crypto ناگهان افزایش یافت، اما پس از مدتی قیمت آن کمتر شد. بااین‌حال، هنوز افراد زیادی این بازی را جزو بازی‌های سرگرم‌کننده دیفای معرفی می‌کنند. علاوه بر سرگرمی، بازیکنان می‌توانند به کسب درآمد و خرید و فروش قهرمانان NFT از طریق آن نیز بپردازند. با کشتن هیولاها و پیشرفت در بازی می‌توانند رمزارز BCOIN دریافت کنند.

  در این مقاله آموزش بازی بمب کریپتو را ارائه دادیم. امیدواریم با طی مراحل گفته شده، بازی هیجان‌انگیزی را تجربه کنید. خوشحال می‌شویم نظرات خود را در رابطه با این بازی با ما در میان بگذارید.

  سؤالات متداول

  • از کجا BCOIN بخریم؟

  برای خرید BCOIN می‌توانید از صرافی‌های معتبر مثل بایننس یا PancakeSwap اقدام کنید.

  • چگونه نسخه اندرویدی Bomb Crypto را دانلود کنیم؟

  در پلی‌استور با جستجوی عبارت Bomber Land می‌توانید آن را دانلود و بازی را شروع کنید.

  • چگونه قهرمانان را در بازی بمب کریپتو بفروشیم؟

  شما می‌توانید هر یک از دارایی‌های NFT خود را از طریق بازار داخل بازی بفروشید.

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بازی‌های سنتی بیش از هر زمان دیگری به وب 3 نیاز دارند

  بازی‌های بلاک چین بازگشته‌اند و به نظر صعودی می‌رسند. این بخ ...

  پروژه‌های کریپتویی متاورسی چگونه می‌توانند از اپل ویژن پرو استفاده کنند؟

  هدست اپل ویژن پرو در تاریخ 2 فوریه ۲۰۲۴ برای خرید در ایالات ...

  آینده صنعت بازی‌های مبتنی بر بلاک چین در بولران احتمالی بازار ارزهای دیجیتال

  به نظر می‌رسد که بازار ارزهای دیجیتال در حال آماده شدن برای ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر