پیش‌بینی‌های احتمالی بازار ارزهای دیجیتال از نگاه بیت پین

تاریخ: 3 بهمن 1402
زمان مطالعه:  25 دقیقه
پیش‌بینی‌های احتمالی بازار ارزهای دیجیتال از نگاه بیت پین

هر هفته در روز سه‌شنبه، گزارش تحلیلی جامع بیت پین منتشر می‌شود. در این گزارش، اول از همه، آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک مورد بررسی دقیق قرار گرفته، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال از ارزهای دیجیتال مختلف، شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی ارائه می‌شوند، بعد از آن وضعیت کلی بازار در هفته گذشته و تحلیل آنچین را خواهیم داشت و در آخر هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی تقدیم شما خواهید کرد.

تیم تحلیل بیت پین سعی دارد بازار کریپتوکارنسی را با دقت بالا مورد بررسی قرار دهد و نکات کلیدی آن را برای شما بازگو کند. در این گزارش تحلیلی، علاوه بر موارد بالا، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط و عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را برای شما آماده کرده‌ایم. این گزارش ابزاری ارزشمند برای شما سرمایه‌گذاران و تریدرهای ارزهای دیجیتال خواهد بود و آگاهی و دانش شما را برای تصمیم‌گیری در این حوزه ارتقا خواهد داد.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

 • ۱۷ ژانویه: انتقال 376 میلیون دلار بیت کوین توسط ETF گری اسکیل بیت کوین تراست به کوین بیس

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph و براساس داده‌های پلتفرم آرکام اینتلیجنس، ETF گری اسکیل بیت کوین تراست در روز 15 ژانویه (25 دی) 8٬730 بیت کوین به ارزش بیش از 376 میلیون دلار به کیف پول‌های کوین بیس منتقل کرد. برخی از تحلیل‌گران عقیده دارند که خروجی‌های این صندوق‌های ETF بر قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارد و تا حدی مسئول کاهش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته هستند.

 • ۱۷ ژانویه: حدود 90 درصد توسعه‌دهندگان چند‌زنجیره‌ای روی زنجیره EVM کار می‌کنند.

طبق گزارش سایت Cointelegrapht، براساس گزارش الکتریک کپیتال، شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (EVM) محبوب‌ترین شبکه برای سازندگان هستند که تقریبا 9 نفر از 10 توسعه‌دهنده چند‌زنجیره‌ای روی حداقل یک زنجیره سازگار با EVM کار می‌کند. در مجموع، 87 درصد از توسعه‌دهندگان چند‌زنجیره‌ای روی زنجیره‌های سازگار با EVM کار می‌کنند. سپس BNB CHAIN و پالیگان بیشترین سهم از توسعه‌دهنگان را به خود اختصاص داده‌اند.

 • ۱۹ ژانویه: کمیسیون بورس آمریکا (SEC) صندوق ETF اتریوم شرکت فیدلیتی را به تعویق انداخت.

طبق گزارش سایت Cryptoslate، کمیسیون بورس آمریکا در روز 18 ژانویه اعلام کرد صندوق ETF اتریوم شرکت فیدلیتی را به تعویق انداخته است. به طور خاص، این تصمیم مربوط به تغییر قانون پیشنهادی است که به بورس شیکاگو اجازه می‌دهد تا سهام صندوق فیدلیتی را عرضه کند. کمیسیون بورس آمریکا تصمیم‌گیری برای تغییر قانون پیشنهادی را تا 5 مارس (15 اسفند) به تعویق انداخت. انتظار می‌رود کمیسیون بورس آمریکا در ماه می (اردیبهشت) درباره ETF اسپات اتریوم تصمیم بگیرد و تا 23 می (3 خرداد) ETF اسپات اتریوم شرکت فیدلیتی، ون اک و چندین متقاضی دیگر را تایید یا رد کند.

 • ۲۱ ژانویه: افزایش حجم انتقال استیبل کوین‌های روی سولانا.

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph، حجم انتقال استیبل کوین در بلاک چین لایه اول سولانا (بلاک چین لایه اول یا زیرساختی غیرمتمرکز است که نرم‌افزارها و شبکه‌های ثانویه روی آن ساخته می‌شوند.)، به طور پیوسته افزایش یافته و در ژانویه رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. طبق پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین آرتمیس (Artemis)، حجم انتقال استیبل کوین در سولانا در ژانویه از 300 میلیارد دلار فراتر رفت. این حجم انتقال نسبت به ژانویه سال گذشته 2٬520 درصد افزایش یافته است. سهم بازار استیبل کوین سولانا در حال حاضر تقریباً 32 درصد است که نسبت به سهم 1٫2 درصدی آن در سال گذشته افزایش چشمگیری محسوب می‌شود. طبق این داده، قیمت ارز سولانا ممکن است در بلندمدت افزایش پیدا کند.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble عملکرد

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble حجم معامله

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  اخبار اقتصادی

  • ۱۷ ژانویه:
   • خرده فروشی خالص ماهانه (Core Retail Sales m/m) از عدد 0٫2 درصد به 0٫4 درصد افزایش یافت. خرده فروشی عبارت است از خرید کالاهای نهایی و خدمات توسط مصرف‌کنندگان و مشاغل. این کالاها و خدمات به پایان زنجیره تأمین رسیده‌اند و حالا به مصرف‌کننده نهایی فروخته می‌شوند. این زنجیره با تولید‌کننده یا تامین‌کننده کالا شروع و به خرده‌فروش ختم می‌شود.
   • خرده فروشی ماهانه (Retail Sales m/m) از عدد 0٫3 درصد به 0٫6 درصد افزایش یافت. خرده‌فروشی خالص بیانگر خرید کالاهای نهایی و خدمات توسط مصرف‌کنندگان و مشاغل به جز خودرو است. افزایش خرده فروشی نشانگر بهبود تقاضای مصرف‌کننده و سلامت اقتصاد آمریکا است. با افزایش نرخ خرده‌فروشی، تریدرها احتمال کاهش یک پله نرخ‌بهره در ماه مارس را کاهش دادند و به همین دلیل هم قیمت بیت کوین کاهش یافت.

  نتیجه گیری

  با توجه به افزایش تورم و افزایش نرخ خرده‌فروشی انتظار می‌رود فدرال رزرو شیب سیاست‌های انقباضی خود را افزایش دهد. ثابت ماندن نرخ بهره در ماه‌های آینده از ورود پول ارزان به بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌کند و به همین دلیل هم قیمت بیت کوین ممکن است در کوتاه‌مدت کاهش یابد. با بهبود اقتصاد آمریکا و افزایش تقاضا، احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در میان‌مدت افزایش پیدا کند.

  رویداد‌های مهم اقتصادی

  • ۲۵ ژانویه: برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی (Advance gdp q/q)؛ عدد قبلی 4٫9 درصد  و پیش‌بینی تحلیلگران 2٫0 درصد
  • ۲۶ ژانویه:
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص ماهانه (Core pce price m/m)؛ عدد قبلی 0٫1 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 0٫2 درصد – با افزایش احساسات مصرف‌کننده و بهبود تقاضا در اقتصاد آمریکا، تحلیلگران احتمال می‌دهند هزینه‌های مصرف شخصی خالص ماهانه افزایش یابد.
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه (Core pce price y/y)؛ عدد قبلی 3٫2 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 3 درصد – چون بیشترین دلیل افزایش تورم از قیمت انرژی و غذا بوده و نرخ بهره اثر خود را گذاشته، تحلیلگران احتمال می‌دهند هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه کاهش یابد.
   • هزینه‌های مصرف شخصی سالانه (pce price y/y)؛ عدد قبلی 2٫6 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 2٫6 درصد – با افزایش قیمت انرژی و افزایش قیمت غذا، تحلیلگران احتمال می‌دهند هزینه‌های مصرف شخصی سالانه ثابت باقی بماند.

  اخبار ژئوپلیتیک

  • ۱۶ ژانویه: حملات موشکی سپاه پاسداران به مقر گروهک تروریستی جیش‌العدل در خاک پاکستان

  در شامگاه 16 ژانویه (26 دی) سپاه پاسداران حملات موشکی علیه گروهک تروریستی جیش‌العدل در خاک پاکستان انجام داد که دولت پاکستان این حملات در خاک پاکستان را محکوم کرد و غیر‌قانونی خواند.

  • ۱۸ ژانویه: حملات هوایی ارتش پاکستان به روستاهای مرزی ایران

  ارتش پاکستان اعلام کرد که در بامداد 18ژانویه (28دی) 6 نقطه در عمق 80 کیلومتری خاک ایران را بمباران کرد. ایران حملات هوایی پاکستان در خاک ایران را محکوم کرد.

  • ۲۰ ژانویه: حمله موشکی گسترده به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

  طبق گزارش منابع خبری، در 20 ژانویه (30 دی) بزرگترین حمله موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد توسط گروه مقاومت عراق صورت گرفت. این حمله راکتی بزرگترین عملیات علیه پایگاه‌های نظامی آمریکایی در منطقه محسوب می‌شود.

  افزایش درگیری‌ها بین کشور‌های خاورمیانه موجب افزایش ریسک‌های ژئوپلیتیک شده و هفته‌ای که گذشت طلا به پناهگاه امن سرمایه‌گذاران تبدیل شد، به همین دلیل قیمت طلا افزایش یافت. افزایش درگیری‌ها در خاور‌میانه ریسک‌های ژئوپلیتیک را افزایش می‌دهد و احتمال دارد قیمت طلا در اینده‌ای نزدیک باز هم افزایش پیدا کند.

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۹۸ ETH
  ۰٫۶۲ BNB
  ۰٫۵۴ XRP
  ۱٫۴۲ SOL
  ۰٫۸۵ ADA
  ۱٫۳۵ AVAX
  ۰٫۹۰ DOGE
  ۰٫۹۰ DOT
  ۰٫۴۰ TRX

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۱۲ NADSAQ
  ۰٫۰۸ S&P 500
  ۰٫۰۵ GOLD
  ۰٫۰۱- OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  TRXUSD DOTUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۵۰ ۰٫۶۵ ۰٫۴۷ ۰٫۶۳ ۰٫۵۷ ۰٫۵۹ ۰٫۳۷ ۰٫۶۲ ۰٫۸۳ ۱ BTCUSD
  ۰٫۵۲ ۰٫۷۴ ۰٫۶۳ ۰٫۶۹ ۰٫۶۹ ۰٫۶۶ ۰٫۴۴ ۰٫۶۹ ۱ ۰٫۸۳ ETHUSD
  ۰٫۴۷ ۰٫۵۹ ۰٫۵۸ ۰٫۵۵ ۰٫۵۶ ۰٫۶۱ ۰٫۳۹ ۱ ۰٫۶۹ ۰٫۶۲ BNBUSD
  ۰٫۳۴ ۰٫۴۱ ۰٫۳۵ ۰٫۴۰ ۰٫۴۸ ۰٫۵۲ ۱ ۰٫۳۹ ۰٫۴۴ ۰٫۳۷ XRPUSD
  ۰٫۴۶ ۰٫۷۹ ۰٫۵۰ ۰٫۷۵ ۰٫۶۷ ۱ ۰٫۵۲ ۰٫۶۱ ۰٫۶۶ ۰٫۵۹ SOLUSD
  ۰٫۴۴ ۰٫۸۱ ۰٫۵۷ ۰٫۸۰ ۱ ۰٫۶۷ ۰٫۴۸ ۰٫۵۶ ۰٫۶۹ ۰٫۵۷ ADAUSD
  ۰٫۴۵ ۰٫۸۲ ۰٫۵۴ ۱ ۰٫۸۰ ۰٫۷۵ ۰٫۴۰ ۰٫۵۵ ۰٫۶۹ ۰٫۶۳ AVAXUSD
  ۰٫۳۶ ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۴ ۰٫۵۷ ۰٫۵۰ ۰٫۳۵ ۰٫۵۸ ۰٫۶۳ ۰٫۴۷ DOGEUSD
  ۰٫۴۴ ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۸۲ ۰٫۸۱ ۰٫۷۹ ۰٫۴۱ ۰٫۵۹ ۰٫۷۴ ۰٫۶۵ DOTUSD
  ۱ ۰٫۴۴ ۰٫۳۶ ۰٫۴۵ ۰٫۴۴ ۰٫۴۶ ۰٫۳۴ ۰٫۴۷ ۰٫۵۲ ۰٫۵۰ TRXUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۲۳ ۰٫۲۸ ۰٫۰۱- ۰٫۱۸ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۶ ۰٫۲۵ ۰٫۱۹ ۱ ۰٫۱۸ GOLD
  ۰٫۱۶ ۰٫۰۲ ۱ ۰٫۱۹ ۰٫۰۱- OIL
  ۰٫۹۴ ۱ ۰٫۰۲ ۰٫۲۵ ۰٫۲۸ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۴ ۰٫۱۶ ۰٫۲۶ ۰٫۲۳ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۴۹٬۹۶۴ و کمترین محدوده ۳۸٬۸۶۱ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۴۳٬۳۲۵ درنظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۲٬۹۹۷ و کمترین محدوده ۲٬۱۴۱ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۲٬۵۶۹ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۴۳٬۳۲۵ ۳۸٬۸۶۱ ۴۹٬۹۶۴ BTCUSD
  ۲٬۵۶۹ ۲٬۱۴۱ ۲٬۹۹۷ ETHUSD
  ۳۲۷ ۲۳۳٫۲۵ ۴۲۱٫۷۹ BNBUSD
  ۰٫۵۶۲۰ ۰٫۳۷۶۷ ۰٫۷۵۰۲ XRPUSD
  ۱۰۰٫۷۸ ۶۴٫۰۳ ۱۳۸٫۲۸ SOLUSD
  ۰٫۵۴۱۴ ۰٫۳۷۵۶ ۰٫۷۰۵۰ ADAUSD
  ۳۶٫۵۳ ۲۲٫۶۹ ۵۰٫۳۶ AVAXUSD
  ۰٫۰۸۶۰ ۰٫۰۶۰۷ ۰٫۱۱۰۹ DOGEUSD
  ۷٫۵۷ ۵٫۴۳ ۹٫۶۸ DOTUSD
  ۰٫۱۰۹۶ ۰٫۰۸۷۸ ۰٫۱۳۲۱ TRXUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۱- ETH
  ۰٫۰۶ BNB
  ۰٫۰۵- XRP
  ۰٫۰۲- SOL
  ۰٫۰۳- ADA
  ۰٫۰۸- AVAX
  ۰٫۰۷ DOGE
  ۰٫۰۷- DOT
  ۰٫۰۲- TRX
  ***

  تحلیل آنچین

  احساسات در بازار مشتقات منفی است؛ شاخص Taker Buy Sell Ratio که این احساسات را ردیابی می‌کند، بعد از رسیدن به سطوح بالا در ماه‌های اکتبر، نوامبر و اواسط دسامبر، رفته رفته به سمت پایین حرکت کرد که نشان می‌دهد اردرهای فروش بیشتری در بازار مشتقات توسط تیکرها پر می‌شود. نزول این شاخص با کاهش قیمت بیت کوین همراه بوده است.

  تحلیل آنچین 1

  ماینرها نیز همچنان فروشنده هستند و میزان دارایی آن‌ها نسبت به انتهای سال پیش تا به الان روندی نزولی داشته است.

  تحلیل آنچین 2

  یکی از معیارهایی که برای بررسی رفتار هولدرهای بلندمدت بازار بررسی می‌شود، Binary CDD است. زمانی که این شاخص به سمت عدد 1 حرکت می‌کند، اینطور تفسیر می‌شود که هولدرهای بلندمدت کوین‌های خود را برای یک فروش احتمالی جابجا می‌کنند. این شاخص به بالاترین سطح خود بعد از رویدادهای مربوط به صرافی FTX رسیده است، که بسیاری دارایی‌های خود را جابجا کردند. بالا رفتن این شاخص و تداوم آن را می‌توان سیگنالی نزولی در نظر گرفت.

  تحلیل آنچین 3

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  بیت کوین در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته توانست زنجیره واگرایی خود را تکمیل کند و درگیر حرکات اصلاحی شود. انتظار داریم که این حرکت اصلاحی در محدوده مهم قیمتی ۳۹٫۷۵۳ الی ۳۸٫۱۵۷ به اتمام برسد و بیت کوین بتواند از این ناحیه، باری دیگر روند صعودی خود را شروع کند.

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  در صورت حفظ این ناحیه مهم حمایتی، انتظار داریم که ارز دیجیتال بیت کوین ابتدا بتواند تا ناحیه مقاومتی ۴۳٫۷۰۰ الی ۴۴٫۷۳۴ دلار رشد قیمتی داشته باشد و در صورت شکست معتبر این ناحیه، می‌تواند تا نزدیک سقف قبلی خود ۴۶٫۳۲۵ الی ۴۷٫۰۰۰ دلار رشد قیمتی انجام دهد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  همان‌طور که در تصویر مشخص شده است، دامیننس تتر توانسته کانال خود را به سمت بالا بشکند. انتظار داریم که این روند صعودی در دامیننس ادامه‌دار باشد. در این روند صعودی، اولین محدوده مقاومتی برای شاخص دامیننس در محدوده ۶٫۴۴ الی ۶٫۶۴ قرار دارد. انتظار داریم با برخورد به این سطح، روندی اصلاحی در پیش داشته باشد و در میان‌مدت بتواند تا سقف مشخص شده در محدوده ۷٫۰۶ الی ۷٫۳۰ رشد و صعود انجام دهد.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  باید در نظر داشت که با افزایش این شاخص، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  همان‌طور که در تصویر مشخص کردیم، برای این شاخص در تایم فریم 4 ساعته دو سناریو وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • سناریو اول:

  طبق تحلیل هفته گذشته، محدوده حمایتی ۷۵۲ الی ۷۳۵ که چندین بار روند را نگه داشته و به سمت بالا هدایت کرده، بتواند بار دیگر شاخص توتال ۲ را حمایت کند و این شاخص از این محدوده حمایتی به سمت بالا حرکت کرده و اهداف مشخص شده را ببیند. ناحیه اول موردنظر در این روند صعودی در محدوده ۸۳۹ الی ۸۶۲ است که یک بیس مهم مقاومتی محسوب می‌شود و در صورت شکسته‌شدن این محدوده، تارکت بالاتر و نهایی خود، یعنی ناحیه ۹۶۱ الی ۹۹۸ در انتظار این شاخص است.

  • سناریو دوم:

  در سناریو دوم این احتمال وجود دارد که این شاخص نتواند محدوده گفته شده را به‌عنوان محدوده حمایتی که چندین برخورد نیز داشته، حفظ کند. در این صورت، پس از شکست و تثبیت زیر این محدوده، شاخص می‌تواند تا گره اصلی خود در ناحیه ۶۹۱ الی ۷۱۳ اصلاح بیشتری را تجربه کند و سپس به سمت اهداف گفته شده در سناریو قبل حرکت کند.

  تحلیل شاخص توتال 2

  باید به این موضوع اشاره کرد که با افزایش این شاخص، روند آلت‌ کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال الگو (ALGO)

  در نمودار ارز دیجیتال ALGO در تایم فریم 4 ساعته پتانسیل خوبی برای رشد و صعود قیمتی دیده می‌شود.

  تحلیل ارز دیجیتال الگو (ALGO)

  همان‌طور که در تصویر قابل‌مشاهده است، انتظار داریم که ارز دیجیتال ALGO در روند اصلاحی خود بتواند تا مبدأ حرکتی خود در محدوده ۰٫۱۲۸۹ الی ۰٫۱۴۱۳ دلار، همچنان درگیر اصلاح باشد و از این محدوده حرکت پرقدرت و صعودی خود را تا سقف قبلی و مقاومت بسیار مهم در ناحیه ۰٫۲۰۳۴ الی ۰٫۲۱۲۴ دلار، شروع کند.

  • تحلیل ارز دیجیتال دی وای دی ایکس (DYDX)

  باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، می‌توان گفت ارز دیجیتال DYDX در تایم فریم 4 ساعته پتانسیل خوبی برای رشد و صعود قیمتی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال دی وای دی ایکس (DYDX)

  مطابق تصویر، انتظار داریم DYDX در روند اصلاحی خود بتواند تا بیس مهم حمایتی خود در محدوده ۲٫۳۸ الی ۲٫۱۲۹ دلار اصلاح قیمتی داشته باشد و سپس از این محدوده روند صعودی خود را شروع کند و تا ناحیه مقاومتی مهم خود در قیمت ۳٫۲۶۴ الی ۳٫۴۸۴ دلار، رشد قیمتی خوبی را تجربه کند.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  شاخص دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته، مطابق تحلیل هفته گذشته عملکرد و اکنون در حال حرکت به سمت هدف قیمتی خود است.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  انتظار داریم، شاخص دلار قبل از رسیدن به هدف قیمتی اول خود در ناحیه ۱۰۳٫۹۳۹ الی ۱۰۴٫۱۷۳، اصلاحی تا محدوده گپ قیمتی که PRZ قوی با بیس حمایتی نیز هست، داشته باشد و پس از آن در مرحله اول تا هدف اول خود رشد کند و درصورتی‌که موفق به شکست معتبر این محدوده مقاومتی شد، به سمت هدف دوم خود در ناحیه ۱۰۵٫۲۲۸ الی ۱۰۵٫۴۳۲ حرکت کند.

  • تحلیل اونس جهانی طلا

  انس طلا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در حال تکمیل الگوی اصلاحی خود است.

  تحلیل اونس جهانی طلا

  انتظار داریم که این اصلاح بر روی بیس مهم حمایتی در محدوده ۱۹۶۱ الی ۱۹۴۵ دلار به اتمام برسد و از این محدوده بسیار پر قدرت بتواند روند صعودی خود را شروع کند و به سمت سقف قیمتی خود در ناحیه ۲۱۰۲ الی ۲۱۲۹ دلار حرکت کند.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P در تایم فریم 4 ساعته در حال شکست سقف خود است. انتظار می‌رود این شاخص پس از رسیدن به سقف مقاومتی و انجام شکست فیک (غیرمعتبر)، روند اصلاحی خود را آغاز کند.

  تحلیل شاخص S&P500

  اولین هدف پس از شروع روند نزولی، محدوده حمایتی ۴۷۹۲ الی ۴۷۶۳ است و در صورت شکست این محدوده می‌توان انتظار داشت تا نقطه شروع حرکت صعودی قبلی خود، یعنی محدوده ۴۷۰۸ الی ۴۶۶۴ که یک گره مهم حمایتی هم محسوب می‌شود، اصلاح داشته باشد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که هر یک از سطوح حمایتی گفته شده، می‌توانند آغازکننده حرکت صعودی به سمت سقف این شاخص باشد.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل سولانا (SOL)؛ هدف بعدی قیمت چه خواهد بود؟ – ۳ تیر (۲۳ ژوئن)

  سولانا، یکی از برجسته‌ترین رمزارزها در بازار کریپتو، در ماه ...

  3 رمزارز پیشنهادی برای واچ‌ لیست هفته کدام‌اند؟

  روزبه‌روز تعداد رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال که یک بازار ...

  دیدگاه‌ها 4 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. توحید رحیمی
   توحید رحیمی | 5 بهمن 1402

   بی نظیر

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 7 بهمن 1402

    سلام توحید عزیز
    ممنون از همراهی شما.

  2. کیا
   کیا | 4 بهمن 1402

   سلام ضمن تشکر از زحمات گروه لطفا نسبت عددی MVRVکه یک نوع جباب را نشان میدهدرا هفتگی اعلام نمائید باتشکر (سبت مارکت گپ به ارزش واقعی)

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 7 بهمن 1402

    سلام دوست عزیز
    درحال حاضر شاخص MVRV روی عدد 1.94 هستش.
    می‌تونین این شاخص رو به صورت رایگان در کریپتو کوانت مشاهده کنین.