بیت کوین این روزها بسیار خوش شانس است

توسط مبین حسینی
|
7 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  4 دقیقه
بیت کوین این روزها بسیار خوش شانس است

این مقاله از زبان Ann ، نویسنده Crypto 24/7 نقل می‌شود.

خدای بخت و اقبال اخیراً نسبت به بیت کوین بسیار سخاوتمند بوده است. نه، من در مورد ETFها صحبت نمی‌کنم، زیرا رویدادی مضحک بود. حتی باور چنین چیزی سخت است. یک نام ETF به لیست اضافه شد، سپس حذف شد و دوباره در نرم‌افزاری به نام ترمینال بلومبرگ اضافه شد و معامله‌گران را دیوانه کرد. پس از تایید و تکذیب‌های مکرر، قیمت‌ها به شدت تغییر کردند.

توییت wu blockchain

بیت کوین سطح 31,000 دلاری را شکست. تحلیلگران تکنیکال عقیده داشتند که این یک سطح کلیدی است. با شکستن این خط مقدس مقاومت، برخی از معامله‌گران تا آنجا پیش رفتند که اعلام کردند بازار گاوی جدید رسماً آغاز شده است. اگر از من بپرسید، باید با احتیاط به این روند نگاه کنید تا در دامِ خرید در سقف نیفتید.

با این حال، فراتر از ETFها، محرک دیگری نیز وجود دارد، نیرویی بسیار بزرگ‌تر اما ظریف‌تر، که به افزایش اخیر قیمت بیت کوین کمک می‌کند. بیت کوین خوش شانس است که چندین «روایت» به طور همزمان، با هم ترکیب شده‌اند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  زمینی لرزان

  اگر اخیراً اخبار را دنبال می‌کنید، می‌دانید که جهان، اکنون، در حال زیر سوال بردن وضع موجود است. مردم دیگر نمی‌خواهند به آنها دروغ گفته شود، چه توسط رسانه‌های جمعی و چه توسط دولت. «خشم» و «از دست دادن اعتماد» واقعی است. اعتراضات در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای زیاد شده است.

  به چالش کشیدن وضعیت موجود، اساساً هدف بیت کوین است.

  وجود بیت کوین، دلیل ایجاد آن توسط ساتوشی ناکاموتو، نتیجه بی‌اعتمادی به سیستم مالی سنتی بود. و امروز شرایطی ایجاد شده است که شاهد باشیم چگونه یک دولت با سوق دادن ما به یک جنگ جهانی بالقوه که از طریق بدهی‌های فزاینده و پول مالیات‌دهندگان تامین می‌شود، سیستم مالی سنتی را خراب می‌کند.

  فکر نمی‌کنم، در طول عمرش، هیچ زمان بهتری از امروز، برای بیت کوین و ارتباطش با جهان وجود داشته باشد.

  برای مدت‌ها، من در مورد وضعیتی فکر می‌کردم که مردم بالاخره هدف پول غیرمتمرکز را درک می‌کنند – شکل مستقلی از ارز که توسط نهادهایی مانند دولت کنترل نمی‌شود. برای اینکه انتقال از امور مالی سنتی به امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) اتفاق بیفتد، من پیش‌بینی کردم که یک رویداد بزرگ قوی سیاه لازم است. من سقوط بانکداری سنتی را محتمل می‌دانم. من خودم را تصور می‌کنم که به مردم بگویم با کریپتو کار می‌کنم و متهم به کلاهبرداری نشوم. مردم بالاخره چشمانشان را باز کردند.

  با این حال، هرگز دوست ندارم تصور کنم که این قوی سیاه، با جنگی با تلفات بی‌شمار آغاز می‌شود. افسوس، اگر قرار است چنین قوی سیاهی را تجربه کنیم، چقدر سرنوشت گاهی اوقات می‌تواند ظالمانه باشد.

  جنگ و بیت کوین

  و درست در عرض دو هفته، بیت کوین مورد استفاده خود را پیدا کرد.

  جنگ‌ها در مورد نحوه شکست امپراتوری‌ها هستند. امپراتوری روم؟ این قلمرو به قدری گسترش یافت که نگهداری آن بسیار گران شد. لشکرکشی‌های بی‌شماری رخ داد: چه برای دفاع یا فتح یا صرفاً برای نظم بخشیدن به یک منطقه. حال به من بگویید که تفاوت آن با آنچه قدرت جهانی در حال حاضر انجام می‌دهد، چیست؟ پول زیادی برای تأمین بودجه جنگ‌های جدید و رشوه دادن به منافع سیاسی مورد نیاز است تا آنها با شما همسو شوند، و برای تسخیر و کنترل دیگران به شیوه‌ای مدرن به نام استعمار نو!

  جنگ‌ها ورشکسته هستند! اگر به مثال جدیدتری نیاز دارید، به اتحاد جماهیر شوروی نگاه کنید. و این‌طور نیست که جنگ‌های ایالات متحده در سه دهه گذشته موفقیت‌آمیز و از نظر اقتصادی مثمر ثمر بوده باشد. (خب، به جز کارتل‌های جنگی خاص.)

  درگیری کنونی ایالات متحده را به بدهی‌های بیشتری خواهد کشاند، زیرا آنها چگونه می‌توانند هزینه آن را پرداخت کنند؟ تقریباً بلافاصله پس از شروع درگیری، گویی که در تمام مدت چنین برنامه‌ای داشته است، دولت ایالات متحده اعلام کرد که میلیاردها دلار برای کمک‌های خارجی اختصاص می‌دهد.

  جانت یلن، وزیر خزانه‌داری با اطمینان گفت که ایالات متحده قطعاً می‌تواند جنگ دیگری را تحمل کند (یادآوری: مسئله اوکراین هنوز در حال حاضر ادامه دارد).

  اگر من یک شهروند ایالات متحده بودم، دیوانه می‌شدم. مالیات‌های من، آینده فرزندانم، زیرا آن‌ها خواهند بود که این بدهی‌ها را می‌پردازند، تمام پولی که می‌توان برای ساخت راه‌آهن پرسرعت ملی خرج کرد!

  بازده اوراق‌قرضه ۱۰ساله در سال جاری به بالاترین حد خود رسیده است. در عین حال، بازار سهام را به سمت پایین می‌کشاند. هفته‌های اخیر، برای بازار سهام بی‌رحمانه سخت بود. در حالی که بیت کوین خوش شانس بوده است، سهام به دلیل افزایش بازدهی اوراق، نگرانی در مورد جنگ و بی‌ثباتی سیاسی، رکود بالقوه، و درآمدهای نامطلوب سه‌ماهه در سراسر جهان در موقعیت خوبی قرار ندارند.

  حرکت در کنار طلا

  احساس غم و اندوه و جستجو برای جایگزین‌ها، فقط با افزایش قیمت بیت کوین منعکس نمی‌شود. طلا نیز در حال افزایش است و از مرز 2000 دلار در هر اونس گذشت.

  آیا در بدتر شدن شرایط اقتصادی، مالی و سیاسی این دو به عنوان پناهگاه امنی در نظر گرفته می‌شوند؟ من عقیده دارم که پاسخ مثبت است.

  بیت کوین جایگزین طلا نیست. این دو می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و در موقعیت‌های مختلف، کنار هم کار کنند. من همچنین این امکان را رد نمی‌کنم که سایر دارایی‌های کریپتویی مانند اتریوم در کنار بیت کوین و طلا، شکل بهتری از پول نسبت به فیات در نظر گرفته شوند.

  افزایش آگاهی وجود دارد. ما هر روز، بیشتر متقاعد می‌شویم که به شکل بهتری از پول نیاز داریم. من بارها تاکید کرده‌ام که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال بی‌عیب نیستند – معایب و ایرادهایی نیز وجود دارد، اما با توجه به اینکه این روزها، دولت‌ها چقدر بی‌احتیاط با پول فیات خود برخورد می‌کنند، من بیش از هر چیز دیگری بیت کوین جمع‌آوری می‌کنم.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر