آینده ارز آواکس چگونه خواهد بود؟ پیش‌بینی قیمت AVAX و آینده آن تا سال 2030

تاریخ انتشار: 27 دی 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 20 خرداد 1403
زمان مطالعه:  10 دقیقه
آینده ارز آواکس

ارز دیجیتال آواکس به دلیل شبکه بلاک چینی بسیار فنی و کاربردی، طبق نظر بسیاری از محققان ارز دیجیتال، به‌عنوان پروژه‌ای آینده‌دار و پیشرو تا سال ۲۰۳۰ شناخته می‌شود.

در این مقاله سعی خواهیم کرد به مهم‌ترین نکات تکنیکالی و فاندامنتالی برای پیش‌بینی قیمت و آینده ارز آواکس (AVAX)، طبق نظر بزرگ‌ترین تحلیل‌گران بپردازیم تا در فرایند سرمایه‌گذاری در این پروژه راهنمای شما باشد. پس از مطالعه این تحلیل‌های معتبر، نگاه جامع‌تری به پروژه آولانچ و ارز دیجیتال AVAX خواهید داشت و می‌توانید از این سبک تحلیل‌ها، برای تجزیه و بررسی پروژه‌های دیگر نیز بهره ببرید. یادتان باشد که هرگونه نگاه تحلیلی دارای مزایا و معایب خود خواهد بود و مسئولیت تصمیم‌گیری نهایی همیشه بر عهده شما است.

پیش‌بینی قیمت ارز آوالانچ در میان مدت و بلندمدت

برای پیش‌بینی قیمت ارز آوالانچ در میان‌مدت و بلندمدت، در ابتدا نگاهی به وضعیت تکنیکالی نمودار قیمت در تایم فریم‌های بزرگ و معتبر خواهیم داشت و سپس، چندین نکات فاندامنتالی مهم در باب ساختار پروژه که می‌تواند در عملکرد آن تأثیرگذار باشد را ذکر می‌کنیم. پس از بررسی موارد ذکر شده، تخمینی از محدوده‌های قیمتی ارز دیجیتال اولانچ تا سال ۲۰۳۰ در ذهنتان دارید که صرفاً به‌منظور پیش‌بینی بوده و نمی‌تواند ۱۰۰ درصد مورد اتکا باشد. توصیه می‌کنیم، به نکات مهم تکنیکالی و فاندامنتالی دقت کنید و هیچگاه به اعداد و نواحی قیمتی که مبنای درستی ندارند، به صورت فردی اطمینان نکنید. طبق نمودار تایم فریم هفتگی ارز دیجیتال AVAX/USDT، مهم‌ترین محدوده حمایتی بلند‌مدتی این رمزارز در محدوده ۲۵ دلار و قدرتمندترین ناحیه عرضه آن در سطح ۴۰ دلار نشست کرده و قیمت در برخورد قبلی به سطح عرضه معتبر ۴۰ دلاری، روند اصلاحی را پس از رشد قیمتی شدید، آغاز کرده است.

پیش‌بینی قیمت AVAX در میان‌مدت و بلندمدت

از نگاه تحلیل تکنیکال، سطوح مهم عرضه تجمیع شده در بین ۴۰ – ۵۰ دلار برای بازه بلند‌مدت و میان‌مدت، بسیار معتبر بوده و آولانچ برای آغاز رشد قیمتی مجدد به سقف تاریخی قبلی (ATH)، نیاز به شکست این سطوح مهم و قدرتمند خواهد داشت. در کنار دیدگاه تحلیل تکنیکال، پروژه اولانچ، از جمله بلاک چین‌های لایه اولی بسیار مقیاس‌پذیر و کاربردی است و در حوزه دیفای جایگاه به خصوصی را به خود اختصاص داده است. پلتفرم Avalanche، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا شبکه‌های بلاک چینی خود را متناسب با موارد استفاده خاص ایجاد کرده و نوآوری را در صنایع مختلف مرتبط به بلاک چین تقویت کنند. این پلتفرم که به‌واسطه قراردادهای هوشمند، فضایی به‌شدت مناسب را برای برنامه های غیرمتمرکز بلاک چینی (dApps) فراهم کرده، از اوراکل‌های شبکه بلاک چینی محبوب چین لینک نیز پشتیبانی می‌کند و تا به امروز طیف گسترده‌ای از پروژه‌های بلاک چینی از این قابلیت‌های منحصربه‌فرد بهره می‌برند.

باتکیه‌بر موارد فاندامنتالی بالا، پروژه اولانچ در بول ران‌ها، به‌صورت کلی، به‌خوبی موفق به جذب سرمایه‌های کلان به بلاک چین خود بوده و درصورتی‌که توانایی شکست سطوح اصلی خود را داشته باشد، آینده درخشانی می‌تواند انتظار این ارز دیجیتال محبوب را بکشد. با تمام این تفاسیر، باتکیه‌بر فرض شکسته‌شدن سطوحی قیمتی بین ۴۰-۵۰ دلاری در رمزارز AVAX، قصد داریم قیمت این ارز دیجیتال را تا سال ۲۰۳۰ پیش‌بینی کنیم که تحقق این سناریو، تنها به پیشرفت روزافزون پروژه و عملکرد مناسب آن در بین رقبا گره‌خورده است.

پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال ۲۰۲۵

با ذکر رشد قیمتی بسیار شدید این ارز دیجیتال در طول سال ۲۰۲۳، برای پیش‌بینی قیمت AVAX، انتظار داریم که قیمت تا پایان سال ۲۰۲۴ تا محدوده‌ها بین ۲۰ – ۴۰ دلار در نوسان باشد و در طول سال ۲۰۲۵، موفق به تحقق محدوده قیمتی بین ۵۰-۷۵ دلار شود.

پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال ۲۰۲۶

برای پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال ۲۰۲۶، باتکیه‌بر فرض ادامه‌یافتن بولران قیمتی ارز دیجیتال و عملکرد مناسب بیت کوین، انتظار می‌رود که قیمت موفق به رسیدن به سقف تاریخی سال ۲۰۲۱، تا محدوده‌های بین ۱۴۰ – ۱۵۰ دلار شود. باتکیه‌بر سطوح تکنیکالی، درصورتی‌که قیمت موفق به شکست سطوح ۷۵- ۱۰۰ دلاری شده باشد، مهم‌ترین محدوده‌های قیمتی سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶، این سطوح مهم خواهند بود.

پیش‌بینی قیمت AVAX

پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال ۲۰۲۷

در جهت پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال ۲۰۲۷، با ذکر نزدیکی به هاوینگ بعدی بیت کوین در سال ۲۰۲۸، احتمال بالایی برای اصلاحات قبل از هاوینگ وجود خواهد داشت و انتظار داریم که این پروژه در محدوده ۱۰۰ -۱۲۰ دلار نوساناتی را تجربه کند. با ذکر مقیاس‌پذیری به‌شدت بالای بلاک چین اولانچ، میزان فعالیت شبکه این پروژه نیز در چشم‌انداز سال‌های آینده بسیار مهم است.

پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال ۲۰۲۸

تنها درصورتی‌که قیمت ارز دیجیتال AVAX تا سال ۲۰۲۸، موفق به شکست سقف قیمتی قبلی خود شده باشد، پیش‌بینی می‌شود که قیمت موفق به رشد تا محدوده ۱۸۰ – ۱۷۰ دلار شود و بسیاری از سایت‌های تحلیلی، چنین محدوده‌هایی را برای این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۸ متصورند.

پیش‌بینی قیمت AVAX تا سال‌های ۲۰۲۹ و ۲۰۳۰

بسیاری از محققان و تحلیل‌گران خبره، به دلیل پتانسیل بسیار بالای بلاک چین اولانچ، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت آن تا سال‌های ۲۰۲۹ – ۲۰۳۰، موفق به رشد تا محدوده ۳۰۰ -۲۸۰ دلار شود و این شبکه بلاک چینی اگر بتواند کاربران بیشتری در طول سال‌های پیش رو کسب کند، انتظار رشد قیمتی بیشتری نیز برای آن فراهم خواهد شد. تمامی محدوده‌های قیمتی ذکر شده، به‌صورت سالیانه، طبق نظران برترین سایت‌های تحلیل ارز دیجیتال بوده و نحوه توسعه شبکه بلاک چینی اولانچ، در کنار موفقیت در رقابت با سایر بلاک چین‌های لایه اولی مانند، اتریوم، در چشم‌انداز آن بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  پیش‌بینی قیمت AVAX و آینده آن از نظر افراد برجسته

  در این بخش، در جهت آشنایی بیشتر با محدوده‌های مهم قیمتی ارز دیجیتال آواکس، پیش‌بینی قیمت و آینده آواکس را از نظر افراد برجسته در بازار ارز دیجیتال بررسی خواهیم کرد که هر کدام می‌توانند طبق دیدگاه تکنیکالی یا تحلیل فاندامنتال ارائه شده باشند. اگر قصد خرید آوالانچ برای آینده یا سرمایه‌گذاری در این پروژه را دارید، دیدگاه‌های متفاوت و صدالبته تحلیل‌های گوناگون، قادر خواهند بود، چشم‌انداز بلند مدتی بهتری را برای آینده این ارز دیجیتال ترسیم کنند. این نظرات و تحلیل‌ها شاید در کامونیتی‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی دیگر متغیر باشند، پس بهتر است که آنها را مبنای تصمیم‌گیری نهایی قرار ندهید.

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط لارک دیویس

  قیمت آواکس، طبق نظر لارک دیویس، تحلیل‌گر مطرح ارزهای دیجیتال که در سایت Changelly Blog درج شده است، می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ دلار نیز برسد و طبق این پیش‌بینی، قیمت توانایی رشد تا محدوده ۳۰۰ دلاری را تا انتهای سال ۲۰۳۰ خواهد داشت. طبق تحلیل‌های تکنیکال صورت‌گرفته توسط این سایت، پیش‌بینی آنها حاکی از قیمت‌های بین ۷۵ -۶۰ دلار در اواسط سال ۲۰۲۵ و رشد تا محدوده ۸۳ دلاری در انتهای سال ۲۰۲۵ خواهد بود.

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط لارک دیویس

  این سایت، قیمت احتمالی رمزارز آواکس را در سال ۲۰۳۰، در ابتدای سال ۳۰۰ دلار و در انتهای آن نزدیک به ۴۲۰ دلار تخمین می‌زند و اعتقاد دارد که قیمت این رمزارز به دلیل بهره‌‌مندی از شبکه بلاک چینی بسیار پیشرفته، قادر به رشد تا ۷۰۰ دلار نیز تا سال‌های ۲۰۳۵ خواهد بود.

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط لارک دیویس 2

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط سایت Traders Union

  محقق و تریدر معروف سایت Traders Union، به نام آنتون خاریتونوف، قیمت ارز دیجیتال آواکس را تا انتهای سال ۲۰۲۴، نزدیک به ۴۴ دلار و قیمت آن را تا انتهای سال ۲۰۳۰، نزدیک به ۸۸ دلار تخمین می‌زند.

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط سایت Traders Union 1

  این سایت تحلیلی معتبر، طبق نظر کلیه محققان و تریدهای خود، تخمین می‌زند که ارز دیجیتال آواکس، تنها پس از گذشت سال ۲۰۳۵ قادر به شکست سقف قیمتی قبلی خود و تحقق محدوده ۱۷۰ دلاری خواهد شد و انتظار رشدهای کوچک و نوسانات کمی را در بازه ۵ساله آینده متصور است.

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط سایت Traders Union 2

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط سایت Techopedia

  سایت تحلیلی بسیار محبوب Techopedia، در پیش‌بینی قیمت آواکس، با ذکر مقیاس‌پذیری و کاربرد بسیار زیاد این شبکه بلاک چینی، معتقد است که این ارز دیجیتال آینده مناسبی دارد، اما، در برابر بازارهای خرسی توانایی مقاومت را مانند هر آلت‌ کوین دیگر نخواهد داشت.

  پیش‌بینی قیمت AVAX توسط سایت Techopedia

  طبق بررسی کلیه محققان این وب‌سایت رسمی، حداکثر رشد قیمتی ارز دیجیتال آواکس تا پایان سال‌های ۲۰۲۴، ۲۰۲۵ و ۲۰۲۳، به ترتیب ۳۰، ۶۰ و ۱۳۰ دلار خواهد بود و این وب‌سایت معتقد است که در بولران‌های پیش روی، احتمال بسیار کمی برای شکست سقف قبلی ۱۵۰ دلاری وجود دارد و حداکثر قیمت این ارز دیجیتال ۱۳۰ دلار تخمین زده می‌شود.

  نگاهی به تاریخچه و روند قیمتی AVAX

  اکنون که با پیش‌بینی قیمت AVAX و آینده این ارز دیجیتال، طبق نظر تحلیلگران برجسته آشنا شدید، وقت آن رسیده است که نگاهی به تاریخچه و روند قیمتی AVAX در طول سال‌های اخیر داشته باشیم تا عملکرد قیمتی این پروژه نیز در کنار تمامی موارد اصلی بررسی شده باشد. ارز دیجیتال آواکس (AVAX) در سپتامبر سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد که با احتساب قیمه عرضه اولیه (ICO) 0.85 دلاری و قیمت این توکن در زمان نگارش این مقاله، بیش از ۴۰۰۰ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. اگر این مقدار را نسبت به سقف قیمتی سال ۲۰۲۱ در نظر بگیریم، برابر با ۱۷۰۰۰ درصد رشد قیمتی خواهد شد. بنابراین، اگر شخصی در محدوده ۱ دلاری، تنها ۱۰۰ دلار در این ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری کرده باشد، اکنون، با احتساب قیمت امروزی، ۳۷۰۰ دلار سود خالص در جیب خود خواهد داشت، اما اگر نیمه‌تاریک ماه را نیز در نظر بگیریم، سرمایه‌گذاران آواکس ۱۴۶ دلاری، با وجود رشد شدید قیمت در سال ۲۰۲۳، همچنان در ۷۵ درصد ضرر خالص به سر می‌برند.

  خرید ارز آواکس | AVAX

  بااین‌وجود، اگر به سراغ عملکرد سالانه این ارز دیجیتال در سال اخیر برویم، عملکرد قیمتی ارز دیجیتال آواکس در سال ۲۰۲۳ نسبت به سایر پروژه‌های رقیب، بسیار خیره‌کننده بوده و تنها در یک سال، این ارز دیجیتال، موفق به ثبت رشدی ۲۳۰ درصدی شده است. ارز دیجیتال آواکس، با تمام موارد ذکر شده در بالا، به‌عنوان پروژه‌ای پرآوازه و کاربردی در بین آلت‌ کوین‌ها شناخته می‌شود و تا به امروز، طرف‌داران به‌خصوص خود را دارد. این پروژه بلاک چینی به عقیده درصد کثیری از کامیونیتی کریپتو، به‌عنوان رقیبی سرسخت برای آینده اتریوم و سولانا محسوب خواهد شد.

  فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی آوالانچ در آینده

  پروژه بلاک چینی آوالانچ، مانند هر آلت کوین دیگر در بازار ارزهای دیجیتال، در کنار آنکه مزایا و معایب به‌خصوص خود دارد، دارای فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی متعددی است که باید هر سرمایه‌گذاری با آنها آشنا باشد. اگر به سراغ نکات قوت و مزایای اصلی این بلاک چین نسبت به سایر رقبا برویم، به‌جرئت سیستم زنجیره‌ای سه‌گانه آوالانچ، از فنی‌ترین و قدرتمندترین بخش اکوسیستم آن به شمار خواهد رفت که به نام‌های زنجیره C، X و P شناخته می‌شوند. آولانچ، با بهره‌وری از این زنجیره‌ها که هرکدام بخشی از سازوکار بلاک چین را مدیریت می‌کنند، مقیاس‌پذیری به‌شدت بالایی داشته و بسیاری از برنامه‌های بلاک چینی و فضای Web3 از این بلاک چین بسیار قدرتمند استفاده می‌کنند. از دیگر مزایای مهم شبکه بلاک چینی اولانچ، سوزاندن تمامی کارمزدهای تراکنش در شبکه بلاک چینی وسیع خود است. اولانچ با سوزاندن تمامی کارمزدهای تراکنش، در کاهش عرضه در گردش توکن‌ها، به ارزشمندی طولانی‌مدت آن نیز کمک شایانی می‌کند.

  فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی آوالانچ در آینده

  در کنار تمامی نکات قوت این پروژه و کامیونیتی بسیار قدرتمند آن، چالش‌های متعددی نیز پیش روی این پروژه بلاک چینی است که برای شناخت بهتر هر کدام و آگاهی بیشتر از آینده پیش رو، به‌تمامی این موارد در بخش زیر اشاره خواهیم کرد.

  مشکلات بزرگ اجماع اثبات سهام آوالانچ

  پروژه بلاک چینی اولانچ، تا به امروز از اجماع اثبات سهام در سازوکار پلتفرم خود استفاده می‌کند، اما نحوه پیاده‌سازی این اجماع، دارای مشکلات و نواقص بزرگی بوده و ازاین‌جهت، بسیاری از کاربران آن را نکته‌ای منفی برای رشد و توسعه این اکوسیستم می‌دانند. مشکل بزرگ اول، میزان سرمایه موردنیاز برای انجام اعتبارسنجی در شبکه آوالانچ است. تا به امروز اگر قصد اعتبارسنجی و پیوستن به شبکه بلاک چینی اولانچ را به‌عنوان گره داشته باشید، باید ۲۰۰۰ توکن AVAX را در این پلتفرم استیک کنید. در کنار این مقدار سرمایه بزرگ که با احتساب قیمت این توکن در زمان‌نگارش این مقاله (۳۵ دلار)، چیزی در حدود ۷۰۰۰۰ دلار خواهد شد، سخت‌افزار بسیار گران قیمتی نیز باید برای انجام اعتبارسنجی تهیه کنید.

  با تمام مشکلات بالا، اصلی‌ترین چالش در این مکانیزم آن است که در واقع هیچ برنامه‌ریزی برای مجازات گره‌های مخرب در شبکه وجود ندارد. این پروژه، هیچ‌گونه مکانیزم مجازاتی را برای هر گونه رفتار نامتعارف نداشته و در صورت بروز مشکل، نیاز به کمک انسانی خواهد بود. پس با نکات منفی ذکر شده در سازوکار شبکه بلاک چینی آوالانچ، امکان بروز مشکلات جدی برای آینده پروژه وجود دارد و طبق این ساختار، شبکه بلاک چینی آوالانچ، قادر به حفظ تمرکززدایی شبکه خود نخواهد بود.

  سایه رقبای سرسخت

  از دیگر چالش‌های بسیار مهم و نگران‌کننده در آینده پروژه آوالانچ، سایه رقبای سرسختی مانند اتریوم و سولانا است. تسلط و بزرگی دو پروژه اتریوم و سولانا تا به امروز بر هیچ شخصی پوشیده نیست و باید بگوییم که اولانچ در برابر این دو پروژه محبوب، کار بسیار دشواری را پیش رو دارد. با احتساب اهمیت شدید فضای دیفای، تا به امروز بیش از ۶۰ درصد از ارزش کل قفل شده در این فضای غیرمتمرکز، تنها به بلاک چین اتریوم اختصاص‌داده‌شده است و اولانچ برای آینده‌ای بهتر، باید بتواند با پروژهٔ بسیار قدرتمند اتریوم رقابت کند و بخشی زیادی از ارزش کل قفل شده را به خود اختصاص دهد. حتی با وجود نادیده‌گرفتن بلاک چین اتریوم، پروژه بلاک چینی سولانا از دیگر رقبای سرسخت آوالانچ خواهد بود که تا به اکنون در مقیاس‌پذیری و رشد اکوسیستم، نسبت به آوالانچ بسیار پویاتر عمل کرده است.

  نوسانات قیمتی

  فراتر از همه مشکلات فنی و رقبای سرسخت اولانچ، نوسانات قیمتی این ارز دیجیتال، به‌عنوان آلت کوین، باید همیشه در نظر گرفته شود. همهٔ ما با بازارهای خرسی ارز دیجیتال آشنا هستیم و می‌دانیم که اولانچ نیز مانند هر آلت کوین دیگر در این شرایط مصون از ریزش سنگین نخواهد بود. قیمت توکن آواکس در طول بازار خرسی سال ۲۰۲۲، نزدیک به ۹۴ درصد ریزش قیمتی را تجربه کرده که عملکرد بسیار بدی برای پروژه‌ای به نام در حوزه ارز دیجیتال محسوب می‌شود. پس، از دیگر چالش‌های مهم و قابل‌توجهی که در سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال اولانچ باید در نظر بگیرید، افت و خیر یا نوسانات وحشتناک قیمت خواهد بود.

  سؤالات متداول

  • آیا سرمایه‌گذاری روی ارز آواکس برای آینده مناسب است؟

  ارز دیجیتال آواکس، با بهره‌وری از بلاک چین و اکوسیستم گسترده بلاک چین خود، پروژه‌ای به نام در بازار ارز دیجیتال است، اما، مانند هر آلت کوین دیگر باید پس از تحقیق شخصی و درک درست از سازوکار و هدف، مورد سرمایه‌گذاری قرار گیرد.

  • مهم‌ترین چالش آوالانچ در چند سال آینده چیست؟

  از مهم‌ترین چالش‌های آوالانچ در چند سال آینده، می‌توان به وجود رقبای سرسختی مانند اتریوم و سولانا، مشکلات فنی حاصل از اعتبارسنجی شبکه و پروژه‌های لایه دومی مقیاس‌پذیرتر اشاره داشت.

  • پیش‌بینی قیمت AVAX در سال ۲۰۳۰ چقدر خواهد بود؟

  قیمت رمزارز AVAX در سال ۲۰۳۰، طبق پیش‌بینی‌های معروف، با اعداد متغیری منتشر شده است، بااین‌حال، بسیاری معتقدند که این پروژه تا سال ۲۰۳۰، به مرز ۳۰۰ دلار می‌رسد و عده‌ای رشد حداکثری ۱۳۰ دلاری را برای این ارز دیجیتال متصور هستند.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر