تسلط آربیتروم بر شبکه‌های لایه 2 اتریوم

تاریخ انتشار: 24 دی 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
تسلط آربیتروم بر شبکه‌های لایه 2 اتریوم

آربیتروم، شبکه‌ای لایه 2 که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، با آغاز سال جدید شاهد عملکرد قوی بوده است. قابل ذکر است که این پلتفرم رشد قابل توجهی در حجم معاملات و ارزش‌گذاری توکن اصلی خود، ARB داشته است. در واقع، این حرکت مثبت نشان‌دهنده یک مسیر امیدوارکننده برای آربیتروم در روزهای اولیه سال است.

اکوسیستم دیفای پر رونق آربیتروم

داده‌های DeFiLIama نشان می‌دهد که حجم معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در شبکه آربیتروم، در هفته گذشته از سایر بلاک چین‌ها از جمله زنجیره هوشمند بایننس، سولانا و پالیگان پیشی گرفته است. قابل توجه است که در 5 ژانویه، حجم صرافی‌های غیرمتمرکز در آربیتروم، برای مدت کوتاهی از شبکه اصلی اتریوم پیشی گرفت و نقطه عطف قابل توجهی را رقم زد.

این دستاورد را می‌توان تا حد زیادی به افزایش سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نسبت داد که از هزینه‌های تراکنش مقرون‌به‌صرفه شبکه استفاده می‌کنند.

طبق داده‌های L2Fees، آربیتروم یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین شبکه‌ها برای تراکنش است که میانگین کارمزد آن 0.26 دلار است. در مقابل، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم بیش از 5 دلار است. این می‌تواند دلیلی باشد که صرافی‌های غیرمتمرکز در آربیتروم افزایش قابل توجهی در حجم معاملات را تجربه کرده اند.

در حالی که حجم صرافی‌های غیرمتمرکز اتریوم جایگاه اول خود را بازیافته است، این داده‌ها بر رشد سریع بلاک چین لایه 2 آربیتروم از زمان شروع آن تاکید دارد.

علاوه بر این، داده‌های L2Beat نشان می‌دهد که میانگین 12.85 تراکنش روزانه در هر ثانیه در آربیتروم، آن را در بین سه شبکه برتر لایه 2 مبتنی بر اتریوم قرار می‌دهد. این شبکه به دنبال 18.34 تراکنش در ثانیه در zkSync Era و 14.00 تراکنش در ثانیه اتریوم است. این نشان دهنده رشد قابل توجهی است که آربیتروم در چشم انداز رقابتی راه حل‌های لایه 2 به دست آورده است.

معامله آربیتروم

دانلود ماهنامه اسفند ماه دامیننس

اهمیت ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار کریپتو

  مجموع ارزش قفل شده بالا می‌رود

  افزایش حجم صرافی‌های غیرمتمرکز و افزایش فعالیت شبکه، منجر به افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) در بلاک چین شده است. TVL یک معیار مهم برای سنجش میزان سرمایه‌گذاری شده در پروتکل بلاک چین یا تامین امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) است.

  از ابتدای سال، بلاک چین شاهد جریان خالص مثبت قابل توجهی بیش از 250 میلیون دلار بوده است. این افزایش، TVL آربیتروم را به بالاترین حد خود رسانده و در 12 ژانویه به 2.64 میلیارد دلار رسیده است.

  به طور همزمان، توکن ARB آربیتروم نیز عملکرد قابل توجهی از خود نشان داده و در سال جاری بیش از 20 درصد افزایش داشته است. ARB از ارزهای دیجیتال پیشرو مانند بیت کوین و اتریوم بهتر عمل کرده است.

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر