آموزش تصویری اضافه کردن استیبل کوین دای (DAI) به متامسک

تاریخ انتشار: 20 تیر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 5 آذر 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
آموزش تصویری اضافه کردن استیبل کوین دای به متامسک

دای (DAI) استیبل‌کوینی مبتنی بر اتریوم است و در تعداد معدودی از بلاک چین‌های محبوب دیگر در فضای کریپتو نیز قابل دسترسی است. صدور و توسعه این استیبل کوین توسط پروتکل میکر (Maker Protocol) و سازمان غیرمتمرکز خودمختار میکر (MakerDAO) مدیریت می‌شود.

خرید استیبل کوین دای | DAI

در مقابل کیف پول متامسک (Metamask) بدون شک محبوب‌ترین کیف پول غیرحضانتی در فضای کریپتو است، به ویژه در حوزه‌هایی نظیر NFT و دیفای. از این کیف پول می‌توان برای ذخیره، معامله، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال و دارایی‌های کریپتویی در چندین بلاک چین استفاده کرد.

استیبل کوین دای را می‌توان در شبکه‌های مختلفی به متامسک اضافه کرد و اگر در حال حاضر به دنبال راهنمایی جامع برای اضافه کردن دای به متامسک هستید، در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای سریع نحوه اضافه کردن دای به متامسک

 • افزونه متامسک یا اپلیکیشن موبایل را اجرا کنید و قفل حساب خود را باز کنید.
 • به پایین صفحه بروید و روی [Import tokens] کلیک کنید.
 • دای (DAI) را جستجو کنید و گزینه صحیح را انتخاب کنید.
 • روی [Next] کلیک کنید.
 • در نهایت، روی [Import Token] کلیک کنید تا دای به کیف پول شما اضافه شود.
دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  راهنمای گام به گام اضافه کردن دای به متامسک

  توکن دای بیشتر در شبکه اتریوم استفاده می‌شود، حتی اگر در سایر بلاک چین‌های مشابه نیز موجود باشد. مگر اینکه به دلایل خاصی قصد استفاده از دای را در شبکه دیگری داشته باشید، به طور کلی توصیه می‌کنیم توکن را به کیف پول خود در شبکه اتریوم اضافه کنید.

  برای افزودن دای به کیف پول متامسک خود در شبکه اتریوم، ابتدا باید مطمئن شوید که Ethereum Mainnet به عنوان شبکه پیش‌فرض در کیف پول شما انتخاب شده است. اکنون که کیف پول شما به شبکه اصلی اتریوم وصل شده است، می‌توانید با استفاده از آدرس قرارداد توکن، استیبل کوین دای ERC-20 را به کیف پول خود اضافه کنید. در ادامه راهنمای گام به گام در مورد نحوه افزودن دای به کیف پول متامسک آورده شده است.

  مرحله 1: متامسک را راه‌اندازی کنید و کیف پول خود را باز کنید

  ابتدا افزونه متامسک را با کلیک بر روی نماد متامسک در مرورگر وب خود راه‌اندازی کنید، سپس رمز عبور حساب را وارد کنید تا قفل کیف پول شما باز شود. باز کردن قفل متامسک اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید، برنامه موبایل متامسک را باز کنید، سپس رمز عبور حساب یا اطلاعات بیومتریک خود را وارد کنید تا قفل کیف پول باز شود.

  مرحله ۲: اطمینان حاصل کنید که اتریوم شبکه انتخابی است

  از آنجایی که ما توکن دای را از طریق شبکه اتریوم (ERC-20) به متامسک اضافه می‌کنیم، در ابتدا باید مطمئن شوید که شبکه اصلی اتریوم به عنوان شبکه پیش‌فرض در کیف پول شما انتخاب شده است. به طور پیش‌فرض، شبکه اصلی اتریوم باید شبکه انتخابی در کیف پول شما باشد، اما اگر در گذشته شبکه‌ها را تغییر داده‌اید، روی کادر کشویی شبکه کلیک کرده و «Ethereum Mainnet» را از لیست شبکه‌های موجود انتخاب کنید.

  مرحله 3: روی [import tokens] کلیک کنید

  اکنون که کیف پول شما به شبکه اصلی اتریوم متصل است، به پایین پنجره متامسک بروید و روی [import tokens] کلیک کنید.

  مرحله 4: “DAI” را جستجو کنید و آن را از لیست انتخاب کنید، سپس روی [Next] کلیک کنید

  در صفحه‌ی وارد کردن توکن، توکن دای را با تایپ کردن “DAI” و سپس انتخاب آن، جستجو کنید. توکن DAI صحیح معمولاً اولین مورد در لیست است. پس از آن، روی [Next] کلیک کنید. اضافه کردن دای به متامسک

  مرحله 5: روی [Import Token] کلیک کنید تا دای را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید

  در نهایت، روی [Import Token] کلیک کنید تا DAI Stablecoin (DAI) را در افزونه مرورگر متامسک به کیف پول خود اضافه کنید. هنگامی که توکن اضافه شد، می‌توانید به پنجره اصلی متامسک برگردید تا موجودی دای خود را مشاهده کنید. با پشت سر گذاشتن این مراحل، توکن دای را با موفقیت به کیف پول متامسک خود در شبکه اتریوم (ERC-20) اضافه کردید.

  نحوه افزودن دای به متامسک در شبکه‌های دیگر

  استیبل کوین دای در سایر بلاک چین‌ها و نه فقط بلاک چین اتریوم نیز در دسترس است. برخی از این بلاک چین‌ها با متامسک سازگار هستند و این بدان معناست که دای می‌تواند با استفاده از هر یک از این بلاک چین‌های سازگار و نه فقط اتریوم، به کیف پول شما اضافه شود. در ادامه نحوه افزودن دای به کیف پول متامسک خود با استفاده از سایر شبکه‌های سازگار با EVM از جمله Polygon به عنوان نمونه آورده شده است.

  نحوه اضافه کردن دای به متامسک در شبکه پالیگان

  در زیر نحوه اضافه کردن دای به متامسک در شبکه پالیگان آورده شده است.

  آدرس قرارداد توکن دای را برای شبکه پالیگان کپی کنید

  برای افزودن استیبل کوین دای به کیف پول متامسک خود در پالیگان، ابتدا باید آدرس قرارداد توکن دای را در پالیگان جستجو کنید. برای این کار به صفحه توکن دای در CoinMarketCap بروید. در صفحه، روی [More] کلیک کنید، سپس به پایین بروید تا آدرس قرارداد دای را برای شبکه پالیگان پیدا کنید. اکنون، روی نماد Copy در کنار آدرس قرارداد DAI Polygon کلیک تا آن را در کلیپ بورد دستگاه خود کپی کنید. اضافه کردن دای به متامسک

  متامسک را راه‌اندازی کنید، کیف پول خود را باز کنید و مطمئن شوید که شبکه پالیگان انتخاب شده است

  افزونه متامسک را با کلیک بر روی نماد متامسک در قسمت افزونه‌های مرورگر خود راه‌اندازی کنید. رمز عبور حساب خود را وارد و روی [باز کردن قفل] کلیک کنید تا قفل کیف پول شما باز شود. از آنجایی که ما دای را به متامسک در شبکه پالیگان اضافه می‌کنیم، باید مطمئن شوید که شبکه پالیگان به کیف پول متامسک شما اضافه و به عنوان شبکه پیش‌فرض در کیف انتخاب شده است. اگر Polygon Mainnet را به کیف پول متامسک خود اضافه نکرده‌اید، ابتدا باید این شبکه را از طریق راهنماهای موجود به کیف پول خود اضافه کنید. هنگامی که شبکه پالیگان را به کیف پول خود اضافه کردید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، آن را به عنوان شبکه پیش‌فرض انتخاب کنید.

  به پایین بروید و روی [import tokens] کلیک کنید

  اکنون که شبکه پالیگان را به عنوان شبکه پیش‌فرض در کیف پول متامسک خود اضافه و انتخاب کرده‌اید، به پنجره اصلی متامسک برگردید. در پایین صفحه، روی [Import tokens] کلیک کنید.

  آدرس قرارداد را وارد و روی [Add Custom Token] کلیک کنید

  در پنجره وارد کردن توکن، آدرس قرارداد دای را که قبلاً از وب‌سایت CoinMarketCap کپی کرده‌اید، در قسمت «Token Contract Address» قرار دهید و چند ثانیه صبر کنید تا متامسک به طور خودکار نماد Token و Token Decimal را دریافت کند. پس از انجام این کار، روی [Add Custom Token] کلیک کنید.

  روی [Import tokens] کلیک کنید تا دای به متامسک در پالیگان اضافه شود

  در نهایت، روی [Import tokens] کلیک کنید تا دای به کیف پول متامسک شما در شبکه پالیگان اضافه شود. با انجام این کار، دای را با موفقیت به متامسک در شبکه پالیگان اضافه کردید.

  برای اضافه کردن دای به متامسک در شبکه‌های دیگر همچون BSC، فانتوم و یا آوالانچ، تمامی مراحل عیناً مشابه مراحلی است که برای پالیگان ذکر شد.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  آموزش صفر تا صد کار با کیف پول تون کیپر (Tonkeeper)

  از زمانی که بلاک چین تن به محبوبیت رسید، کیف پول‌های مربوط ب ...

  باتری تن کیپر؛ راه‌حلی برای تراکنش بدون داشتن کارمزد

  کیف پول تن کیپر، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های شبکه TON است. ...

   آشنایی با کیف پول آبویس (Obvious)؛ کیف پولی با قابلیت قرارداد هوشمند

  رشد شبکه‌های بلاک چینی و پروژه‌های مبتنی بر فضای Web3، زمینه ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر