چرا هرکسی حداقل باید یک اتر داشته باشد؟

تاریخ انتشار: 13 تیر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 5 اسفند 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
چرا هرکسی حداقل باید یک اتر داشته باشد؟

دنیای بلاک‌چین پر از فرصت‌های مختلف است که می‌توان با شناخت آن‌ها به فرصت‌های بی‌نظیری دست پیدا کرد. اتر یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتالی است که در دنیای بلاک‌چین شناخته شده است. با این حال دلایل زیادی برای برتری این ارز وجود دارد که باید هرکدام آن‌ها را به‌صورت جداگانه بررسی کرد. با توجه به نکات گفته‌ شده می‌توان نتیجه گرفت که هرکس باید حداقل یک اتر داشته باشد. در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت ویژه با این موضوع و اهمیت آن آشنایی پیدا کنیم.

اتریوم، ملکه ارزهای دیجیتال

اگر بخواهیم بیت‌کوین را پادشاه ارزهای دیجیتال بخوانیم، بی‌شک اتریوم ملکه آن است. بررسی‌ها نشان می‌دهد اتریوم بعد از بیت‌کوین بیشترین حجم بازار را به خود اختصاص داده است. تقریباً نزدیک به 20 درصد سرمایه بازار ارزهای دیجیتال به اتریوم اختصاص داده شده است. بی‌شک زیرساخت‌های بی‌نظیری که در اتریوم وجود دارد، سبب شده است این ارز بسیار محبوب باشد. نکته مهم درباره اتریوم وجود یک پشتیبانی بسیار قوی از آن است که آینده این ارز را بهتر خواهد کرد. این ارز بی‌نظیر در سال ۲۰۱۵ خلق شد و همواره با فراز و نشیب‌های خاص خود همراه بوده است.

با این حال اگر بخواهیم در بلندمدت آن را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد روند قیمتی آن صعودی بوده است. سرمایه‌گذاران بسیار بزرگی سرمایه خود را به این ارز اختصاص داده‌اند که باید به این نکته دقت زیادی داشته باشید. اگر شما هم علاقه‌مند به خرید اتریوم هستید،‌ حتماً باید با فرق انواع اتر نیز آشنا باشید. درواقع شما باید تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را در کنار هم قرار دهید تا نتیجه بی‌نظیری برای شما به دست بیاید.

بررسی بلاک‌چین پیشرو اتریوم

ارز اتریوم یا اتر روی بلاک‌چین اختصاصی خود قرار گرفته است؛ به همین دلیل درواقع یک کوین نامیده می‌شود. بلاک‌چین اتریوم استانداردهای مختلفی دارد که هرکدام آن‌ها در نوع خود مهم هستند؛ به همین دلیل امروزه شاهد آن هستیم که این استانداردها نظم فوق‌العاده‌ای به توکن‌ها داده‌اند. در حال حاضر بسیاری از پروژه‌های بلاک‌چینی و متاورسی روی بلاک‌چین اتریوم ایجاد شده‌اند. همین مورد نوید یک آینده روشن را برای این ارز می‌دهد که داشتن اتر می‌تواند در آینده سرمایه خوبی برای شما فراهم کند. مورد دیگری که باید به آن دقت کنید، این است که بیشتر توکن‌ها با استاندارد ERC-20 ایجاد شده و روی این شبکه قرار گرفته‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد مقیاس‌پذیری بلاک‌چین اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین بسیار بالاتر است و حتماً باید در این زمینه آگاهی کافی را داشته باشید. توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT نیز روی بلاک‌چین اتریوم قرار دارد که شما می‌توانید از این امکان نیز به نفع خود بهره ببرید. با توجه به اینکه شرایط فاندامنتالی اتریوم بسیار مناسب است، به‌طور قطع شما می‌توانید یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار را ترتیب دهید. هر روز پروژه‌های جدیدتری روی این بستر اجرا می‌شوند که هرکدام آن‌ها سبب رشد بیشتر اتر می‌شوند. با توجه به فرق انواع اتر شما می‌توانید براساس شرایط موجود خرید خود را انجام دهید.

سرگذشت اتر از گذشته تا به امروز

ویتالین بوترین یک جوان علاقه‌مند به بلاک‌چین بود که پژوهش‌های زیادی در این باره انجام می‌داد. بعد از بررسی‌های زیادی که این شخص انجام داد، متوجه وجود اشکالات متعددی در شبکه بیت‌کوین شد. از آنجا که ایده‌های بوترین جدی گرفته نشد، او تصمیم گرفت یک بلاک‌چین جدید ایجاد کند و تمام استانداردهای خود را روی آن اعمال کند. این‌گونه بود که اتریوم در سال ۲۰۱۵ متولد شد و به دنیای ارزهای دیجیتال پیوست.

رمزارز بومی این بلاک‌چین نیز اتر نام گرفت که در بازار با نماد معروف ETH شناخته می‌شود. اکنون سال‌ها از ایجاد بلاک‌چین اتریوم می‌گذرد، بی‌شک این بستر شرایط فوق‌العاده‌ای را برای پروژه‌های مختلف به وجود آورده است.

خرید اتر

ویتالین بوترین برای اینکه بتواند عملکرد خود را بهبود بدهد، نحوه کار شبکه را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر می‌دهد. این تغییر بزرگ در مسیر تحقق است و مسلماً در آینده‌ای نزدیک اجرایی می‌شود. با توجه به فرق انواع اتر، شما درنهایت باید برای خرید یا فرش آن تصمیم نهایی را بگیرید.

توسعه قراردادهای هوشمند با اتر

چرا هرکسی حداقل باید یک اتر داشته باشد؟یکی از مفاهیم مهمی که باید در دنیای ارزهای دیجیتال به آن دقت داشته باشید، قراردادهای هوشمند یا همان اسمارت کانترکت‌ها هستند. قراردادهای هوشمند از قبل نوشته شده و سپس روی بلاک‌چین اتریوم قرار داده می‌شوند. بسیاری از پروژه‌هایی که روی بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شوند، از همین نوع هستند. اگر شما بتوانید یک برنامه‌ریزی درست و هدفمند در این زمینه داشته باشید، مسلماً به نتایج بسیار خوبی دست خواهید یافت. عملکرد قراردادهای هوشمند بسیار سریع است و به‌صورت مستقل کار انجام می‌دهد. وجود این قابلیت سبب شده است برنامه‌های غیرمتمرکز نیز در بستر اتریوم اجرا شوند.

این برنامه‌ها در حال حاضر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و بی‌شک بخش بزرگی از آینده را شکل می‌دهند. اگر شما از این برنامه‌ها استفاده کنید، به‌طور قطع با عملکرد قرارداد هوشمند بیشتر آشنا خواهید شد؛ برای مثال تعداد زیادی از پلتفرم‌های وام‌دهی نیز روی اتریوم قرار گرفته‌اند که این مورد نشان‌دهنده ارزش و اعتبار بالای آن است. همواره به این موضوع دقت داشته باشید که پروژه‌های دیفای اتریوم می‌توانند رشد زیادی را در آینده خود تجربه کنند.

حتما بخوانید:  راهنمای کامل انواع تتر و تفاوت‌های آن‌ها

رشد NFT در بستر بلاک‌چین اتریوم

دلایل زیادی برای خرید اتر وجود دارد که هرکدام از آن‌ها در نوع خود مهم هستند. اگر شما نگاهی به توکن‌های غیرمثلی بیندازید، متوجه خواهید شد که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها روی بلاک‌چین اتریوم قرار دارند؛ پس می‌توان نتیجه گرفت که رشد توکن‌های غیرمثلی به‌دلیل بستری به نام اتریوم بوده است. از آنجا که رشد این توکن‌ها بسیار زیاد است، این مورد می‌تواند خرید اتر را به گزینه‌ای جذاب برای شما تبدیل کند؛ به همین دلیل بهتر است با دانستن فرق انواع اتر بهترین انتخاب را برای خود انجام دهید و در این زمینه سرمایه‌گذاری خود را صورت دهید.

گفتار پایانی!

اتر یک رمزارز مهم و اساسی در دنیای کریپتوکارنسی است که به‌دلیل بلاک‌چین قوی خود شناخته شده است؛ از همین رو شاهد هستیم که اتریوم بیشترین حجم بازار را بعد از بیت‌کوین به خود اختصاص داده است. ویژگی‌های مثبتی که در این ارز وجود دارد، سبب شده است تا به یکی از برترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود. بر همین اساس بسیاری از تحلیلگران معتقدند هرکس باید یک اتر برای خود داشته باشد تا از منافع بی‌نظیر آن در آینده برخوردار شود. مسیر پیش روی پروژه اتریوم بسیار روشن است و به شرایط خوبی خواهد رسید.

پرسش‌های متداول

  • بزرگ‌ترین مزیت اتریوم چیست؟

داشتن یک شبکه بلاک‌چین قوی و برنامه‌ریزی شده سبب شده است اتر شرایط فاندامنتالی بسیار خوبی داشته باشد.

  • خالق اتر کیست؟

ارز اتر توسط یک جوان به نام ویتالین بوترین ساخته شده است که در حال حاضر به یکی از میلیاردرهای دنیای کریپتو تبدیل شده است.

  • آینده ارز دیجیتال اتر چگونه است؟

به‌طور کلی نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی در این باره انجام داد، ولی به‌دلیل وضعیت بنیادی خوبی که در اتر وجود دارد، بسیاری از کارشناسان آینده درخشانی را برای آن تصور می‌کنند.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی در سولانا برای حل مشکلات ازدحام شبکه

توسعه‌دهندگان سولانا برای مقابله با ازدحام مداوم شبکه در بلا ...

ورود ریپل به صنعت دیفای و راه‌اندازی پروتکل وام‌دهی

ریپل ابتکاری جدید را برای تقویت قابلیت‌های مالی غیرمتمرکز XR ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر