هوش مصنوعی Google Bard با اشاره به عدم تمرکز بیشتر، استلار را به ریپل ترجیح می‌دهد

توسط مبین حسینی
|
18 مرداد 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
هوش مصنوعی Google Bard با اشاره به عدم تمرکز بیشتر، استلار را به ریپل ترجیح می‌دهد

با راه‌اندازی هوش مصنوعی ChatGPT توسط OpenAI، هیاهوی ایجاد شده باعث شد تا پلتفرم‌های هوش مصنوعی قدرتمند دیگری از جمله Google Bard به وجود آید که ثابت کرده است در تجزیه و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال مفید هستند.

در این تحقیق از هوش مصنوعی گوگل خواسته شد تا جدول مقایسه‌ای در مورد XRP و XLM از نظر کاربرد و سرمایه‌گذاری ارائه دهد، و همچنین یکی از آنها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب و انتخاب خود را با استدلال‌های منطقی اثبات کند.

چرا گوگل بارد پروژه استلار را ترجیح می‌دهد؟

این هوش مصنوعی، در این تحقیقات اطلاعات دقیقی در مورد XLM و XRP ارائه کرد، و در نهایت به این نتیجه رسید که ترجیح می‌دهد در استلار سرمایه‌گذاری کند زیرا «پتانسیل زیادی برای چالش کشیدن امور مالی سنتی و ارائه خدمات مالی مقرون‌به‌صرفه و در دسترس برای مردم سراسر جهان دارد.»

علاوه بر این، بارد گفت که از این واقعیت راضی است که «استلار غیرمتمرکز است» و از این نظر بر ریپل ارجحیت دارد. همچنین استلار رویکرد کامیونتی محور بیشتری دارد حتی اگر ریپل یک کامیونتی بزرگ‌تر و فعال‌تر داشته باشد. با این حال، گفت که یک کامیونتی بزرگ‌تر و فعال‌تر می‌تواند یک نقطه ضعف باشد «زیرا می‌تواند XRP را در معرض دستکاری قیمت قرار دهد.»

ویژگی ریپل استلار
هدف پروژه تسهیل پرداخت‌های فرامرزی ارزان و سریع به صورت ایمن برای بانک‌ها و موسسات تسهیل پرداخت‌های فرامرزی ارزان و سریع و در دسترس همگان برای اشخاص و کسب‌وکارها
تکنولوژی دفتر کل ریپل پروتکل اجماع استلار
سرعت پردازش تراکنش (TPS) 3 تا 5 ثانیه 3 تا 5 ثانیه
کارمزد تراکنش پایین پایین
تعداد توکن در گردش 47 میلیارد 50 میلیارد
تمرکزگرایی متمرکزتر از استلار غیرمتمرکزتر از ریپل
حاکمیت توسط کمپانی ریپل لبز کنترل می‌شود توسط بنیاد توسعه استلار کنترل می‌شود

 

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر