پروژه اپن کمپوس (Open Campus)؛ حامی تولیدکنندگان محتوا و معلمان

توسط عارفه رهبری
|
4 دی 1402
|
زمان مطالعه:  9 دقیقه
ارز اپن کمپوس چیست

ارز اپن کمپوس با توکن اختصاصی خود به نام EDU، قصد دارد سیستم آموزشی سنتی را با تکنولوژی‌های پیشرفته ترکیب کند.

آموزش ستونی اساسی در جامعه است؛ اما سیستم‌های سنتی اغلب با چالش‌هایی از نظر دسترسی، شفافیت و پاسخگویی مواجه هستند. اپن کمپوس (Open Campus) خود را انقلابی در این صنعت معرفی و از قدرت بلاک چین برای رفع این محدودیت‌ها استفاده می‌کند. با استفاده از فناوری غیرمتمرکز، اپن کمپوس قصد دارد یک اکوسیستم شفاف، فراگیر و آموزش‌محور ایجاد کند. اگر می‌خواهید بیشتر با این پروژه جذاب و هیجان‌انگیز آشنا شوید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اپن کمپوس چیست؟

Open Campus پلتفرمی مبتنی بر شبکه زنجیره BNB است که سعی دارد انقلابی در چشم‌انداز آموزش به پا کند. این پلتفرم به دنبال تسهیل بخشیدن به تعاملات یکپارچه بین دانش‌آموزان، مربیان، تولیدکنندگان محتوا و ارائه‌دهندگان خدمات است.

آموزش در اپن کمپوس

اپن کمپوس پروتکل غیرمتمرکزی است که هدف آن رسیدگی به چالش‌های مبرم در بخش آموزش امروز است. در واقع، این پلتفرم ابتکاری جامعه‌محور است که از فناوری بلاک چین برای ایجاد یک سیستم آموزشی عادلانه‌تر استفاده می‌کند.

اپن کمپوس به دنبال تمرکززدایی در ایجاد و توزیع محتوای آموزشی است و سعی دارد با توانمندسازی دانش‌آموزان برای دسترسی به طیف وسیع‌تری از منابع آموزشی و ارائه راه‌های جدید به مربیان برای کسب شناخت از کارشان، به این هدف دست پیدا کند. این پروتکل از توکن $EDU استفاده می‌کند؛ توکنی که هدف آن تشویق به همکاری و ایجاد محتوای باکیفیت بالاست.

تیم سازندگان و توسعه‌دهندگان پلتفرم اپن کمپوس

اپن کمپوس توسط شورای EDU اداره می‌شود که متشکل از پنج عضو است که به اسناد حاکمیت EDU پایبند هستند و آن‌ها را اجرا می‌کنند. این شورا پیشنهادهای ارائه شده توسط دارندگان توکن $EDU را تأیید کرده و از اجرای آن‌ها، مطابق با دستورالعمل‌های مندرج در اسناد حاکمیتی اطمینان حاصل می‌کند. شورای EDU نقشی حیاتی در اداره توکن $EDU در پلتفرم اپن کمپوس ایفا می‌کند. می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد شورای EDU در وایت پیپر Open Campus $EDU بخوانید. اعضای فعلی شورا عبارت‌اند از:

 • Yat Siu، یکی از بنیان‌گذاران و رئیس Animoca Brands، رهبری جهانی در بلاک چین و حوزه بازی است که تعهدی به تمرکززدایی آموزش و ارائه عدالت بیشتر به معلمان و تولیدکنندگان محتوا دارد.
 • Yogev Shelly، بنیان‌گذار و مدیرعامل TinyTap، با حضور در شورا به عنوان شریک راه‌اندازی این پروتکل، به حمایت خود از Open Campus ادامه خواهد داد.
 • Jay Varkey ، مدیر اجرایی گروه و عضو هیئت‌مدیره GEMS Education، سابقه قوی در توسعه کسب‌وکار داشته و با مشتریان و شرکای متعددی در منطقه MENA و در سطح جهان روابط برقرار کرده است.
 • جک چورواسکی، رئیس سابق بنیاد KIPP، تجربه عملیاتی و استراتژیک عمیقی در بخش آموزش دارد.
 • ییدا گائو، بنیان‌گذار Shima Capital، شبکه‌ای قوی از دانشگاه‌های سطح بالا در ایالات متحده و خارج از کشور دارد که از آن‌ها برای دسترسی بیشتر اپن کمپوس به آموزش عالی استفاده می‌کند.

علاوه بر اعضای شورا، اپن کمپوس دارای شریک‌هایی هم هست که در رشد این پروژه سهیم هستند. در زیر شرکای اپن کمپوس را نیز بیان می‌کنیم:

 • TinyTap: پلتفرم نویسندگی بدون کد برای درس‌های تعاملی، دوره‌های اپن کمپوس و برنامه‌های درسی کامل که دارای جامعه‌ای متشکل از هزاران تولیدکننده محتوا و میلیون‌ها خانواده است. TinyTap پروتکل Open Campus را برای اولین بار به عنوان پلتفرمی برای در اختیار داشتن مالکیت محتوا معرفی کرد و باعث ایجاد درآمد مستقیمی به تولیدکنندگان محتوا شد.
 • برندهای آنیموکا: پیشرو در سرگرمی‌های دیجیتالی و بلاک چینی است که در حال تلاش برای ارتقای حقوق مالکیت دیجیتال در تمام سطوح Web3 است. Animoca Brands مالکیت دارایی دیجیتالی معلمان را برای آن‌ها حفظ می‌کند.
 • Mocaverse: پروژه شاخص NFT متعلق به برندهای آنیموکاست که جهان را از طریق کشف، ساختن، بازی و یادگیری به هم نزدیک‌تر می‌کند. Mocaverse ‘Learn Realm’ بستری مناسب برای تبادل ایده جهت یادگیری بینش‌های وب3 است که در آن Open Campus به عنوان اولین شریک فعالیت می‌کند.
 • سندباکس: متاورسی مجازی که در آن بازیکنان می‌توانند تجربه‌های بازی خود را بسازند، مالک دائمی آن‌ها باشند و کسب درآمد کنند. همچنین سندباکس بستری را برای بازیکنان فراهم می‌کند تا بتوانند جهان‌ها و بازی‌های مجازی را به طور مشترک ایجاد کنند. Open Campus یک EduLand اختصاصی در The Sandbox ایجاد خواهد کرد تا محیط آموزشی غیرمتمرکز را به نمایش بگذارد.
 • GEMS Education: بزرگ‌ترین شبکه مدارس در منطقه MENA با 130 هزار دانش آموز در بیش از 60 مدرسه را شامل می‌شود. Open Campus برنامه‌های درسی جدید عربی را همراه با GEMS Education ایجاد و راه‌اندازی می‌کند و محتوا به‌عنوان NFT ناشر توکن می‌شود.

توکن EDU چیست و چه کاربردی دارد؟

اپن کمپوس دارای توکن اصلی به نام EDU است که به عنوان ارز دیجیتال بومی در این اکوسیستم عمل می‌کند. توکن EDU در قالب مشوقی برای مشارکت‌کنندگان ظاهر شده و به عنوان پاداش، به کاربرانی که مشارکت می‌کنند، اهدا می‌شود. این مدل اقتصاد، باعث رشد و پایداری اپن کمپوس می‌شود و درعین‌حال منصفانه‌ترین حالت کسب درآمد از اپن کمپوس را تضمین می‌کند.

اسم توکن نماد توکن بلاک چین تعداد کل عرضه وایت پیپر
اپن کمپوس EDU BNB Smart Chain 1,000,000,000 https://open-campus.gitbook.io/open-campus-protocol-whitepaper/

موارد استفاده از توکن EDU در اکوسیستم اپن کمپوس عبارت‌اند از:

 • پرداخت به تولیدکنندگان محتوا و ناشران برای سهم درآمدشان
 • استخراج محتوای آموزشی به عنوان یک NFT
 • پرداخت برای دسترسی به پلتفرم‌های آموزشی شریکان اپن کمپوس.
 • حق رأی و حاکمیت برای Open Campus DAO

آشنایی با نحوه کار پلتفرم آموزشی اپن کمپوس

Open Campus در هسته خود، از فناوری بلاک چین برای ایجاد محتوای شفاف و تغییرناپذیر استفاده می‌کند. این پلتفرم با استفاده از قراردادهای هوشمند، نوآوری منحصربه‌فردی به نام Publisher NFTs یا NFTهای ناشر را معرفی می‌کند. این NFTها نقشی حیاتی در اکوسیستم پلتفرم ایفا کرده و راهی را برای سازندگان محتوا ایجاد می‌کنند تا کار خود را به نمایش بگذارند، با مخاطبان خود درگیر شوند و از تخصص خود کسب درآمد کنند.

NFTهای ناشر محتوای آموزشی را قادر می‌سازند تا توکنیزه شده و درآمد کسب شده را با مشارکت‌کنندگان مختلفی که از این هدف حمایت کرده‌اند، به اشتراک بگذارند. درآمد حاصل از محتوا در یک قرارداد هوشمند ذخیره می‌شود و مالکان مشترک می‌توانند بر اساس مشارکت خود (مانند معلمان برای ایجاد محتوا، ناشران مشترک برای بازاریابی و بومی‌سازی) از آن برداشت کنند.

اپن کمپوس برای تولیدکنندگان محتوا و معلمان

NFTهای ناشر مزایای قابل توجهی را برای تولیدکنندگان محتوا در اکوسیستم اپن کمپوس به ارمغان می‌آورد و به آن‌ها امکان می‌دهد سهم عادلانه‌ای از درآمد حاصل از دوره‌های خود را به دست آورند. برخلاف پلتفرم‌های سنتی یا آموزشگاه‌ها که در آن مؤسسه متمرکزی ممکن است بخش قابل توجهی از درآمد را به خود اختصاص دهد، Open Campus واسطه‌ها را حذف می‌کند و به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا بیشتر درآمد را از آن خود کنند.

با استفاده از NFTهای ناشر، تولیدکنندگان محتوا این فرصت را دارند که پتانسیل درآمد خود را افزایش دهند. در اولین فروش Publisher NFT که در سال گذشته انجام شد، یک معلم توانست ۱۳ برابر حقوق ماهانه خود را از طریق فروش تنها یک دوره دریافت کند. این نشان‌دهنده پتانسیل عظیمی است که برای تولیدکنندگان محتوا در پلتفرم Open Campus وجود دارد.

علاوه بر این، شبکه اپن کمپوس مشارکت تولیدکنندگان محتوا را با تشویق تلاش‌های آن‌ها به رسمیت می‌شناسد و برای آن‌ها ارزش قائل است. تولیدکنندگان این قدرت را دارند که برند شخصی خود را بسازند، تخصص خود را ایجاد کنند و با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار کنند. این پلتفرم محیطی منصفانه و شفاف را فراهم می‌کند که در آن تولیدکنندگان می‌توانند از دانش و مهارت‌های خود بدون محدودیت‌های تحمیل شده توسط مؤسسات متمرکز درآمدزایی کنند.

اپن کمپوس برای ناشران

NFTهای ناشر طیف وسیعی از مزایا را نه‌تنها برای تولیدکنندگان محتوا، بلکه برای ناشران در اکوسیستم اپن کمپوس ارائه می‌دهند. ناشران مشترک، به عنوان صاحبان NFT، حق انحصاری بازاریابی، تبلیغ و کسب بخشی از درآمد حاصل از تلاش‌های تبلیغاتی محتوای آموزشی را به دست می‌آورند.

با هولد کردن یک Publisher NFT، ناشران، تبدیل به شرکت‌کنندگان فعالی در سفر آموزشی می‌شوند. آن‌ها این فرصت را دارند که با راه‌اندازی و به‌اشتراک‌گذاری دوره‌ها با جوامع خود تأثیر قابل‌توجهی بر دانش‌آموزان بگذارند. این توانمندسازی، ناشران را قادر می‌سازد تا به گسترش دانش کمک کنند و نقشی حیاتی در شکل‌دهی تجربه یادگیری، ایفا کنند.

جنبه تقسیم درآمد نیز ناشران را تشویق می‌کند تا به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنند. ازآنجایی‌که تلاش‌های تبلیغاتی آن‌ها دانش‌آموزان بیشتری را به محتوای آموزشی جذب می‌کند، درآمد ایجاد شده هم افزایش می‌یابد. این موضوع به نوبه خود سهم بیشتری از درآمد را به خود اختصاص می‌دهد که می‌تواند بین ناشران و معلمان دخیل در ایجاد محتوا توزیع شود.

اپن کمپوس برای دانش‌آموزان

NFTهای ناشر در اکوسیستم اپن کمپوس مزایای قابل‌توجهی را برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهند، بستر یادگیری آن‌ها را گسترده‌تر می‌کنند و فرصت‌های منحصربه‌فردی را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

دانش‌آموزان می‌توانند طیف وسیعی از دوره‌ها، آموزش‌ها و منابعی را که توسط پدیدآورندگان آگاه تهیه شده‌اند و اغلب در برنامه‌های درسی استاندارد موجود نیستند، کشف کنند. این امر دسترسی به محتوای متنوع و جذاب را تضمین می‌کند و نیازها و علایق خاص آن‌ها را برای یادگیری برآورده می‌کند.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  بررسی اکوسیستم و پرتفولیو Open Campus

  Open Campus که باهدف بهبود سیستم آموزشی پا به میدان گذاشته، دارای اکوسیستم قدرتمند زیر است:

  • جوامع، می‌توانند از فناوری بلاک چین برای تأمین مالی، مالکیت مشترک و یادگیری از محتوای آموزشی متناسب با نیازهایشان استفاده کنند.
  • تولیدکنندگان، محتوای خود را بر اساس پروتکل اپن کمپوس، از طریق NFTهای ناشر عرضه می‌کنند. سپس ناشران می‌توانند بر اساس مشارکت خود درآمد کسب کنند.
  • خیران می‌توانند به طور مستقیم از اهداف آموزشی حمایت کنند و کمک‌های مالی خود را در زنجیره از طریق کمک‌های مالی هوشمند پیگیری کنند.

  آینده پروژه اپن کمپوس چگونه خواهد بود؟

  پروژه اپن کمپوس نقشه راه بلندپروازانه‌ای در پیش دارد. این پروژه با تمرکز بر گسترش مشارکت‌های خود، بهبود عملکرد پلتفرم و یکپارچه‌سازی فناوری‌های در حال ظهور قصد دارد به یک بازیگر پیشرو در صنعت آموزش تبدیل شود. این پروژه همچنین تمایل دارد کاربردهای بیشتری را برای فناوری بلاک چین در بحث آموزش مانند تأیید اعتبار، سوابق یادگیری مادام‌العمر و مدل‌های حکمرانی غیرمتمرکز بررسی کند و در صورت امکان آن را پوشش دهد.

  پروژه Open Campus

  همچنین پروژه و سایت اپن کمپوس قصد دارد در آینده موارد استفاده توکن EDU با همکاری Binance Pay و سایر شرکا را افزایش دهد و نقش کلیدی آن را در میان آموزش‌دهندگان تقویت کند.

  با این نقشه راهی که اپن کمپوس برای خود ترسیم کرده، انتظار می‌رود آینده صنعت آموزش را با تحول شگرفتی روبرو کرده و تأثیر مثبتی در آن داشته باشد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، قطعاً ارزش این پروژه و توکن EDU نیز بیشتر خواهد شد. البته این موضوع بستگی به میزان پذیرش کاربران و مردم نیز دارد. در واقع، زمانی این پروژه می‌تواند آینده را از آن خود کند که از سوی مردم پذیرفته شده باشد.

  توکن EDU را از کجا بخریم؟

  توکن EDU در حال حاضر در صرافی‌های مختلف خارجی و ایرانی نظیر بایننس، کوین بیس و بیت پین لیست شده‌اند و می‌توانید برای خرید آن از این صرافی‌های ارز دیجیتال اقدام کنید.

  شاید برای شما هم سوال باشید که آیا اپن کمپوس تحریم است؟ البته صرافی‌های خارجی اغلب برای کاربران ایرانی تحریم بوده و امکان ثبت‌نام و احراز هویت نیست؛ در چنین شرایطی صرافی‌های داخلی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای خرید EDU برای ایرانی ها باشند. برای مثال اگر قصد خرید EDU از صرافی بیت پین را دارید، کافی است در این صرافی ثبت‌نام و احراز هویت کنید و در عرض چند دقیقه توکن خود را بخرید.

  بهترین کیف پول برای نگهداری توکن EDU

  اگر می‌خواهید امنیت توکن‌های EDU خود را حفظ کنید، لازم است که از کیف پول مناسبی برای آن استفاده کنید. این کیف پول باید دارای امنیت کافی بوده و بتواند از توکن‌های EDU پشتیبانی کند، اما کیف پول مناسب EDU و ارز اپن کمپوس چیست؟

  برخی از کیف پول‌هایی که از توکن EDU پشتیبانی می‌کند، عبارت‌اند از:

  • کیف پول سخت‌افزاری لجر: لجر یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری است که از اکثر رمزارزها از جمله EDU پشتیبانی می‌کند. این کیف پول امنیت بالایی داشته و در برابر هک یا سرقت بسیار مقاوم است.
  • کیف پول سخت‌افزاری ترزور: ترزور یکی دیگر از کیف پول‌های سخت‌افزاری است که می‌تواند برای ذخیره EDU مناسب باشد.
  • کیف پول نرم‌افزاری متامسک: متامسک کیف پولی نرم‌افزاری است که قادر به ذخیره توکن‌های EDU است. این کیف پول رایگان بوده و به‌راحتی می‌توان آن را در دستگاه‌های تلفن همراه و دسکتاپ به کار برد.
  • کیف پول نرم‌افزاری تراست ولت: تراست ولت کیف پول نرم‌افزاری دیگری است که می‌تواند گزینه مناسبی برای ذخیره و نگهداری ارز EDU استفاده شود.

  گفتار پایانی

  اپن کمپوس دارای پتانسیل بسیار زیادی برای ایجاد تحول در آموزش از طریق فناوری بلاک چین است. اپن کمپوس با توانمندسازی دانش‌آموزان، مربیان و تولیدکنندگان محتوا، رویکردی فراگیرتر، شفاف‌تر و بهبودیافته‌تری از آموزش را ارائه می‌دهد. ازآنجایی‌که بلاک چین به دلیل قابلیت‌های تحول‌آفرین خود به رسمیت شناخته می‌شود، اپن کمپوس در خط مقدم این فناوری قرار گرفته و قصد دارد با هدایت صنعت آموزش به فناوری بلاک چین، آینده صنعت آموزش را با تحول روبرو کند.

  اپن کمپوس از طریق تعهد خود به تمرکززدایی، مشارکت اجتماعی و قدرت توکن EDU، راه را برای یک سیستم آموزشی دردسترس‌تر، کارآمدتر و عادلانه‌تر هموار می‌کند.

  نظر شما درباره آینده ارز اپن کمپوس چیست؟ آیا می‌تواند صنعت آموزش را به‌طورکلی تغییر دهد؟

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر