آشنایی با ارز دیجیتال NFP، پلتفرم ان اف پرامپت (NFPrompt) و کاربردهای آن

تاریخ انتشار: 7 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 7 اسفند 1402
زمان مطالعه:  9 دقیقه
آشنایی با ارز دیجیتال NFP، پلتفرم ان اف پرامپت (NFPrompt) و کاربردهای آن

ارز دیجیتال NFP بر پایه فناوری هوش مصنوعی و وب ۳ ساخته شده و در این مقاله به آشنایی با NFP، پلتفرم ان اف پرامپت و کاربردهای آن در تولید و خرید‌وفوش محتوای خلاقانه می‌پردازیم.

با ورود هوش مصنوعی و الگوریتم‌های مرتبط با این دنیای بسیار پیچیده و کاربردی در فضای بلاکچین و رمزارزها، انقلابی بزرگ در نوآوری این فضا به‌خصوص حوزه هنرهای دیجیتال و NFT ها، مانند ان اف پرامپت (NFPrompt) ایجاد شده است. ان اف پرامپت (NFPrompt) که موج جدیدی از ادغام هوش مصنوعی در بازار توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) محسوب می‌شود، در مدت‌زمان کمی، طرف‌داران زیادی را پیدا کرده و بدون شک باید اسم آن را در مقالات و اخبار مربوط به این حوزه در فضاهای اجتماعی شنیده باشید.

در این مقاله قصد داریم که در جهت آشنایی با ان اف پرامپت (NFPrompt) این پلتفرم بسیار جذاب را معرفی کرده و در جهت راهنمایی برای استفاده و کاربرد آن، گذری به امکانات و قابلیت‌های آن داشته باشیم. در نتیجه، توصیه می‌کنیم برای آشنایی با این پلتفرم جذاب هوش مصنوعی، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ان اف پرامپت (NFPrompt) چیست؟

ان اف پرامپت (NFPrompt) را می‌توانیم پلتفرمی خلاقانه برای ایجاد و تولید NFTهای مختلف، با ادغامی نوآورانه از هوش مصنوعی محسوب کنیم که فضایی به‌شدت جذاب را فراهم کرده است. این پلتفرم، با ارائه پرامپت‌های گوناگون که می‌توانیم آن را الگوریتمی ساده مبتنی بر متن، تصویر و… بنامیم، امکان ساخت NFTهای گوناگون توسط کاربران را فراهم خواهد کرد.

ان اف پرامپت (NFPrompt) چیست؟

در واقع، این پلتفرم فناوری محور، فضایی به‌شدت کاربرپسند را برای سازندگان محتوا یا کاربران حوزه NFT فراهم می‌کند تا با استفاده از الگوریتم‌ها و امکانات حول هوش مصنوعی، آثار هنری خود، از جمله تصاویر، ویدئوها، موسیقی و موارد دیگر را ایجاد و کسب درآمد کنند. در این پلتفرم حوزه Web3، در کنار امکان ساخت یا ایجاد هنرهای دیجیتالی مختلف با کمک هوش مصنوعی، قابلیت اشتراک‌گذاری و ارتباط با سایر کاربران مانند فضاهای اجتماعی وجود داشته و کاربران در کنار استفاده از این قابلیت‌ها، امکان خریدوفروش این آثار منحصربه‌فرد را نیز خواهند داشت.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  ان اف پرامپت چگونه کار می‌کند؟

  نحوه و چگونگی کارکردن پلتفرم ان اف پرامپت، مبتنی بر الگوریتم یا زبان‌های ساده‌ای است که در این برنامه بسیار کاربردی پیاده‌سازی شده است. در این پلتفرم، با ایجاد فضایی به‌شدت کاربرپسند و ساده، کاربران می‌توانند با زبان طبیعی خود، ویژگی‌ها و اشکال مختلفی از NFTها را تولید کنند. در بیانی ساده، این پلتفرم هوش مصنوعی، ویژگی‌ها و خصوصیت‌های وارد شده توسط کاربر را به‌عنوان ورودی دریافت کرده و با تعریف و همگام‌سازی آن با زبان هوش مصنوعی و مدل‌های مبتنی بر آن، NFT مدنظر را تولید و منتشر خواهد کرد.

  این پلتفرم از فناوری هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در تولید هنر و سایر محتوای خلاقانه بر اساس درخواست‌های ارائه شده استفاده می‌کند. در این جهت، الگوریتم‌های هوش مصنوعی اعلان‌ها یا درخواست‌های ایجاد NFTهای کاربران را تفسیر کرده و خروجی‌های مربوطه مانند تصاویر یا محتوای مبتنی بر متن را تولید می‌کنند.

  ان اف پرامپت چگونه کار می‌کند؟

  پلتفرم هوش مصنوعی ان اف پرامپت (NFPrompt)، در جهت ایجاد حق امتیازی برای سازندگان هنرهای دیجیتالی یا NFT، توکن بومی و کاربردی خود به نام ارز دیجیتال NFP را راه‌اندازی کرده است که به‌عنوان سوخت اصلی، برای ایجاد، خریدوفروش NFTها و سایر قابلیت‌ها کاربرد خواهد داشت. ارز دیجیتال NFP که به‌منظور ایجاد انگیزه و اهدای پاداش به هنرمندان و کاربران پلتفرم به وجود آمده است، می‌تواند نقش حاکمیتی را نیز ایفا کرده و دارندگان توکن را در تصمیم‌گیری‌ها، طرح‌های اجرایی پروژه و سایر موارد مربوطه، از طریق حق رأی مشارکت دهد.

  آموزش ساخت ارز دیجیتال NFP در NFPrompt

  ساخت ارز دیجیتال NFP یا همان NFTهایی که در پلتفرم NFPrompt ایجاد می‌شوند، بسیار آسان بوده و امکان تولید هر گونه NFT مبتنی بر متن، تصویر، ویدئو، PFP و… وجود خواهد داشت. اگر قصد استفاده و ساخت این نوع NFTهای محبوب را دارید، در بخش زیر این فرایند را به‌سادگی آموزش خواهیم داد. برای ایجاد یا تولید NFP ها، ابتدا باید به سایت رسمی پلتفرم NFPrompt مراجعه کرده و ثبت‌نام کنید. پس از تکمیل ثبت‌نام و اتصال کیف پول خود، استفاده از وب‌سایت پلتفرم و امکانات آن برای شما فراهم شده و برای ساخت NFP، باید به بخش Create مراجعه کنید.

  آموزش ساخت ارز دیجیتال NFP در NFPrompt

  • پس از ورود به بخش ذکر شده، مطابق تصویر بالا، بایستی انتخاب کنید که قصد ایجاد چه نوعی از NFTهای رایج امروزی دارید. در این پلتفرم، امکان ساخت NFTهای مبتنی بر تصویر، ویدئو، موسیقی و PFP وجود خواهد داشت.
  • پس از انتخاب نوع NFT، می‌توانید از بخش متن یا آپلود تصویر، برای ایجاد خصوصیات یا ویژگی‌های NFT خود استفاده کنید. برای نوشتن ویژگی‌های NFT دلخواه خود نیازی به نوشتن الگوریتم یا زبان برنامه‌نویسی نخواهید داشت و تنها نیاز به واردکردن ویژگی‌ها به زبان انگلیسی دارید.
  • آخرین بخش موردنیاز، تنظیمات مربوطه به‌اندازه NFT و استایل آن است که می‌تواند به‌صورت کارتونی، پیکسلی، سینمایی و انواع استایل‌های گوناگون باشد.
  • به نسبت ویژگی‌ها و خصوصیاتی که برای NFT انتخاب می‌کنید، میزان هزینه‌ای باید پرداخت کنید افزایش خواهد داشت. پرداخت هزینه ایجاد ارز دیجیتال NFP در این پلتفرم، از طریق توکن کاربردی پلتفرم به نام cNFP انجام‌پذیر است.

  آموزش ساخت ارز دیجیتال NFP در NFPrompt 2

  • پس از تکمیل پرداخت و ایجاد NFT شما، می‌توانید انتخاب کنید که این NFT، به چه مقدار و چه قیمتی ضرب شده و لیست شود. لازم به ذکر است که با وجود فعالیت این پلتفرم بر روی زنجیره BNB، ارزش تمامی NFTها با ارز دیجیتال BNB مشخص می‌شود و تمامی این توکن‌های ایجاد شده، بر روی این شبکه مستقر خواهند بود.

  با انجام مراحل بالا، توکن غیرقابل‌تعویض شما از نوع NFP تولید شده و برای فروش در صورت تأیید شما، لیست می‌شود.

  خریدوفروش ارز دیجیتال NFP در NFPrompt چگونه است؟

  خریدوفروش NFPها در پلتفرم NFPrompt مانند فرایند ساخت یا ایجاد این نوع NFTهای مبتنی بر هوش مصنوعی به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر، صورت خواهد گرفت و نیاز به دانش و مهارت زیادی برای کار با این پلتفرم جذاب نخواهید داشت. در این بخش، در جهت تسهیل روند خریدوفروش آسان NFP، به آموزش این فرایند خواهیم پرداخت.

  خریدوفروش ارز دیجیتال NFP در NFPrompt چگونه است؟

  • پس از ثبت‌نام و اتصال کیف پول خود، اگر قصد خرید ارز دیجیتال NFP را دارید، نیاز به مقداری BNB در کیف پول خود خواهید داشت. با جستجو و کاوش بخش Explore، با کلیک بر روی هر NFP دلخواه می‌توانید نسبت به خرید آنها اقدام کنید.
  • پس از تکمیل خرید و اضافه‌کردن ارز دیجیتال NFP به کیف پول خود، در واقع شما صاحب اصلی آن تصویر، ویدئو، موسیقی و پرامپت ساخت آن خواهید بود و شخصی حق استفاده و تصاحب آن را ندارد.
  • برای فروش ارز دیجیتال NFP، پس از ساخت یا خرید هر مجموعه که پسندیده‌اید، می‌توانید در بخش My Profile، این NFP را برای فروش لیست کرده و پس از به فروش رسیدن آنها، مقدار ارزشی که برای آن تعیین کردید را در کیف پول خود دریافت کنید.

  خریدوفروش ارز دیجیتال NFP در NFPrompt چگونه است؟ 22

  لازم به ذکر است که برای خریدوفروش NFPها نیاز به پرداخت کارمزد نیز خواهید داشت که می‌تواند نسبت به قوانین پروتکل و شبکه BNB متغیر باشد.

  توکنومیک NFPrompt

  تا به اینجای مقاله، به‌خوبی با پلتفرم فناوری محور مبتنی بر هوش مصنوعی NFPrompt آشنا شده‌اید و بهتر است پس از شناخت نحوه ایجاد ارز دیجیتال NFP و خریدوفروش آنها، به سراغ توکنومیک پروژه و دو توکن بسیار مهم NFP و cNFP برویم. در این بخش، به‌صورت تفکیک شده به این دو توکن کاربردی و توکنومیک آنها اشاره خواهیم کرد که آشنایی با این توکن‌ها و نحوه توزیع آنها توسط پروژه، اهمیت بسیار زیادی در اقتصاد و آینده آنها خواهد داشت.

  ارز دیجیتال NFP چیست؟

  توکن بومی و حاکمیتی NFP که در این پلتفرم از طریق راه‌های مختلفی امکان سودآوری را فراهم می‌کند، دارای قابلیت استیکینگ (Staking) هم خواهد بود و تا زمان‌نگارش این مقاله، دارای ارزش مارکتی بالغ بر ۱۷۸ میلیون دلار است. این توکن بسیار کاربردی در پلتفرم NFPrompt، دارای عرضه کل ۱ میلیارد توکنی بوده و نحوه توزیع یا اختصاص توکن(توکنومیک) آن مطابق توضیحات پروژه به صورت زیر است:

  • ۲۷ درصد متعلق به صندوق تأمین سرمایه بلند‌مدت
  • ۲۷ درصد اختصاص به صندوق رشد و توسعه شبکه در کوتاه‌مدت
  • ۱۵ درصد متعلق به تیم پروژه
  • ۱۱ درصد متعلق به لانچ پول(Launchpool) صرافی بایننس
  • ۱۰ درصد متعلق به سرمایه‌گذاران
  • ۱۰ درصد اختصاص‌داده‌شده به ایردراپ

  ارز دیجیتال NFP چیست؟

  طبق گفته تیم پروژه، توکن‌های متعلق به تیم پروژه، در قراردادهای وستینگ ۵ساله قفل شده‌اند و پروژه به‌صورت شفاف درباره این مقدار توکن و زمان آزادسازی آنها اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

  cNFP چیست؟

  توکن ارزشمند cNFP، نوعی توکن مشتق شده یا Synthetic Token از توکن NFP است که به‌عنوان اعتبار و فعالیت به کاربران پلتفرم پاداش داده شده و نقش گسترده‌ای در سازوکار این پلتفرم هوش مصنوعی خواهد داشت. این توکن بسیار مهم در پلتفرم NFPrompt، می‌تواند با استفاده روزانه از پلتفرم، خریدوفروش NFPها، ضرب یا مینت ارز دیجیتال NFP و سایر کمپین‌های مربوط به رشد پلتفرم مانند، دعوت از دوستان، دنبال‌کردن شبکه‌های اجتماعی و سایر موارد کسب شود.

  مشخصات ارز دیجیتال NFP
  نام ارز دیجیتال ان اف پرامپت
  نماد NFP
  وبسایت پروژه nfprompt.io
  وایت پیپر پروژه docs.nfprompt.io

  لازم به ذکر است که شرکت در کمپین‌های مهم پلتفرم، ایردراپ‌ها، ارتباط مستقیمی با فعالیت شما در پروژه و دارابودن مقدار مناسبی توکن cNFP داشته و می‌تواند حق رأی نیز در پروتکل به‌عنوان ارز دیجیتال NFP ایجاد کند. یادتان باشد که تنها روش ساخت NFPها و پرداخت هزینه آنها، از طریق cNFP خواهد بود. در نتیجه، فعالیت و کسب اعتبار در پروژه، تأثیرپذیری زیادی از میزان توکن‌های cNFP شما در این پلتفرم هوش مصنوعی خواهد داشت.

  آینده ارز دیجیتال NFP

  آینده ارز دیجیتال NFP که به‌خوبی توانسته است، تکنولوژی هوش مصنوعی را با فضای NFTها اقدام کند، بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد. این پلتفرم، با استفاده از مدل‌های گوناگون هوش مصنوعی، فراهم‌کردن فضای کاربرپسند و مزیت اقتصادی و کسب درآمد برای کاربران، گام بزرگی در تحول حوزه NFTها برداشته و تا به امروز میزبان کاربران بسیار زیادی است.

  اضافه‌کردن قابلیت‌های جدید به پلتفرم، کمپین‌ها و مسابقات مختلف، به همراه پشتیبانی از اینسکریپشن‌ها، نشان از تعهد این پلتفرم بر ایجاد و حفظ نوآوری داده و بدون شک با موج صعودی حول بازار NFT ها، توجه زیادی به‌سوی این پروژه بسیار جذاب جلب خواهد شد.

  آینده ارز دیجیتال NFP

  با تمام این تفاسیر، حرف از آینده و تحقق مسیری موفقیت‌آمیز برای هر پروژه امروزی، به‌خصوص حوزه Web3 و NFT، نیازمند توسعه و برطرف‌کردن نیاز کاربران به بهترین شکل ممکن است. در واقع، برای شکل‌گیری آینده بهتر، روند گسترش و فعالیت این پلتفرم نسبت به سایر رقبا، از اصلی‌ترین نکاتی است که باید در نقشه راه پروژه به آن توجه شود.

  ارز دیجیتال NFP را از کجا بخریم؟

  ارز دیجیتال NFP، تا به امروز در بسیاری از صرافی‌های متمرکز و معتبر ارز دیجیتال مانند، بایننس، کراکن، بیت گت و…. قابل خریداری بوده و برای کاربران فارسی‌زبان، بهترین پلتفرم و صرافی برای خرید NFP، صرافی ارز دیجیتال بیت پین خواهد بود. در صرافی بیت پین، در کنار امکان خریدوفروش ارز دیجیتال NFP بدون کارمزد، تمامی معاملات شما در بالاترین سرعت و استانداردهای امنیتی بسیار مناسب صورت‌گرفته و تجربه خوشایندی از معاملات ارزهای دیجیتال کسب خواهید کرد.

  آموزش اضافه‌کردن ارز دیجیتال ان اف پرامپت به متامسک

  اگر تا به امروز ارز دیجیتال ان اف پرامپت یا به‌صورت اختصار NFP را خریداری کرده‌اید و نمی‌دانید چگونه آن را به کیف پول خود انتقال دهید، با آموزش اضافه‌کردن NFPrompt به کیف پول متامسک، این فرایند برای شما به‌راحتی ممکن خواهد شد. لازم به ذکر است برای اضافه‌کردن این توکن، بایستی تمامی مراحل را به ترتیب دنبال کنید. توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از انتقال‌های اشتباه یا اضافه‌کردن توکن‌های دیگر، به‌دقت به مراحل زیر توجه داشته باشید. برای اضافه‌کردن این ارز دیجیتال به متامسک، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  • ابتدا وارد کیف پول متامسک خود، چه در گوشی و چه در اکستنشن مرورگر شوید.
  • در بخش بالای کیف پول، شبکه خود را بر روی بایننس اسمارت چین (BSC) تنظیم کرده و پس از انجام این مرحله، بر روی گزینه Import Token کلیک کنید.
  • در این بخش باید کانترکت یا قرارداد ارز دیجیتال NFP را در کیف پول متامسک وارد کنید. دقت داشته باشید که تنها از سایت رسمی این پلتفرم یا سایت کوین مارکت کپ، این قرارداد را کپی کرده و از منابع دیگری استفاده نکنید.
  • برای پیداکردن آسان قرارداد این توکن، تنها کافی است در صفحه توضیحات ارز دیجیتال NFP در Coinmarketcap، در بخش Contracts، قرارداد ذکر شده را کپی کرده و در کیف پول خود وارد کنید.
  • پس از درج قرارداد، به‌صورت خودکار لوگو و دسیمال آن در کیف پول شناسایی می‌شود و شما به‌آسانی موفق به‌اضافه کردن این توکن به کیف پول متامسک خود شده‌اید.

  سؤالات متداول

  • NFT Prompt چیست؟

  پلتفرم NFT Prompt، نوعی سایت مبتنی بر هوش مصنوعی، حوزه Web3 و تکنولوژی بلاکچین است که با استفاده از فضایی بسیار ساده و کاربرپسند، امکان ایجاد و خریدوفروش NFTها را با کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی، در نهایت سادگی فراهم می‌کند.

  • چگونه می‌توانم NFT Prompt را به دست آورم؟

  برای به‌دست‌آوردن ارز دیجیتال پلتفرم NFT Prompt که با نام اختصاری NFP شناخته می‌شود، می‌توانید آن را در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مانند بیت پین خریداری کرده و یا توکن‌های NFP را در پلتفرم استیک کنید و در کنار آن کسب درآمد داشته باشید.

  • چگونه می‌توانم از NFT Prompt استفاده کنم؟

  برای استفاده از پلتفرم NFT Prompt، تنها کافی است به سایت رسمی آن مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام و اتصال کیف پول، به ایجاد ارز دیجیتال NFP، خریدوفروش ارز دیجیتال NFP و سایر قابلیت‌های منحصربه‌فرد این پلتفرم خلاقانه بپردازید.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

  میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

  پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

  شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر