ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی (iExec RLC): دروازه‌ای برای ورود به دنیای محاسبات غیرمتمرکز

تاریخ: 1 اسفند 1402
زمان مطالعه:  11 دقیقه
ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی

پروژه بلاک چین iExec RLC و ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی طیف گسترده‌ای از خدمات رایانش ابری را مشابه خدمات وب آمازون و مایکروسافت آزور ارائه می‌دهد، اما به شکلی غیرمتمرکزتر.

اکثر کسب‌وکارها امروزه از نوعی سرویس رایانش ابری استفاده می‌کنند که ذخیره‌سازی داده یا قدرت محاسباتی را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری پرهزینه یا مدیریت فعال مستقیم فراهم می‌کند. سازمان‌ها علاوه بر کاهش هزینه‌های تجهیزات فناوری اطلاعات، فضای فیزیکی و پرسنل فنی می‌توانند از محاسبات ابری نیز برای افزایش مقیاس‌پذیری و کارایی عملیاتی خود استفاده کنند. همه این کارها با وجود پروژه آی اگزک و توکن RLC بسیار ساده‌تر و غیرمتمرکزتر شده است؛ اما ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی چیست و چگونه کار می‌کند؟ با ما همراه باشید تا به معرفی آر ال سی و پروژه آی اگزک آر ال سی بپردازیم.

iExec چیست؟

iExec شرکت بلاک چینی و پلتفرم رایانش ابری غیرمتمرکزی است که به هر کاربری امکان اجاره قدرت محاسباتی، اجرای برنامه‌های کاربردی و مدیریت مجموعه‌داده‌ها را می‌دهد. هدف آن‌ها ایجاد یک بازار ارتباطی برای افرادی است که نیاز به خرید منابع محاسباتی دارند.

ارز دیجیتال RLC

سیستم iExec از چندین محصول و ویژگی تشکیل شده است. افراد می‌توانند از طریق این پلتفرم:

 • اوراکل ایجاد کنند.
 • برنامه‌های کاربردی وب ۳ بسازند.
 • قدرت محاسباتی خود را به فروش برسانند.
 • با داده‌های خریداری شده مدل‌های خود را آموزش دهند.
 • دارایی‌های دیجیتال را مبادله کنند.

iExec تمامی این ویژگی‌ها را از طریق قراردادهای هوشمند برون زنجیره‌ا‌ی اتریوم مدیریت می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از توکن اختصاصی این پلتفرم، یعنی RLC، تراکنش‌های خود را انجام دهند.

در واقع، پلتفرم iExec مشابه Amazon S3 یا Microsoft Azure است، اما به‌جای داشتن همه سرورها در یک مکان متمرکز، به هزاران گره تقسیم می‌شود تا امکان محاسبات خارج از زنجیره برای برنامه‌های بلاک چین را فراهم کند.

شبکه iExec چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

شبکه iExec RLC و ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی ابتدا فقط به عنوان یک ارائه‌دهنده قدرت محاسباتی شروع به کار کرد؛ اما با گذر زمان امکانات و قابلیت‌های بسیاری به آن اضافه شد تا کاربران در کار با DApp بهتر عمل کنند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین این قابلیت‌ها می‌پردازیم:

بازار WEB3

بازار رایانش ابری وب ۳ آی اگزک، ویژگی اصلی این سیستم است. اکثر کاربران از این زیرساخت ابری مجازی برای خریدوفروش قدرت پردازش استفاده می‌کنند. این بازار غیرمتمرکز به مشتریان اجازه می‌دهد تا از قدرت پردازش بیشتر خود کسب درآمد کنند؛ از سوی دیگر، توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری و خرید سخت‌افزارهای گران‌قیمت، قدرت پردازش بیشتری به دست آورند.

خدمات اوراکل

اوراکل‌های بلاک چین ویژگی ارزشمندی هستند که به کاربران کمک می‌کنند تا داده‌های خارجی را به یک بلاک چین منتقل کنند. به‌عنوان‌مثال، با ایجاد یک اوراکل، کاربر می‌تواند برنامه‌ای را تنظیم کند تا زمانی که یک ارز دیجیتال به قیمت مشخصی رسید، به طور خودکار خرید انجام دهد. در کارخانه اوراکل iExec، کاربران می‌توانند اوراکل‌های ساخته شده توسط دیگران را مرور کرده و آن‌ها را در پروژه‌های خود بگنجانند. این کارخانه شامل منابع محاسباتی بسیاری برای ساده‌سازی توسعه DApp است.

پورتال iExec

پورتال iExec سرویس کاربرپسندی است که امکان استفاده از سایر ویژگی‌های موجود در پروژه iExec را فراهم می‌کند. می‌توانید در پورتال یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس از مجموعه محصولات و ابزارها برای ساخت DApp استفاده کنید. این پورتال ویژگی‌های مفیدی را ارائه داده و حریم خصوصی و مالکیت پروژه‌های توسعه‌دهندگان را تضمین می‌کند.

فروشگاه داده iExec

فروشگاه داده iExec طیف گسترده‌ای از مجموعه‌داده‌ها را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. می‌توانید از فروشندگان منابع ابری شرکت استفاده کنید، پروژه خود را اصلاح کنید یا داده‌هایی را برای آموزش DApp خودتان خریداری کنید.

جوایز

iExec برای تشویق توسعه‌دهندگان برای توسعه وب ۳ و زیرساخت‌های ابری مجازی، چندین برنامه مختلف برای پاداش‌دهی و اعطای جوایز برای آن‌ها در نظر دارد. اگر iExec احساس کند که پروژه شما شایستگی لازم را دارد، ممکن است بودجه مفیدی برای آن فراهم کند. شما همچنین می‌توانید با تکمیل پروژه‌های مختلف، جوایزی دریافت کنید.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  بنیان‌گذاران و تیم توسعه شبکه آی اگزک آر ال سی

  شرکت iExec توسط دکتر جیلس فداک (Gilles Fedak)، دکتر اولگ لودینسکی (Oleg Lodygensky) و دکتر هایوو هه (Haiwu He) تاسیس شد. ریشه‌های این شرکت به سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد؛ زمانی که بنیان‌گذاران روی روش‌هایی برای پیاده‌سازی یک ابر توزیع‌شده با استفاده از فناوری Desktop Grid کار می‌کردند. هنگامی که آن‌ها با اتریوم آشنا شدند، فهمیدند که فناوری بلاک چین می‌تواند راه‌حل مورد نظر آن‌ها باشد. در سال ۲۰۱۶، آن‌ها رسماً iExec را به عنوان شرکتی با هدف ارائه دارایی‌های محاسباتی توزیع‌شده از طریق یک سیستم بلاک چینی راه‌اندازی کردند.

  بنیانگذاران iExec

  در ابتدا، iExec پروژه‌ای کوچک با تنها چند توسعه‌دهنده بود. بااین‌حال، در سال ۲۰۱۸، iExec اولین بازار ابری غیرمتمرکز وب ۳ خود را راه‌اندازی و به سرعت توجه مثبت زیادی را به خود جلب کرد. در حال حاضر، iExec تیمی متشکل از بیش از ۵۰ مهندس، توسعه‌دهنده، طراح و سایر کارکنان دارد که روی این پروژه کار کرده و به طور مداوم ویژگی‌های جدیدی را به سیستم iExec اضافه می‌کنند.

  نقشه راه iExec

  شرکت iExec در طول سال‌های اخیر پروژه‌های مهیج متعددی را پیاده‌سازی کرده است، از اجاره ساده پردازش ابری در بازار رایانش ابری iExec گرفته تا شبکه iExec که میزبان مجموعه‌ای گسترده از ابزار توسعه‌دهندگان، برنامه‌های کمک‌هزینه و سایر ویژگی‌های شبکه غیرمتمرکز است.

  iExec روی روش‌های ساخت جامعه خود تمرکز کرده است. نقشه راه آن‌ها شامل جوایز جدید توسعه‌دهندگان، انواع رویدادهای هکاتون (hackathons) و ویترین پروژه‌های توسعه‌دهنده است.

  علاوه‌بر‌این، آی اگزک اهداف اجتماعی‌تری را هم دنبال خواهد کرد. این پروژه برنامه‌های ارز دیجیتال و NFT خود را در اولویت قرار داده است. پس از اینکه اخیراً توکن RLC در برخی صرافی‌های بزرگ فهرست شد، آی اگزک کمپین جدید Learn and Earn را برای تقویت توکن RLC خود آغاز کرده و NFTهای iExec Worker Pass را ایجاد کرده است.

  آی اگزک آر ال سی چگونه کار می‌کند؟

  iExec ترکیبی هوشمندانه از چندین مکانیزم است:

  • شبکه گسترده: این سیستم بر روی XtremWeb-HEP، نرم‌افزار Open Source Desktop Grid ساخته شده است. این نرم‌افزار به DAppها اجازه می‌دهد از هر منبع محاسباتی موجود در سیستم iExec استفاده کنند. این موضوع در اجاره دادن قدرت پردازش حیاتی است.
  • بازار قدرت پردازش: در iExec، فروشندگان منابع ابری با قدرت پردازش اضافی می‌توانند به استخرهای کارگری بپیوندند و قیمت‌های خود را برای استفاده از منابعشان تعیین کنند. از طرفی، توسعه‌دهندگان DApp می‌توانند بازار را مرور کرده و قدرت پردازش را با قیمت ترجیحی خود خریداری کنند.
  • مدیریت با قراردادهای هوشمند: سیستم iExec از طریق قراردادهای هوشمندی که بر اساس مدل اثبات مشارکت (PoCo) اجرا می‌شوند، مدیریت می‌شود. هنگامی که استخرهای کارگر درخواست کاربر را پردازش می‌کنند، تمام وجوهی که کاربران برای قدرت پردازش پرداخت می‌کنند، قفل می‌شوند. ارائه‌دهندگان محاسبات تنها در صورتی وجوه را دریافت می‌کنند که همه به اجماع برسند و ثابت کنند که ارائه‌دهنده واقعاً کار مورد نظر را تکمیل کرده است.
  • دو زنجیره به‌هم‌پیوسته: PoCo در کنار زنجیره جانبی iExec اجرا شده و زنجیره اصلی اتریوم فقط زمانی به‌روز می‌شود که تمام محاسبات PoCo خارج از زنجیره نهایی شوند.

  امنیت شبکه چگونه تامین می‌شود؟

  iExec از رویکرد جامعی برای امنیت شبکه استفاده می‌کند که شامل چندین لایه مختلف است:

  • بلاک چین اتریوم: iExec بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است که از امنیت بالایی برخوردار است. اتریوم از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoS) استفاده می‌کند که به تأمین امنیت شبکه و جلوگیری از حملات کمک می‌کند.
  • قراردادهای هوشمند: iExec از قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی وظایف و فرآیندها استفاده می‌کند. قراردادهای هوشمند به طور شفاف قابل‌بررسی هستند و از هک و دست‌کاری جلوگیری می‌کنند.
  • محیط‌های اجرای قابل‌اعتماد (TEE): آی اگزک دارای محیط اجرای قابل‌اعتماد است که اجرای کد در محیط امن و جداگانه‌ای را میسر می‌کند.
  • اثبات ذخیره‌سازی: پروژه آی اگزک از اثبات ذخیره‌سازی برای تأیید اینکه داده‌ها به طور امن ذخیره شده‌اند، استفاده می‌کند.

  بررسی اهداف پروژه iExec

  iExec با ارائه خدمات کاربردی به هر کسی که روی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) کار می‌کند، به دنبال دموکراتیزه کردن توسعه وب ۳ است. به عبارتی، هدف آن‌ها را می‌توان ایجاد راهی آسان برای دسترسی همه به منابع محاسباتی، مجموعه‌داده‌ها و سایر خدمات بیان کرد. با وجود این، کاربران به‌جای خرید سخت‌افزار گران‌قیمت، می‌توانند خدمات محاسباتی ابری را از دیگر کاربران با فضای پردازش اضافی اجاره کنند.

  تمرکز اصلی iExec بر روی جنبه‌های کمتر کاوش شده بلاک چین است. iExec اولین شرکتی است که بازار ابری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین را ارائه می‌دهد؛ الگوی جدیدی که کار را برای توسعه‌دهندگان بسیار آسان‌تر می‌کند. برخلاف سایر شرکت‌ها که به کاربران اجازه اجاره برق رایانه را می‌دهند، هدف iExec این است که همه چیز را غیرمتمرکز و ساده نگه دارد. آن‌ها ارائه یک رابط کاربری بسیار راحت و تراکنش‌های امن و قابل‌اعتماد را باعث افتخار خود می‌دانند.

  ارز دیجیتال RLC چیست؟

  توکن اصلی ارز دیجیتال آی اگزک، RLC نام دارد که مخفف «Runs on Lots of Computers» است. RLC توکنی سازگار با استاندارد ERC-20 است که در کل شبکه غیرمتمرکز iExec استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند با استفاده از RLC برای تمامی خدمات iExec پرداخت انجام دهند. همچنین تامین‌کنندگان منابع نیز می‌توانند از طریق سیستم‌های پاداش مختلف، ارز RLC کسب کنند.

  توکنومیکس RLC

  RLC در ۲۰ آوریل ۲۰۱۷ عرضه شد. در عرضه اولیه توکن (ICO)، حدود ۸۷ میلیون RLC توزیع شد و در مجموع ۱۰ بیت کوین از طریق ICO جمع آوری شد. حداکثر عرضه این توکن ۸۶.۹۹ میلیون است. عرضه در گردش فعلی RLC معادل ۷۲.۴ میلیون است؛ بنابراین اکنون با قیمت RLC (در تاریخ 1 اسفند 1402) که حدود 3.53 دلار است، ارزش بازار این توکن به حدود 252 میلیون دلار می‌رسد.

  ویژگی‌های ارز RLC

  فروشگاه dApp آی اگزک، تبدیل به رقیبی برای غول‌هایی مانند گوگل‌پلی و اپ‌استور شده است. این فروشگاه در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و به کاربران امکان می‌دهد به برنامه‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند و با توکن RLC پرداخت‌های خود را انجام دهند. توسعه‌دهندگان dApp نیز می‌توانند برنامه‌های خود را در آن منتشر و کسب درآمد کنند.

  مشخصات ارز آر ال سی
  نام آی اگزک (iExec)
  نماد RLC
  نوع توکن حاکمیتی
  بلاک چین اتریوم
  عرضه کل 86,999,785
  سایت پروژه https://iex.ec/

  بازار داده (Data Marketplace) به عنوان رابطی برای تعامل کاربران با داده‌ها عمل می‌کند. از طرفی، بازار RLC نیز قطب اصلی برای فعالیت‌های مرتبط با داده‌های بزرگ به شمار می‌رود. انواع مختلفی از داده‌ها مانند پرونده‌های پزشکی، تحلیل‌ها، اطلاعات مالی و قیمت سهام در این بازار وجود دارند که قابل‌دسترس برای افراد، برنامه‌ها و سرویس‌ها است. تمامی این دسترسی‌ها نیازمند پرداخت هزینه است که از طریق توکن RLC انجام می‌شوند.

  بازار ابری توکن آی اگزک (iExec token Cloud Marketplace)به کاربران امکان می‌دهد از طریق منابع محاسباتی ابری، معاملات را انجام دهند. این قابلیت می‌تواند مشکلات مربوط به هزینه و انعطاف‌پذیری زیرساخت ابری را برطرف کند. هر کاربر می‌تواند با در اختیار گذاشتن منابع محاسباتی اضافی خود در شبکه، توکن RLC دریافت کند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیز می‌توانند منابع پردازشی مورد نیاز خود را در این بازار پیدا کنند.

  کاربران می‌توانند حداقل سطح اطمینان مورد نیاز خود را برای نتایج محاسبات مشخص کنند. علاوه‌بر‌این، طیف وسیعی از منابع محاسباتی مانند CPU، GPU و حتی محیط‌های اجرای قابل‌اعتماد (TEE) در دسترس است. هزینه تراکنش هم با توجه به سطح اطمینان مورد نیاز برای نتایج محاسبات افزایش می‌یابد.

  مزایا و معایب ارز آر ال سی

  ارز آر ال سی مزایای بسیاری را برای کاربران و توسعه‌دهندگان iExec به ارمغان می‌آورد. برای اولین‌بار، شبکه‌ای مختص ساده‌سازی توسعه Dapp ساخته شده است. این پروتکل کمک‌های مالی و سایر سیستم‌های پشتیبانی را برای توانمندسازی توسعه‌دهندگانی که به دنبال انتقال به شبکه هستند، ارائه می‌دهد. در زیر مزایا و معایب این ارز دیجیتال را با جزئیات بیان می‌کنیم:

  مزایای RLC:

  • قابل‌دسترس در صرافی‌های معتبر: RLC را می‌توان در صرافی‌های مختلفی از جمله بایننس، بیت پین و سایر پلتفرم‌های شناخته‌شده ارز دیجیتال، خریدوفروش کرد.
  • قابلیت نقدشوندگی بالا: این توکن را می‌توان هم به سایر ارزهای دیجیتال و هم به ارزهای فیات تبدیل کرد.
  • کارمزدهای پایین: کارمزدهای برداشت و معامله RLC نسبتاً پایین هستند.
  • ارائه منابع رایانش ابری: iExec خدمات رایانش ابری را به کسب‌وکارها و افراد ارائه می‌دهد.
  • حمایت شرکت‌های بزرگ: شرکت‌های پیشرفته مانند IBM در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

  معایب RLC:

  • رقابت سنگین: RLC در حوزه رایانش ابری با رقابت شدیدی روبرو است.
  • نوسانات قیمتی: قیمت RLC می‌تواند نوسانات شدیدی داشته باشد.
  • عرضه محدود: کمبود عرضه برای خریداران خوب است، اما ممکن است به‌زودی منجر به افزایش قیمت شود.
  • محدودیت‌های جغرافیایی: معامله RLC در برخی کشورها مانند ایالات متحده مجاز نیست.

  بررسی آینده ارز دیجیتال آر ال سی

  iExec به عنوان یکی از برترین فروشندگان منابع ابری مبتنی بر بلاک چین، شرکت کریپتویی عالی برای سرمایه‌گذاری است. توکن RLC کاربردهای مهم زیادی دارد و توسط شبکه‌ای قوی از توسعه‌دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود. اگرچه رمزارز آر ال سی سال‌هاست که وجود دارد و دیگر در اوج قیمت خود نیست، اما همچنان می‌تواند سودآور باشد.

  توجه داشته باشید که با توجه به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده توسط متخصصان، RLC ممکن است برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت مناسب‌تر باشد. بااین‌حال، عملکردهای مطلوبی در بلندمدت هم دارد. این موضوع کاملاً به اعتماد شما به شبکه iExec بستگی دارد که سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را انتخاب کنید یا بلندمدت.

  علاوه‌براین، همیشه مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و با توجه به اتفاقات روز اقدام به تصمیم‌گیری کنید. همچنین داشتن یک استراتژی خروج ایمن در صورتی که روند آن نزولی شد، از الزامات کار در دنیای ارزهای دیجیتال است.

  از کجا ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی بخریم؟

  ارز دیجیتال آی اگزک آر ال سی (RLC) را می‌توانید از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال خریداری کنید. صرافی‌های متعددی در سراسر جهان RLC را لیست کرده‌اند که برخی از آ‌نها عبارت‌اند از بایننس، کوکوین و هوبی گلوبال.

  در ایران هم صرافی‌های معتبر متعددی امکان خرید و فروش RLC را فراهم کرده‌اند. یکی از این صرافی‌ها، بیت پین است که به عنوان یکی از معتبرترین و امن‌ترین صرافی‌های ایرانی شناخته می‌شود. با خرید ارز دیجیتال RLC از صرافی بیت پین می‌توانید از مزایای ویژه آن یعنی رابط کاربری ساده و آسان، امنیت بالا، واریز و برداشت سریع و پشتیبانی قوی بهره‌مند شوید.

  بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز آی اگزک آر ال سی

  ازآنجایی‌که ارز RLC مبتنی بر استاندارد ERC-20 است، کلیه کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند، برای نگهداری ارز دیجیتال آر ال سی مناسب‌اند. در زیر معروف‌ترین کیف پول RLC را معرفی می‌کنیم:

  • تراست والت: یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری است که برای اندروید و iOS قابل‌استفاده است.
  • متامسک: کیف پول محبوب و رایجی است که به شما امکان می‌دهد به dApps و وب‌سایت‌های مبتنی بر بلاک چین متصل شوید.
  • کوینومی: کیف پول امن با کاربری آسانی است که از چندین ارز دیجیتال از جمله RLC پشتیبانی می‌کند.
  • لجر: یکی از امن‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری موجود در بازار است.
  • ترزور: کیف پول سخت‌افزاری محبوب دیگری است که رابط کاربری ساده‌ای دارد.

  در صورتی که ارز دیجیتال آی اگزک را از صرافی بیت پین خریداری کنید، می‌توانید این رمزارز را در کیف پول اختصاصی بیت پین نیز نگهداری کنید. با این کار، فروش آن یا تبدیل آن به ارزهای دیگر بسیار آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

  گفتار پایانی

  اگر پلتفرم iExec طبق برنامه پیش برود و کاربران زیادی را جذب کند، با افزایش استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز می‌تواند رشد تصاعدی داشته باشد. موفقیت iExec با گسترش پذیرش بلاک چین و رشد اکوسیستم dApp گره خورده است. همچنین خوب است ذکر کنیم که راه‌حل iExec نسبت به راه‌حل‌های رایانش ابری فعلی با محیط‌زیست سازگارتر است؛ زیرا منابع فقط در صورت نیاز استفاده می‌شوند.

  برخی ممکن است پروژه iExec را بیش از حد بلندپروازانه بدانند، اما تیم این پروژه پیش از این نیز پروژه‌های بلندپروازانه‌ای را با موفقیت مدیریت کرده است. آن‌ها نقش مهمی در توسعه زیرساخت European Desktop Grid داشتند، سیستمی که از بیش از ۲۰۰ هزار نود برای تکمیل بیش از ۱ میلیون کار استفاده می‌کرد. این پروژه با نشان دادن امکان‌سنجی پروژه iExec، زمینه را برای آن فراهم کرد.

  هنوز برای پیش‌بینی موفقیت iExec بسیار زود است؛ اما پیشرفت‌های تاکنون آن نشان می‌دهد که هدف تیم رسیدن به موفقیت است. باید منتظر بود و دید که آینده آن چگونه رقم خواهد خورد. نظر شما درباره آینده RLC و قیمت آن چیست؟

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

  میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

  پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

  شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر