سیگنال ارز دیجیتال چیست و بهترین نرم‌افزار سیگنال ارز دیجیتال کدام است؟

تاریخ انتشار: 19 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 3 بهمن 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
سیگنال ارز دیجیتال چیست و بهترین نرم‌افزار سیگنال ارز دیجیتال کدام است؟

سیگنال ارز دیجیتال توصیه‌ای برای خرید یا فروشِ رمزارزی براساس تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال است که توسط تریدرهای حرفه‌ای، پلتفرم‌های تحلیلی یا الگوریتم‌ها و ربات‌های تریدینگ تولید می‌شود.

با داغ‌شدن تب‌وتاب‌های بازار صعودی در بازار ارزهای دیجیتال، گزاره‌ای که همیشه به گوش همه فعالان می‌خورد، سیگنال ارز دیجیتال است. در این مقاله از بیت پین، قصد داریم در ابتدا به مفهوم سیگنال ارز دیجیتال بپردازیم، سپس بهترین نرم‌افزار سیگنال ارز دیجیتال را معرفی کرده و مزایا و معایب آنها را بررسی کنیم.

سیگنال در معنای لغوی به معنای نشانه است و ازاین‌رو، سیگنال ارز دیجیتال را نشانه‌های صعودی و نزولی تأییدکننده‌ای بر حرکت بعدی بازار می‌دانند. در کنار ذات نوسانی بازار ارزهای دیجیتال و سختی پیش‌بینی آینده قیمت، این سیگنال‌ها هر کدام بر مبنای یک روش تحلیل تکنیکال و یا فاندامنتال سعی بر پیش‌بینی جهت بعدی قیمت دارند.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های ارز دیجیتال، در واقع پیشنهادها یا توصیه‌هایی هستند که توسط تریدرها، اندیکاتورها و یا پلن‌های معاملاتی به تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌شوند. این سیگنال‌ها نگرشی را در باب نقاط ورود و خروج مناسب برای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند و به تریدرها کمک می‌کنند تا تصمیمات بهتری بگیرند. سیگنال‌ها معمولاً شامل جزئیاتی مانند ارز دیجیتال پیشنهادی، قیمت پیشنهادی خرید یا فروش و زمان ایدئال برای انجام معامله هستند.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

هدف اصلی سیگنال‌های ارز دیجیتال، برای راهنمایی کاربران در تصمیم‌گیری‌های مالی و شکار نقاط ورود و خروج از بازار است. این سیگنال‌ها، به تریدرها کمک می‌کنند تا فرصت‌های بالقوه خرید یا فروش را بر اساس عوامل مختلفی مانند روند بازار، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و اطلاعات تاریخی شناسایی کنند.

امری که در استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال مهم تلقی می‌شود، این است که آنها حرف اول و آخر را نمی‌زنند. به این معنی که اگر یک اندیکاتور و یا تریدر بسیار معروف، سیگنالی صعودی و یا نزولی را صادر کنند، دلیل بر قطعیت اتفاق آن نخواهد بود و در امر پیش‌بینی قیمت در بلندمدت هیچ‌کس خوش‌شانس نیست.

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  انواع سیگنال ارز دیجیتال

  با درنظرگرفتن مفهوم سیگنال ارز دیجیتال، بهتر است که با انواع سیگنال ارز دیجیتال نیز آشنا شویم. این سیگنال‌ها یا نشانه‌ها که سعی بر پیش‌بینی روند صعودی و یا نزولی بعدی قیمت را دارند، می‌توانند به روش‌های متنوعی ارائه شوند. سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌توانند بر مبنای نظر یک تحلیلگر تکنیکال، فاندامنتال ارائه شوند و یا به‌صورت خودکار توسط یک اندیکاتور یا شاخص، پلتفرم‌ها و یا سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و ربات‌ها به تریدرها منتقل شوند.

  این سیگنال‌ها، ممکن است توسط گروهی از تحلیلگران تکنیکال یا فاندامنتال، در بستر کانال‌های تلگرامی، سایت، وبلاگ و یا دیگر فضاهای مجازی چه به‌صورت رایگان و چه به‌صورت اشتراکی ارائه شوند؛ بنابراین، می‌توانیم این سیگنال‌ها را به دسته‌های زیر تقسیم کنیم:

  • سیگنال‌های ارائه شده توسط محققان (تکنیکال و فاندامنتال)
  • سیگنال‌های مبتنی بر اندیکاتورها
  • سیگنال‌های مبتنی بر پلتفرم‌های تجاری
  • سیگنال‌های مبتنی بر سیستم‌های هوش مصنوعی

  مزایا و معایب استفاده از سیگنال ارزهای دیجیتال چیست؟

  سیگنال‌های ارز دیجیتال، در کنار مفیدبودن برای افراد مبتدی برای آموزش و نحوه پیاده‌سازی یک استراتژی معاملاتی، دارای مزایا و معایبی نیز هستند. پس بهتر است فوراً به سراغ مزایا و معایب استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال برویم و این کتاب هزارصفحه‌ای را خلاصه کنیم.

  مزایا استفاده از سیگنال ارزهای دیجیتال

  سیگنال‌های ارز دیجیتال، می‌توانند دیدگاه روشن‌تری را از جهت غالب بازار، از طریق نگرش تریدرهای معروف و یا محققان ارز دیجیتال ارائه دهند. با کمک این سیگنال‌ها، با نگرش این افراد آشنا خواهید شد و می‌توانید در سیستم‌های معاملاتی خود برای مدیریت ریسک و سرمایه، نقاط ورود و خروج، حد ضرر و وین ریت معاملاتی، به همراه شیوه تحلیل یک دارایی پایه عملکرد بهتری را ثبت کنید.

  معایب استفاده از سیگنال ارزهای دیجیتال

  سیگنال‌های ارز دیجیتال ممکن است برای هر فردی مناسب نباشد و در امر پیش‌بینی قیمت کاملاً دارای خطای تکنیکی زیادی باشند. برای مثال، ممکن است از یک سیگنال بلندمدت ارز دیجیتال، در کوتاه‌مدت استفاده کنید و کاملاً با آنچه انتظار داشته‌اید، خلاف جهت رفتار کند. معمولاً در سیگنال‌های ارز دیجیتال، نقاط ورود و خروج، به همراه تایم فریم معاملاتی ذکر می‌شود. بااین‌حال ممکن است، این شیوه معاملاتی باشخصیت شما سازگار نباشد و حتی در کنار پیش‌بینی درست قیمت، منجر به ضرر شما شود.

  در سیگنال‌های ارز دیجیتال، به طور معمول حجم معاملات ذکر نمی‌شود. ممکن است شخصی با ۱۰۰۰ دلار وارد یک موقعیت معاملاتی شود و فردی تنها با ۱۰۰ دلار اقدام کند؛ بنابراین، ریسک وارده بر هر فرد به‌هیچ‌وجه یکسان نیست. سیگنال‌های ارز دیجیتال، در کنار مزایای خود، هیچگاه قادر به محاسبه ریسک وارده بر هر فرد نمی‌باشند. شاید شما با یک حد ضرر ۵۰۰ دلاری و کسب سود ۱۰۰۰ دلاری که ریسک به ریواردی ۲/۱ دارد کاملاً خوشنود باشید، اما، برای فردی دیگر ۵۰۰ دلار حد ضرری سنگین باشد و یا به ریسک به ریوارد پایین ۳/۱ راضی نباشد.

  سیگنال‌های معاملاتی کریپتو چقدر ایمن هستند؟

  در استفاده از سیگنال‌های معاملاتی کریپتو، مهم‌ترین امر شناخت هدف خود از انجام معامله است. به این معنی که استراتژی این سیگنال ارز دیجیتال با رویکرد معاملاتی شما همگام و یک سو است یا خیر.
  اگر سؤال اصلی شما این است که سیگنال‌های معاملاتی کریپتو چقدر ایمن هستند؟ باید بگوییم که کاملاً با استفاده شما از این سیگنال‌ها همبستگی دارد.

  اگر فکر می‌کنید که به‌راحتی با این سیگنال‌ها در بلندمدت سود کلانی کسب می‌کنید، باید بگوییم که استفاده از آن برای شما خطرناک است. توصیه می‌شود اگر علاقه به استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال یا خریداری سیگنال ارز دیجیتال دارید، حتماً از آنها بک تست بگیرید و یا در ترید دمو آن‌ها را آزمایش کنید.

  سیگنال‌های معاملاتی کریپتو چقدر ایمن هستند؟

  برای ایمن کردن سیگنال‌های ارز دیجیتال توصیه می‌شود که پس از آزمایش در ترید دمو، آنها را با استراتژی معاملاتی خود ترکیب کنید. این امر به شما اجازه می‌دهد که در وهله اول، متوجه مزایا و معایب استراتژی معاملاتی خود شده و درصد خطای نسبی سیگنال‌ها ارز دیجیتال را برای حاشیه ضرر کمتر و سود مناسب‌تر محاسبه کنید.

  با احتساب پویایی بازارهای مالی، اگر در چشم‌انداز بلندمدت یک دارایی، صعود قیمتی دیده شود، امکان دارد که در کوتاه‌مدت دقیقاً بر خلاف این دیدگاه حرکت کند. دلیل آن کاملاً مشخص است، بازارهای مالی با اختلاف‌نظر به همراه احساسات تریدرها اعم از ترس، امید، خوش‌بینی، تسلیم و… سیکل‌های خود را تشکیل می‌دهند.

  چگونه سیگنال‌های قابل‌اعتماد را شناسایی کنیم؟

  برای شناسایی سیگنال‌های رمزنگاری قابل‌اعتماد، ابتدا بهتر است که با نحوه ارائه آنها آشنا شوید. برای مثال، اگر از یک سیگنال رمزنگاری بر پایه تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنید، دربارهٔ اندیکاتورهای مورداستفاده در آن به‌خوبی تحقیق کنید تا متوجه شوید باشخصیت معامله‌گری شما همخوانی دارد یا خیر. پس از تحقیق دربارهٔ نحوه ارائه سیگنال، از آن آزمایش بگیرید. در تریدینگ ویو رفته و چندین معامله با این سیگنال رمزنگاری به‌صورت رایگان در تایم فریم‌های مختلف باز کنید. پس از آزمایش مکرر این استراتژی متوجه عملکرد آن در طولانی‌مدت خواهید شد.

  پس از اتمام فرایند بالا، اکنون وقت آن رسیده است که نتایج را مشاهده کنید. برای مثال از این استراتژی سیگنال ارز دیجیتال در ۱۰۰ معامله آزمایشی با حجم و اهرمی یکسان استفاده کنید. سپس نتایج هر معامله را یادداشت کنید و پس از بسته‌شدن تمامی معاملات، میزان سود و ضرر کلی این استراتژی به دست خواهد آمد.

  سیگنال‌های ارزهای دیجیتال چه اطلاعاتی در اختیار ما می‌گذارند؟

  سیگنال‌های ارز دیجیتال، به طور معمول اطلاعاتی پیرامون پیشنهاد خرید/ فروش یک دارایی را به همراه داده‌های تکمیلی درباره آنها در اختیار ما می‌گذارند. در بخش زیر چندین مورد معمول در سیگنال‌های ارز دیجیتال که به مخاطبین ارائه می‌شود را نام خواهیم برد.

  • نام دارایی پایه (برای مثال: ETH/USDT)
  • سیگنال خرید یا فروش به همراه استراتژی (برای مثال: خرید (Long) – اسکلپ یا سووینگ)
  • نقطه ورود و خروج (برای مثال: ۲۰۰۰$ ورود / ۲۲۰۰$ خروج)
  • حد ضرر یا استاپ‌لاس (برای مثال: ۱۸۹۰$)
  • میزان اهرم پیشنهادی
  • نسبت ریسک به پاداش

  آیا استفاده از سیگنال ارز دیجیتال سودآور است؟

  اصلی‌ترین سؤالی که هر تازه‌کار در بازار ارز دیجیتال، به دنبال آن می‌گردد، بدون شک این است که آیا استفاده از سیگنال ارز دیجیتال سودآور است یا خیر. حتی ممکن است که وقتی که این مقاله را بخوانید، شما نیز از سیگنال‌های مختلفی استفاده کنید، ولی همچنان سؤال شما بی‌پاسخ مانده باشد. بهتر است که از اصل مطلب دور نشویم و به سراغ پاسخ باشیم. میزان سودآوری و ضرردهی هر سیگنال ارز دیجیتال به عواملی مختلفی بستگی دارد. ممکن است که در چندترید اول سود مناسبی کسب کنید؛ اما پس از گذر زمان ضررها بر سود غلبه کند.

  در بیانی ساده، زمانی یک سیگنال ارز دیجیتال توانایی سودآوری برای شما را خواهد داشت که از آن به‌تنهایی استفاده نکنید، بلکه در کنار استراتژی معاملاتی خود، شناخت شخصیت معامله‌گری و میزان ریسک و سود مطلوب خود از آنها کمک بگیرید.

  آموزش سیگنال گیری در تریدینگ ویو

  سایت تریدینگ ویو، یکی از معتبرترین سایت‌های ارائه‌دهنده ابزارهای معاملاتی به همراه چارت‌های زنده بسیاری از دارایی‌های پایه امروزی است. در این بخش به شما کمک خواهیم کرد که آموزش سیگنال گیری در تریدینگ ویو را فراگیرید و در کنار معاملات خود از آن استفاده کنید.

  • ابتدا باید یک حساب رایگان در تریدینگ ویو داشته باشید. اگر حسابی در تریدینگ ویو ندارید، ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده و یک حساب رایگان باز کنید.
  • در صفحه اصلی وب‌سایت TradingView، به بخش «Community» بروید، سپس به ترتیب به «Scripts» و «Indicators» مراجعه کنید. اگر به پایین صفحه بروید، پست‌های سیگنال را مشاهده خواهید کرد.
  • سیگنال‌های مربوطه به ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در پست‌ها، یک نمودار قیمتی به همراه نظرات کاربر دیده می‌شود. هشتگ‌هایی که می‌بینید ممکن است با پست‌ها، صرافی‌ها، توکن‌ها و استراتژی‌های مشابه مرتبط باشند. به یاد داشته باشید زمان پست را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سیگنال‌های قدیمی را دنبال نمی‌کنید.
  • هنگامی که یک سیگنال خوب مشاهده کرده و آن را آزمایش کردید، به‌راحتی می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال بیت پین مراجعه و از آن استفاده کنید. حتی ممکن است با بررسی مکرر، بهترین نرم‌افزار سیگنال ارز دیجیتال را برای خود پیاده‌سازی کنید.

  گفتار پایانی

  اگر تا به اکنون، به‌خوبی با مطالب بررسی شده درگیر شده باشید، خواهید فهمید که بهترین نرم‌افزار سیگنال ارز دیجیتال، ابزاری است که شما با آن راحت هستید. به این معنی که این روش که می‌تواند اندیکاتور، ابزار و یا سیگنالی منتشر شده توسط یک تریدر باشد، برای شما نتیجه دهد. نتیجه مهم‌ترین نکته است.

  زمانی که یک روش تحلیلی اعم از تکنیکال و فاندامنتال در بلندمدت حاشیه سود شما را به همراه به‌حداقل‌رساندن ضرر فراهم می‌کند، آن زمان شما بهترین نرم‌افزار سیگنال ارز دیجیتال را در دست دارید. یادتان نرود که بهترین روش همیشه سازگارترین روش باشخصیت معامله‌گری شما است.

  سؤالات متداول

  • سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

  سیگنال‌های ارز دیجیتال، در واقع پیشنهادها یا توصیه‌هایی هستند که توسط تریدرها، اندیکاتورها و یا پلن‌های معاملاتی به تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌شوند. این سیگنال‌ها نگرشی را در باب نقاط ورود و خروج مناسب برای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند و به تریدرها کمک می‌کنند تا تصمیمات بهتری بگیرند.

  • انواع سیگنال ارز دیجیتال کدام‌اند؟

  سیگنال‌های ارز دیجیتال، جدا از رایگان و پولی بودن، در دسته‌های سیگنال‌های ارائه‌شده توسط محققان (تکنیکال و فاندامنتال)، مبتنی بر اندیکاتورها، مبتنی بر پلتفرم‌های تجاری و مبتنی بر سیستم‌های هوش مصنوعی خلاصه می‌شوند.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

  بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

  ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محمد علی صفاپور
   محمد علی صفاپور | 22 دی 1402

   محمد علی صفاپور
   مطالب بسیار مفید و آموزنده
   دستمریزاد

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 23 دی 1402

    سلام محمدعلی عزیز
    خوشحالیم که براتون مفید بوده
    ممنون از توجه شما.