کرومیا چیست؟ همه‌چیز درباره ارز دیجیتال کرومیا (CHR)

تاریخ انتشار: 21 دی 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 شهریور 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
کرومیا چیست؟ همه‌چیز درباره ارز دیجیتال کرومیا (CHR)

ارز دیجیتال کرومیا، بلاک‌چینی عمومی و منبع باز است که توسط یک شرکت سوئدی بنام Chromaway AB طراحی شده است. توکن کرومیا در سال 2019 راه‌اندازی شده و فناوری پشت بلاک‌چین آن از فناوری دیگری به نام «Postchain» اقتباس شده است.

خرید ارز دیجیتال کرومیا

کرومیا چیست؟

کرومیا، یک پلتفرم همه‌کاره است که تقریباً برای همه dapp ها کاربرد دارد؛ به‌ویژه برای برنامه‌هایی که نیازمند ورودی/ خروجی بالا هستند و داده‌های پیچیده دارند؛ برای مثال بازی آنلاین MMOGs نمونه‌ای از این داده‌های پیچیده است. به‌طور‌ کلی بازی‌های بلاک‌چین به‌طور فزاینده‌ای محبوب هستند، اما در حال حاضر بازی MMOGs دور از دسترس کاربران است؛ زیرا هیچ برنامه بلاک‌چین موجود در بازار، این برنامه را پشتیبانی نمی‌کند، اما کرومیا می‌تواند تمام بازی‌های موجود را پشتیبانی کرده و اطمینان حاصل کند که طبق قوانین موجود توسعه می‌یابند و امکان کلاه‌برداری و تقلب در آن‌ها وجود ندارد.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  نماد اختصاری کرومیا

  کرومیا چیست؟ همه‌چیز درباره ارز دیجیتال کرومیا (CHR)کرومیا (Chromia) یک پلتفرم بلاک‌چین و با متن‌باز است که با نماد CHR عرضه شده و در ماه مه و در سال 2019 راه‌اندازی شده است. ارز دیجیتال CHR بستر جدیدی برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز بوده و هدف آن به‌روزرسانی و برطرف‌کردن ایراد‌های موجود در سیستم dapps است.

  مخترع کرومیا چه کسی است یا این پلتفرم را چه تیمی ساخته است؟

  تیم اصلی کرومیا از کهنه‌کاران صنعت Perelman، Henrik Hjelte و Alex Mizrahi تشکیل شده که هر سه از افراد تاثیرگذار کریپتو هستند و از اولین روزهای بیت‌کوین و اتریوم حضور دارند؛ برای مثال، الکس از جمله افرادی است که چندین مقاله آکادمیک درباره مجموع اثبات سهام منتشر کرده و یکی از چهره‌های کلیدی در اولین پروژه‌هاست که ایده توکن را توسعه داد و بعدها توسط اتریوم مطرح شد.

  کرومیا یک بلاک‌چین لایه 1 و لایه 2 است که در حال توسعه فعال بوده و هدف آن ارائه ویژگی‌های پیشرفته، قابلیت پردازش و ذخیره داده‌های غیرمتمرکز است.

  تاریخچه کرومیا

  پایه‌گذاری ارز دیجیتال کرومیا از سال 2012 آغاز شد. بنیان‌گذاران این رمزارز برای ارائه زیرساخت‌های نوین، همکاری با یکدیگر را شروع کردند و به میزبان‌های خوبی در این شبکه تبدیل شدند. البته باید توجه داشت که ارز دیجیتال کرومیا از همان ابتدا، فعالیتی مثال‌زدنی در رفع نیازهای سرمایه‌گذاران و عملکرد بسیار خوبی در این زمینه دارد. در سال 2014 نیز شبکه کرومیا به‌طور رایگان به بازار عرضه و سبب شد کرومیا یک فناوری پیشگام در بستر بلاک‌چین محسوب شود. همچنین، این شبکه کارایی بالایی در انجام معاملات هوشمند دارد و نقل و انتقالات دارایی‌ها را انجام می‌دهد. در نهایت نیز این شبکه غیرمتمرکز در سال 2018 و به‌تدریج دردسترس تمامی کاربران قرار گرفت و به‌طور عمومی شروع به فعالیت کرد.

  هدف ساخت کرومیا

  هدف اصلی از ایجاد ارز کرومیا، برطرف‌کردن مشکلاتی است که در شبکه بلاک‌چین وجود دارد. این نوع ارز دیجیتال برای بیشتر پلتفرم‌ها پاسخگو است و همچنین برای رفع مشکلات dApp ها نیز استفاده می‌شود. از سوی دیگر هر بلاک‌چین در کرومیا، اجماعی از گره‌های اعتبارسنجی است که مشابه با شبکه اتریوم فعالیت می‌کند. این شکل از گره‌های اعتبارسنجی نیز، زیرمجموعه‌ای از همه گروه‌های شامل کروماست.

  خرید ارز دیجیتال کرومیا

  کاربردهای کرومیا

  قابلیت‌های موجود در ارز دیجیتال کرومیا، از فناوری قبلی با نام Postchain گرفته شده و راه‌حلی است که برای مشتریان سازمانی ارائه می‌شود. کرومیا از یک زبان برنامه‌ریزی مخصوص به نام Rell استفاده می‌کند که عملکردی مشابه SQL دارد و به کاربران امکان می‌دهد تا از امنیت و تغییرناپذیری بلاک‌چین هنگام مدیریت و ذخیره داده‌ها استفاده کنند. هر dapp در حال کار روی کرومیا در زنجیره جانبی کار می‌کند، ولی در زنجیره اصلی ریشه دارد. این قابلیت اجازه می‌دهد هر کاربر برنامه را به‌طور کارآمدتری طبقه‌بندی کند و این آزادی را داشته باشد تا از میان گزینه‌های مختلف، هزینه موردنظر خود را انتخاب کند. یکی از آخرین قابلیت‌های کرومیا، توسعه استاندارد جدید NFT است که Chomia Originals نام دارد که هم به‌عنوان یک استاندارد بومی و هم به‌عنوان یک لایه تقویت‌کننده کاربرد دارد و فعالیت می‌کند.

  کرومیا چگونه کار می‌کند؟

  کرومیا یک بلاک‌چین 1 لایه مستقل و با هدف بهبود لایه 2 سازگار با EVM برای زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم است. این برنامه برای بهبود کارکرد dapp طراحی شده و امکان ایجاد نوع جدیدتر را با ارائه مقیاس‌پذیری، بهبود مدیریت داده و ساختار هزینه‌های قابل‌تنظیم فراهم می‌کند. این شبکه از بلاک‌چین رابطه‌ای استفاده می‌کند و همان‌طور که پیش از این گفتیم، از زبان برنامه‌نویسی Rell استفاده می‌کند و عملکرد مشابه SQL دارد. هر برنامه dapp ریشه در زنجیره اصلی دارد و آزادی‌های ویژه‌ای را به کاربران خود ارائه می‌دهد؛ برای مثال یک برنامه ممکن است از کاربران خود بخواهد کارمزد تراکنش خود را در CHR بپردازند (مشابه عملکرد بیت‌کوین و اتریوم) درحالی‌که شبکه دیگری می‌تواند به‌اندازه کافی، CHR را برای ذخیره قدرت محاسباتی در اختیار سرمایه‌گذاران خود قرار دهد و اجازه بدهد تا کاربران تراکنش‌های خود را به‌طور رایگان و بدون پرداخت هزینه انجام دهند.

  مزایای کرومیا

  • پشتیبانی از قراردادهای هوشمند
  • سرعت خوب، امنیت بالا و سازگاری با سیستم دیفای
  • استفاده از خدمات بستر کرومیا برای توسعه‌دهندگان به‌صورت نامحدود و بدون هزینه
  • ارائه طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها در بلاک‌چین به‌عنوان یک لایه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و با پیشرفت‌های لایه 2

  معایب کرومیا

  درواقع ایراد قابل‌توجهی برای این شبکه گزارش نشده، اما به نظر می‌رسد به‌دلیل نداشتن هزینه، این شبکه با چالش امنیت روبه‌رو باشد و توجه هکرها و برنامه‌نویسان حرفه‌ای را به خود جلب کند.

  بهترین کیف پول‌های کرومیا

  کیف پول‌های زیادی برای ذخیره‌سازی CHR و توکن ERC20 وجود دارد؛ بنابراین هر کیف پول اتریوم برای CHR هم به‌خوبی کارایی دارد که در ادامه بهترین‌ها را برای استفاده شما معرفی خواهیم کرد:

  بهترین کیف پول‌های سختافزاری کرومیا

  معماری شبکه کرومیا

  کرومیا براساس شبکه بلاک‌چین کار می‌کند و بلاک‌چین یک دفتر غیرمتمرکز و توزیع عمومی است که همه تراکنش‌ها در آن ثبت و تأیید می‌شود. این توزیع به این معناست که همه کاربران در شبکه کرومیا، یک نسخه یکسان دارند و می‌توانند عملکردهای قدیمی را ببینند. کرومیا نیز یک شبکه غیرمتمرکز است؛ زیرا این شبکه را هیچ نهاد دولتی نظارت نمی‌کند، ولی تمام کاربران دفتر توزیع‌شده، توسط بنیان‌گذاران و مدیران سیستم مدیریت می‌شوند.

  مقایسه کرومیا با بیت‌کوین

  • شباهت

  هر دو این شبکه‌ها بر بستر بلاک‌چین و هر دو بر مفاهیم رمزنگاری و دفتر کل توزیع شده لجر مبتنی هستند. هم BTC و هم CHR، هر دو از ارزهای دیجیتال جهانی محسوب می‌شوند. بیت‌کوین و کرومیا از سیستم اجماع اثبات کار (POW) پیروی می‌کنند؛ یعنی تمام تراکنش‌های آن‌ها توسط استخراج‌کنندگان ثبت و مدیریت می‌شوند. هرچند باید توجه کرد که اتریوم هزینه مصرف و انرژی بالایی دارد و به این دلیل در حال تغییر سیستم به اتریوم 0/2 و استفاده از POW است.

  • تفاوت

  تراکنش‌های بیت‌کوین برای نگهداری یادداشت‌ها و کرومیا برای نگهداری داده‌های اجرایی کاربرد دارد. زمان و سرعت تراکنش بیت‌کوین از کرومیا بیشتر است و کرومیا برای انجام تراکنش، به زمان کمتری نیاز دارد. پردازش کرومیا 10 تا 15 تا در هر ثانیه و بیت‌کوین 3 تا 5 پردازش است. درنهایت قیمت بیت‌کوین بهتر از کرومیا بوده و باثبات‌تر است.

  پیش‌بینی وضعیت آینده کرومیا

  ارز دیجیتال کرومیا تحت تأثیر عوامل بسیاری قرار دارد. قیمت این ارز دیجیتال به تحولات و اخبار اعلام‌شده وابسته است. جریان معاملات آن به‌درستی پیش می‌رود و از اقتصاد خوبی برخوردار است. در حال حاضر تقاضا برای توکن CHR بسیار زیاد است و درنتیجه این تقاضا به احتمال زیاد بیشتر می‌شود. حتی توسعه‌دهندگان بلاک‌چین ارزهای دیجیتال نیز با قیمت این توکن کنار آمده و اکوسیستم کرومیا را به‌طور رسمی پذیرفته‌اند؛ بنابراین این عوامل سبب توسعه و گسترش بیشتر رمزارز کرومیا می‌شود. در حال حاضر حجم مبادلات روزانه این ارز دیجیتال ۴۳.۵۷۸.۶۱۴ یورو محاسبه شده و جایگاه خوبی دارد. رتبه کرومیا زمان نگارش این نوشتار، در بازار ۲۴۶ است که از نظر شاخص مالی هم ارزشمند بوده و از رتبه‌بندی خوبی برخوردار است.

  گفتار پایانی!

  با رشد و بلوغ صنعت بلاک‌چین، اهمیت بلاک‌چین رابطه‌ای نیز افزایش می‌یابد. برای رونق کل صنعت باید تمام کاربران تلاش فعالی داشته باشند تا هدف یکسانی محقق شود و رشد صنعت با گسترش به بیرون قابل‌دستیابی باشد. پروژه‌های سهم بازار dapps نیز باید با هم کار کنند تا کاربران جدید بتوانند در این فضا وارد شوند و اگر از قدرت‌ها و منابع یکسانی هم استفاده شود، دستیابی به این امر بسیار آسان‌تر خواهد بود.

  خرید ارز دیجیتال کرومیا


  پرسش‌های متداول!

  1. کرومیا چیست؟

  کرومیا پلتفرمی بر بستر بلاک‌چین و با منبع باز است که در سال 2019 راه‌اندازی شد. همچنین این شبکه یک سیستم مالی غیرمتمرکز است و تقریباً برای تمام dapp ها استفاده می‌شود.

  1. بهترین کیف پول‌های کرومیا

  کیف پول ارزهای دیجیتال ابزاری برای ذخیره سرمایه‌های افراد و با استاندارد توکن ECR20 است که انواعی از کیف‌ پول‌ها برای نرم‌افزار، سخت‌افزار و دسکتاپ را شامل می‌شود که تمام این‌ها را به‌طور جامع در همین مقاله بیان کردیم.

  1. خرید و فروش کرومیا چگونه است؟

  به‌طورکلی خرید و فروش تمام ارزهای دیجیتال به هم شباهت دارد و ممکن است تنها در جزئیات کوچکی در فرایند کار و ثبت نهایی با هم متفاوت باشند که در این مقاله مراحل این فرایندها را به‌تفصیل برای شما بررسی کردیم و شرح دادیم.

  1. مزایای کرومیا چیست؟

  کرومیا از مزایایی مانند پشتیبانی از انواع سیستم‌های هوشمند، امنیت خوب، سرعت بالا و… برخوردار است که در میان عموم نیز پرطرفدار بوده و از شبکه‌های محبوب محسوب می‌شود.

  1. معایب کرومیا چیست؟

  تاکنون معایب خاصی برای این ارز دیجیتال گزارش نشده است، اما احتمال می‌رود رایگان‌بودن تراکنش و هزینه‌ها در این شبکه، توجه هکرها را به خود جلب کند و برای امنیت این سیستم نوعی چالش محسوب شود.

  1. مخترع کرومیا کیست؟

  تیم اصلی ابداع‌کنندگان شبکه کرومیا، سه شخص بودند که هر سه، تقریباً از ابتدا افراد بزرگی در این صنعت بودند و سرشناس به شمار می‌آمدند که هدف‌های بزرگی مانند ارائه قابلیت‌های پیشرفته، پردازش و ذخیره‌های داده‌های غیرمتمرکز و غیره را برای کاربران خود در نظر داشتند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

  میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

  پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

  شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر