سی‌بریج جیست؟ آموزش کار با cBRIDGE شبکه سلر

تاریخ انتشار: 8 اسفند 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 8 اسفند 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
سی¬بریج جیست؟

بلاک چین جزو تکنولوژی‌هایی است که قابلیت رویارویی با بسیاری از چالش‌های پیش روی بشر را دارد؛ ازاین‌رو، این تکنولوژی در قرن حاضر مورد ‌توجه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته است. تا جایی که سرمایه‌گذاری‌های عظیمی روی تکنولوژی‌های مرتبط با آن صورت گرفته است تا هر چه سریع‌تر بتوان شاهد کاربردهای شگفت‌انگیز این تکنولوژی در زندگی روزمره بود. تکنولوژی بلاک چین امکانات مختلفی را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانند به توسعه اپلیکیشن‌های غیر‌متمرکز بپردازند. اپلیکیشن‌های غیر‌متمرکز این امکان را به وجود می‌آورند تا با استفاده از آن‌ها بتوان بدون نیاز به واسطه، بسیاری از اموری را که در حال حاضر با نظارت نهادهای حاکمیتی و سازمان‌ها انجام می‌شوند، به انجام رساند.

اما محدودیت‌هایی نیز در تکنولوژی بلاکچین وجود دارد که باعث شده است در برخی از مواقع نتوان از آن برای دستیابی به برخی از اهداف استفاده کرد. یکی از این محدودیت‌ها، مشکل در مقیاس‌پذیری این تکنولوژی است؛ به‌طوری که اکثر شبکه‌های بلاکچین دچار محدودیت‌هایی در ثبت تعداد بالای تراکنش‌ها هستند و در عین حال، امکان ارتباط با شبکه‌های بلاکچینی دیگر در آن‌ها وجود ندارد. خوشبختانه، در سال‌های اخیر پروژه‌ها و محصولات مختلفی ارائه شده‌اند که به ارائه راهکار متنوع برای رفع چالش‌های پیش‌ روی بلاکچین پرداخته‌اند. یکی از این پروژه‌ها، سی‌بریج است که به‌شدت مورد‌توجه فعالان اکوسیستم بلاک چین قرار گرفته است. به همین دلیل، در ادامه تصمیم گرفته‌ایم تا به این مسئله بپردازیم که سی‌ بریج چیست و روش کار با آن چگونه است؟

سی‌بریج چیست؟

از زمان پیدایش ‌شبکه‌های بلاکچین، تکنولوژی‌های مختلفی ارائه شده‌اند تا با استفاده از آن، توسعه‌دهندگان و کاربران بتوانند به‌سادگی هر چه بیشتر به تبادل ارتباط بین شبکه‌های بلاکچینی بپردازند. سی‌ بریج یکی از این پروژه‌ها است که چندین سالی است فعالیت خود را در این عرصه آغاز نموده است و با رویکرد متفاوتی که داشته است، باعث شده است تا بسیاری از فعالان اکوسیستم بلاک چین از آن استقبال کنند. به‌دلیل اینکه در شبکه‌های ابتدایی بلاکچین مانند بیت کوین، امکان ارتباط و تبادل تراکنش‌ها با سایر پلتفرم‌ها وجود ندارد، پروژه‌هایی مانند سی‌ بریج ایجاد شدند تا به رفع این مشکل بپردازند.

سی‌ بریج پروژه‌ای است که با هدف ارتباط میان شبکه‌های بلاکچین مختلف ارائه شده است. این پروژه که توسط شبکه سلر توسعه داده شده است، این امکان را برای کاربران به وجود می‌آورد تا با استفاده از آن بتوانند به انتقال توکن‌های خود میان شبکه‌های بلاکچین بپردازند. همچنین، توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را توسعه دهند که بدون وابستگی خاص به یک شبکه بلاکچین به ارائه خدمات بپردازد. در مدت‌زمانی که پروژه سی‌بریج به مرحله اجرا در شبکه اصلی رسیده است، توانسته است تا نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ را به خود جلب نماید؛ به‌طوری که در حال حاضر، حامیان مالی قدرتمندی از آن حمایت می‌کنند و همین باعث شده است تا هر روز شاهد موفقیت‌های بیشتر این پروژه باشیم.

سی بریج جیست

سی‌بریج یک شبکه چند‌زنجیره‌ای است که از ویژگی‌های مختلفی برخوردار است و این ویژگی‌ها باعث شده است تا کاربران بتوانند بدون روبرو‌شدن با چالش‌های موجود در شبکه‌های بلاکچین، به فعالیت در این شبکه‌ها بپردازند. یکی از ویژگی‌هایی که سی‌بریچ در اختیار کاربران قرار می‌دهد، انجام تراکنش‌ها با کمترین کارمزد ممکن است. جالب است بدانید که یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که کاربران در شبکه‌های بلاکچین با آن روبرو هستند، کارمزد بالای تراکنش‌هاست؛ تا جایی که در بسیاری از اپلیکیشن‌های غیر‌متمرکز، کاربران مجبور خواهند بود تا برای انجام تراکنش‌ها یا ثبت اطلاعات ساده به پرداخت کارمزد سنگین بپردازند. گفتنی است در حال حاضر در برخی شبکه‌ها این کارمزد حتی به ۱۰۰ دلار هم خواهد رسید. استفاده از سی‌بریج در شبکه‌های بلاکچین معروف مانند اتریوم، مزایای دیگری نیز به دنبال خواهد داشت که در ادامه، به برخی دیگر از آن‌ها اشاره خواهیم کرد تا دقیقاً بدانید مزایای مختلف سی‌بریج چیست و چرا باید از این تکنولوژی فوق‌العاده استفاده کرد.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  مزایای سی‌ بریج

  در مورد این که مزایای سی‌ بریج چیست، باید قبل از هر چیز بدانید که مهمترین هدف این پلتفرم، ارتباط سریع و کم‌هزینه میان شبکه‌های بلاکچینی است و قدم‌های بعدی که توسط این پروژه برداشته خواهد شد نیز تحقق همین موضوع خواهد بود. اما از میان ویژگی‌های مختلف سی‌ بریج و مزایایی که این پلتفرم برای کاربران و توسعه‌دهندگان به وجود خواهد آورد، می‌توان به امنیت بسیار بالای آن اشاره کرد. سی‌بریج این امکان را به وجود آورده است تا کاربران بدون هیچ‌گونه نگرانی از به وجود‌آمدن مشکلات مختلف، به انتقال توکن‌های خود به شبکه‌های دیگر بپردازند.

  تمام تراکنش‌هایی که در شبکه چند‌زنجیره‌ای سی‌بریج انجام می‌شوند، برخلاف شبکه‌های بلاکچین بومی، کاملاً سریع خواهند بود؛ به‌طوری که می‌توان در کسری از ثانیه به ثبت تعداد زیادی از تراکنش‌ها پرداخت.

  سرعت بالای ثبت تراکنش‌ها در شبکه سی‌بریج به حدی بالاست که آن را تراکنش‌های آنی می‌نامند. در مورد هزینه انجام تراکنش‌ها در شبکه سلر هم بهتر است بدانید که در حال حاضر، مبلغ آن کمتر از اکثر پروژه‌های مشابه است؛ به‌طوری که در اکثر موارد، کارمزد تراکنش‌ها تا صد برابر کمتر از شبکه‌های اصلی بلاکچین خواهد بود که در نوع خود کاملاً بی‌نظیر است و می‌توان آن را فوق‌العاده دانست. یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که شبکه سلر برای پروژه سی‌بریج در نظر گرفته است، ارائه SDK برای توسعه‌دهندگان است؛ به‌گونه‌ای که توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از این شبکه، به توسعه اپلکیشن‌ها، بازی‌ها و کلیه برنامه‌های مبتنی بر DeFi بپردازند.

  شبکههای تحت پوشش سی‌ بریج

  CBridgeخوشبختانه، شبکه‌های بلاکچینی زیادی در سی‌بریج مورد پشتیبانی قرار گرفته‌اند که همین باعث می‌شود تا بسیاری از افراد بتوانند به استفاده از این پلتفرم برای ثبت تراکنش‌های خود بپردازند. در رابطه با اینکه بهترین شبکه بلاکچین تحت پوشش سی‌بریج چیست، شاخص‌های مختلفی وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی نمود. اما در حال حاضر، شبکه اصلی اتریوم جزو بهترین شبکه‌های تحت پوشش سی‌بریج است که کاربران بیشترین استقبال از آن را داشته‌اند. از میان شبکه‌های دیگری که توسط سی‌بریج پشتیبانی می‌شوند، می‌توان به شبکه بایننس اسمارت‌چین، شبکه هکو، شبکه اوالانچ، شبکه فانتوم، شبکه ایکس‌دای، شبکه اوکی‌اکسچین، شبکه ساید‌چین‌ پالیگان و آپتیمیسم اشاره کرد. پشتیبانی از این شبکه‌ها باعث شده است تا پروژه سی‌بریج از اقبال غیرقابل پیش‌بینی برخوردار شود و روز‌به‌روز کاربران بیشتری از آن استفاده نمایند.

  آینده سی‌ بریج

  با توجه به آمار و شاخص‌هایی که در رابطه با پروژه سی‌بریج وجود دارد، می‌توان آن را جزو یکی از بهترین پروژه‌های پل‌های بلاکچینی دانست. اما در رابطه با اینکه آینده این پروژه چگونه است، باید قبل از هر چیز به بررسی این موضوع پرداخت که نظر سرمایه‌گذاران در رابطه با سی‌بریج چیست. خوشبختانه، شبکه سلر در طول مدت فعالیت‌های خود توانسته است تا نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب نماید و حمایت‌های مالی زیادی را دریافت نماید که از این نظر هم می‌توان سی‌بریج را جزو آن دسته از پروژه‌های بلاکچین دانست که از آینده درخشانی برخوردار خواهند بود. به‌طور کلی، آینده سی‌بریج بستگی به سایر رقبایی خواهد داشت که در حال حاضر در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.

  در صورتی که سی‌بریج بتواند در رقابت با سایر پلتفرم‌ها به‌خوبی عمل کند، قطعاً یکی از بهترین پروژه‌ها در آینده دنیای بلاکچین خواهد بود.

  آموزش کار با cBRIDGE

  برای استفاه از cBridge بهترین روشی که وجود دارد، اتصال به کیف‌پول متاماسک خواهد بود. متاماسک این امکان را به وجود آورده است تا کاربران بتوانند با امنیت بسیار بالا در مرورگر‌های مختلف، مانند کروم و فایرفاکس به انتقال دارایی با سی‌بریج بپردازند. بسیاری از کاربران این سؤال را مطرح کرده‌اند که بهترین والت برای اتصال به سی‌بریج چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بدانید که در نسخه وب، تنها کیف‌پولی که توسط سی‌بریج پشتیبانی می‌شود، متاماسک است و کاربران ‌نمی‌توانند از کیف‌پول‌های دیگر برای انتقال دارایی‌های خود استفاده کنند. برای انتقال دارایی‌ها با استفاده از سی‌بریج باید در مرحله اول به صفحه اصلی سایت سی‌بریج مراجعه کرد. در این صفحه، گزینه‌ای به نام اتصال به کیف‌پول وجود خواهد داشت که کاربران با کلیک روی آن می‌توانند اطلاعات مورد‌نیاز را وارد کنند. بعد از کلیک روی Connect Wallet صفحه‌ای جدید برای اتصال به کیف‌پول باز خواهد شد که باید روی گزینه متاماسک کلیک کرد. بعد از باز‌شدن متاماسک، باید روی گزینه Switch Network کلیک کرده و نوع توکن و مبلغ ارز را وارد نمایید و تراکنش را تأیید کنید. مراحل بعدی بسیار ساده است و می‌توانید با رابط کاربری ساده‌ای که سی‌بریج در اختیار کاربران قرار داده است، آن را به‌سادگی انجام دهید.

  سوالات متداول

  مزایای استفاده از سی‌ بریج چیست؟

  با استفاده از سی‌بریج می‌توان در کمترین زمان ممکن به ثبت تراکنش‌های امن، ارزان و سریع پرداخت.

  کاربرد اصلی سی‌بریج چیست؟

  اصلی‌ترین کاربرد سی‌بریج را می‌توان انتقال توکن‌ها میان شبکه‌های بلاکچینی دانست.

  پلتفرمهای مورد پشتیبانی سی‌بریج چیست؟

  شبکه فانتوم، آپتیمیسم، ساید‌چین‌پالیگان، شبکه ایکس‌دای، شبکه هکو، شبکه اوالانچ، شبکه اوکی‌اکسچین و شبکه هوشمند بایننس، از پلتفرم‌های مورد پشتیبانی سی‌بریج هستند.

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  آزمون تورینگ کریپتویی؛ اندازه‌گیری قابلیت استفاده روزمره از رمزارزها

  این مقاله به بررسی مفهوم آزمون تورینگ کریپتویی می‌پردازیم و ...

  5 کوین برتر وب 3 که باید در سال 2024 به دقت رصد شوند

  در حالی که سه ماه از سال 2024 گذشته است، دنیای ارزهای دیجیتا ...

  تورم و رکود؛ دو روی یک سکه

  آیا تورم و رکود اقتصادی دو مفهومی متفاوت یا مکمل یکدیگرند؟ د ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر