بروکر (Broker) ارز دیجیتال چیست؟ بروکر چه تفاوتی با صرافی دارد؟

تاریخ انتشار: 12 تیر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 6 تیر 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
بروکر ارز دیجیتال چیست؟

امروزه معاملات ارز دیجیتال بیشتر از هر زمان دیگری رشد کرده است و شما می‌توانید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهید. بروکر ارزهای دیجیتال، بستری عالی برای خرید و فروش ارز دیجیتال است که باید دقت کافی را به آن داشته باشید. البته نباید فراموش کرد که نحوه کار با بروکر ارز دیجیتال بسیار آسان است و شما می‌توانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. با توجه به اهمیت بالای این مورد، در این مطلب می‌آموزیم که بروکر ارز دیجیتال چیست و چه تفاوتی با صرافی دارد.

آشنایی کلی با ساختار صرافی و بروکر ارز دیجیتال

اگر شما به‌دنبال انجام امور مالی مختلف هستید، قبل از هر چیز باید یک بروکر مناسب برای خود پیدا کنید. با این حال شما درصورت امکان می‌توانید ساختار صرافی‌ها را نیز بررسی کنید. بروکرهای ارز دیجیتال معمولاً ساختار قانونمندتری دارند که به همین دلیل نهادهای مختلفی روی فعالیت آن‌ها نظارت دارند؛ درحالی‌که شما در صرافی چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنید. فعالیت‌های صرافی بیشتر به‌صورت مستقل است و نیازی به موارد بیشتر برای آن نیست.

ایجاد بروکر برای ارز دیجیتال سبب رونق هرچه بیشتر معاملات در این بخش شده است که می‌توان آن را از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد.

ذکر این نکته ضروری است که تعداد کاربران صرافی‌ها بیشتر از بروکرها هستند؛ با این حال بروکر همچنان نقش ویژه‌ای در معاملات ارز دیجیتال دارد. بر همین اساس به شما توصیه می‌کنیم از این بستر فوق‌العاده برای انجام معاملات خود کمک بگیرید. اکنون که به‌صورت کلی می‌دانید کاربرد صرافی و بروکر ارز دیجیتال چیست، حتماً از این بستر عالی به نفع خود استفاده کنید. براساس بررسی‌هایی که تاکنون صورت گرفته است،‌ هر دو بستر برای خرید و فروش ارز دیجیتال مناسب هستند که شما می‌توانید به‌صورت ویژه از آن‌ها استفاده کنید.

تفاوت صرافی و بروکر ارز دیجیتال از ایجاد حساب کاربری

بروکر ارز دیجیتال چیست؟یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در بروکر ارز دیجیتال بدانید این است که نحوه ایجاد حساب در آن کمی با صرافی متفاوت است. بروکر ارز دیجیتال متاتریدر از نظر شرایط ثبت‌نام با صرافی‌هایی مانند بایننس تفاوت دارد؛ از همین رو شاهد هستیم که در بروکر ایرانی ارز دیجیتال نیز دقیقاً همین مراحل بررسی می‌شود. به‌طورکلی ثبت‌نام در صرافی سریع‌تر صورت می‌گیرد و برای احراز هویت نیز مدارک کمتری نیاز خواهید داشت.

از آنجا که بروکر ارز دیجیتال زیر نظر نهادهای قانونی مختلف کار می‌کند، مدارک بیشتری برای احراز هویت از شما می‌خواهد. در برخی از موارد دیده شده است مدارکی مانند قبض یا اجاره‌نامه دریافت شده است که البته هر بروکر قوانین خاص خود را در این زمینه دارد. بروکرهای معتبر ارز دیجیتال با انجام این کار سعی می‌کنند بهترین خدمات ممکن را برای کاربران خود ارائه دهند. این موضوع را از یاد نبرید که بروکر ارز دیجیتال می‌تواند امکان معاملات رمزارزهای مختلف را برای شما فراهم کند.

تفاوت صرافی و بروکر ارز دیجیتال از نظر برداشت از حساب

اکنون که می‌دانید بروکر ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد، حتماً باید در گام اول بروکرهای ارز دیجیتال را بشناسید. بررسی‌ها نشان می‌دهد صرافی و بروکر ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که یکی از آن‌ها در نحوه برداشت یا واریز به حساب است. اگر شما بخواهید پول فیات خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید، با محدودیت‌های بسیار زیادی در صرافی‌ها روبه‌رو خواهید شد. حتی بسیاری از ارزهای فیات توسط صرافی‌ها پشتیبانی نمی‌شوند که این امر کار شما را سخت‌تر از قبل خواهد کرد. در چنین شرایطی شاهد هستیم که بسیاری از افراد به سراغ بروکرهای ارز دیجیتال رفته‌اند که در نوع خود حائز اهمیت هستند.با توجه به ساختار قانونمند بروکرها، افراد با استفاده از کردیت کارت‌ها به‌راحتی خرید ارز دیجیتال مدنظر خود را انجام خواهند داد.

همواره به این نکته دقت داشته باشید که بروکرهای ارز دیجیتال فضای امنی را برای معاملات شما ایجاد می‌کنند که در نوع خود بسیار مهم است.

حال که می‌دانید بروکر ارز دیجیتال چیست و چه فوایدی دارد، حتماً برای ثبت‌نام در آن اقدام کنید تا از خدمات بی‌نظیری در این بخش برخوردار شوید.

تفاوت صرافی و بروکر براساس میزان کارمزد

وقتی در حال تحلیل تفاوت‌های صرافی و بروکر ارزهای دیجیتال هستید، حتماً باید نگاه ویژه‌ای به میزان کارمزدها در این بخش داشته باشید. بر همین اساس تفاوت در میزان کارمزد این دو به‌خوبی مشهود است. اگر می‌خواهید بدانید مزیت بروکر ارز دیجیتال چیست، حتماً باید به کارمزد پایین آن در مقایسه با صرافی دقت داشته باشید. چنانچه شما بخواهید یک برداشت در صرافی داشته باشید، معمولاً باید یک کارمزد ۵ درصدی را برای این مورد در نظر بگیرید.

حتما بخوانید:  صرافی غیر متمرکز چیست و چگونه کار می‌کند؟

درحالی‌که میزان این کارمزد در بروکرهای ارز دیجیتال درنهایت ۳ درصد است. به‌طور قطع استفاده از بروکر برای ارز دیجیتال سبب می‌شود میزان هزینه‌های شما از نظر میزان کارمزد تا جایی که ممکن است، پایین بیاید. اگر جزء کسانی هستید که برداشت‌ها و واریزهای زیادی انجام می‌دهید، بهتر است به سراغ بروکر بروید؛ زیرا در این حالت هزینه‌های شما بسیار کاهش پیدا می‌کند. با توجه به نکات مهمی که در این بخش گفته شد، حتماً در استفاده از بروکرهای معتبر ارز دیجیتال دقت کافی داشته باشید. خوشبختانه تعداد این بروکرها به‌صورت دائمی در حال افزایش است که همین امر خدمت‌رسانی در این بخش را آسان‌تر خواهد کرد.

مقایسه صرافی و بروکر ارز دیجیتال براساس نحوه خرید و فروش

به‌طورکلی مقایسه صرافی و بروکر ارز دیجیتال نشان می‌دهد هرکدام از این موارد در نوع خود بسیار مهم هستند؛ از همین رو شما باید با شرایط خرید و فروش در بروکرهای ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید. در داخل صرافی ابزارهای تحلیل تکنیکال کمی قرار دارد که یکی از نقاط ضعف آن به حساب می‌آید؛ درحالی‌که در کارگزاری ارز دیجیتال شما می‌توانید از بهترین ابزارها برای این کار استفاده کنید.

درواقع بروکرهای ارز دیجیتال امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند که شما می‌توانید از آن‌ها به نفع خود بهره ببرید.

با توجه به اهمیت بالای بروکر برای ارز دیجیتال، باید حتماً در انتخاب بروکر مدنظر خود بیشترین دقت ممکن را داشته باشید. اگر از این لحاظ برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهید،‌ به‌طور قطع معاملات شما نیز به شکل جدی‌تری ادامه پیدا خواهد کرد؛ البته شما می‌توانید از صرافی‌های مختلف نیز بهره ببرید که تصمیم نهایی در این باره بر عهده خود شما خواهد بود. حال که می‌دانید مزیت اصلی بروکر ارز دیجیتال چیست، بهتر است هر چه سریع‌تر در بروکر خرید ارز دیجیتال ثبت‌نام کنید.

تفاوت صرافی و بروکر از نظر عرضه ارزهای دیجیتال

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های صرافی و بروکر این است که میزان عرضه ارزهای دیجیتال در آن‌ها متفاوت است. معمولاً بروکر ارز دیجیتال متاتریدر تنها ارزهای محبوب و شناخته‌شده را عرضه می‌کند. این مورد نشان می‌دهد بروکر ایرانی ارز دیجیتال از نظر تعداد ارزها محدودیت دارد. صرافی‌های ارز دیجیتال از این نظر شرایط بهتری دارند که می‌توان آن را به‌خوبی مشاهده کرد. درواقع اگر شما می‌خواهید به تعداد بیشتری از ارزها برای ترید دسترسی داشته باشید، بدون شک صرافی‌ها انتخاب بهتری برای شما خواهند بود.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ حتما بخوانید:  معرفی صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی/بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران کدام است؟

شاید با خود فکر کرده باشید بهترین ارز در بروکر ارز دیجیتال چیست. براساس بررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته است، هر بروکر قابلیت پشتیبانی از ارزهای خاصی را دارد که باید به آن دقت کافی را داشته باشید. با توجه به راه‌اندازی بروکرهای معتبر ارز دیجیتال، به شما پیشنهاد می‌کنیم که هر چه سریع‌تر اقدامات لازم در این راستا را انجام دهید. اگر یک برنامه‌ریزی درست و حرفه‌ای داشته باشید، مسلماً سود بسیار خوبی را به دست خواهید آورد.

گفتار پایانی!

بروکر ارز دیجیتال بستری فوق‌العاده برای انجام معاملات در بازارهای مالی است. با توجه به گسترش روزافزون ارزهای دیجیتال، بسیاری از بروکرها نیز وارد این بخش شدند و عرضه انواع ارزهای دیجیتال را آغاز کردند. در این میان شاهد هستیم که صرافی‌ها نیز شرایط خوبی را برای معاملات در این قسمت به وجود آورده‌اند. گفتنی است این دو مورد تفاوت‌های مختلفی با یکدیگر دارند که هرکدام از آن‌ها را باید جدی بگیرید. بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کند که بروکر ارز دیجیتال می‌تواند شرایط امنی را برای شما فراهم کند تا بهترین معاملات خود را در این بستر انجام دهید.

پرسش‌های متداول

  • بروکرهای ارز دیجیتال چه نقشی دارند؟

وظیفه اصلی بروکرهای ارز دیجیتال این است که فضایی مناسب برای خرید و فروش رمزارزهای مختلف به وجود بیاورند.

  • آیا بروکر از صرافی ارز دیجیتال بهتر است؟

درحقیقت هرکدام از این موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند که شما می‌توانید از میان آن‌ها بهترین را برای خود انتخاب کنید.

  • بزرگ‌ترین مزیت بروکر ارز دیجیتال در مقایسه با صرافی چیست؟

مواردی مانند امنیت بالا و کارمزد پایین مهم‌ترین مزایای بروکر ارز دیجیتال به حساب می‌آیند که آن را به گزینه‌ای جذاب تبدیل کرده است.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

لایتنینگ؛ کلید دروازه خرید و انتقال بیت کوین با کارمزد کم و مبالغ پایین

کارمزدهای زیاد در شبکه بیت کوین معضلی جدی برای کاربران کریپت ...

پولبک (Pullback)؛ فرصتی برای ورود یا هشداری برای خروج؟

استراتژی معاملات پولبک یک تکنیک تریدینگ رایج است که به تریدر ...

دپوزیت در ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

دپوزیت ارز دیجیتال یکی از مفاهیم ابتدایی و مهم در کریپتو است ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر