BLUR؛ توکن حاکمیتی جدید در دنیای NFT با کارمزد معاملاتی صفر

تاریخ: 25 مرداد 1402
زمان مطالعه:  10 دقیقه
آشنایی با ارز دیجیتال BLUR

ارز دیجیتال BLUR، توکنی حاکمیتی در بازاری به همین نام، برای جمع‌آوری NFT است که قصد دارد با قابلیت‌های پیشرفته‌، نیازهای معامله‌گران حرفه‌ای NFT را برآورده کند.

بازار NFT، بازاری رو به رشد و پرطرفدار است که در سال ۲۰۲۱ رکوردهای جدیدی را شکست. این بازار به خلاقان دیجیتال اجازه می‌دهد تا آثار هنری، موسیقی، ویدئو، بازی و سایر دارایی‌های دیجیتال خود را به صورت منحصر‌به‌فرد و قابل اثبات به فروش برسانند و برای خریداران هم مالکیت قطعی و قابل تایید را به ارمغان می‌آورد. بازار NFT بر پایه فناوری بلاک چین استوار است و تضمین می‌کند که هر توکن NFT تنها یک نسخه داشته و قابل تبادل یا تقلبی نباشد، اما این بازار با چالش‌ها و مشکلات زیادی نیز روبرو است. برخی از این چالش‌ها عبارتند از:

 • نبود استانداردهای قانونی و مالکیت برای NFT
 • نبود الگوریتم‌های قابل اعتماد برای ارزش‌گذاری NFT
 • نبود حفاظت کافی از حقوق مالکین NFT در برابر سرقت یا تخریب
 • نبود امنیت کافی برای جلوگیری از تقلب یا هک در بازار NFT
 • نبود رعایت استانداردهای شفاف‌سازی و پایبند به قوانین ضد پولشویی
 • نبود تضمین کافی برای عملکرد صحيح قراردادهای هوشمند
 • رعایت نشدن استانداردهای محيط زيست، اجتماعي و حاكميت (ESG)

برای خرید ارز دیجیتال BLUR، کلیک کنید!

برای حل این چالش‌ها، به وجود اكوسيستمی جامع و كامل نیاز است كه بتواند هنرمندان، خریداران، فروشندگان، سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان بازار NFT‌ها را به هم متصل کند؛ چنین اکوسیستمی باید از قابلیت‌های فناوری بلاک چین بهره برده و همچنین از روش‌های نوآورانه‌ای برای ارائه خدمات و محصولات با کیفیت و ارزش بالا استفاده کند.

اینجا است که ارز دیجیتال BLUR پا به عرصه می‌گذارد؛ BLUR، توکن حاکمیت بومی در اکوسیستم Blur است و قصد دارد بازار و پلتفرم جمع‌آوری توکن غیرقابل تعویض (NFT) ارائه دهد که ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند فید قیمت در زمان واقعی، مدیریت پورتفولیو و مقایسه NFT چند بازاری را دارا باشد. BLUR همچنین از خالقان NFT و هنرمندان حمایت مالی کرده و علاوه‌بر‌اینکه به کاربران اجازه می‌دهد در حاکمیت شبکه شرکت کنند، امکان بهره‌مندی از پاداش‌های توکن BLUR را نیز برای آن‌ها فراهم می‌کند.

حالا که با مفهوم NFT و نياز به وجود اكوسيستمی كامل برای آن آشنا شديد، زمان آن رسيده است كه به معرفی اکوسیستم Blur و ارز دیجیتال BLUR بپردازيم. پیش‌تر در مقاله‌های معرفی NFTها و روش های کسب درآمد از NFT، به طور مفصل درباره‌ این توکن‌های غیرقابل تعویض صحبت کردیم، حال در این مقاله از بیت پین، قصد داریم با بازار ان اف تی یا همان اکوسیستم BLUR و ارز دیجیتال آن آشنا شویم.

اکوسیستم ارز دیجیتال BLUR چیست؟

پلتفرم BLUR، بازار ان اف تی (NFT) است که در اکتبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد تا نیازهای معامله‌گران حرفه‌ای NFT را برآورده کند. تیم توسعه‌دهنده آن توانست مبلغ ۱۴ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران در سطح جهانی و معامله‌گران NFT جمع‌آوری کند. چشم‌انداز و هدف اکوسیستم BLUR، توانمندسازی کامیونتی NFT است و برخلاف دیگر بازارهای ان اف تی، به طور خاص برای معامله‌گران حرفه‌ای با نیازهای معاملاتی پیشرفته طراحی شده است.

اکوسیستم ارز دیجیتال BLUR چیست؟

پروژه Blur، با وعده دسترسی سریع به داده‌های NFT، کارمزد معاملاتی کمتر، عملکرد مرتب‌سازی و رابط بصری بهتر نسبت به رقبا، توانست قبل از راه‌اندازی رسمی خود، محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کند؛ ایردراپ ارز دیجیتال بلر (BLUR) در ماه‌های اخیر نیز سر و صدای زیادی در کامیونتی کریپتو ایجاد کرد که باعث شد این پروژه بیش از پیش مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

کاربران می‌توانند هر NFT را در بازار BLUR فهرست کرده و با فشار دادن تنها یک دکمه آن را در سایر بازارهای NFT آپلود کنند. لازم به ذکر است که در حال حاضر، کارمزد معاملاتی در اکوسیستم Blur صفر است؛ اما حداقل نیم درصد حق امتیاز NFT را برای خالق آن اعمال می‌کند. پلتفرم BLUR، روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و با کمک به کاربران خود برای بهینه‌سازی سود و معاملات یکپارچه، از معامله‌گران حرفه‌ای NFT پشتیبانی می‌کند. معامله‌گران می‌توانند NFT را قبل از ورود به بازارهای اصلی NFT مانند OpenSea، شکار کنند.

پلتفرم بازار BLUR دارای فیدهای قیمت لحظه‌ای است، جایی که معامله‌گران می‌توانند NFTها را بر اساس قیمت مرتب کنند، این پلتفرم همچنین بخشی برای تجزیه و تحلیل دارد به کاربرانش به کمک آن می‌توانند خلاصه‌ای کوتاه از تاریخچه قیمتیNFT‌ها داشته باشند و قیمت نمونه کارهای NFT خود را بر اساس قیمت فعلی بازار محاسبه کنند.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  تاریخچه و تیم توسعه‌دهنده و نقشه راه ارز دیجیتال BLUR

  اکوسیستم BLUR، جامع و نوآورانه بوده و با هدف بهبود تجربه خرید و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) طراحی شده است. این اکوسیستم از چندین بخش مهم زیر تشکیل می‌شود:

  • بازار BLUR: بازار NFT روی بلاک چین اتریوم که قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند فید قیمت در زمان واقعی، مدیریت پورتفولیو و مقایسه NFT چند بازاری را ارائه می‌دهد.
  • توکن BLUR: توکنی حاکمیتی روی شبکه BLUR که به کاربران حق رأی در مورد آینده پروژه و تصمیمات مهم را می‌دهد.
  • پروتکل Blend: پروتکل وام‌دهی NFT روی شبکه BLUR که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های خود را به عنوان ضمانت قرض دهند یا بگیرند.
  • آگرگاتور BLUR: آگرگاتور NFT روی شبکه BLUR که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های خود را در چندین بازار NFT مختلف خریداری کرده یا به فروش برسانند.

  اکوسیستم BLUR در سال ۲۰۲۱ تاسیس شده و بنیان‌گذار این پروژه، فردی به نام Tieshun Roquerre است، فعال و پژوهشگری در حوزه فناوری بلاک چین و NFT. او همچنین بنیان‌گذار صرافی Namebase و دامین Name روی بلاک چین Handshake است. Roquerre با هدف ارائه بازار NFT مناسب برای تریدرهای حرفه‌ای، ایده BLUR را به وجود آورده و معتقد است که بازار NFT نياز به وجود اكوسيستمی كامل دارد كه بتواند خالقان، خریداران، فروشندگان، سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان بازار NFT را به هم متصل کند. برخی از سرمايه‌گذاران پروژه BLUR عبارت‌اند از:

  • Paradigm: شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری بلاک چين كه توسط Fred Ehrsam، هم‌بنيان‌گذار Coinbase، و Matt Huang، سابق مدير عامل Sequoia Capital، تاسيس شده است.
  • Three Arrows Capital: صندوق سرمایه‌گذاری متمرکز بر بازارهای نوظهور که توسط Su Zhu و Kyle Davies، دو تریدر حرفه‌ای، تاسیس شده است.
  • Polychain Capital: شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری بلاک چين كه توسط Olaf Carlson-Wee، یکی از مديران سابق Coinbase، تاسيس شده است.
  • Multicoin Capital: شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری بلاک چين كه توسط Kyle Samani و Tushar Jain، دو تریدر و سرمایه‌گذار، تاسيس شده است.

  پروژه BLUR همچنین از حمایت جامعه ترون بهره‌مند شده است؛ ترون پروتکل بلاک چین هوشمند است که قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند، ساخت توکن‌های بومی و انجام تراکنش‌های سریع و کم هزینه را فراهم می‌کند. جاستین سان، بنیان‌گذار و مدیر عامل ترون، یکی از پشتیبانان BLUR است. او در توئیتر خود نوشته است:

  BLUR پروژه NFT جذاب و نوآورانه‌ای است که من به آن علاقه‌مند هستم؛ این پروژه با ارائه بازار NFT مناسب برای تریدرهای حرفه‌ای، بازار را به سطح بالاتری می‌برد.

  بر اساس منابع موجود، نقشه راه یا roadmap ارز دیجیتال BLUR، به این صورت است که در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، بازار BLUR راه‌اندازی شده و توکن BLUR به صورت ایردراپ به کاربران فعال در بازار NFT عرضه می‌شود، سپس در سه‌ماهه اول ۲۰۲۳، پروتکل Blend راه‌اندازی شده و قابلیت قرض دادن NFT روی شبکه BLUR امکان‌پذیر می‌شود.

  سپس در سه‌ماهه دوم، آگرگاتور BLUR و قابلیت خرید و فروش NFT در چندین بازار NFT مختلف فعال می‌شود و در سه‌ماهه بعدی، راه‌اندازی سامانه حاکمیت BLUR و قابلیت رأی دادن به پروپوزال‌های بهبود (BIP) توسط دارندگان توکن BLUR در دستور کار است و در نهایت در سه ماهه چهارم ۲۰۲۳، سامانه آموزش BLUR و اجرای قابلیت آموزش و مشاوره برای خالقان و خریداران NFT راه‌اندازی می‌شود.

  ارز دیجیتال BLUR چیست؟ چه کاربرد‌هایی دارد؟

  ارز دیجیتال BLUR، توکنی حاکمیتی در اکوسیستم Blur است؛ این اکوسیستم، بازار و پلتفرم جمع‌آوری توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است که امکان خرید، فروش، مزایده، و اجاره NFT‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند. توکن حاکمیتی این اکوسیستم، یا همان ارز دیجیتال BLUR، حداکثر عرضه‌ای برابر با سه میلیارد واحد است که ۱۲ درصد از آن ایردراپ شده است؛ این اولین ایردراپ ارز دیجیتال BLUR در قالب Care Package بود که در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۲ به کاربرانی که در شش ماه قبل از آن، در شبکه اتریوم NFT معامله کرده بودند، اهدا شد.

  توکنومیک ارز دیجیتال BLUR

  کاربران اکوسیستم Blur می‌توانند با استفاده از توکن BLUR به صورت دموکراتیک در تصمیمات و راهبردهای پلتفرم شرکت کنند. همچنین، کاربران با خرید و فروش NFT‌ها در بلور Blur می‌توانند از کارمزد صفر لذت ببرند. باقی توکن‌های BLUR به شرح زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • ۵۱ درصد برای حمایت از رشد و توسعه پروژه، جذب کاربران جدید، پاداش به خالقان NFT، و حاکمیت جامعه.
  • ۲۹ درصد برای پاداش به توسعه‌دهندگان، طراحان، بازاریابان، و سایر اعضای تیم پروژه که به صورت چند‌مرحله‌ای در طول ۴ سال آزاد می‌شوند.
  • ۱۹ درصد برای پاداش به سرمایه‌گذاران اولیه و استراتژیک پروژه که به صورت چندمرحله‌ای در طول ۴ سال آزاد می‌شوند.
  • ۱ درصد برای پاداش به مشاوران حقوقی، فنی، و بازار پروژه که به صورت چندمرحله‌ای در طول ۴ سال آزاد می‌شوند.

  علاوه‌بر‌این، اکوسیستم Blur تا به‌حال سه ایردراپ برای جامعه NFT برگزار کرده است؛ اولین ایردراپ که در قالب Care Package بود که در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۲ به کاربران NFT در شبکه اتریوم داده شد، دومین ایردراپ در قالب Welcome Package بود که در ۲۳ نوامبر ۲۰۲۲ به کاربران NFT در اسمارت چین بایننس داده شد و سومین ایردراپ در قالب Community Package بود که در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ به کاربران NFT در شبکه سولانا داده شد.

  عوامل تعیین‌کننده قیمت ارز دیجیتال BLUR

  قیمت ارز دیجیتال BLUR مانند سایر ارزهای دیجیتال تحت‌تاثیر عوامل مختلف بازار، تقاضا، عرضه، رویدادها و خبرها قرار می‌گیرد. برخی از عوامل مهم که می‌توانند قیمت BLUR را تعیین کنند عبارت‌اند از:

  • عرضه و تقاضا: اگر تقاضا برای خرید ارز دیجیتال BLUR بالاتر از عرضه آن باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد. برعکس، اگر عرضه برای فروش BLUR بالاتر از تقاضا باشد، قیمت آن کاهش می‌یابد. عرضه و تقاضا به نوبه خود تحت تأثیر عوامل دیگری مانند رویدادهای پروژه، رقابت با سایر پلتفرم‌های NFT، و رفتار کاربران قرار می‌گیرند.
  • رویدادهای پروژه: رویدادهای مثبت یا منفی که در پروژه Blur رخ می‌دهند می‌توانند قیمت ارز دیجیتال BLUR را تحریک کنند. برای مثال، ایردراپ‌های BLUR که به کاربران NFT در شبکه‌های اتریوم، اسمارت چین بایننس و سولانا داده شده است، رویدادی مثبت بود که باعث جذب کاربران جدید و افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال BLUR شد. همچنین، همکاری با سایر پروژه‌های NFT مانند CryptoKitties هم رویداد مثبت دیگری بود که باعث گسترش بازار و نمایان شدن پتانسیل Blur شد.
  • خبرهای بازار: خبرهای بازار نیز می‌توانند قیمت ارز دیجیتال BLUR را تعیین کنند. خبرهای مثبت یا منفی درباره پروژه Blur، صنعت NFT، یا بازار ارز دیجیتال به طور کلی می‌توانند حس و حال کاربران را تغییر داده و به آن‌ها سیگنالی برای خرید یا فروش دهند. برای مثال، خبر درباره حملات هک به صرافی‌های ارز دیجیتال، خبری منفی است که باعث نگرانی و فروش ارز دیجیتال BLUR می‌شود.

  خرید و فروش ارز دیجیتال BLUR

  اگر قصد خرید ارز دیجیتال BLUR را با قیمت مناسب دارید، صرافی ارز دیجیتال بیت پین، بهترین انتخاب محسوب می‌شود. چرا که شما می‌توانید در این پلتفرم، علاوه بر قیمت مناسب، مراحل خرید را خیلی سریع انجام داده و در هر زمان از شبانه‌روز، برای خرید ارز دیجیتال BLUR اقدام کنید. تمامی این شرایط برای فروش ارز دیجیتال BLUR هم صادق است و خدمات فروش ارز دیجیتال BLUR نیز درست مانند خرید ارز دیجیتال BLUR به صورت محدود و سریع با بهترین قیمت ارائه می‌شود.

  اگر شما هم می‌خواهید ارز دیجیتال BLUR را با قیمت مناسب خریداری کرده یا به فروش برسانید، کافی است ابتدا حساب کاربری در صرافی بیت پین ایجاد کرده و پس از انجام مراحل احراز هویت در این پلتفرم برای خرید ارز دیجیتال BLUR یا فروش آن، اقدام کنید.

  امنیت شبکه ارز دیجیتال BLUR چگونه تامین می‌شود؟

  همان‌طور که اشاره کردیم ارز دیجیتال BLUR، توکن حاکمیتی اکوسیستم Blur است که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و با کمک به کاربران خود برای بهینه‌سازی سود و معاملات یکپارچه، از معامله‌گران حرفه‌ای NFT پشتیبانی می‌کند. پس می‌توان گفت که این شبکه امنیت خود را از امنیت شبکه اتریوم تامین می‌کند.

  بهترین کیف پول ارز دیجیتال ‌BLUR چیست؟

  برای نگهداری و مدیریت توکن BLUR، شما به یک کیف پول ارز دیجیتالی نیاز دارید که با استاندارد ERC-20 سازگار باشد. استاندارد ERC-20 قالبی برای توکن‌های مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که قواعد و توابع مشخصی را برای تعامل با آن‌ها تعریف می‌کند. توکن BLUR هم  با همین استاندارد توسعه داده شده و می‌توان آن را در هر کیف پول ارز دیجیتالی که از این استاندارد پشتیبانی کند، ذخیره کرد. بسته به نوع و سطح امنیت، راحتی، و قابل حمل بودن که شما مد نظر دارید، ممکن است کیف پول‌های مختلف را برای نگهداری BLUR ترجیح دهید.

  آینده ارز دیجیتال BLUR چگونه است؟

  آنچه از داده‌ها و گزارش‌ها به نظر می‌رسد، این است که ارز دیجیتال BLUR، آینده‌ای روشن و پر‌امیدی دارد؛ Blur، پروژه‌ای جذاب و نوآورانه است که سعی دارد بازار NFT را متحول کند و با توجه به رشد چشمگیر صنعت NFT و علاقه روزافزون کاربران به آن، این اکوسیستم می‌تواند به پلتفرمی محبوب و مورد اعتماد برای خالقان و خریداران NFT تبدیل شود. علاوه‌بر‌این، Blur حمایت سرمایه‌گذاران و تریدرهای حرفه‌ای را در کارنامه کاری خود دارد باعث افزایش اعتبار و شناخت آن شده است.

  دانلود کتابچه نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال

  در این کتابچه با نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال آشنا می‌شوید. از نحوه ثبت‌نام تا آشنایی با مزایا و معایب این گونه وام‌ها مطلع می‌شوید.

   براساس تحلیل‌های مختلف، قیمت ارز دیجیتال BLUR نیز پتانسیل افزایش دارد. برخی منابع پیش‌بینی می‌کنند که قیمت BLUR در پایان سال ۲۰۲۳ به حدود ۰٫۸ دلار، در سال ۲۰۲۵ به حدود ۱٫۳ دلار و در سال ۲۰۳۰ به حدود ۶٫۸ دلار خواهد رسید؛ البته، این پیش‌بینی‌ها نباید به عنوان مشاوره سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند و همواره قبل از سرمایه‌گذاری، خودتان تحقیقات لازم را انجام دهید.

   گفتار پایانی

   در بازار Blur، معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند NFT‌ها و دارایی‌های دیجیتالی را از بازارهای دیگر با نقدینگی فوری بررسی و خریداری کنند یا معاملات NFT را سفارش دهند. اکوسیستم Blur در نظر دارد با ساختار کارمزد مناسب برای معامله‌گران، آن را در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها، به بازاری راحت‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر تبدیل کند. این ساختار به Blur کمک خواهد کرد تا خیلی سریع، سهم بازار عمده‌ای را در فروش NFT به دست آورد.

   پس از اینکه Blur کارمزدهای معاملاتی را برای خریداران و فروشندگان حذف کرد، دیگر پلتفرم‌های برتر از جمله OpenSea هم مجبور به انجام همین کار شدند. علاوه‌بر‌این، Blur مانند سایر بازارها به حق امتیاز سازنده احترام می‌گذارد؛ این حق قابل تنظیم است و به معامله‌گران NFT اجازه می‌دهد درصد مدنظر خود را انتخاب کنند. تمام آنچه گفته شد دلایلی است که Blur به سرعت به یکی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی NFT تبدیل شد و از OpenSea به عنوان رهبر بازار NFT در رتبه‌بندی حجمی، پیشی بگیرد.

   علاوه‌بر‌این، دارندگان ارز دیجیتال BLUR می‌توانند با رای دادن به پیشنهادهای بهبود (BIP) در مدیریت پروتکل شرکت کنند و این نشان‌دهنده اراده این پروژه بر حاکمیت کامیونتی است.

   سوالات متداول

   • ارز دیجیتال BLUR چیست؟

   ارز دیجیتال BLUR، توکن حاکمیتی پلتفرم Blur است که امکان خرید، فروش، مزایده، و اجاره NFT‌ها را برای کاربرانش فراهم می‌کند.

   • چگونه می‌توان با ارز دیجیتال BLUR در بازار NFT شرکت کرد؟

   برای شرکت در بازار NFT با ارز دیجیتال BLUR، ابتدا باید به وب‌سایت رسمی Blur.io رفته و با انتخاب Connect Wallet، کيف پول خود را به سایت وصل كنيد. سپس، NFT‌های مورد علاقه خود را جستجو، مشاهده، خرید، فروش، مزایده، و اجاره کنید.

   • مزایای داشتن ارز دیجیتال BLUR چیست؟

   شما با نگه داشتن ارز دیجیتال BLUR، می‌توانید به عنوان صاحب حق رأی در پلتفرم Blur فعالیت داشته باشید، در تصمیمات و راهبردهای آن شرکت کنید، از کارمزد صفر لذت ببرید و هزینه‌های تراکنش خود را کاهش دهید و سود کسب کنید.

   مبین حسینی

   زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

   مطالب نویسنده
   اشتراک گذاری:

   مطالب مشابه

   دیدگاه‌ها
   در پاسخ به دیدگاه کاربر