بند پروتکل (BAND) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND)

تاریخ انتشار: 12 بهمن 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 5 اسفند 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
بند پروتکل (BAND) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND)

همان‌طور که می‌دانید قراردادهای هوشمند از بزرگترین پدیده‌ها در حوزه بلاک‌چین هستند؛ اما، یکی از مشکلات آن ارتباط ضعیف با داده‌های خارج از بلاک چین است. به همین دلیل اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز حوزه دیفای اطلاعات را از صرافی‌های متمرکز دریافت می‌کنند. در این نوشتار قصد داریم در مورد یک پروتکل غیرمتمرکز به نام بند پروتکل (BAND) پرداخته و اطلاعات دقیقی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم پس از مطالعه اطلاعات بسیار خوبی را در مورد بند پروتکل (BAND) و ارز دیجیتال آن به دست آورید.

خرید ارز دیجیتال بند پروتکل

بند پروتکل (BAND) چیست؟ 

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز حوزه دیفای می‌بایست اطلاعات را از صرافی‌های متمرکز دریافت کنند. برای این کار می‌توان از یک پل بین بلاک چین‌های واقعی و مجازی استفاده کرد. بند پروتکل (BAND) یک اوراکل غیرمتمرکز و بین زنجیره‌ای است تا قراردادهای هوشمند تمام داده‌های خارجی را به صورت مقیاس‌پذیر گردآوری کرده و به یکدیگر متصل کنند. چین لینک نیز نوعی اوراکل غیرمتمرکز بر بستر اتریوم است که همه محدودیت‌های اتریوم مانند مقیاس‌پذیری پایین و کارمزد تراکنش بالا را دارد. اما بند پروتکل برخلاف چین لینک، بلاک چینی به نام بند چین دارد. این بلاک چین برای محاسبات اوراکل‌ها استفاده می‌گردد. داده‌ها پس از گردآوری، تایین اعتبار شده و در اختیار سایر بلاک چین‌ها قرار می‌گیرند. از طرفی اوراکل چین لینک دارای محدودیت‌های زمان و تراکنش بالا رو به رو است اما بند پروتکل (BAND) تمامی این محدودیت‌ها را از جمله زمان و کارمزد تراکنش را بهینه می‌کند. این پروتکل بستری را مهیا می‌کند تا توسعه دهندگان بتوانند اسکریپت‌های خود را بسازند. بند پروتکل نیز مانند اکثر شبکه‌های بلاک چینی دارای ارز دیجیتال مخصوص به خود با نام BAND هستند. بند یک توکن ERC-20 و توکن اصلی شبکه است.

نماد اختصاری بند

نماد اختصاری بندنماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری بند، BAND است که فقط کافیست با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جستجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  بند پروتکل (BAND) توسط چه تیمی ساخته شده است؟

  این پروتکل در سال ۲۰۱۷ توسط سوراوویس سریناواکون (Soravis Srinawakoon) که هم اکنون مدیرعامل بند پروتکل است به همراه پال چونپیامی (Paul Chonpiami) و سوراویت سوریاکام (Sorawit Suriyakam) راه اندازی شد.

  سوراوویس سریناواکون قبل از این پروژه مهندس نرم‌افزار در شرکت اریکسن و همچنین مشاور مدیریتی در بوستون بود. چونپیامی نیز دارای شغل طراحی وب در تورفمپ و دوره‌ای را به عنوان مهندس در تریپ ادوایزر سپری کرد. پس از آن سمت مدیریت تولید بند پروتکل را عهده دار شد. سوریاکام نفر سوم این گروه یک مهندس ماهر در دراپ باکس و کورا بود و هم اکنون مدیر ارشد فناوری در بند پروتکل است. این سه نفر از عوامل اصلی شبکه بند هستند اما غیر از این‌ها نیز نام ۲۰ نفر در صفحه لینکدین پروتکل بند آمده است که هر یک نقش پررنگی در این شبکه دارند. این پلتفرم غیر از افراد متخصص از جمله مهندس، برنامه‌نویس و توسعه دهنده شامل سرمایه گذاران قدرتمندی از جمله سکویا کپیتال، دونامو و شرکا، گروه اسپارتان و بایننس است.

  هدف از ساخت بند پروتکل (BAND)

  هدف بند پروتکل جمع آوری اطلاعات دنیای واقعی و ارائه آن‌ها بر روی بلاک چین است. همچنین مرتبط کردن APIها به قراردادهای هوشمند برای مبادلات سریع اطلاعات درون و برون زنجیره‌ای در بلاک چین است و در پی آن بهینه کردن زمان و هزینه تراکنش هاست.

  هدف از ساخت بند پروتکل (BAND)

  کاربردهای بند پروتکل (BAND)

  اولین کاربرد توکن بند پروتکل این است که قراردادهای هوشمند می‌بایست کارمزد را از طریق ارز دیجیتال BAND پرداخت کنند که البته مستقیما به عنوان پاداش در اختیار نودهای شبکه قرار می‌گیرد. هر چه استفاده از اوراکل بند بیشتر باشد، تقاضای توکن BAND نیز بیشتر می‌شود. دومین کاربرد رمزارز BAND استیکینگ است. بند چین از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند که امنیت شبکه از طریق استیکینگ تامین می‌گردد.

  بند پروتکل (BAND) چگونه کار می‌کند؟

  در این قسمت قصد داریم کارکرد بند را با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید یک اپلیکیشن غیرمتمرکز قصد دارد داده‌های مرتبط را با قیمت یک رمزارز در پلتفرم بایننس دریافت کند. بنابراین باید از طریق توکن بند (جهت پرداخت کارمزد) درخواست را به اوراکل بفرستد. گروه‌های پروتکل بند نیز از طریق API به صرافی بایننس متصل شده و داده را دریافت می‌کنند. پس از اجماع و تایید اعتبار، آن را برای اپلیکیشن ارسال می‌کنند. پس بند پروتکل مانند پلی بین Dappها و محیط بیرون بلاک چین عمل می‌کند.

  زمان بلوک شبکه بند پروتکل بین ۳ تا ۶ ثانیه است.

  مزایای بند پروتکل (BAND)

  • ارائه راهکاری برای سریع‌تر و بهینه‌تر عمل کردن
  • سازگاری با انواع قالب‌های توسعه بلاک چین و قراردادهای هوشمند
  • دارای امنیت بالا
  • قابلیت انتقال داده بین بلاک چین‌ها
  • ایجاد اوراکل بدون نیاز به اجازه

  معایب بند پروتکل (BAND)

  چین لینک در حال حاضر رقیب قدرتمند بند پروتکل است و بند پروتکل هنوز امتحان خود را پس نداده است.

  نحوه استخراج یا تولید بند (BAND)

  بند پروتکل ارز دیجیتال BAND را توسط پیشنهاد عرضه اولیه بر بستر صرافی بایننس ارائه کرد. در سپتامبر ۲۰۱۹ و در فروش اولیه توکن بند، ۲۷.۳۷ درصد از کل ذخایر این توکن به فروش رفت. مجموع ذخایر آن ۱۰۰ میلیون توکن است که از این مقدار حدود ۲۰ درصد در حال گردش است. به طور کلی ۲۰ درصد از توکن‌ها به توسعه دهندگان و تیم پشتیبانی، ۵ درصد به مشاوران، ۲۵.۶۳ درشد به اکوسیستم بند پروتکل اختصاص یافته است.

  هدف از ساخت بند پروتکل (BAND)

  بهترین کیف پول‌های بند پروتکل (BAND)

  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگه‌داری یا معامله ارز دیجیتال BAND را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال BAND را به شما معرفی می‌کنیم.

  انواع کیف پول سخت افزاری بند

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ بند

  • کیف پول موبایلی تراست ولت (Trust Wallet)
  • کیف پول موبایلی و دسکتاپ اتمیک (Atomic wallet)
  • کیف پول کوین بیس ولت (Coinbase Wallet)

  مقایسه بند پروتکل (BAND) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال بند پروتکل (BAND) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه BAND در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

  قیمت اکنون بند ۵.۷۲ دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۴۸.۲۷۷ دلار در حال حاضر (۱۱ دسامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های بند ۱۰۰ میلیون بوده که ۳۵.۲ میلیون آن تا به حال عرضه شده است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه بند ۳۰۶ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. بند در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه اندازی شده است. سهم بیت کوین از بازار رمزارزها به تنهای ۳۸.۷۷ درصد است در حالی که سهم ارز دیجیتال بند ۰.۰۰۸ درصد از بازار است.

  پیش بینی وضعیت آینده بند پروتکل (BAND)

  پیش بینی وضعیت آینده بند پروتکل (BAND)

  همان طور که متوجه شدید رقیب بزرگ بند پروتکل، چین لینک است که به نظر می‌رسد برای رسیدن به چین لینک راه طولانی در پیش دارد. اما با توجه به اهداف و بهینه‌سازی‌هایی که بر روی برخی از محدودیت‌های چین لینک وجود دارد بسیاری از اساتید این حوزه پیش بینی‌های امیدوارکننده‌ای را در خصوص پیشرفت بند پروتکل و ارز دیجیتال BAND ارائه داده اند. پروتکل بند می‌تواند چین لینکی برای بلاک چین‌های غیراتریومی باشد.

  گفتار پایانی!

  پروژه بند پروژه‌ای بسیار جذاب با کارایی بسیار بالا است زیرا به اوراکل‌ها برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکزی نیاز است. اوراکل‌ها نیز به اندازه خود بلاک چین مهم هستند بنابراین باعث می‌شوند تا بلاک چین‌ها به عنوان کامپیوترهای جهانی با ارزش باشند. ارز دیجیتال اختصاصی بند پروتکل، BAND نام دارد. با توجه به تاریخچه قیمتی، ویژگی‌ها و قابلیت‌های کارآمد پیش‌بینی می‌شود قیمت آن بالا رفته و ارزش آن نیز بیشتر شود.

  سوالات متداول!

  • بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال BAND کدام‌ها هستند؟

  این توکن با انواع کیف پول‌های تراست ولت (Trust Wallet)، کوبو ولت (Coinbase Wallet)، اتمیک ولت (Atomic Wallet) و لجر ولت (Ledger Wallet) سازگار است.

  • ارز دیجیتال BAND را از کجا می‌توان خرید؟

  این توکن را می‌توان از صرافی‌های متمرکزی مانند بایننس یا صرافی‌های غیرمتمرکز مانند کایبر نتورک (Kyber Network) و یونی سواپ (Uniswap) خریداری و معامله کرد.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

  میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

  پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

  شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر