فیوژنیست: بازی بلاک چینی با ارز دیجیتال ACE که قرار است بازار را تغییر دهد

تاریخ: 11 بهمن 1402
زمان مطالعه:  9 دقیقه
فیوژنیست: بازی بلاک چینی با ارز دیجیتال ACE که قرار است بازار را تغییر دهد

تلاش‌ها برای نجات محیط‌زیست با حرص و طمع انسانی همخوانی نداشت؛ در سال 2800، زمین تا حد زیادی غیرقابل سکونت شد و جنگ‌های عظیمی به راه افتادند. سفرهای فرافضایی ممکن شده بود، اما سیارات قابل سکونت برای انسان به سختی یافت می‌شدند. فناوری رادیکال و بسیار تجربی به وجود آمده بود که هوش انسان را از طریق تشریح کامل مغز به نوع دیجیتالی آن منتقل می‌کرد، به این صورت که حافظه را رمزگشایی و به کد تبدیل کرده و عملاً انسان‌ها را به نوعی هوش مصنوعی تبدیل می‌کرد.

Fusionist ها، شروع به کاوش در جهان و یافتن مکان‌های قابل سکونت برای توالی‌های DNA شکل‌های انسانی خود رفتند تا بشریت را در سراسر کهکشان نجات دهند.

فیوژنیست (ACE) چیست؟

فیوژنیست (Fusionist) نوعی بازی AAA است که به طور مستقل توسعه داده شده است. بازی‌های AAA یا تریپل اِی، به بازی‌هایی اشاره دارند با بالاترین بودجه توسعه‌یافته، کیفیت گرافیکی بالا و گیم‌پلی روانی دارند و معمولاً هم به فروش بالایی دست پیدا می‌کنند. این بازی‌ها در زمان انتشار نمره‌های بالایی از مجلات و وب‌سایت‌های معتبر دریافت کرده و با توجه به نمرات خوبشان، اغلب فروشی بالاتر از ۱ میلیون نسخه دارند.

در بازی فیوژنیست از موتور Unity برای کلاینت و HDRP (مخفف High Definition Render Pipeline) در رندر، برای دستیابی به جلوه‌های بصری چشمگیر استفاده شده است. علاوه بر این، کلاینتی سبک هم با استفاده از فناوری Unity WebGL توسعه داده شده تا بتوان این بازی را روی رایانه‌های شخصی یا گوشی‌های همراه اجرا کرد و دسترسی کاربر را به حداکثر رساند.

فیوژنیست (ACE) چیست؟

فیوژنیست (ACE)، شرکت بازی مبتنی بر بلاک چین است که در حال حاضر سه بازی با NFTهای کلکسیونی ارائه می‌دهد و تمرکزش بر ارائه مقیاس‌پذیرترین و پایدارترین بازی‌های نسل بعدی Web3 برای بازیکنان در سراسر جهان است. این پروژه ترکیبی از بازی بلاک چینی Fusionist و بازی/لایه زیرساخت Endurance است. ارزش پیشنهادی Endurance و Fusionist حول ادغام فناوری پیشرفته بلاک چین با تجربه‌های بازی با کیفیت بالا متمرکز بوده که محیط بازی منحصربه‌فرد و جذابی را در فضای وب 3 ایجاد می‌کند.

از زمان راه‌اندازی Endurance در ژانویه 2023، بیش از 1٫86 میلیون کیف پول توکن مورد استفاده در این بازی جمع‌آوری کرده و تعداد تراکنش‌های آن هم از 100 میلیون فراتر رفته است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مین نت Endurance چیست؟

  مین نت Endurance، ساید چین یا زنجیره جانبی متمرکز بر سرگرمی دیجیتالی با کارایی بالا است که روی زیرساخت بلاک چینی اثبات‌شده و کاملاً سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) توسعه داده شده است. این ساید چین که توسط Fusion Interactive، استودیوی ساخت بازی تحت وب 3.0 ایجاد شده، توسط کهنه‌کاران صنعت بازی راه‌اندازی شده، تراکنش‌های فوری و کارمزدهای بسیار پایین را تضمین می‌کند و میلیون‌ها تراکنش درون بازی/اجتماعی را قادر می‌سازد تا یکپارچه اجرا شوند.

  شبکه OP-Endurance چیست؟

  شبکه OP-Endurance، نشان‌دهنده رول‌آپ‌های لایه 2 (های) برای لایه یک Endurance است که از فناوری OP Stack بهره می‌برد. فناوری اولیه OP Stack تنها از ساختن رول‌آپ‌های خوش‌بینانه در اتریوم پشتیبانی کرده و از لایه‌های 1 دیگر خارج از اتریوم پشتیبانی نمی‌کند. با این حال، توسعه‌دهندگان کد منبع OP Stack را فورک کردند تا قادر به پشتیبانی از لایه یک Endurance باشد. فرانت‌اند اکسپلورر بلاک چین از آخرین نسخه فرانت‌اند Blockcout استفاده کرده و مشاهده تراکنش‌ها بین لایه یک و لایه دو را امکان‌پذیر می‌کند.

  فیوژنیست (Fusionist) چگونه کار می‌کند؟

  فیوژنیست (Fusionist)، دنیای بازی با NFTهای کلکسیونی است که از 3 نوع گیم‌پلی تشکیل شده است.

  • بازی اول: Colonize (شبیه‌سازی)
  • بازی دوم: Conquer (تاکتیکی مرحله‌ای)
  • بازی سوم: Unite (کاوش، گسترش، بهره‌برداری و جنگیدن)

  بازیکنان نقش فرماندهان Mech را بر عهده می‌گیرند که سیاره(های) خود را اداره، منابع کمیاب را جمع‌آوری، تکنولوژی را ارتقا، نقشه‌های اولیه را برای تولید Mechها اسکن و خطوط تولید می‌سازند. آن‌ها در نبردهای PvP و PvE می‌جنگند، ناوگان کشتی‌های فضایی را برای جنگ بین سیاره‌ای می‌سازند و کهکشان‌ را فتح می‌کنند.

  فیوژنیست (Fusionist) چگونه کار می‌کند؟

  مارکت پلیس Galactic در Fusionist، بازاری برای فرماندهان است تا آیتم‌های درون بازی را مبادله کنند. فرماندهان می‌توانند توکن‌های درون بازی را از صرافی دریافت کرده یا توکن‌هایی را در صرافی برای ارتقای مکانیزم‌های خود به فروش برسانند. در حال حاضر هیچ بازی Play-to-Earn دیگری وجود ندارد که به پای کیفیت واقعی AAA با گیم‌پلی ساده و درعین‌حال اعتیادآور و گرافیک پیشرفته برسد. Fusionist قصد دارد با ایجاد بازی‌هایی که دارای گیم‌پلی ماهرانه، گرافیک و سرعت مناسب برای رقابت و تماشا هستند، زمین‌بازی را تغییر دهد.

  آنچه Fusionist را منحصربه‌فرد می‌کند؟

  فیوژنیست (Fusionist) بازی مستقل وب ۳ است که کیفیت AAA را با فناوری‌های Unity و HDRP ارائه می‌کند. برای اطمینان از رعایت انصاف در بازی، از محاسبات مبتنی بر پشتیبان با پروتکل‌های KCP و flatbuffer استفاده شده که تقلب را به حداقل می‌رساند. کلاینت Unity WebGL هم با کامپیوتر شخصی و موبایل سازگار بوده و به گسترش پایگاه کاربری بازی کمک می‌کند.

  یکی از نوآوری‌های کلیدی Fusionist، بلاک چین Endurance است که ارز دیجیتال ACE تنها توکن آن است. این بلاک چینِ سازگار با EVM، به مقیاس‌پذیری، امنیت و شفافیت با تمرکز بر بازی و برنامه‌های اجتماعی شناخته شده است. اکوسیستم Endurance شامل خدمات کیف پول، ناشران بازی، فناوری بلاک چین و توسعه‌دهندگان است که اکوسیستم قوی و با پتانسیل بالا را ایجاد می‌کند.

  ارز دیجیتال ACE چیست؟

  ارز دیجیتال ACE، دارایی دیجیتالی است که در شبکه بلاک چین فیوژنیست عمل می‌کند. این ارز به‌عنوان توکن بومی در اکوسیستم فیوژنیست شناخته شده و کاربران را قادر می‌سازد تا به خدمات و ویژگی‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) دسترسی داشته باشند و از آن‌ها استفاده کنند. هدف از عرضه ارز دیجیتال ACE، تسهیل انتقال یکپارچه و ایمن ارزش، اجرای قرارداد هوشمند و حکومت غیرمتمرکز در شبکه Fusionist است. علاوه بر این، مشارکت‌کنندگان شبکه را تشویق می‌کند تا از طریق مشارکت و مشارکت در فرایندهای تصمیم‌گیری جامعه‌محور، به رشد و توسعه اکوسیستم آن کمک کنند.

  ارز دیجیتال ACE چه کاربردهایی دارد؟

  ارز دیجیتال ACE، توکن بومی بلاک چین Endurance است و می‌تواند برای کاربردهای زیر استفاده شود:

  • هزینه/درآمد در بازی: برای خرید آیتم‌های درون بازی، برنده‌شدن جوایز و موارد دیگر استفاده می‌شود. محدود به بازی Fusionist نیست و در بازی‌های آینده ساخته‌شده توسط تیم Fusionst و شرکا نیز کاربرد دارد.
  • مدیریت اکوسیستم: برای کاربران برای خرید کالاها و خدمات در کل اکوسیستم Endurance (محصولات اجتماعی، دامنه و غیره) استفاده می‌شود.
  • استیکینگ و حاکمیت: دارندگان ارز دیجیتال ACE می‌توانند با توکن‌های خود، برای اطمینان از امنیت شبکه و همچنین تصمیمات حاکمیت شبکه رأی دهند.
  • پرداخت کارمزد در بلاک چین Endurance: به‌عنوان کارمزد برای تمام تراکنش‌هایی که در بلاک چین Endurance انجام می‌شود، کاربرد دارد.

  درک نحوه تعامل کاربران با پروژه

  پلتفرم Fusionist، رابط بصری را در اختیار کاربران قرار داده و به آنها اجازه می‌دهد به‌راحتی با پروژه تعامل داشته باشند. از طریق این پلتفرم، کاربران می‌توانند توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند و با رأی‌دادن در مورد تصمیمات مهم، در اداره جامعه شرکت کنند. علاوه بر این، پلتفرم Fusionist طیف وسیعی از ویژگی‌ها مانند ییلد فارمینگ و وام‌دهی را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند به کمک آن‌ها بازدهی خود را به حداکثر برسانند و به طور کامل از مزایای خدمات دیفای فیوژنیست استفاده کنند. به‌طورکلی، طراحی کاربرپسند و ویژگی‌های جامع این پلتفرم، آن را هم برای علاقه‌مندان باتجربه و هم برای تازه‌واردان به فضای کریپتو، به پلتفرمی جذاب تبدیل می‌کند.

  درک نحوه تعامل کاربران با پروژه

  برای به دست آوردن ارز دیجیتال ACE، کاربران می‌توانند فرایندی ساده را دنبال کنند. ابتدا باید از پلتفرم Fusionist بازدید کرده و حساب کاربری در آن ایجاد کنند. هنگامی که حساب کاربری آنها راه‌اندازی شد، می‌توانند کیف پول دیجیتال خود را به پلتفرم متصل کنند. سپس به بخش توکن رفته و گزینه به دست آوردن ارز دیجیتال ACE را انتخاب کنند.

  ارز دیجیتال ACE چه ویژگی‌هایی دارد؟

  ارز دیجیتال ACE، توکن اصلی Endurance است که برای کاربران امکان تعامل و کسب درآمد در بازی فیوژنیست را فراهم می‌کند.

  حداکثر عرضه ارز دیجیتال ACE برابر با 147,000,000 واحد است که از این مقدار ۷ درصد به لانچ پول بایننس، ۱۵ درصد به تیم توسعه‌دهنده، ۲۲٫۵ درصد به سرمایه‌گذاران، ۱۱٫۶ درصد به صندوق اقتصادی، ۲۷ درصد به استخر پاداش‌دهی، ۹ درصد به خزانه داری/ذخیره، ۳٫۵ درصد به مارکتینگ، ۳٫۴ درصد به ایردراپ Nexus Bond و ۱ درصد هم به سرمایه اولیه برای پروموت OKX اختصاص دارد.

  ارز ACE روی چه شبکه‌ای (هایی) فعال است؟

  شبکه Fusionist، پروژه بازی بلاک چینی و لایه زیرساخت بازی/اجتماعی است که از فناوری‌های Unity و HDRP برای ارائه گرافیک و گیم‌پلی با کیفیت بالا استفاده می‌کند. ارز دیجیتال ACE، توکن بومی شبکه بلاک چین Endurance با استاندارد ERC-20 است که برای پشتیبانی از بازی و پلتفرم Fusionist ایجاد شده و در حال حاضر روی شبکه اتریوم فعال است.

  نقشه راه فیوژنیست چیست؟

  فیوژنیست می‌خواهد در سه‌ماهه اول 2024، لایه دو Endurance و OP-Endurance را راه‌اندازی کرده بازی جدیدی را هم در OP-Endurance عرضه کند. در سه‌ماهه دوم نوبت به ارتقای مین نت Endurance برای پشتیبانی از مکانیزم اثبات دانش صفر (ZK) و راه‌اندازی رسمی Fusionist می‌رسد و در سه‌ماهه سوم 2024 هم اکوسیستم بازی Endurance با بیش از 20 محصول گسترش خواهد یافت.

  آلفا پرستیژ (Alpha Prestige) چیست و چه ارتباطی با فیوژنیست دارد؟

  فیوژنیست (Fusionist) فعالیت خود را با آلفا پرستیژ (Alpha Prestige)  آغاز کرد، سیستم پاداش‌دهی و تعامل با کاربر متمرکز، که با موفقیت توانست بیش از 130 هزار کاربر وب 3 با کیفیت بالا را جذب کند. درواقع Endurance ارتقای غیرمتمرکز Alpha Prestige است که روی سایدچین خود ساخته شده است.

  آشنایی با مرورگر (اکسپلورر) شبکه Fusionist

  اکسپلورر شبکه Fusionist، ابزاری در فضای وب است که به شما امکان مشاهده و بررسی فعالیت‌های روی شبکه بلاک چین Endurance را می‌دهد. با استفاده از این مرورگر، شما می‌توانید اطلاعاتی مانند تعداد بلوک‌ها، تراکنش‌ها، حساب‌ها، توکن‌ها، قراردادهای هوشمند، انرژی، کارمزد و غیره را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید جزئیات هر بلوک، تراکنش، حساب یا توکن را مشاهده کنید و از قابلیت‌هایی مانند جستجو، فیلتر، مرتب‌سازی و نمودارها استفاده کنید.

  ارز دیجیتال ACE چه ویژگی‌هایی دارد؟

  مرورگر شبکه Fusionist به شما کمک می‌کند تا بهتر با شبکه بلاک چین Endurance و پروژه Fusionist آشنا شده و از امکانات و ویژگی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید؛ برای دسترسی به مرورگر شبکه Fusionist، می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

  نحوه تعویض شبکه Endurance

  همان‌طور که گفتیم شبکه Endurance، شبکه بلاک چینی است که برای پشتیبانی از بازی و پلتفرم اجتماعی Fusionist طراحی شده است. برای تعویض شبکه Endurance، باید از کیف پولی استفاده کنید که با این شبکه سازگار باشد. یکی از این کیف پول‌ها، کیف پول Fusionist Wallet است. بعد از نصب کیف پول، باید آدرس کیف پول خود را در قسمت تنظیمات وارد کنید و سپس در قسمت Network، گزینه Endurance را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که کیف پول شما به شبکه Endurance متصل شود و بتوانید از ارز دیجیتال ACE و سرویس‌های مربوط به آن استفاده کنید.

  نحوه اضافه‌کردن شبکه Endurance به متامسک

  در پلتفرم فیوژنیست در برگه Endurance روی Add Network در MetaMask کلیک کنید، سپس Add a network manually را انتخاب کرده و اطلاعات زیر را وارد کنید:

  فهرست محتوا
  نام شبکه Endurance
  URL RPC جدید https://rpc-endurance.fusionist.io
  شناسه زنجیر 648
  نماد ارز ACE
  URL اکسپلورر بلاک https://explorer.endurance.fusionist.io/

  در نهایت روی گزینه Save کلیک کنید.

  BOAT چیست؟

  BOAT مخفف Bound On-Chain Achievement Token است و به توکن‌های غیرقابل‌انتقال و غیرقابل‌معامله‌ای اشاره دارد که برای خرید با ارز دیجیتال ACE در دسترس هستند و امتیازات ویژه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و پتانسیل کسب درآمد ارز دیجیتال ACE را افزایش می‌دهند. BOATها را نمی‌توان انباشت کرد: فقط بالاترین تعداد BOADهای موجود در زمانی معین، مؤثر خواهند بود. به این معنی که اگر شما BOAT مرحله 2 و مرحله 1 را در اختیار داشته باشید، فقط توکن‌های مرحله 2 برای‌تان فعال خواهد بود.

  یکی از موارد استفاده اولیه BOAT افزایش پتانسیل درآمد روزانه ارز دیجیتال ACE و همچنین ارائه مزایا و مزایای مختلف مرتبط با بازی است.

  چگونه BOAT را مینت کنیم؟

  تمام BOATها را می‌توان با ارز دیجیتال ACE به دست آورد، اما تحت شرایطی مشخص!

  • تمام «درآمد» فروش از BOATها به صورت دو هفته‌ای 100 درصد سوزانده می‌شود.
  • با توجه به نتایج محاسبات، درآمد حاصل از BOATهای خریداری شده توسط کاربران، 63 درصد از عرضه را در 60 روز اول ACE تشکیل می‌دهد.

  بررسی آینده و پیش‌بینی روند ارز فیوژنیست

  برای پیش‌بینی آینده و روند ارز فیوژنیست (ارز دیجیتال ACE)، باید به عوامل مختلفی مانند راهکارها، اهداف، توسعه‌ها و تقاضای بازار توجه کنیم. بر اساس تحلیل‌های موجود، این ارز دارای پتانسیل رشد و سودآوری بالایی است و می‌تواند در آینده به یکی از پروژه‌های موفق و پرطرفدار در حوزه بازی و اجتماعی بلاک چین تبدیل شود. البته این پیش‌بینی به شرط رفع چالش‌ها و مشکلات فنی و امنیتی و همچنین افزایش همکاری‌ها و پارتنرشیپ‌ها با سایر پلتفرم‌ها و صنایع مرتبط ممکن است.

  کیف پول مناسب برای ذخیره ارز دیجیتال ACE

  برای ذخیره ارز دیجیتال ACE، می‌توانید از کیف پول‌هایی استفاده کنید که با توکن‌های ERC-20 سازگار باشند. برخی از این کیف پول‌ها عبارتند از:

  • کیف پول Fusionist Wallet که برای پشتیبانی از پروژه Fusionist طراحی شده و امکان اتصال به شبکه بلاک چین Endurance را فراهم می‌کند. این کیف پول از ارز دیجیتال ACE و سایر توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند و قابلیت‌هایی مانند خرید و فروش، استیکینگ، حاکمیت و انجام فعالیت‌های اکوسیستم را ارائه می‌دهد.
  • کیف پول متامسک
  • کیف پول تراست والت

  موارد بالا تنها برخی از کیف پول‌هایی هستند که می‌توانید برای ذخیره ارز دیجیتال ACE استفاده کنید. برای انتخاب کیف پول مناسب، باید به معیارهایی مانند امنیت، رابط کاربری، ویژگی‌ها و بودجه خود توجه کنید. البته شما برای خریدوفروش آسان و انجام معاملات با ارز دیجیتال ACE می‌توانید از کیف پول صرافی بیت پین نیز استفاده کنید. این کیف پول با قابلیت ذخیره‌سازی سخت‌افزاری، از دارایی شما محافظت کرده و استفاده از آن بسیار ایمن و راحت خواهد بود.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر