تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال: بررسی چند معیار آن چین، عملکرد بیت کوین و آلت کوین‌ها

تاریخ انتشار: 10 تیر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 2 آذر 1402
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل هفتگی بیت پین

در هفته گذشته قیمت بیت کوین توانست به بالاترین سطح سال 2023 در 31,431 دلار برسد. رسیدن به مقاومتی که پیش از این در آوریل از آن ریجکت شده بود، باعث شد که از مومنتوم صعودی کاسته شود. روند نمودار هفتگی همچنان بولیش است و ساختاری که با تشکیل کف و سقف‌های بالاتر شکل گرفته است، به قوت خود باقیست. در ادامه در ویدیویی کوتاه نمودار تکنیکال را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل آن چین

در ادامه به چند شاخص آن چین نگاهی کوتاه خواهیم داشت. رشد قیمتی اخیر باعث شد که درصد کوین‌های در سود از 61 درصد به 78 درصد افزایش یابد – که رقمی چشمگیر است. آخرین بار که این میزان کوین در سود بوده است مربوط به زمانی است که قیمت در حوالی 47 هزار دلار بوده است. نمودار بیت کوین‌های در سود بحث ETFهای بیت کوین همچنان داغ است و این شور و هیجان را می‌توان در نمودار Fund Holding نیز مشاهده کرد. این شاخص که میزان نگهداری شده توسط هلدینگ‌های دارایی‌های دیجیتال مانند تراست و ETFها را نشان می‌دهد، از تقریبا 686,000 به 694,500 رسیده است که نشان‌دهنده این است که تقاضا برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم رو به افزایش است.

نمودار fund holding در هفته گذشته انتقال بیت کوین توسط ماینرها به صرافی نیز مورد بحث تحلیلگران آن چین قرار گرفت. طبق داده‌های کریپتوکوآنت در یک ماه گذشته ذخایر ماینرها رو به کاهش بوده و از 1,845,881 به 1,839,080 کوین رسیده است. بالا رفتن هش ریت و سختی شبکه را می‌توان از دلایلی برشمرد که باعث فشار بر ماینرها برای تامین هزینه‌های جاری خود شده است. نمودار miner reserve در بازار آلت‌کوین‌ها هم پروژه‌های زیادی سودهای دو رقمی را در طی 7 روز ثبت کردند. ارزهای دیجیتال برتر با توجه به اخبار فاندامنتال منتشر شده برای پروژه Compound و رشد 120 درصدی قیمت در سه هفته گذشته، انتظار می‌رود قیمت تا مقاومت 65 دلار پیشروی کند – مقاومتی که نزدیک به 400 روز است در زیر آن معامله می‌شود. اگر ارز دیجیتال COMP بتواند این سطح عبور کند، روند صعودی می‌تواند تا حوالی 90 دلار ادامه یابد.

خرید کامپوند | COMP

تحلیل ارز دیجیتال کامپوند comp

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  رویدادهای کلان اقتصادی

  آخرین گزارش مشاغل ایالات متحده

  آخرین به‌روزرسانی‌ها در مورد بازار کار هفته آینده منتشر خواهد شد. در روز پنجشنبه، اداره آمار کار (BLS) گزارش بازگشایی‌های شغلی و بررسی گردش کار (JOLTS) را منتشر خواهد کرد که تعداد فرصت‌های شغل ایجاد شده، استخدام‌ها و جدایی‌ها را برای ماه می ردیابی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود فرصت‌های شغلی در ماه گذشته از 10.1 میلیون در آوریل به 9.9 میلیون نفر کاهش یابد. گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ژوئن روز جمعه منتشر خواهد شد. اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که کارفرمایان ایالات متحده در ماه ژوئن 200,000 شغل ایجاد کردند که از افزایش بیش از حد انتظار 339,000 نفر در ماه می کاهش یافته است، در حالی که انتظار می‌رود نرخ بیکاری بدون تغییر در 3.7٪ باقی بماند. اگر رشد شغلی از انتظارات فراتر رود، می‌تواند به افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو برای کاهش اقتصاد و تورم کمک کند.

  صورت‌جلسه FOMC

  روز چهارشنبه، فدرال رزرو صورت‌جلسه‌ای از آخرین نشست FOMC که در اوایل ماه جاری برگزار شد، منتشر می‌کند، جایی که بانک مرکزی ایالات متحده پس از افزایش 10 بار متوالی نرخ بهره از مارس سال گذشته، در تلاش برای مهار بالاترین تورم در چهار دوره اخیر، نرخ بهره را ثابت نگه داشت. معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو در نشست سیاست‌گذاری بعدی خود در ماه جولای، با احتمال تقریباً 90 درصدی 25 واحد پایه نرخ بهره را افزایش خواهد داد. این نرخ معیار وجوه فدرال را در محدوده 5.25 تا 5.5 درصد قرار می‌دهد که بالاترین میزان در 22 سال گذشته است.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر