تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال: بررسی عملکرد بیت کوین و آلت‌کوین‌ها

توسط مبین حسینی
|
3 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال: بررسی عملکرد بیت کوین و آلت‌کوین‌ها

هفته گذشته هفته‌ای پر از رویدادهای مهم در صنعت کریپتو بود: از داغ شدن بحث قانونگذاری توسط SEC گرفته تا ثبت‌نام کمپانی‌های بزرگ برای ETF اسپات بیت کوین.

رویدادهای مرتبط با ETF بیت کوین را بازار سیگنالی صعودی در نظر گرفت؛ زیرا باعث ورود وجوه سرمایه‌گذاران سازمانی به بازار می‌شود. بر همین اساس قیمت بیت کوین، در یک رالی صعودی، در طی 7 روز نزدیک به 20 درصد افزایش یافت و از روند نزولی که از اواسط آوریل شروع شده بود، خارج شد.

قیمت در حال حاضر مجدد به مقاومت در 31,000 دلار رسیده است که پیش از این، 70 روز قبل از آن ریجکت شده بود.

در ویدیو زیر به بررسی نمودار تکنیکال خواهیم پرداخت و در ادامه چندین معیار آن چین، آلت‌کوین‌های با بیشترین سود و رویدادهای کلان اقتصادی را نگاهی خواهیم انداخت.

لازم به ذکر است تحلیلگران آن چین رشد قیمتی اخیر را به افزایش عرضه استیبل کوین TUSD نسبت می‌دهند؛ زیرا عقیده دارند عرضه مینت شده برای خرید بیت کوین مصرف شده است. این استیبل کوین – که مورد حمایت بایننس نیز قرار گرفته است – این روزها در مرکز اخبار قرار گرفته و توانسته است جایگاه مناسبی در بین بزرگان کسب کند.

تحلیل آن چین

در ادامه به بررسی چند داده آن چین خواهیم پرداخت.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  موجودی بیت کوین در صرافی‌ها رو به کاهش است و در یک ماه گذشته 100 میلیون کوین از صرافی‌ها خارج شده است. دلیل این امر را می‌توان به عدم قطعیت به وجود آمده به خاطر مشکلات صرافی‌های بایننس و کوین بیس جستجو کرد.

  تحلیل آن چین بیت کوین - All exghange reverse

  معیار Exchange reverse با میانگین متحرک 30 روزه

  شاخص SOPR برای هولدرهای کوتاه مدت بر روی خط 1 قرار دارد. این شاخص از متوسط تقسیم قیمت فروش (آخرین جابجایی) بیت کوین بر قیمت خرید به دست می‌آید. زمانی که بالای 1 است، این‌طور تفسیر می‌شود که سرمایه‌گذاران کوین‌های خود را در سود جابجا می‌کنند/ به فروش می‌رسانند.

  سطح 1 اغلب به عنوان حمایت و مقاومت در روندهای نزولی و صعودی در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر نیز نقش حمایتی خود را به خوبی ایفا و قیمت رشد قابل توجهی کسب کرد.

  شاخص short-term holderes SOPR - دیتای آن چین بیت کوین

  معیار Short term Holders SOPR با میانگین متحرک 30 روزه

  آلتکوین‌هایی که در هفته پیش بیشترین سود رو کسب کردند عبارتند از:

  • بیتکوین کش (BCH)
  • پپه کوین (PEPE)
  • بیت کوین اس وی (BSV)
  • استکس (STX)
  • کانفولکس (CFX)
  • ای کش (XEC)
  • کاوا (KAVA)
  • اتریوم کلاسیک (ETC)

  ارزهای برتر تیر 1402

  بیتکوین کش توانسته است با رشد نزدیک به 100 درصدی خود از ناحیه رنج نزولی خود خارج شود. مقاومت بعدی این روند صعودی را می‌توان در حوالی 210 تا 220 دلار در نظر گرفت هرچند پولبکی به مقاومت شکسته (که اکنون تبدیل به حمایت شده است) در 160 تا 150 دلار انتظار می‌رود.

  تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

  رویدادهای کلان اقتصادی

  روز جمعه، دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی (BEA) ایالات متحده شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را برای ماه می منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها در ماه گذشته پس از افزایش 0.4 درصدی در ماه آوریل، 0.2 درصد افزایش یافته باشد – و احتمالاً 4.1 درصد به صورت سالانه افزایش یافته‌اند که از 4.4 درصد در آوریل کاهش یافته است.

  فدرال رزرو نرخ تورم PCE سالانه 2% را به عنوان بخشی از دستور دوگانه خود یعنی ثبات قیمت و اشتغال کامل هدف‌گذاری کرده است.

  شاخص قیمت PCE معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است؛ زیرا تصمیمات مصرف‌کنندگان را با دقت بیشتری نسبت به شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ردیابی می‌کند. در حالی که CPI از یک سبد ثابت از کالاها و خدمات استفاده می‌کند، اجزای شاخص قیمت PCE بیشتر به روز می‌شوند تا تغییر سلیقه و ترجیحات مصرف‌کننده را منعکس کنند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر