لانچ پد بایننس چیست؟ آشنایی با پلتفرم جذب سرمایه صرافی Binance

تاریخ انتشار: 3 خرداد 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 11 تیر 1402
زمان مطالعه:  8 دقیقه
لانچ پد بایننس

تعداد صرافی‌های رمزارزها در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش پیدا کرده است، با وجود این هنوز هم صرافی‌ بایننس جزء بزرگ‌ترین صرافی‌ها به شمار می‌روند؛ به‌طوری‌ که در حال حاضر بایننس که یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های رمزارزهاست، و توانسته با توجه به حجم معاملات خود به بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بالابودن حجم معاملات تنها دلیل موفقیت بایننس نیست؛ این صرافی ارز دیجیتال به‌دلیل اعتبار بالایی که در دنیای رمزارزها دارد، توانسته است اعتماد بسیاری از فعالان در حوزه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کند؛ همین موضوع سبب شده است تا بایننس در طول سال‌های اخیر به ارائه سرویس‌های جدید بپردازد تا به تقاضایی که برای خدمات این صرافی وجود دارد پاسخ دهد.

بایننس به‌دلیل اعتبار بالایی که از آن برخوردار است، با ارائه سرویس‌های جدید به اکوسیستم فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین سبب شده است تا رشد بالایی در این حوزه رخ دهد؛ به‌طوری‌ که بسیاری از کارشناسان وجود بایننس را یکی از دلایل اصلی پیشرفت در بسیاری از پروژه‌های بلاک‌چینی می‌دانند. برای رشد پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین، بایننس خدمات مختلفی را ارائه داده است تا تمامی توسعه‌دهندگان درصورت برخورداری از ایده‌های جدید بتوانند در مسیر رشد و توسعه گام بردارند. یکی از مهم‌ترین این خدمات پلتفرم لانچ پد بوده است.

بایننس با راه‌اندازی پلتفرم لانچ پد سبب شد تا در مدت‌زمانی کوتاه بسیاری از پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین رشد غیر قابل تصوری را تجربه کنند.

در نگاه اول، پلتفرم لانچ پد سرویسی است که برای کمک به پروژه‌های بلاک‌چین ارائه شده است، اما بایننس با راه‌اندازی این پروژه سبب شد تا سرمایه‌گذاران نیز از مزایای فوق‌العاده‌ای برخوردار شوند. با استفاده از لانچ پد بایننس سرمایه‌گذاران می‌توانند به بهترین شکل ممکن به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین بپردازند و احتمال دستیابی به سودهای موردنظر را به‌شدت افزایش دهند.

 حتما بخوانید:  استاندارد BEP20 چیست؟ آشنایی با توکن نویسی در شبکه بایننس اسمارت‌چین
با وجود اینکه در حال حاضر رقبای زیادی برای لانچ پد بایننس به وجود آمده‌اند، هنوز هم این پلتفرم یکی از بهترین بسترهایی است که توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن استفاده کنند؛ به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته‌ایم شما را با این پلتفرم آشنا کنیم؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بدانید لانچ پد بایننس چیست.

لانچ پد بایننس چیست؟

برای اینکه بدانید لانچ پد بایننس چیست، باید قبل از هر چیز با روش‌های عرضه اولیه توکن در پروژه‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین آشنا شوید. عرضه اولیه توکن یکی از مهم‌ترین مراحل در پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین به شمار می‌رود. در این مرحله پروژه‌ها به ارائه توکن‌های خود به کاربران و سرمایه‌گذاران می‌پردازند تا بدین طریق سرمایه موردنیاز برای انجام اقدامات موردنظر را جذب کنند. برای عرضه اولیه توکن در پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین روش‌های زیادی وجود دارد. یکی از ابتدایی‌ترین روش‌ها این بود که پروژه‌ها به‌صورت کاملاً مستقل به ارائه توکن‌ها به کاربران خود می‌پرداختند، در ازای آن رمزارزهای معتبر را دریافت می‌کردند و با همین روش، موفق به جذب نقدینگی لازم برای پروژه می‌شدند.

عرضه اولیه توکن به‌صورت مستقل چالش‌های مختلفی را برای پروژه‌ها به وجود می‌آورد؛ به‌طوری‌ که بسیاری از پروژه‌ها موفق به جذب سرمایه موردنظر خود نمی‌شدند؛ زیرا افراد کمی وجود داشتند که در عرضه اولیه شرکت می‌کردند. در عرضه اولیه مستقل که به آن ICO گفته می‌شود، سرمایه‌گذاران نیز با مشکلات مختلفی روبه‌رو خواهند بود. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در این روش وجود دارد، این است که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند از اعتبار پروژه‌ها اطمینان حاصل کنند و این یعنی ریسک بالایی در خرید توکن‌ها وجود خواهد داشت.

برای حل تمامی مشکلاتی که به آن اشاره کردیم پلتفرم‌های مختلفی به وجود آمدند که یکی از موفق‌ترین آن‌ها لانچ پد بایننس است. لانچ پد بایننس یکی از معتبرترین پلتفرم‌های IEO یا عرضه اولیه صرافی به شمار می‌رود که در مدت‌زمانی کوتاه توانست نظر بسیاری از فعالان اکوسیستم فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین را به خود جلب کند؛ به‌طوری‌ که بعد از معرفی آن، بسیاری از پروژه‌ها توانستند رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کنند و در مدت‌زمانی بسیار کوتاه به جذب سرمایه خود بپردازند.

یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت لانچ پد اعتبار بالای صرافی بایننس بود.

زیرا سرمایه‌گذاران می‌توانستند به‌راحتی از این موضوع اطمینان حاصل کنند که تمامی اقداماتی که در این پلتفرم انجام می‌شود، توسط مکانیسم‌های مختلف بررسی خواهد شد و همین سبب می‌شود تا ریسک خرید توکن‌ها به‌شدت کاهش پیدا کند و بتوان سرمایه‌گذاری مناسبی را در پروژه‌های جدید انجام داد.

لانچ پد بایننس این امکان را برای سرمایه‌گذاران به وجود آورد تا بتوانند با اطمینان کامل از وجود شرایط مساوی با سایر سرمایه‌گذاران به خرید توکن‌ها بپردازند؛ درحالی‌که در روش ICO این امکان وجود داشت تا پروژه‌ها توکن‌های خود را با حجم و اولویت دلخواه به برخی از سرمایه‌گذاران موردنظر خود ارائه کنند و یک مزیت رقابتی را در اختیار آن‌ها قرار دهند. بایننس با گذشت زمان امکانی را به وجود آورد تا حتی سرمایه‌گذارانی که دارای سرمایه‌های محدود هستند نیز بتوانند به خرید توکن از پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین بپردازند؛ به‌طوری‌ که در حال حاضر برای تمام سرمایه‌گذاران این امکان وجود دارد تا با هر توان مالی در لانچ پد بایننس شرکت کنند.

نحوه فعالیت Launchpad

برای اینکه در Launchpad شرکت کنید، بهتر است قبل از هر چیز بدانید نحوه فعالیت لانچ پد بایننس چیست و این پلتفرم چگونه توکن‌های پروژه‌های جدید را به کاربران خود عرضه می‌کند. بایننس با گذشت زمان و آزمون و خطاهایی که درباره عرضه اولیه پروژه‌ها انجام داده است، در حال حاضر از روشی کاملاً منحصربه‌فرد برای عرضه اولیه استفاده می‌کند تا با استفاده از آن نه‌تنها توسعه‌دهندگان بلکه سرمایه‌گذاران نیز بتوانند با بهترین شرایط ممکن به شرکت در لانچ پد بپردازند و به بهترین شکل ممکن به اهداف موردنظر خود دست پیدا کنند.

درباره اینکه نحوه فعالیت لانچ پد بایننس چیست، بهتر است بدانید پروژه‌های جدید برای شرکت در لانچ پد قبل از هر چیز می‌توانند از مشاوره‌های تخصصی بایننس درباره عرضه اولیه توکن بهره‌مند شوند. این مشاوره‌ها سبب می‌شود تا پروژه‌ها بتوانند خود را با استانداردهای موجود تطبیق دهند تا به افزایش شانس خود برای شرکت در لانچ پد بپردازند. پروژه‌هایی که قصد دارند در لانچ پد بایننس شرکت کنند، باید قبل از هر چیز به پرداخت هزینه بررسی پروژه بپردازند تا مشکلاتی که در پروژه وجود دارد، بررسی شود. بایننس با بررسی مشکلات امنیتی که در پروژه‌ها وجود دارد، این امکان را برای سرمایه‌گذاران به وجود می‌آورد تا بتوانند با کمترین ریسک ممکن به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های موردنظر خود بپردازند.

 حتما بخوانید:  بایننس بریج چیست؟ آموزش کامل کار با Binance Bridge

تمامی پروژه‌هایی که در لانچ پد بایننس شرکت می‌کنند، از فیلترهای مختلف عبور خواهند کرد؛ به همین دلیل بیشتر آن‌ها از اعتبار بسیار بالای برخوردار خواهند شد. بایننس علاوه بر بررسی پروژه‌ها و توکن‌هایی که ارائه می‌دهند، به بررسی دقیق تیم توسعه‌دهندگان و سوابقی که از آن برخوردارند می‌پردازد و پروژه‌هایی را که از بنیان‌گذاران غیرمعتبر برخوردارند، از لیست خود خارج می‌کند. یکی دیگر از اقدامات بایننس برای اعتبارسنجی پروژه‌ها بررسی سرمایه‌گذاران و حامیان مالی پروژه‌هاست. پروژه‌هایی که از سرمایه‌گذاران بزرگ و معتبر برخوردارند، معمولاً با سرعت بیشتری در لانچ پد بایننس ارائه می‌شوند.

درباره اینکه دلیل دیگر بررسی پروژه‌ها از ابعاد مختلف توسط لانچ پد بایننس چیست، باید بدانید بایننس بعد از بررسی‌های دقیقی که انجام می‌دهد، به ارائه اطلاعات دقیق به کاربران خود می‌پردازد. برخی اطلاعاتی که بایننس به بررسی آن‌ها می‌پردازد، تنها برای ارائه به سرمایه‌گذاران و کاربران لانچ پد است تا بتوانند از میان عرضه اولیه‌های مختلفی که وجود دارد، بهترین گزینه را با توجه به اهداف سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنند. بایننس بعد از بررسی پروژه‌ها در صورتی که از ویژگی‌های لازم برخوردار باشند، آن‌ها را در تاریخ مشخصی معرفی می‌کند. کاربرانی که قصد خرید توکن‌ها را دارند، باید از قبل میزان سرمایه موردنظر خود را مشخص کنند که در قسمت‌های بعدی به روش دقیق شرکت در لانچ پد بایننس بیشتر خواهیم پرداخت.

مزایای لانچ پد بایننس

لانچ پد بایننس مزایای بی‌شماری را برای پروژه‌های بلاک‌چین ی و سرمایه‌گذاران به دنبال داشته است به همین دلیل بهتر است بدانید که مزایای لانچ پد بایننس چیست؟ یکی از مهم‌ترین مزایای لانچ بایننس این است که سرمایه‌گذاران می‌توانند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که تمامی پروژه‌هایی که در این پلتفرم ارائه می‌شوند از اعتبار بالایی برخوردار خواهند بود؛ به همین دلیل می‌توانند بدون هیچ‌گونه نگرانی به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های موردنظر خود بپردازند.

درباره اینکه دیگر مزیت لانچ پد بایننس چیست، باید بدانید که لانچ پد این امکان را برای کاربران و سرمایه‌گذاران به وجود آورده است تا بتوانند با سرمایه‌های بسیار کوچک هم به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف بپردازند؛ درحالی‌که در برخی پلتفرم‌ها کاربرانی که سرمایه محدود دارند، شانس بسیار کمی برای خرید توکن‌ها خواهند داشت. شرکت در لانچ پد بایننس بسیار ساده است؛ به‌طوری‌ که با استفاده از آن می‌توان به‌راحتی در پروژه‌های مختلف مشارکت کرد.

این موضوع سبب شده است تا کاربران مبتدی نیز بتوانند به‌راحتی از لانچ پد استفاده کنند.

بسیاری از پروژه‌ها که در لانچ پد بایننس معرفی می‌شوند، از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار هستند؛ به‌طوری‌ که کاربران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در آن‌ها در مدت‌زمانی بسیار کوتاه سود قابل‌توجهی به دست بیاورند.

در حال حاضر بیشتر پروژه‌هایی که در بایننس معرفی شده‌اند، به‌سرعت رشد کرده‌اند و ارزش آن‌ها حتی تا چند برابر افزایش پیدا کرده است.

معایب لانچ پد بایننس

لانچ پد بایننس معایبی هم دارد؛ به همین دلیل در کنار مزایای آن باید بدانید معایب لانچ پد بایننس چیست و چه مشکلاتی درباره این پلتفرم وجود دارد؟ لانچ پد بایننس یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های IEO بوده که توانسته است به حل بسیاری از چالش‌های موجود درباره عرضه اولیه توکن‌ها بپردازد، اما هنوز هم افرادی که به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید می‌پردازند، با مشکلاتی روبه‌رو خواهند بود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بررسی سوددهی پروژه‌ها خواهد بود. با وجود اینکه بایننس تنها به معرفی پروژه‌های معتبر می‌پردازد، تمامی پروژه‌ها ممکن است سود قابل‌توجهی را نداشته باشند؛ به همین دلیل کاربران برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید باید به بهترین شکل ممکن به بررسی اطلاعات موجود درباره آن‌ها بپردازند و بدین‌ترتیب بهترین پروژه را انتخاب کنند.

لانچ پد بایننس جزء پلتفرم‌های متمرکز عرضه اولیه به شمار می‌رود که در مقایسه با پلتفرم‌های غیر متمرکز معایب خاصی برخوردار دارد. یکی از مهم‌ترین این معایب این است که کاربران مجبور خواهند بود سرمایه موردنظر خود را به‌صورت کامل برای خرید توکن‌ها خرج کنند؛ درحالی‌که در پلتفرم‌های غیرمتمرکز می‌توان بدون خرج‌کردن به سرمایه‌گذاری پرداخت.

روش استفاده از لانچ پد

بعد از آشنایی با مزایا و معایب لانچ پد باید بدانید که روش استفاده از لانچ پد بایننس چیست؟ همان‌طور که اشاره کردیم استفاده از لانچ پد بسیار ساده است. بایننس تمام تلاش خود را به کار گرفته تا حتی افراد مبتدی که دانش کافی درباره ارزهای دیجیتال ندارند، نیز بتوانند به استفاده از پلتفرم لانچ پد بپردازند و در پروژه‌های موردنظر خود سرمایه‌گذاری کنند.

برای استفاده از لانچ پد اولین کاری که باید انجام دهید، این است که در صفحه اصلی از منوی Earn گزینه Launchpad را انتخاب کنید.لانچ پد بایننس چیست

در صفحه جدید می‌توانید لیستی کامل از پروژه‌های جدید را که قرار است در عرضه اولیه بایننس شرکت کنند مشاهده کنید. بایننس اطلاعات کاملی را درباره هرکدام از پروژه‌ها قرار داده است که می‌توان با مشاهده آن‌ها بهترین پروژه را انتخاب کرد. برای شرکت در لانچ پد بایننس باید بعد از ایجاد حساب کاربری به احراز هویت در این صرافی بپردازید. بعد از این کار می‌توانید میزان سرمایه موردنظر خود را چند روز در بایننس نگهداری کنید تا با توجه به الگوریتم‌هایی که وجود دارد، میزان مشارکت شما مشخص شود.

گفتار پایانی

در این مقاله دیدیم لانچ پد چیست و نحوه کارکرد لانچ پد بایننس، مزایا و معایب و همچنین چگونگی استفاده از این سرویس را بررسی کردیم. Launchpad بایننس یکی از بهترین متدها برا کسب درآمد است. بعد از احراز هویت می‌توانید، BNB خود را کامیت کنید و ارزهای جدید را قبل از اینکه در لیست قرار بگیرند خریداری کنید.

  • لانچ پد بایننس چیست؟

لانچ پد پلتفرمی است که برای ارائه ارزهای دیجیتال جدید راه‌اندازی شده است.

  • شرکت در لانچ پد بایننس برای چه افرادی مجاز است؟

تمامی کاربرانی که حساب کاربری در بایننس داشته باشند، می‌توانند به شرکت در لانچ پد بپردازند؛ البته کاربران باید مراحل احراز هویت را انجام داده باشند.

  • سرمایه لازم برای شرکت در لانچ پد بایننس چقدر است؟

برای شرکت در لانچ پد بایننس محدودیتی در نظر گرفته نشده است و تمامی کاربران می‌توانند با سرمایه‌ای که در اختیار دارند در لانچ پد شرکت کنند.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر