۷ ارز دیجیتال برتر در سال ۲۰۲۱

تاریخ انتشار: 10 آبان 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 28 بهمن 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
بهترین ارزهای دیجیتال سال 2021 - در سال 2021 چه ارزهایی را بخریم؟

از بیت‌کوین و اتریوم تا تتر و پولکادات، هزاران رمزارز وجود دارند که انتخاب برای سرمایه‌گذاری را برای کاربران دشوار کرده‌ است. برای کمک به این‌که بتوانید از بین ارزهای دیجیتالی که هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنید، لیست ۷ ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ که حجم بازار زیادی دارند را بر اساس گزارش نشریه مشهور Forbes را معرفی می‌کنیم.

این لیست تنها به‌عنوان یک پیشنهاد بر اساس گزارش نشریه FORBES بوده و تصمیم‌گیری در این مورد بر عهده‌ی کاربر است.

۷ ارز دیجیتال برتر در سال ۲۰۲۱ بر اساس گزارش نشریه FORBES

۱- ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

حجم بازار: بیش از 1 تریلیون دلار

ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین (BTC) که در سال ۲۰۰۹ توسط شخص یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد، همچنین شبکه بلاک چین  همزمان با خلق بیتکوین به دنیا معرفی شد. همانند اکثریت رمزارزها، بیت کوین با بلاکچین یا معاملات ورود به سیستم دفتری که در شبکه‌ای از هزاران رایانه توزیع می‌شود، کار می‌کند. از آنجا که معادلات توزیع شده در دفاتر باید با حل یک معمای رمزنگاری تأیید شوند، روندی به نام اثبات کار، باعث‌شده است تا بیت‌کوین در مقابل حملات هکرها و کلاه‌برداران، ایمن باشد.

ارز دیجیتال بیت‌کوین چند سال بعد از اختراع بر سر زبان‌ها افتاد و این محبوبیت، باعث افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت بسیار آن شد. به‌طوری‌که تا پنج سال پیش می‌توانستید یک بیت‌کوین را حدود ۵۰۰ دلار بخرید، اما از اوایل سال ۲۰۲۱، میانگین قیمت بیت کوین ۳۵ هزار دلار بوده است، به عبارت‌دیگر این ارز دیجیتال در حدود ۶۳۰۰% رشد کرده است.

۲- ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

حجم بازار: بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار

ارز دیجیتال اتریوم

 اتریوم به‌عنوان یک پلتفرم بلاکچینی به دلیل کاربردهای بسیار موردعلاقه بیشتر توسعه‌دهندگان قرار گرفته است. کاربردهایی مثل ایجاد قراردادهای هوشمند، به‌مرور در حال ایجاد یک بازار جدید است. اتریوم نیز در این چند سال رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است به یکی از بهترین ارز دیجیتال تبدیل شده است. فقط در مدت ۵ سال، قیمت این رمزارز از حدود ۱۱ دلار به ۲۵۰۰ دلار رسیده است. این یعنی به طور تقریبی بیش از ۲۲۰۰۰% افزایش قیمت  داشته است.در حال حاظر قیمت این رمزارز به بیش‌از ۴هزار دلار رسیده

۳- ارز دیجیتال تتر (USDT)

حجم بازار: بیش از ۷۰ میلیارد دلار

ارز دیجیتال تتر (USDT)

بر خلاف ارزهای دیجیتال دیگر، تتر یک ارز دیجیتال پایدار است؛ به این معنی که ارزهای فیات مانند دلار آمریکا از آن پشتیبانی می‌کنند و ازنظر فنی قیمتی برابر با دلار دارد. از نظر تئوری، این به‌معنای آن است که ارزش تتر نسبت به سایر رمزارزها، ثبات بیشتری دارد و همین موضوع باعث شده است که موردپسند سرمایه‌گذارانی باشد که در مقابل نوسانات سایر ارزهای دیجیتال، محتاط هستند.

۴- ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

حجم بازار: بیش از ۸۶ میلیارد دلار

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین، ارز دیجیتال ویژه صرافی بایننس است. از این ارز دیجیتال می‌توانید برای معاملات و هزینه‌های صرافی بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان استفاده کنید. از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۷، بایننس کوین فقط در زمینه تسهیل معاملات روی صرافی بایننس گسترش‌یافته است. اما اکنون می‌توان از آن برای خرید‌های متنوعی همچون پرداخت بلیت سفر به‌کار برد. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال بایننس را با سایر رمزارزها مثل اتریوم یا بیت‌کوین معامله کنید. قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین در سال ۲۰۱۷ فقط ۱۰ سنت بود اما از اواسط سال ۲۰۲۱، قیمت آن به بیش از ۳۵۰ دلار رسیده است. رشد این ارز دیجیتال در حدود ۳۵۰۰۰۰% بوده است!

۵- ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

حجم بازار: بیش از ۶۰ میلیارد دلار

ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

رمزارز کاردانو به دلیل استقبال اولیه از سیستم اعتبار سنجی سهام (Proof of Stake) مشهور است. این روش که با حذف جنبه‌ی رقابتی و حل مسئله تأیید معاملات در سیستم‌عامل‌هایی مثل بیت‌کوین وجود دارد، زمان معامله را سریع‌تر می‌کند و باعث کاهش انرژی و هزینه‌های دیگر می‌شود. کاردانو مانند اتریوم کار می‌کند تا قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را که توسط ADA ساخته‌شده است، فعال کند. رمزارز کاردانو در مقایسه با ارزهای دیجیتال دیگر، به‌نسبت رشد کم‌تری داشته است. در سال ۲۰۱۷، قیمت ارز دیجیتال کاردانو برابر با ۲ سنت بود. اواسط سال ۲۰۲۱ قیمت آن ۱٫۵۰ دلار شده است. کاردانو رشد ۷۴۰۰% را تجربه کرده است.

۶- ارز دیجیتال ریپل (XRP)

حجم بازار: بیش از ۵۰ میلیارد دلار

ارز دیجیتال XRP

ارز دیجیتال ریپل با اختصار XRP توسط برخی از بنیانگذاران شرکت ریپل (Ripple)، یک شرکت بزرگ پردازش فناوری دیجیتال و فین‌تک ایجاد شده است‌. از این ارز دیجیتال می‌توان در مبادله انواع ارزهای فیات و سایر ارزهای اصلی استفاده کرد. در ابتدای سال ۲۰۱۷، قیمت ارز دیجیتال ریپل XRP حدود ۰٫۰۰۶ دلار بود. اما در اواسط سال ۲۰۲۱ قیمت آن با رشد ۱۵۲۳۳ درصدی به ۰٫۹۲ دلار رسید.

۷- ارز دیجیتال پولداکت (DOT)

حجم بازار: بیش از ۴۰ میلیارد دلار

ارز پولداکت (DOT) دات

ارزهای دیجیتال ممکن است که از زنجیره بلوکی زیادی استفاده کنند. هدف از ساخت ارز دیجیتال پولکادات ایجاد یک شبکه یکپارچه از ارزهای دیجیتال شبکه بلاکچین است تا آن‌ها را به یکدیگر ارتباط دهد و ادغام کند. این ادغام ممکن است نحوه مدیریت رمزارزها را تغییر دهد. از زمان راه‌اندازی پولداکت در سال ۲۰۲۰ رشد چشم‌گیری داشته است. بین سپتامبر ۲۰۲۰ تا اواسط ۲۰۲۱، قیمت ارز دیجیتال پولداکت ۶۱۵% رشد کرده و از ۲٫۹۳ دلار به ۲۰٫۹۵ دلار رسیده است.

در این لیست ۷ ارز دیجیتال براساس گزارش نشریه فوربس بعنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱، معرفی شدند. تصمیم‌گیری در مورد این‌که آیا این ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری مناسب یا خیر بر عهده‌ی کاربران است.

کارن آهنگری

کارن آهنگری

بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

بهترین میم کوین‌های سولانا برای سال 2024 با سود 100 برابری

بیایید با هم سری به دنیای میم کوین‌های سولانا بزنیم، میم کوی ...

صندوق ETF اسپات در مقابل فیوچرز بیت کوین؛ کدام را انتخاب کنیم؟

در ژوئن ۲۰۲۳، بلک‌راک، بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان، با درخواس ...

پول با کیفیت: بیت کوین پس از هاوینگ، کمیاب‌تر از طلا می‌شود

برای اولین بار از زمان پیدایش، نرخ تورم سالانه بیت کوین کمتر ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر