داده‌ها نشان می‌دهند که رفتار نهنگ‌های بیت کوین و اتریوم متضاد یکدیگر است

تاریخ انتشار: 24 مهر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
داده‌ها نشان می‌دهند که رفتار نهنگ‌های بیت کوین و اتریوم متضاد یکدیگر است

در ماه‌های گذشته، تحلیلگران زیادی بر این موضوع تاکید داشتند که هولدرهای بیت کوین، به طور پیوسته کوین‌های خود را حفظ کرده‌اند. علی‌رغم عدم اطمینان فعلی در پیش‌بینی آینده بیت کوین، به نظر می‌رسد که نهنگ‌های بیت کوین دو برابر می‌شوند.

گلسنود با ارائه شاخص HODLer Net Position Change نشان می‌دهد که هولدرهای بلند مدت هر ماه به طور متوسط 50,000 بیت کوین به کیف پول خود اضافه می‌کنند.

از سوی دیگر، نهنگ‌های اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان، در مسیر متفاوتی قرار دارند. داده‌های آن‌چین نشان می‌دهند که بر خلاف نهنگ‌های بیت کوین، نهنگ‌های اتریوم در سال‌های اخیر دارایی‌های خود را خالی می‌کنند.

بر اساس داده‌های آن‌چین، نهنگ‌های بیت‌کوین، به معنای بزرگ‌ترین هولدرها با ۱۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر، از سال ۲۰۱۸ به طور پیوسته بیت‌کوین بیشتری جمع‌آوری کرده‌اند. با این حال، فروش‌های گسترده، چه به دلیل بازارهای نزولی طولانی و چه برای برداشت سود پس از یک روند صعودی قوی، وجود داشته است.

یک تحلیلگر تحقیقاتی در Cryptoslate به نام جیمز استراتن، نیز نوشت که نهنگ‌های اتریوم – با بیش از 1000 اتر – در همین بازه زمانی دارایی خود را به فروش رسانده‌اند.

داده‌ها نشان می‌دهند که رفتار نهنگ‌های بیت کوین و اتریوم متضاد یکدیگر است

داده‌های آن چین نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم از سال 2022 تاکنون 20 میلیون اتر را به فروش رسانده اند که تنها در سال جاری 12 میلیون اتر فروخته شده است.

توضیح احتمالی برای فعالیت متضاد نهنگ‌ها

داستانی که این معیارهای آن‌چین بیان می‌کنند، بینشی از حال و هوای غالب در میان هولدرهایِ بزرگ ارزهای دیجیتال از بلاک‌چین‌های مختلف ارائه می‌کند.

اگرچه مقدار اتری که نهنگ‌ها در اختیار دارند، ممکن است نشان دهد که آنها دارایی خود را به ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل کرده‌اند، اما احتمال بهتر این است که این نهنگ‌ها اترهای خود را به قراردادهای هوشمند اتریوم منتقل کنند. از زمانی که اتریوم نسخه 2.0 خود را در دسامبر 2020 معرفی کرد، تعداد توکن‌ها در پروتکل‌های استیکینگ به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

اتریوم 2.0، ولیدیتورها را ملزم می‌کند تا 32 اتر را در قرارداد سپرده خود برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در بلاک چین اتریوم، استیک کنند. در حال حاضر، 31.2 میلیون اتر به ارزش 48.6 میلیارد دلار در این قراردادها قفل شده است. به نظر می‌رسد این با داده‌های آن‌چین سازگار است، که نشان می‌دهد درصد عرضه قفل شده در قراردادهای هوشمند، از موجودی در آدرس‌های دارای بیش از 1000 اتر، در اواخر سال 2020 پیشی گرفته است.

آندره دراگوش، تحلیلگر کریپتو، این همبستگی را در توییتر به اشتراک گذاشت. این همبستگی نشان می‌دهد که داده‌های گلسنود، اتر قفل شده در قراردادهای هوشمند را با معیار عرضه نهنگ‌ها مرتبط نمی‌دانند.

بلاک چین اتریوم با تسلط 17.8 درصدی بر کل بازار ارزهای دیجیتال، همچنان جایگاه خود را به عنوان رهبر بلامنازع قراردادهای هوشمند تثبیت کرده است. برخلاف نهنگ‌های بیت کوین، نهنگ‌های اتریوم فقط هولدر نیستند، بلکه از تکنیک‌هایی برای به حداکثر رساندن سود خود استفاده می‌کنند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

تحلیل سولانا (SOL)؛ هدف بعدی قیمت چه خواهد بود؟ – ۳ تیر (۲۳ ژوئن)

سولانا، یکی از برجسته‌ترین رمزارزها در بازار کریپتو، در ماه ...

3 رمزارز پیشنهادی برای واچ‌ لیست هفته کدام‌اند؟

روزبه‌روز تعداد رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال که یک بازار ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر