سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری تتر در استخراج بیت کوین و تلاش برای سلطه بر این بخش

توسط مبین حسینی
|
27 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری تتر در استخراج بیت کوین و تلاش برای سلطه بر این بخش

تتر، صادرکننده بزرگ‌ترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار (USDT)، قصد دارد نیم میلیارد دلار در بخش ماینینگ بیت کوین سرمایه‌گذاری کند تا تبدیل به بازیگری بزرگ در این حوزه شود. هدف از این حرکت جسورانه، سوق دادن تتر به خط مقدم صنعت استخراج بیت کوین است.

بلومبرگ در 16 نوامبر گزارش داد که تتر قصد دارد این وجوه را طی شش ماه آینده سرمایه‌گذاری کند. این کمپانی به دنبال تنوع بخشیدن به جریان‌های درآمدی خود و کاهش وابستگی بازار به توکن USDT است.

جالب اینجاست که بلک‌راک در افشای ریسک خود برای ETF بیت کوین، به USDT نیز اشاره کرده است. این نمونه‌ای از چالش‌هایی است که تتر در اعتبار بخشیدن به استیبل کوین و وابستگی تجاری خود با آن مواجه است.

علاقه این شرکت به صنعت استخراج بیت کوین، با افزایش توجهات به پایداری عملیات ماینینگ همراه بوده است. تتر تعهد خود را به اقدامات سازگار با محیط زیست اعلام کرده؛ اما جزئیات خاصی را در مورد فناوری یا مکان‌های خاص برای عملیات استخراج فاش نکرده است.

عدم تمرکز در استخراج بیت کوین و هدف 1 درصدی تتر

کاربران کامیونتی ارزهای دیجیتال واکنش‌های متفاوتی را به این خبر نشان داده‌اند. در حالی که برخی آن را یک پیشرفت مثبت برای سرمایه‌گذاری در صنعت استخراج می‌دانند، برخی دیگر نگران تمرکزگرایی هستند. این سرمایه‌گذاری تتر در زمانی اتفاق می‌افتد که چشم‌انداز استخراج بیت‌کوین درجاتی از تمرکز را نشان می‌دهد.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    با این حال، تلاش این شرکت می‌تواند تمرکززدایی را در طیف‌های مختلف بهبود بخشد. هدف تتر دستیابی به حدود 1% از هش‌ریت شبکه بیت کوین، با 120 مگاوات تا پایان سال 2023 و 450 مگاوات تا پایان سال 2025 است. برای این منظور، تتر مزارع ماینینگ را در اروگوئه، پاراگوئه و السالوادور ایجاد خواهد کرد. همچنین تمرکززدایی جغرافیایی را بهبود خواهد بخشید.

    تصمیم تتر ممکن است گامی به سوی پذیرش و ثبات بیشتر ارزهای دیجیتال باشد. با این حال، اینکه چگونه این سرمایه‌گذاری بر جایگاه این شرکت و پویایی کلی بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد را باید منتظر ماند و دید. نتایج این سرمایه‌گذاری احتمالاً آینده تتر و نقش آن در اکوسیستم دارایی دیجیتال را شکل خواهد داد.

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر