تحلیل تکنیکال اوما (UMA)؛ اصلاح قیمت تا کجا ادامه دارد؟ – 14 بهمن (3 فوریه)

توسط پرهام نوربخش
|
14 بهمن 1402
|
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال اوما (UMA)

اوما (UMA) اخیرا حرکت صعودی قابل توجهی داشت و توانست در ماه اخیر بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته باشد و توجه تریدرهای زیادی را به خود جلب کند اما پس از کاهش فشار خرید و افزایش عرضه، وارد فاز اصلاحی شد. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، مشاهده می‌کنیم اوما در ماه گذشته، ۱۱۷ درصد رشد قیمتی داشت. همچنین حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشت که نشانه‌ای مثبت است.

تحلیل تکنیکال اوما (UMA)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی اوما بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت تلور و اوما می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اوما (UMA)

اوما (UMA) در نگاه کلی

با مشاهده نمودار رمزارز اوما (UMA) در مقیاس کلی، متوجه حرکت شارپ صعودی در نمودار می‌شویم که پس از برخورد به محدوده عرضه، اکنون در حال اصلاح قیمتی است. قیمت رمزارز اوما (UMA) در حال حاضر در تایم هفتگی در حال حرکت به سمت نواحی حمایتی خود است. اکنون اوما (UMA) در ناحیه قیمت ۴.۴ دلار درحال معامله بوده و ۸۹ درصد زیر سقف قیمتی خود در قیمت ۴۴ دلار، قرار دارد.

تحلیل تکنیکال اوما (UMA)

تحلیل قیمت اوما (UMA)

با مشاهده نمودار رمزارز اوما (UMA) در تایم فریم ۳ روزه  و باتوجه‌به ابزار فیبوناچی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم در مرحله اول قیمت اوما به سمت ناحیه حمایت خود که با رن سبز در نمودار مشخص شده، حرکت کند و پس از جمع‌آوری نقدینگی لازم و پر کردن گپ‌های FVG تشکیل شده در تایم روزانه، به حرکت صعودی‌اش ادامه دهد. باتوجه‌به تصویر، دو ناحیه مهم مقاومت و حمایت در بازه‌ی زمانی میان‌مدت برای این رمزارز وجود دارد. این دو ناحیه عبارت‌اند از:

 • ناحیه حمایت و PRZ قیمتی واقع در محدوده ۲.۸۹۵ الی ۳.۱۸۴ دلار
 • محدوده عرضه و سقف لگ صعودی قبلی در قیمت ۷.۲۱۹ الی ۸.۴۵۹ دلار

خرید اوما | UMA

تحلیل تکنیکال اوما (UMA)

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  مقایسه رمزارزهای اوما (UMA) و تلور (TRB)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای TRB و UMA در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال اوما (UMA)

  با مقایسه نمودار قیمتی TRB و UMA در ماه اخیر، می‌توانیم ببینم که رمزارز اوما افزایش قیمت قابل‌توجهی داشت و توانست بیش از ۵۰ درصد رشد کند.

  تحلیل تکنیکال اوما (UMA)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  UMA TRB
  نماد UMA TRB
  نوع دیفای اوراکل غیرمتمرکز
  نام اوما تلور
  قیمت ۴.۴ دلار 114 دلار
  مارکت کپ ۳۴۷ میلیون دلار 290 میلیون دلار
  عرضه در گردش  ۷۸ میلیون ۲ میلیون
  عرضه کل  ۱۱۷٫۹۸۴٫۱۶۱ ۲٫۵۹۱٫۱۵۶
  رتبه 138 165

  سخن پایانی

  رمزارز UMA با نام کامل Universal Market Access، یک پلتفرم مشتق مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که به کاربران امکان می‌دهد قراردادهای مشتق مالی مصنوعی (Synthetic Derivatives) را بدون نیاز به‌واسطه ایجاد و معامله کنند. این پلتفرم بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و از توکن UMA به‌عنوان توکن حاکمیتی و وثیقه استفاده می‌کند.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  باتوجه‌به مزایای UMA و پتانسیل رشد DeFi، آینده UMA روشن به نظر می‌رسد. بااین‌حال، ریسک‌هایی مانند مقررات بازار و رقابت در این عرصه نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر