تحلیل تکنیکال ترون (TRX)؛ کجا منتظر برگشت روند باشیم؟ – 11 اردیبهشت (۳۰ آوریل)

تاریخ: 11 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال ترون (TRX)؛ کجا منتظر برگشت روند باشیم؟ – 11 اردیبهشت (۳۰ آوریل)

ارز دیجیتال ترون (TRX)، رتبه ۱۳ را از نظر ارزش بازار دارد و از بزرگان بازار ارزهای دیجیتال است. ترون در هفته گذشته افزایش قیمت خوبی را برای خود ثبت کرد و توانست به قیمت ۰.۱۲ دلار برسد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم یافت که ترون در هفته اخیر توانست بالغ بر ۷ درصد افزایش قیمت را برای خود ثبت کند.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت ترون بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت ترون و اتریوم می‌پردازیم.

ترون (TRX)؛ از تحلیل قبل تا به الان

با توجه به تحلیل تکنیکال ترون (TRX) در تاریخ ۲۴ دی، قیمت ترون دقیقا مطابق با پیش‌بینی انجام شده حرکت کرد و بعد از پولبک به باکس شکسته شده، لگ صعودی قابل‌توجهی را ثبت کرد. ترون در این لگ صعودی، بالغ بر ۳۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد که عدد قابل‌توجهی است.

خرید ترون | TRX

حرکت بعدی ترون چه خواهد بود؟

در تایم فریم روزانه نمودار ترون، پس از رسیدن قیمت به محدوده ۰.۱۴ دلاری، می‌‌توان افزایش فشار فروش را مشاهده کرد. قیمت ترون بعد از برخورد به محدوده ۰.۱۴ دلاری با ریزش و اصلاح همراه بود و دوباره به سطح شکسته شده (سقف تریدینگ رنج رسم شده در تحلیل قبل) برخورد کرد و پس از آن با افزایش تقاضا همراه شد. اکنون ترون به سطوح استاتیک مقاومتی‌اش رسیده است. می‌توان انتظار داشت پس از حرکت اصلاحی اندک و  بعد از تامین نقدینگی کافی، ترون به حرکت صعودی‌اش ادامه دهد و به سمت مقاومت‌های بالاتر که در نمودار مشخص شده است، حرکت کند.

در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و مقاومت برای ترون عبارت‌اند از:

 • محدوده عرضه و مقاومت واقع در 0.13845 الی 0.14523 دلار
 • سطح استاتیک عرضه و مقاومت واقع در 0.12377 دلار

همچنین نواحی مهم حمایت و تقاضا برای این رمزارز عبارت‌اند از:

 • محدوده تقاضا و حمایت در قیمت 0.10391 الی 0.10885 دلار دلار
 • ناحیه حمایت دوم واقع در قیمت 0.08465 الی 0.08867 دلار

مقایسه رمزارزهای ترون (TRX) و اتریوم (ETH) 

در تصویر زیر به مقایسه رمزارزهای TRX و ETH در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

همچنین نمودار این دو رمزارز در تصویر زیر قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  در مجموع، آینده ارز دیجیتال ترون روشن است. این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد و می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی بازار کریپتو تبدیل شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در ترون، از ریسک‌های این ارز نیز آگاه باشند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره ترون، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال ترون چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر