تحلیل تکنیکال ام دکس (MDX)، رشد قیمت تا کجا ادامه دارد؟ – ۸ بهمن (۲۸ ژانویه)

تاریخ: 8 بهمن 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

ارز دیجیتال MDEX توکنی حاکمیتی و کاربردی است که در صرافی غیرمتمرکز MDEX استفاده می‌شود. رمزارز ام دکس از مزایایی مانند کارمزد پایین، سرعت بالا و امنیت بالا برخوردار است. باتوجه‌به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، مشاهده می‌کنیم ام دکس در روز گذشته، 17 درصد رشد قیمتی داشت و در پرسودترین‌های بیت پین قرار گرفت.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی تلور بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت تلور و لینک می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDX)

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  ام دکس (MDX) در نگاه کلی

  با مشاهده نمودار رمزارز ام دکس (MDX) در مقیاس کلی، متوجه حرکت شارپ قیمت در نمودار می‌شویم. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت رمزارز ام دکس (MDX) در حال حاضر در تایم هفتگی، پس از صعود بیش از ۸۴۰۰ درصد از کف قیمتی در ۶.۶۷ دلار، توانست به قیمت ۶۲۹ دلاری رسیده و سقف قیمتی (ATH) جدیدی برای خود اجاد کند. اکنون ام دکس (MDX) در ناحیه قیمت 114 دلار درحال معامله است و 81 درصد زیر سقف قیمتی خود قرار گرفته است.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

  مهم‌ترین نواحی قیمتی برای ام دکس (MDX)

  با مشاهده نمودار رمزارز ام دکس (MDX) در تایم فریم هفتگی می‌توانیم ببینیم که قیمت در حال حرکت زیر مقاومت داینامیک خود است. در صورت شکست این سطح مقاومتی و باتوجه‌به محدوده‌هایی که مقدار زیادی اردر خریدوفروش در آنها قرار گرفته بود، توانستیم نواحی مهم قیمتی را برای ام دکس مشخص کنیم. اکنون دو محدوده مهم مقاومتی در تایم هفتگی برای رمزارز ام دکس وجود دارد که این دو ناحیه عبارت‌اند از:

  • ناحیه اول عرضه واقع در محدوده قیمتی ۰.۹۸۲ الی ۰.۱۱۲۴ دلار
  • محدوده عرضه دوم در قیمت ۰.۲۹۹۴ الی ۰.۳۴۵۰ دلار

  همچنین مهم‌ترین ناحیه‌ای که می‌توانیم به‌عنوان محدوده حمایت و تقاضا برای ام دکس در تایم هفتگی در نظر داشت، محدوده قیمتی ۰.۰۵۴۵ الی ۰.۰۶۰۱ دلار است.

  خرید ام دکس | MDX

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

  با نگاهی به نمودار رمزارز ام دکس در تایم فریم چهارساعته، می‌بینیم قیمت در تلاش قبلی خود برای عبور از سطح مقاومت استاتیک در قیمت ۰.۶۷۸ دلار ناموفق بوده و پس از برخورد به این سطح دوباره به محدوده حمایت خود بازگشت و اکنون در حال معامله در این ناحیه حمایتی است. درصورتی‌که قیمت نتواند محدوده حمایتی گفته شده را حفظ کند، انتظار می‌رود ام دکس به سمت ناحیه حمایتی و PRZ خود حرکت کند و پس از افزایش تقاضا، حرکت صعودی‌اش را آغاز کند. در تایم چهارساعته می‌توان باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، دو ناحیه مهم قیمتی به‌عنوان محدوده‌های عرضه و تقاضا در کوتاه‌مدت را برای این ارز در نظر داشت. این نواحی عبارت‌اند از:

  • ناحیه مقاومت و اردر بلاک نزولی تایم چهارساعته، واقع در محدوده قیمتی ۰.۰۸۱۰ الی ۰.۰۸۴۱ دلار
  • محدوده حمایتی و PRZ قیمت در ۰.۰۴۴۵ الی ۰.۰۴۶۰ دلار

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

  مقایسه رمزارزهای ام دکس (MDX) و تلور (TRB)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای TRB و MDX در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

  با مقایسه نمودار قیمتی TRB و MDX در روز گذشته، می‌بینیم که رمزارز ام دکس افزایش قیمت قابل‌توجهی داشتند و توانست رشد بیشتری از تلور داشته باشد.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ام دکس (MDEX)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  TRB MDX
  نام Tellor MDEX
  نوع اوراکل غیرمتمرکز توکن صرافی غیرمتمرکز
  توکن TRB MDX
  قیمت 114 دلار 0.0475 دلار
  مارکت کپ 290 میلیون دلار ۴۵ میلیون دلار
  عرضه در گردش  ۲٫۵۴۷٫۵۴۸ ۹۵۰٫۲۴۷٫۰۰۰
  عرضه کل  ۲٫۵۹۱٫۱۵۶ ۱٫۰۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰
  رتبه 165 ۵۸۶

  سخن پایانی

  در حال حاضر، صنعت دیفای در حال رشد سریع است و صرافی MDEX یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز محبوب در این صنعت است. همچنین، توکن MDX عملکرد خوبی در بازار داشته است و در حال حاضر در رتبه ۵۸۶ بازار قرار دارد. با توجه به عوامل مثبتی که برای این رمزارز وجود دارد، می‌توان گفت که آینده ارز دیجیتال MDX روشن است.

  در مجموع، ارز دیجیتال MDX رمزارزی با پتانسیل بالا است، اما سرمایه‌گذاری در آن با ریسک همراه است. سرمایه‌گذاران باید قبل از خرید این ارز، تحقیقات کاملی انجام دهند و ریسک‌های احتمالی را در نظر بگیرند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر